#1

Millisel aastal on toodetud selline jalgratas.Raaminumber E3916.
Kui kellelgi huvi siis ratas on saadaval.

[Pilt: P1010169.JPG]

[Pilt: P1010173.JPG]

[Pilt: P1010170.JPG]

[Pilt: P1010171.JPG]

[Pilt: P1010172.JPG]

[Pilt: P1010174.JPG]

[Pilt: P1010175.JPG]
Vasta
#2

Nagu siin foorumis juba räägitud on, siis Inglismaal on olemas Swifti klubi, astud liikmeks, saadad avalduse paberkirjana ja saad infot, kui margi raha saadad neile...
Ei mäleta, kas oma swifti jäänuse kohta sain mingit sekgust, minu oma raami nr E7921 aga oletan, et need on 20-ndate lõpust. Ksf! ToomasT Taluja oma oli vist vanem, ei mäleta mis tähega tema oma on ja ei viitsi hakata otsima, kusagil peaks mõni pilt olema.
Ilus omapärane ja heas komplektsuses ratas, sellest saaks mingi vägeva retroka teha, pulbervärv selga ja helkurribadega rehvid alla...
Vasta
#3

(25-04-2014, 00:09 AM)kass Kirjutas:  Ilus omapärane ja heas komplektsuses ratas, sellest saaks mingi vägeva retroka teha, pulbervärv selga ja helkurribadega rehvid alla...

Ei. Ikka kohe haaveldusest läbi,relakaga vana kroom maha ja siis epokrunt ja pintsliga uus hammaraitt selga,igaljuhul kõvem kui originaal.....Big Grin
Ratas tõesti ilus ja kobe,võtab kohe silma soojaks. Pean oma numbrid ja tähed üle vaatama. Hea oleks võrrelda.
Vasta
#4

Jaa, ilus asi! Vaatasin nüüd laiekraan pilti ka, sellist tahaks küll omale aga ei saa nii kalleid asju endale lubada. Piirdusin piltide salvestamisega. Huvitav, mis rummud ratastel on, taga ilmselt Eadie aga ees? Rattal puudu vaid esipidur ja ketikaitse, vesipildi kleeps ka eest puudu. Millagi suhtlesin ühe inglasega kellel oli meest Swift, see vihjas, et neid on järgi tehtud aga konkreetseks asi ei läinud. Millalgi tuli metallsilt aga selle Swiftiga on segased lood, õige Swift lõpetas vist 1931 tootmise aga nn bränd tegutses turul edasi ja Eestis pakuti veel 1937 selle nimega rattaid, ksf! Manic andmed. Tehti ka igasuguseid India mudeleid jms. Meil mingil ajal müüs Lier & Rossbaum, kataloogis on olemas aga Raleigh pilt juures.
Panen endale siia ka viite inglase swifti teemale foorumis, muidu otsi teist jälle pool päeva taga, kui huvi tuleb
http://www.bikeforums.net/classic-vintag...eeded.html
Vasta
#5

Vaatasin oma SWift-i raaminumbri üle-----D 1991 ,võibolla abiks.
Vasta
#6

Kuule Toomas ... sa käisid T*ra kandi meestega koos saunas palderjani nuusutamas???

Dad.
Vasta
#7

(25-04-2014, 11:19 AM)dad Kirjutas:  Kuule Toomas ... sa käisid T*ra kandi meestega koos saunas palderjani nuusutamas???

Dad.

Ei teeks lgp. Dadilegi halba. Muidugi tugevamad rahustid oleks rohkem sobilikud! Ma saan aru, et midagi asjalikku siin foorumis on vähe lugeda aga ega selle pärast siis ometi jalgratta teemasid lugema ei pea! Teed endale veel viga...
Vasta
#8

(25-04-2014, 11:19 AM)dad Kirjutas:  Kuule Toomas ... sa käisid T*ra kandi meestega koos saunas palderjani nuusutamas???

Dad.

Need Türi mehed pole sauna kutsunud.....ja ega nad vist saunas ei käigi.....eriti kassid.... palderjani pole ka ammu saanud aga sõber tõi samakat peipsu poolt... kõri kõrvetab ära ja keele teeb tatiseks.......ei taha seda väga pruukida, muidu jalgrattaosade nimetamine läheb sassi..Wink
Vasta
#9

(25-04-2014, 13:22 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Need Türi mehed pole sauna kutsunud.....ja ega nad vist saunas ei käigi.....eriti kassid.... palderjani pole ka ammu saanud aga sõber tõi samakat peipsu poolt... kõri kõrvetab ära ja keele teeb tatiseks.......ei taha seda väga pruukida, muidu jalgrattaosade nimetamine läheb sassi..Wink

Tere, Toomas! Kuidas elad? Tule meile külla, võta oma jook ka kaasa! Aga mina tõesti saunas ei käi ega ka pese eriti, rohkem lakun niisama...
Kas Sa seda porilauda oled vaadanud, mis Ilmar Swifti jaoks andis? Äkki ongi Kayseri jagu? Ilmar väidetavalt käib saunas aga neil on see töökoha poolt kohustuslik Sad
Vasta
#10

(25-04-2014, 14:28 PM)kass Kirjutas:  
(25-04-2014, 13:22 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  

Tere, Toomas! Kuidas elad? Tule meile külla, võta oma jook ka kaasa! Aga mina tõesti saunas ei käi ega ka pese eriti, rohkem lakun niisama...
Kas Sa seda porilauda oled vaadanud, mis Ilmar
Need Türi mehed pole sauna kutsunud.....ja ega nad vist saunas ei käigi.....eriti kassid.... palderjani pole ka ammu saanud aga sõber tõi samakat peipsu poolt... kõri kõrvetab ära ja keele teeb tatiseks.......ei taha seda väga pruukida, muidu jalgrattaosade nimetamine läheb sassi..WinkSwifti jaoks andis? Äkki ongi Kayseri jagu? Ilmar väidetavalt käib saunas aga neil on see töökoha poolt kohustuslik Sad

Need Türi mehed pole sauna kutsunud.....ja ega nad vist saunas ei käigi.....eriti kassid.... palderjani pole ka ammu saanud aga sõber tõi samakat peipsu poolt... kõri kõrvetab ära ja keele teeb tatiseks.......ei taha seda väga pruukida, muidu jalgrattaosade nimetamine läheb sassi..Wink
Tänan küsimast! Elan hästi. Hoian naha kuidagistviisi toore.... Tulen ikka külla ja olen ka käinud. Kahju küll aga ma kardan,et selle joogi luristan vast selleks ajaks ära ja teile ei jäägi....Sad Aga poest saab uue osta ja need on vast ka parema maitsega..... Aga palderjani võtan kindlasti kaasa...Smile
Vaat porilaua kohta ei mõistagi öelda..sest pole tükk aega enam näinud ja kuhu panin...ka ei mäleta....
Vasta
#11

(25-04-2014, 11:23 AM)kass Kirjutas:  Ei teeks lgp. Dadilegi halba. Muidugi tugevamad rahustid oleks rohkem sobilikud! Ma saan aru, et midagi asjalikku siin foorumis on vähe lugeda aga ega selle pärast siis ometi jalgratta teemasid lugema ei pea! Teed endale veel viga...

No tore on ... ja pärast süüdistatakse jälle modesid, et need kräunuvaid kasse ei taltsuta ja ära ei kohitse .... ehk siis lasevad foorumis valimatult verbaalsel uriinil pritsida .... sellepärast peab mode lugema ka neid kaasakiskuvaid ja kollasest tilkuvaid jalgrattateemasid.

Dad.
P.S. Palderjan on kassidele ... mitte minusugustele prervertidele
Vasta
#12

kassidel on praegast veel pulmaaeg.
seepärast kräunumist kostabki.
ja üldse, kui juba teema pulmadele ja palderjaninapsule viidi, siis
tahaks ka teada, et millal ilmub avalikkuse ette selle kevade väljanäituse ajakava. põlegi oluline, misasjad näha pannakse, peaasi, et rattad all ja no õlut võiks ka ikke olla. mõistlikum rahvas ju palderjani ei joo.
nõnnamoodu, ja nüüd mina vabandan teemasolkimise pärast.
Vasta
#13

(25-04-2014, 20:52 PM)diesel Kirjutas:  ....tahaks ka teada, et millal ilmub avalikkuse ette selle kevade väljanäituse ajakava. põlegi oluline, misasjad näha pannakse, peaasi, et rattad all ja no õlut võiks ka ikke olla. mõistlikum rahvas ju palderjani ei joo.
nõnnamoodu, ja nüüd mina vabandan teemasolkimise pärast.

Mina ka vabandan, ei ole seekordne postitus mitte nii antud teemaga seonduv nagu ksf! Dadi pärlid ja sulakuld, mida ta siia puistanud on.
Aga Türil meie poolt sel kevadel "ratastega asjade" näitust ei ole, Sorge küll plaanib kalandusnäitust teha galeriis "Ultra". Aga õlle kohta ma ei tea, muidu Sorge on meie näituste õllemeister iga kord olnud.
Ja kui latt on nii madalal, et piisab, et oleks rattad all ja õlu, siis väike näpunäide - tehke ise omale näitus, võtke serveerimislaud, pange õlu ja kannud peale ning näidake või vaadake nii, et vähe pole!

Aga järgmine aga, nagu ksf! Valdo eile siin foorumis viitas, siis pole võimatu, et enne suve algust ratastega asju siiski Järvamaal näidatakse, mitte küll Türil aga hoopis Väätsal, õlle kohta ei oska jällegi lubada, kuigi õlut teha oleks olnud tunduvalt lihtsam kui neid ratastega asju näidata.
Vasta
#14

Teema jalgratas on juba hulga aega teadagi, kelle, erakogus. Panen siia lingi 1924 aasta meeste Swifti kajastavast materjalist. Seal ka üks Swifti tehase toodangu kataloog samast perioodist. Kuna seal kajastatud Swift on dateeritud 1924 ja numbriga C xxxxx (kui ma ei eiksi), siis võiks vb võtta aluseks, et C - 1924, D - 1925, E - 1926. Kui keegi ei lükka ümber?
http://www.oldbike.eu/museum/1920s-3/192...b-tourist/
Vasta
#15

(14-08-2014, 09:40 AM)kass Kirjutas:  Teema jalgratas on juba hulga aega teadagi, kelle, erakogus. Panen siia lingi 1924 aasta meeste Swifti kajastavast materjalist. Seal ka üks Swifti tehase toodangu kataloog samast perioodist. Kuna seal kajastatud Swift on dateeritud 1924 ja numbriga C xxxxx (kui ma ei eiksi), siis võiks vb võtta aluseks, et C - 1924, D - 1925, E - 1926. Kui keegi ei lükka ümber?
http://www.oldbike.eu/museum/1920s-3/192...b-tourist/

Ka mina olen oletanud, et E võiks 1926 olla. Ratas, jah, on hetkel minu erakogus.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne