iz 56 elekter
#1

Juhtus siis selline asi umbes kuu aega tagasi et aku klemmid läksid tagurpidi peale lühikeseks ajaks. Kui juhtmed ümber tõstsin siis masin läks kohe ilusti käima ja probleeme ei olnud. Sõitsin mõnda aega aga siis hakksid anomaaliad pihta. Vahest ei tahtnud käima minna vahest läks ilusti. Laadimist näitav pirn läks läbi (vb tao ligi vana ja aeg oli läbi minna). Nüüd täna panin käima läks ilusti, sõitsin lühikese otsa ja seisis. enam käima ei lähe. Tagusin ja puhastasin karpat ja mõllasin kontaktide ja küünlatega kuniks säde üsna nõrgaks jäi juba, siis mõõtsin aku klemmidelt pinget ja näitas 3,5V. Muidu peale seda intsidenti olen töötamise ajal kontrollinud ladimispinget ja see oli 6,XX midagi. Kas aku on nüüd õhtal ja süsteemis ka midagi. Kas antud akut on üldse mõtet garantiipoole pöördumiseks esitada või ütlevad kohe ära et ma olen ise loll olnud ja aku ära lõhkunud ?
Vasta
#2

(02-05-2014, 18:56 PM)oliveer Kirjutas:  Juhtus siis selline asi umbes kuu aega tagasi et aku klemmid läksid tagurpidi peale lühikeseks ajaks. Kui juhtmed ümber tõstsin siis masin läks kohe ilusti käima ja probleeme ei olnud. Sõitsin mõnda aega aga siis hakksid anomaaliad pihta. Vahest ei tahtnud käima minna vahest läks ilusti. Laadimist näitav pirn läks läbi (vb tao ligi vana ja aeg oli läbi minna). Nüüd täna panin käima läks ilusti, sõitsin lühikese otsa ja seisis. enam käima ei lähe. Tagusin ja puhastasin karpat ja mõllasin kontaktide ja küünlatega kuniks säde üsna nõrgaks jäi juba, siis mõõtsin aku klemmidelt pinget ja näitas 3,5V. Muidu peale seda intsidenti olen töötamise ajal kontrollinud ladimispinget ja see oli 6,XX midagi. Kas aku on nüüd õhtal ja süsteemis ka midagi. Kas antud akut on üldse mõtet garantiipoole pöördumiseks esitada või ütlevad kohe ära et ma olen ise loll olnud ja aku ära lõhkunud ?

Aku seisukohalt pole vahet, kas juhtmed üht või teistpidi. Vanematel IZ56 mudelitel oligi näiteks + raamis. Laadimisindikaatori lamp peab olema korras, et laadimine toimiks. Niipea, kui aku piisavalt peeti või tühjaks läheb, hakkavad peale anomaaliad. Seega - kui vana aku on, kas garantii kehtib ja kas tõesti aku laadimisega olukord ei parane? Ostsin sel nädalal 6v 10+ah aku ~15 euroga, selle hinna juures mind see garantii üldse ei huvita.
Olen u. 15+a. IZ56 kasutamise puhul jõudnud arusaamisele, et kui esinevad anomaaliad käivitamisel, vaheta aku ning kontrolli laadimist.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#3

Peale seda lambi kuatumist mu meelest mõõtsin aku pinget käimise ajal oli 6,5 äkki. Seistes oli ikka 6 kanti
Vasta
#4

Siis pead kontaktid ja ühendused ära puhastama ja regullima laadimisreleed, et laadimine oleks töötamise ajal 7,2-7,5V
Vasta
#5

Nii seis selline: Ühendasin perses auto aku(vanade pinge pole enam nii kõrge) mootorratta akuga ja sealt edasi IZ külge. Läks käima, timmisin pingeregulaatorit, laadimine tõusis kohapeal tõksudes 6,7 peale. Võtsin auto aku tagant ära ja siis tõõtas mõnda aega laadimine oli endiselt 6,7 ja siis mõne aja pärast jäi ikka seisma. Üks mees varasemalt väitis et kui see kontrolllamp on läbi siis laadimist ei saagi tomuda..mul toimub laadimine, kas tähendab et mul süsteemis midagi valesti või tema teadmised on puudulikud? Lisaks töötamise ajal ajab hirmsat moodi õlist paska leegitoru juurest (nii silindri poole kui summuti poolt) simmer on mõned kuud tagasi uus pantud. Aga mootorratta akuga kui see mõndaaega seistes kogub ennast saab hetkeks tööle panna aga kohe sureb välja. Auto akuga läheb koheselt tööle.
Vasta
#6

Kui tegu on alalisvoolu generaatoriga, siis ei ole kontroll-lambi olemasolu laadimise seisukohast vajalik. Süsteemi toimimise jälgimiseks oleks ta siiski väga soovituslik.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#7

Peabki välja surema, kui sul aku on tühi või P* keeratud, laeb liiga vähe ning sa ise ei viitsi aega raisata lambi vahetuse ning raamutu sirvimisega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne