Generaator hädaolukorraks
#21

(26-05-2014, 22:11 PM)Gravity Kirjutas:  Korralik videokaart tarbib 300w+ energiat aga samas keskmine "netis surfamise arvuti" saab hakkama 200w.

Igatahes kogu süsteemi kasutegur on 30% umbes alates muruniitja mootorist kuni reaalse tarbijani(arvutikomponendid,mida toiteplokk toidab).

No on sul ikka paks rahakottWink

Tavaarvuti ei tarbi rohkem kui 90-100w + molu 20-25w ... ja siis on ka tegu 22-24" molu ja i5-i7 prosega. Näpp püsti neil kell on 4 põlvkonna i7 prosega masin Wink

Dad.
Vasta
#22

(26-05-2014, 22:21 PM)dad Kirjutas:  
(26-05-2014, 22:11 PM)Gravity Kirjutas:  Korralik videokaart tarbib 300w+ energiat aga samas keskmine "netis surfamise arvuti" saab hakkama 200w.

Igatahes kogu süsteemi kasutegur on 30% umbes alates muruniitja mootorist kuni reaalse tarbijani(arvutikomponendid,mida toiteplokk toidab).

No on sul ikka paks rahakottWink

Tavaarvuti ei tarbi rohkem kui 90-100w + molu 20-25w ... ja siis on ka tegu 22-24" molu ja i5-i7 prosega. Näpp püsti neil kell on 4 põlvkonna i7 prosega masin Wink

Dad.

Oleneb kes mida arvutiga teeb.

Väike link graafikakaartide tarbimisest:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/2793...ards-guide

Minu point oli see,et generaatoril peab mingisugune varu ka olema kuna kaod on suured.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#23

(26-05-2014, 22:58 PM)Gravity Kirjutas:  ...Oleneb kes mida arvutiga teeb...
Vanasti tegid inimesed siis lapsi, kui pimedaks läks. Nüüd hakatakse elektri kadumisel kohe arvutimänge mängima. Sellepärast Eesti rahavas välja surebki.
Vasta
#24

(27-05-2014, 00:01 AM)motamees Kirjutas:  
(26-05-2014, 22:58 PM)Gravity Kirjutas:  ...Oleneb kes mida arvutiga teeb...
Vanasti tegid inimesed siis lapsi, kui pimedaks läks. Nüüd hakatakse elektri kadumisel kohe arvutimänge mängima. Sellepärast Eesti rahavas välja surebki.

Päris hea Big Grin

Muide teema algataja plaan ju ka kodukino käima panna kui voolu pole.

Gravity point muidugi on õige. Seesmõttes, et ega see muruka mootor palju ei jaksa ja paneks kaks asja kokku.
On vaja kas võimsamat mootorit või rohkem akusi.
Esimesel puhul käiks mootor koguaeg, teise puhul saad käitada mootori siis kui kodust ära oled ja kasutada voolu siis kui kodus oled ja plärakasti seisma jätta. Muidugi viimasel puhul tuleks olluliselt odavam ja mugavam akusi seina voolu pealt laadida.

Autonoomse elektri süsteemi puhul on selline lihtne abigeneraator suht asendamatu. Selljuhul reeglina naguinii kogu kupatus akudest sõltuv ja kui mujalt saada ei ole, siis murugeneraator aitab välja.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#25

(26-05-2014, 22:11 PM)Gravity Kirjutas:  Korralik videokaart tarbib 300w+ energiat
Assa mädanik! Iseasi, kas on mõistlik voolukatkestuse puhul übervõimsa videokaardiga tuba kütta. Sama käib ka kodukino kohta. Võib ju jalad ristis ära kannatada ja teisel päeval vaadata, kui Liive vool tagasi. Valgustusest, läpakast ja telekast peaks üldjuhul piisama, et mitte tunda ennast kiviaega tagasi paisatuna.
Suurte läpakatega kogemusi ei ole. Endal on Aceri "netipuuk", mis on üliökonoomne. 50W päikesepaneelist piisab lõdvalt selle toitmiseks. Reaalne tarve on kusagil 18-20W kanti, kui aku täis. Lauaarvuti küsib vist jah, mõnisada vatti, üle mõõtnud ei ole.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#26

Isetegijad ja iseehitajad tekitavad minus alati suurt lugupidamist (mitte enda,vaid tegijate vastu)!
Ilmselt on ksf! Omaenergial aiatraktor juba valmis ,
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=4524

muidu oleks just see teema siin sobilik veidi ümber kohendada millekski stiilis "Muruniitja ehitamine generaatorist" vms...
Need nokitsemise teemad jagunevad laias laastus 3-ks, ühed on sellised, kus mees teeb asja valmis ja paneb siis loo üles, teised panevad töö alustamisega ka teema püsti ja vaikselt toimetavad ja kajastavad asja. Aga need teemad, mille algus koosneb peamiselt hulgast küsimustest, need üldjuhul rohu niitmiseni ei jõua. Muidugi on häid ideid ja nõuandeid vaja ning teadmised ja kogemused tulevad töö käigus, kõik õige...
Nagu olen ka siin aeg-ajalt nentinud, ise olen nooruses paljusid asju plaaninud ehitada, mitmeid ka tegema hakanud, valmis pole aga midagi saanud!
Aga Teie andke minna!
Vasta
#27

(26-05-2014, 22:58 PM)Gravity Kirjutas:  Oleneb kes mida arvutiga teeb.

Väike link graafikakaartide tarbimisest:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/2793...ards-guide

Minu point oli see,et generaatoril peab mingisugune varu ka olema kuna kaod on suured.

No ükski ei tee tööd GFX kaardiga, tööd tehakse Quadro vms kaardiga, mina eelistan Matroxit. Ja voolutarbed on alla läinud viimasel ajal, Quadro K6K on 225w ametlikult ... iseasi, et kui masinas on Quadro, siis ei kasutata seal ka mingeid saastasid i-seeria prosesid, vaid Xeone ja need võtavad tõesti palju voolu ... aga jällegi, näpp püsti kellel on "tööarvutis" Xeonid...

3,5HJ on täpselt ühepalju kw ja see ei "kao" kuhugi ja "varu" on alati ühesuurune, generaatori sisetakistus ja hõõrdejõud jms kaod on olemas aga see ei ole nii kohutav, et hakata nutma ... iseasi on viia kogu tarbimisahel ühele pingele ehk siis 12v/24v/220v, sealt saab otseselt vähendada ülekande/muundamiskadusid.

Dad.
Vasta
#28

Teemapealkirja järgi otsustades vajatakse generaatorit hädaolukorraks. üle poole postitustest keskendub sellele kui palju kellelgi arvuti voolutarve on? Eks see ole individuaalne, kes mida voolukatkestuse ajal teeb. Motamehe poolt viidatud tegevus on lühemate voolukatekstuste tarbeks - soovitan.
Minu hädaolukord maal seisneb puurkaevust vee kättesaamisega, järgmiseks(ca18 h) on kahe sügavkülmiku sulamine. Toasoe ja soe vesi tuleb niiehknaa puuhalgudega tagada.
Puurkaevupumpa ja veeautomaati muruniidukist aretatud nikerdisega ära ei toida. Ok, kui lasen vana "hea" vibropumba kaevutorust sisse saan hädavajaliku vee ka 300W autoinvereriga kätte.

Kui omal poegeneraatorile hammas peale ei hakka ostke naabritega kahasse.
Vasta
#29

(27-05-2014, 13:22 PM)peeterk Kirjutas:  Kui omal poegeneraatorile hammas peale ei hakka ostke naabritega kahasse.

Naabril ja poolel maakonnal on samal ajal vool ära. Kuidas koormust jagada? Sulle pool päeva, mulle pool? või sulle null, mulle faas? Või tulge meile oma sügavkülmaga telekat vaatama?
Muide, aastal 60 nii oligi. Kell kuus õhtul tegi üks tädi või onu sovhoosiklubis vineerist kapi ees taba lahti, lükkas juhtme seina ja külarahvas sai telekat vaadata. Hiljem individualistid-eestlased ostsid igaüks omale Rekord-B või mõne teise margi ja enam klubisse ei kogunenud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#30

(27-05-2014, 14:30 PM)aavu Kirjutas:  ... Kuidas koormust jagada? Sulle pool päeva, mulle pool?...
No jutt käib ikke hädaolukorrast ja sinu poole päeva variant on ju bro.
Veed pumbatud, külmikud uuesti külmutatud, akud laetud ja jälle saab naabriga vahetada.
Küll pole aga "kolhoosi" vara eriline õnn. Sinu käes just töötas ja naaber viib oma kätte. Temal aga tööle enam ei hakka - kes remondib? Nii pole varsti enam naabri juurde asja...
Vasta
#31

(27-05-2014, 13:22 PM)peeterk Kirjutas:  Kui omal poegeneraatorile hammas peale ei hakka ostke naabritega kahasse.
Klassikuid meenutades: "Pearuga kahasse tuleb ikka kallim!"
2kW, või nagu iinlased paprele kirjutavad, 2,4 ... 2,5kW (see viimane on tegelt lühiajaline ülekoormuse taluvus) on minu kogemust mööda külmikute-pumpade olemasolul miinimum. Naabrile sealt eriti midagi jagada ei ole.
Kui naaber on sõber, seltsimees ja vend korraga, siis võiks mõelda 3f võimsama diiselgeneka kahasse ostu peale. Mingi 6kW siis vähemalt. Pole hetke hindadega kursis, aga ega see vist odavam tule kui kummalegi oma 1f 2kW genekas, vaat et kallim. Eeliseks oleks vaid võimalus 3f mootorit pruukida. Voolukatkestuse ajal tuleb kahasse geneka puhul oma tarbimisi sünkida, muidu juhtub nii, et mõlemad prouad suskavad oma triikrauad korraga stepslisse ja -klõmm!- kaitse väljas.
Edasi tuleb tavapärane tegevus - süüdlaste otsimine, süütute karistamine ja kõrvalseisjate autasustamine. Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#32

Rahu, sain juba vastused oma küsimustele paari esimese postitusega.
Vasta
#33

Minu arusaamist mööda on selle teema naabrid reeglina 100 ja rohkem meetrit kaugemal. Linnas on voolukatksetused nii harvad juhtumid, et hädaolukorrast ei saagi rääkida...kui just 3minutit pärast voolukatkestust kõht lahti ei lähe.
Maakohas töötava generaatori voolu jagamine reeglina kõne alla ei tule (juhtmete pikkus). Seal peavad hääd naabrid ikke generaatorit ühest talust teise vedama mingi ajavahemiku järel.
Siinkohal võib kasuks tulla naabrite erinev toitealajaam.
Mul küll triikimise mõtted pähe ei tule, kui vool läind...
Vasta
#34

Mina olen seni voolukatkestuste korral hakkama saanud ka NL aegse kilovatise genekaga АБ-1 (pilt pärit netiavarustest) , mille sain tasuks Terhi päramootori elluäratamise eest.

Loomulikult on mul kokku loetud, milliseid tarbijaid kasutada korraga ja ka vastava amperaažiga kaitse vahel, juhuks kui lollist peast siiski midagi liiga võimsat sisse lülitatakse. Maksimaalselt olen genekat tarbinud umbers kaks päeva järjest. Siinkohal peab ära märkima ka Elektrilevi tolvanid, kes otsisid riket pea 2 päeva, olgugi, et operaatorile sai öeldud, et elekterikatkestus algas naabruses asuvast trafost tulnud pauguga, mida saja meetri tagant kuulsin selgelt kuulsin ja ka nägin Smile

Suurest mugavusest ei saa muidugi rääkida, aga valgust oli ja vesi oli olemas nii kraanis kui peldikus (puurkaevupump 0,5 kw + mõned LED lambid). Ka sooja vett saanuks hädapärast teha, kui veepump välja lülitada ja tunnike oodata kuni 30L boiler poolel võimsusel (800 w) soojeneb, samas on meil igapäevaselt kasutuses 150 L boiler - sellesse jäänud veest piisas, kaks täiskasvanut ja laps said ökonoomselt duši all käidud ja nõud said pestud, söögitegemine käis muidugi puupliidiga. Külmiku kohta ei mäleta täpselt, vist oli ikka taga. Õnneks tuli elekter tagasi enne kui naise ähvardus linna tagasi kolida teoks sai Smile

Pinge reguleerisin 235 voldi peale, et väiksemate pige kõikumiste korral alla 220 ei langeks, aga tõsisemat elektroonikat loomulikult taha ei lülitanud, kuna pumba töölemineku ajal läheb genekal aega, et pöörded üles saada ja pinge sel hetkel võib ka rohkem kõikuda, siin oleks siiski vaja UPSi.

Samas, näiteks läppar ja Elioni ruuter toimisid ilusti, toitekad töötavad kirjade järgi pingega 100V-240V, neid ei tohiks ju paarikümne voldine pinge langus ära rikkuda ? USB toitega seadmed sain ka ka nende taha ühendada, et kasutada ja laadida.

Muideks, kui kellegil on pakkuda käivitusvänta sellele genekale, olen huviline.
Vasta
#35

(28-05-2014, 00:06 AM)Daniil Kirjutas:  Mina olen seni voolukatkestuste korral hakkama saanud ka NL aegse kilovatise genekaga
Küsiks sportlikust huvist, mitu liitrit benzaini sul ööpäevas läks? Kas vuristasid 24h või lülitasid ööseks välja?
Minul oli kõige pikem katkestus läinud talve hakul, kui tormiga miskit suuremat ää lõhkus. Räägiti, et kohalik alajaam lendas vastu taevast. Isegi kilomeeter eemal olev alevik oli pime ja lasteaia jaoks vedas vallavalitsus geneka kohale. 3 päeva olime ilma Liive elektrita. 2kW iinlane võttis ökonoomitades ja ööseks välja lülitades 7l ööpäevas. Kui oleks 24h käia lasknud, läinuks ca 10l. Laamendades ja raisates pakuks kuluks 15l ööpäevas.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#36

(28-05-2014, 08:43 AM)Basilio Kirjutas:  
(28-05-2014, 00:06 AM)Daniil Kirjutas:  Mina olen seni voolukatkestuste korral hakkama saanud ka NL aegse kilovatise genekaga
Küsiks sportlikust huvist, mitu liitrit benzaini sul ööpäevas läks? Kas vuristasid 24h või lülitasid ööseks välja?
Minul oli kõige pikem katkestus läinud talve hakul, kui tormiga miskit suuremat ää lõhkus. Räägiti, et kohalik alajaam lendas vastu taevast. Isegi kilomeeter eemal olev alevik oli pime ja lasteaia jaoks vedas vallavalitsus geneka kohale. 3 päeva olime ilma Liive elektrita. 2kW iinlane võttis ökonoomitades ja ööseks välja lülitades 7l ööpäevas. Kui oleks 24h käia lasknud, läinuks ca 10l. Laamendades ja raisates pakuks kuluks 15l ööpäevas.

Mälü järgi kulus märksa vähem kui liiter tunnis, ööseks lülitasin, välja, muidu oleks seda naabrid teinud - tegu on ikka väga hääleka aparaadiga Wink Räägitakse, et selle geneka kütusekulu ja mootori erksust saavat tublisti parandada moodsama karburaatori ja Minski silindripea installimisega, peab proovima.
Nüüd kui olen need suured sõjasaladused välja lobisenud, tänan igaks juhuks ette neid, kes soovitavad kohe poodi joosta ja moodsam genekas osta - ärge nähke vaeva, selle peale tulen vast ise, kui raha mujale panna ei ole.
Vasta
#37

Mina ütleks küll teemaalgatajale et tee ära kui jupid nagunii tasuta käes on, endal on ka aeg-ajalt geneka järgi vajadus olnud ja olen ka taolise aparaadi ehituse peale mõelnud. Ilmselt üheks probleeiks jääks autoaku, kuna see ei talu pikki seismisi ja suurt tarbimist, lahendus oleks deep-cycle aku aga see maksab jälle liiga palju et endale seisma osta.

Kui pidevalt mitmepäevased elektrikatkestused on siis muidugi on mõistlik muretseda korralik genekas, kui aegajalt kuskil metsa all voolu on vaja siis oleks taoline leiutis abiks ikka.

Üks väga loll küsimus veel: kas auto genekat vooluga ringi ei saa ajada? Oleks starter ka kohe olemas.
Vasta
#38

(28-05-2014, 11:22 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  kas auto genekat vooluga ringi ei saa ajada? Oleks starter ka kohe olemas.

Vahelduvvoolu generaator ei ole võimeline siseneva voolu mõjul ringi käima. Küll on selleks mööndustega võimeline alalisvoolu generaator, kuid viimase kasutegur ja väljundvõimsus on niru taolise projekti tarvis.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#39

Hakkasin täna siis mootorit raamile istutama, enne seda vahetasin veel silindripeal tihendi ja sisselaske kollektor sai tihendi. Hakkasin käima sikutama ning tundub nagu mootor käiks paõju tihedamalt kuidagi. Mingi hetk nii jäigalt, et sain paar korda vasta näppe isegi. Samas paar korda lubas, kuid käima ei saanud. Kas asi hooratta puudumises?
Vasta
#40

Ilmselt küll, ilma terata käivitamine vajab korralikku sikutust ja vilets mootor ei pruugigi käima minna.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne