Generaator hädaolukorraks
#61

Seostasin liiga tugevalt otse põlemiskambrisse saadetava kütusega, sorry, aastavahetuse järelmõjud vast? Selline auto, kus kõigist kuuest kogu aeg lendab, on mul endalgi hoovis.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#62

Tõsi kogus pooleks jagada ja peaks joksus olema küll.
Iseenesest saab nukast võtta, aga hallianduri saaks põhja alla siis ainult kinnitada, aga siis kaob võimalus sinna midagi ühendada.
Vasta
#63

Videopilti ka

http://www.youtube.com/watch?v=0MrDkan-faQ&sns=em
Vasta
#64

Päris tummine tükk teine, jõudiski paari nädalaga, vahepeal olid ju pühad... Nüüd ei olegi muud, kui tass kohvi, mõned read koodi, test kuivas pingis ja siis juba mootori külge.
Vaikselt joodan kogu vajaliku kraami ka ühele plaadile.
[Pilt: 11769ty.jpg]

[Pilt: wwj9lz.jpg]
Vasta
#65

Peale paari nurjunud trükiplaati sai asi lõpuks valmis, täna tegelesin andurite jms pudi sobitamisega.

[Pilt: 2hz7421.jpg]
Vasta
#66

 Vaatasin seda Youtube'i videot-praktikas ei ole mõeldud selline potekas käima koguaeg edasi tagasi. Seal peaks olema mingi tööstusesse mõeldud asi. Kui võimalikult väheste vidinatega läbi tahta ajada, siis saaks selle poteka siduda K-jetronicu laadse kulbiga mis liigub vastavalt õhu tarbimisele. Lisaks veel temp andur ja peaks töötama. Vist on ka mingid andurid mis mõõdavad vaakumit, säänsega oleks veel lihtsam. Gaasiklapp oleks siis mehhaaniline, tühikäigu ja põhjagaasi vaid küljes.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#67

Muidu on küll ilus tore ja elektroonika ja puha aga kas bensiin hakkab isevoolu teel läbi pihusti jooksma?
Kui jah siis selle kütusetabeli kirjutamine saab kole olema.
Väiksel koormusel on kollektoris umbkaudu 0,4Bar vaakumit mis kaob koormuse tõusuga ja seguklapi avamisega.
Lisaks on veel pihusti vastu õhuvoolu otsaga, mis teoorias võiks sinna ülerõhugi tekitada.
Vasta
#68

(21-01-2015, 15:29 PM)2715 Kirjutas:  Muidu on küll ilus tore ja elektroonika ja puha aga kas bensiin hakkab isevoolu teel läbi pihusti jooksma?
Kui jah siis selle kütusetabeli kirjutamine saab kole olema.
Väiksel koormusel on kollektoris umbkaudu 0,4Bar vaakumit mis kaob koormuse tõusuga ja seguklapi avamisega.
Lisaks on veel pihusti vastu õhuvoolu otsaga, mis teoorias võiks sinna ülerõhugi tekitada.

Soovitan videot vaadata. Seal on bensiinipumbast korduvalt juttu.
Vasta
#69

Kütusepump tuleb ikka jah, sõber pidi nv kütuserõhu regulaatori ka tooma, üks vedeles endalgi, kuid omadega otsas.
Vasta
#70

Sain täna koodi toimima ilma ühegi Delay-ta, delay on ikka saatanast ja ma mõtlesin veel, et miks ebaühtlaselt töötab, kui ventika otsas magnetit ringi ajada.
Vasta
#71

Täna oli päris asjalik päev, enamus asju sai nüüd omale kohale ära, pihusti sai ka veel kriitiliselt üle vaadatud ja vähe paremaks tehtud, enam ei susise kolde vahelt. Halli andur on paigas ja soft on korras. Nüüd veel jäänud magneti paigutamine ja siis võiks ju tõmmata juba?
Probleem siis selles, et magnet vaja kinnitada kahe laba keskele, mõtlesin algul mis ta siis ära pole, aga võta näpust ideed otsas, nupumehed aidake välja!
[Pilt: 153tnjq.jpg]
[Pilt: k4461.jpg]
[Pilt: 23vkcww.jpg]
[Pilt: 72r6lk.jpg]
[Pilt: vn1l36.jpg]
Vasta
#72

Võtad tüki alumiiniumi, freesid ava sisse, pinnid magneti kinni, labade vahele kinnitad kas keevitamise teel või siis (alumiinium?)kruvidega. Elementaarne. Tõenäoliselt peab vastukaalu ka panema.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#73

On mingi väga hea põhjus ka olemas miks ta süüte magnetilt ei või pöördeid lugeda?
Praegu tundub see asi nagu kommunismi ehitamine, kus paljusid asju sai topelt.
Vasta
#74

Minuarust on süüte magneteid kolm tükki väikeste vahedega.
Vasta
#75

Kas kolme magneti olemasolu segab kuidagi üritust? Programselt peaks andma ju asju väänata a la loe ainult kolmandat impulssi peale pikemat pausi. Või kas on ikka kolm eraldi impulssi? Võib olla on ainult üks pikk? Katsetamise asi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#76

Väga paljudel automootoritel on isegi 36 signaali pöörde kohta ja need ei tohiks siis nagu üldse käia?
Milleks see elektroonika seal on kui ei saa kolmest signaalist ühte pööret tuletada?
Keegi kindlasti ei taha mind kuulata kuna see pole popp ega kaasaegne, sisaldab liiga vähe ja liiga lihtsaid lahendusi aga mina oleks selle pöörde signaali võtnud süütepooli seismajätmise otsalt.
Oleks ära jäänud mõnigi vahekord selle mootoriga.
Siit edasi mõeldes kui see pihusti ka sealt ära jätta ja karburaatoriga asendada oleks üllatus üllatus töötav mootor?
Kuna küttepump võtab elektrit 10A ringis ja see mõistus ka paar A siis raiskame 12A voolu lihtsalt selle mootori töötamiseks?
See on 200W laias laastus ja igaüks võib arvutada mitu protsenti see teeb mootori võimsusest.
Vasta
#77

Esiteks mainin ma ära, et selle asja mõte pole millegist kasu saamine, vaid lihtsalt õppimiseks, kuidas asjad töötavad ja mida võimalik teha.
Näed mina sellele nii ei mõelnud, et võtaks signaali süütepooli magnetilt, minuarust on see koodina palju tüütum kirjutada, kui kasutada teist magnetit.

Teema võib lukku panna.
Vasta
#78

Vot nüüd solvus. Siin on hea jutt irooniast, sarkasmist ja muidu huumorist, seal on sinust ka kirjutatud...
Pane magnet külge, ma ju pakkusin lahenduse, arvatavalt lihtsaima, ma selle ala spets, igalt poolt viskan mittevajalikud asjad minema. Kui freesimise sõna segas siis kasuta fantaasiat, 180 kraadise tipuga puuriga võib torujupi toel imet teha.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#79

Ei maksa erutuda kohe siis.
Mina, elektroonikaga vähe seotud inimene olles teinud ainult ühe CNC lõikuspingi elektroonika olin seda usku, et elektroonika aitab lahendada mehaanilisi probleeme.
Antud hetkel on meil mehaaniline probleem.
Nimelt on vaja kinnitada pöörlevale hoorattale magnet, mis esiteks viib hooratta tasakaalust välja ja teiseks vajab vahetükki mille tegemiseks tegijal vahendeid pole.
Seega siin võikski tulla appi elektroonika mehaanilise probleemi lahendamisel.
Seda enam et tegelikult on magnetid juba kinnitatud ja isegi tasakaalus.
3 magneti signaalidest ühe impulsi tegemine pöörde kohta on seega reaalne lahendus ja vastava koodi kirjutamine täiesti reaalne lahendus.
Kui tahta veel lihtsamalt siis süütepooli suretusnupu väljundist tuleb 1 tugev impulss hetkel kui kondensaator tühjaks laetakse.
Selle signaali kätte saamiseks on võimalus kasutada sidestuskondensaatorit, kas takisteid arvutamise teel valides või kasutades signaali tugevuse reguleerimiseks reostaati.
Edasi, kui on vaja alalispinge impulssi lisada skeemi diood, mille kaudu vale polaarsusega impulss maha lastakse.
Mulle tundub nii lihtsam olevat kui selle magneedi sinna külge ehitamine.
Pealegi, kas on garanteeritud et see andur ei loe neid alumisi magneete ka ja seega saame 4 impulssi juba?
Ja kui see magneet on ilmtingimata vaja sinna kinnitada ma laseks sellest magneedist augu läbi ja paneks ta lapiti ribi peale kinni kruviga.
Teatavasti on magnetväli sellise kujuga keha ümber ja pole vahet mis asendis ta seal on.
Tahtes aga veel lihtsamalt saada tuleb otsida selline ABS andur kus on magnet sees ja sellele piisab kui sealt metallese näiteks poldipea möödub.
Vasta
#80

Ma ep tea teiste eest rääkida, aga lgp. Omaenergia võib kindel olla Basilio heatahtlikkuses. Ma ei loe ka ksf! 2715 postitustest välja otsest pahatahtlikkust. Mees püüab lihtsalt aidata et asi ikka käima läheks ja ülearust n***i ei peaks nägema. OK, kui eesmärgiks on ainult katsetamine, et "kas nii saama" siis võib ju kõike teha. Minu arvates tasub siiski 2715 tekst läbi lugeda. Mees teab mida räägib.
Minul tekitas küsimisi ainult väide "ajude" kaheamprisest voolutarbest. Kui Arduino tarbib 2A, siis samaaegselt vanakese Hottabõtši ilmumisega ja vist mitte eriti kaua... Kuna hetkel vedeleb arvuti kõrval 3 erinevat Arduinot, siis mõõtsin ära voolutarbed:
Arduino Nano - 29mA
Freeduino (UNO) - 27,5mA
Arduino Mega - 80mA ümber
Kõigil neil on erinevad programmid peal, mis võivad väikestes piirides voolutarvet kõigutada, aga jämedalt peaks naamoodi olema.
Muidu jutt õige.
Vaidlus kumb on parem/keerukam, kas impulsi lugemine Halli anduri või süütemomendi anduri mähise abil on minu arvates nii ja naa.
Töökindlam ja Arduino tervisele parem oleks ehk Halli andur. Mähisel peab jah, valepidi impulssi pöörama ja pinget piirama et Arduino sisendit läbi ei lööks, aga ka see on suht lihtsalt tehtav. Maitseasi vast?
Märkus selle kohta et originaalmagnetid võivad segama hakata, on üsna tähtis point. Halli andur võib "vale" magneteid näha küll ja siis on mõistatamist, miks asi perutab.
Soovitus magnet kinnitada kruviga on samuti vist lihtsaim. Hiinlased müüvad kruviauguga magneteid igasuguseid. Löö aga Jebai lahti ja tuleb!
Edu!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne