Võsasae ost
#1

Kuna täna ma jälle veendusin selles, et ma ikkagi vihkan jõuetuid tööriistu. Sellest tingituna tuleb vaadata prohfi tehnika poole aga uued maksavad kolepalju rublasi ja seega tuleb kasutatud masina poole vaadata.
Valikus on esialgu Stihl FS 450 ja husqvarna fx355.
Kasutamist leiaks enamasti muru, heina ja pilliroo niitmisel.
Võib ka muid soovitada aga mitte alla 2kw võrre.
Nuud küsimused: Mida vaadata kriitilise pilguga ennen raha letti ladumist ja kas lühikese võlliga (husku seda on) trimmerdamine on viimane piin või kannatab trimmerdada küll.
Vasta
#2

(27-05-2014, 16:17 PM)autojuht Kirjutas:  Kuna täna ma jälle veendusin selles, et ma ikkagi vihkan jõuetuid tööriistu. Sellest tingituna tuleb vaadata prohfi tehnika poole aga uued maksavad kolepalju rublasi ja seega tuleb kasutatud masina poole vaadata.
Valikus on esialgu Stihl FS 450 ja husqvarna fx355.
Kasutamist leiaks enamasti muru, heina ja pilliroo niitmisel.
Võib ka muid soovitada aga mitte alla 2kw võrre.
Nuud küsimused: Mida vaadata kriitilise pilguga ennen raha letti ladumist ja kas lühikese võlliga (husku seda on) trimmerdamine on viimane piin või kannatab trimmerdada küll.

Mina ütleks omast kogemusest seda, kui kust võsakettaga metsa puid langetama ei lähe, siis ülekasvanud muru trimmerdamine on kõige raskem töö trimmerile. Seega vali kindlasti aparaat, millel jõudu vähemalt 2kw. Endal trimmer veits lahjem HQ, ostetud ca 15 aastat tagasi ja no kurat lahja sai, trimmida on ikka üsna vaevaline. Eelmine sügis võtsin langi hoolduseks Stromanist mingi Stihli, numbrit ei mäleta enam, aga sellega ei saand arugi ,mida niidan, võimu oli niiet tapab, lust lasta. Vend lasi minu lahja võsakaga ja mina selle laenu omaga, oluline vahe oli.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#3

omal kodukasutuses Dolmar ja üldiselt rahul, igapäeva tööd ei tee, pigem niidan ülekasvanud rohtu, vahest metsas võtan maha võsa ja muid töid. Jõudu minumasinal 2,4kw ja sellest siiani on piisanud, kuigi alati võiks rohkem ollaBig Grin
Vasta
#4

Meeldib mulle husqvarna rohkem, 2.8kw peaks nagu jõudu jaguma aga küsimus ongi selles lühikeses varres, et kas minusugune 1.85m. pikkune saab ilma küürutamata muru trimmerdatud? Stihl fs 450 olen teinud tööd ja tundus, et mingis olukorras jäi nagu rammu väheks aga samas midagi ma halba selle pilli kohta ei saa öelda.
Dolmar on ka variant mida kaaluda aga kuidas varuosade saadavus on?
Vasta
#5

Dolmar=Makita?
Mõni aasta tagasi oli Makserv lootusetult ülekoormatud olekus, hiljem ei ole käinud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#6

Lisandus valikusse husqvarna 555fx. Kuuldavasti on sellel plastiliinist reduktor, teab keegi kedagi kes teaks kedagi kes on sellel reduktori laiali lasknud, on sellel kuulujutul tõepõhja all?
Kuidas teha vahet firmas tööd teinud ja koduaias tööd teinud masinal?
Vasta
#7

(27-05-2014, 21:01 PM)autojuht Kirjutas:  Meeldib mulle husqvarna rohkem, 2.8kw peaks nagu jõudu jaguma aga küsimus ongi selles lühikeses varres, et kas minusugune 1.85m. pikkune saab ilma küürutamata muru trimmerdatud? Stihl fs 450 olen teinud tööd ja tundus, et mingis olukorras jäi nagu rammu väheks aga samas midagi ma halba selle pilli kohta ei saa öelda.
Dolmar on ka variant mida kaaluda aga kuidas varuosade saadavus on?

Ikka saad, kuna rihmad ja käepide on timmitavad.

Käe asend võib natike harjumatu olla - aga inimene harjub kõigega Big Grin

Enda kogemusest ütlen, et HQ 345 FR on heina niitmiseks päris kõva. Metsa pole mõtet eriti ronida puid lõikama - aga selliseid kuni 2cm diameetriga võsa on hea harvendada. Jämedamatega kulub ohtralt aega (minu silmis on siis kiirem juba kettsaega lõigata).

Muidu juba kaks aastat masin kuuma saanud ja siiani probleeme pole olnud. (masin saab suvel iga nädal 10 tundi tööd)

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#8

FS 450 julgen soovitada, kunagi sai sellisega paar suve igapäevaselt trimmerdatud. Sellist heina mida jõhviga maha ei oleks jõudnud niita vist ei näinudki. Ainsaks kuluosaks oligi jõhvi pea, see nupp mida vastu maad peab vajutama kulus läbi. Neid kulus äkki kaks tükki suve peale igapäevaselt niites, kodukasutuses peaks aastateks jätkuma.

Kodus on hetkel neljataktiline mingisugune Efco äkki, see jääb paksema heina sees lahjaks, aga kütusekulu on tunduvalt väiksem.
Vasta
#9

dolmarile mina sain varuosasid nagu trimmikaitse, mis oli tehasest tellimis kaup, 2päevaga maksservist kätte. Teenindus on sadukordi kiirem kui stokkeri echodel, trimmipea sobib stihl oma. Kaasas on tal trimmipea kuhu läheb max 2,4mm jõhv, selle rebis koguaeg puruks, ostsin stihli pea kuhu sobib kuni 3,3mm ja kasutan 3,0, sellega paras niita, ei kulu jõhvi nii palju kui varemSmile
Mis mulle eriti meeldib selle masina juures on ketta lukustus. See on koguaeg masina reduktori küljes, 1 nupulevajutus ja reduktor lukus 2nupule vajutus ja vaba. Trimmikaitse võiks olla parema kinnitus süsteemiga kui 4poldiga, samas kui igapäeb kolmiktera ja trimmipead ei vaheta pole sellest väga lugu.
Minu jaoks oli omal ajal seda ostes oluline ligi 3000kroonine hinnavõit võrreldes husqvarnaga ja suurem võimsus. Hiljem tuli välja, et on ka väga ökonoomse mootoriga.
Lühikese võlliga saab trimmerdada küll, ma olen 1,82 ja niita saab, aga ilus ei jää. Reduktor jääb maapinna suhtes viltu ja ei jäta siledat tulemust, randid niidab sisse kui muru hooldada soovid.
Vasta
#10

Makita asju küsige ka Tallmacist! Ja kuna Dolmar = Makita, siis pakub ka Tallmac varuosi remonti jms.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#11

(27-05-2014, 23:42 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ... Ainsaks kuluosaks oligi jõhvi pea, see nupp mida vastu maad peab vajutama kulus läbi. Neid kulus äkki kaks tükki suve peale igapäevaselt niites, kodukasutuses peaks aastateks jätkuma. ...
Stihlil läheb jah neid trimmipeasid, mul kodukasutuses väiksem 4-taktiline Stihli võsakas ja trimmipea kestab ca 2 suve, aga mul ka niitmist pea nagu elukutselisel, st pea iga õhtu peale tööd 3-4 tundi lasen äkilisi nõlvu, kus traktor üles ei roni ja mäest alla lohiseb rattad aeglasemalt tiirlemas ja allikaterohkeid pehmet koplit õueservas, mis ei taha ennastki kanda, lisaks madalate õunapuude alused tarude vahel suures aias (ühe õhtu töö) ning lihtsalt õuenurgad (veel ühe õhtu töö)
P.S. aga öko on küll see 4-taktiline, oma 2-3 tundi saab ühe paagitäiega uhada. Teine, 2-taktiline trimmer, teeb sama ajaga vähema pinna ja mitu korda rohkem kütet võtab ...
Vasta
#12

Dolmar vs. Stihl on maitse asi. Mõlemal omad vead, mõlema tükid pole odavad. Minul on D ja teist ei ostaks - liiga palju pisikesi apse (gaasitrossi purunemine nurgiasetsemise tõttu, süütepooli ikaldumine, summuti leke needist jms).

D.-l puuduv kuid järjest enam leviv läbipaistev kütusepaak teeb elu oluliselt mugavamaks. Samuti on hea, kui riputusaasa saab vabalt kandetorul ringi sättida vastavalt pikkusele. Mitmeavaline riputusplaat kütuse kulumisest tekkiva tasakaalustusvajaduse rahudlamiseks tegelikult pole hädavajalik, kuid mõnikord kasulik lisa.

Sakslane vs. rootslane on kurb teema. Uuema aja Rootsi profiriistad asjatundjatelt kiitust ei saa. Mitmed vanakoolimehed on otsinud üles surematud 244jad ja põristavad nendega. Just töökindluse ja harjumuse tõttu.

2+ kW puhul arvesta, et trimmipea on kuluosa. Võimas mootor ja hooletu käsitsemine teevad kiiresti pilpaid. Loobusin peale neljandat pead ja kasutan Oregoni FlexiBlade koos hambulise 4-mm jõhviga. Heinas ei kulu, putked ei tapa, kuid karjusepostid ja märkimata kivinukid panevad vanduma., kuna mootor käib niitjast üle ja tulemsueks on katkenud jõhv. Eks Tõelistel Meestel seda häda ilmselt pole...Toungue

Profirootslase tükid võiks olla üsna hästi kättesaadavad. Sakslastega võib keerukam olla. Eriti mõne vähemlevinud pruugitu soetamise puhul... Õnneks on iipei ja pakiautomaadid.Cool
Vasta
#13

Minu tööriistvaramus on kaks Husqvarna 252RX võsasaagi.
http://oregon.ee/index.php?page=details&prod=1380&cat=206&group=58
Rohkem kui rahul ja muud ei ostaks isegi sundimise peale. Jõudu on piisavalt ja vigu pole leidnud. Erinevalt muudest mudelitest on sellel väga vastupidav reduktor. Julgen soovitada. Võrdlemisi kõrge hinna eest saab võrreldes teiste võsasaagidega kuhjaga töökindlust ja palju töörõõmu hea tööriistaga töötamisest.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#14

Üks asi tuli veel meelde- kõikidest trimmeritest millega ma niitnud olen on suurtel Stihlidel vaieldamatult kõige mugavamad traksid Cool
Vasta
#15

(28-05-2014, 11:29 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Üks asi tuli veel meelde- kõikidest trimmeritest millega ma niitnud olen on suurtel Stihlidel vaieldamatult kõige mugavamad traksid Cool

Terminoloogiliselt on trimmer ja võsalõikur kaks täiesti erinevat tööriista. Varasemalt müüdi suurema võimsusega võsalõikureid ka harvendussaagide nime all. Traksid võivad olla samad Toungue ja käsitrimmeril polegi trakse.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#16

Nüüd tuli soovitusi igast imakaarest, et valimine läks veel keerulisemaks.
1 mis kindel, et vähemalt 2kw ja varuosade saadavus peab hea olema.
Kui kellelgi on midagi pakkuda siis võib seda siin vabalt teha, Hinnapiiriks sean esialgu 300€ +-50.
Vasta
#17

Tark lehekülg internetis ütleb niimoodi: "Trimmer on metsanduses ja aianduses kasutatav mootoriga varustatud käsitööriist" Eks tootja võib igasuguseid nimetusi välja mõelda, trimmer jääb ikka trimmeriks Big Grin
Vasta
#18

Kas keegi on trimmerdanud HQ-24c-ga? On sellega miskit teha ja kas kellegil on ka vastapidavusest miskit rääkida? Ja nagu aru saan,ei käi sellele miskit ketast külge.....vist.
Tänan.
Vasta
#19

Seekord osutus valikuks husqvarna 343F.
2kw küll ainult aga hind oli see mis pani asja paika.
Vasta
#20

Mulle tundub,et inimesed pole vist miskit kuulnud rohunoast mille saab igale reduktoriga aparaadile külge keerata.

Kunagi proovisin ka vöökõrguseks kasvanud heina koos umbrohuga eemaldada kasutades trimmipead. Asi lõppes meeletu jändamise ja tamiili kuluga. Tamiil on ikka suhteliselt madala heina jaoks mida pidevalt niidetakse.

Umbrohu ja muude maadligi taimede vastu on rohunoad.

Rohunuga ei nõua nii palju võimsust kui trimmipea jämeda tamiiliga.

Mina oma 1.4KW FS130ga hätta ei jää. Lõikan paksu võsa kettaga ja täiesti hooldamata kõrget heina rohunoaga.

Selge see,et 2kw+ masin teeb sama töö kiiremini ära kuid endale tehes pole aeg nii tähtis pole vaid just see,et masin on kerge ning mugav.

Lisaks on rohunoaga odavam lõigata kui isegi kivisse lased. Mõlemalt poolt saab teritada tavalise viiliga.http://www.farron.ee/tarvikud/rohuloiket...0-250.html

Korralik tamiil ja trimmipead on kallimad.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne