otsin pereka lenksu( Kokukas) või kuidas keegi nimetab ;)
#1

Tere! tegelen vana pereka taastamisega,aga lenksud puudu, ega kellegil üle ei ole? pakkumised võib teha mailile pisikera@hotmail.com

Piret
Vasta
#2

(28-06-2014, 10:39 AM)pisikera Kirjutas:  Tere! tegelen vana pereka taastamisega,aga lenksud puudu, ega kellegil üle ei ole?

Piret

Uus slängisõna, ehk keegi täpsustab kas tegu jalgratta, mopeedi või mootorrattaga. Ja suurus oleks ka oluline - titerattale või lasterattale.
Noorukirattale või täiskasvanute omale. Omal ülearust lenksu pole aga ega needki, kel see olemas, ilmselt aru ei saa. Kui just KASSivaistu pole. Muide kassid eelistavd üksiolemist päikese käes, mida kahjuks see kevad vähe pakub ja perekast ilmselt palju ei arva. Veel turgatas pähe - ehk hoopis tandemiga tegu, selle peale mahub ju pere.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#3

(28-06-2014, 18:43 PM)aavu Kirjutas:  
(28-06-2014, 10:39 AM)pisikera Kirjutas:  Tere! tegelen vana pereka taastamisega,aga lenksud puudu, ega kellegil üle ei ole?

Piret

Uus slängisõna, ehk keegi täpsustab kas tegu jalgratta, mopeedi või mootorrattaga. Ja suurus oleks ka oluline - titerattale või lasterattale.
Noorukirattale või täiskasvanute omale. Omal ülearust lenksu pole aga ega needki, kel see olemas, ilmselt aru ei saa. Kui just KASSivaistu pole. Muide kassid eelistavd üksiolemist päikese käes, mida kahjuks see kevad vähe pakub ja perekast ilmselt palju ei arva. Veel turgatas pähe - ehk hoopis tandemiga tegu, selle peale mahub ju pere.
Ehk mingi teatud segu jalgratast, mopeedist ja mootorrattast, mille peal saavad istuda, korraga nii noored kui vanad ning kaugelt vaadates oleks tegu nagu tandemigaBig Grin?!?
Vasta
#4

arvan et pereka rahvapärane nimetus on kokukas , perekas vist rohkem lõuna murdesõna .
Vasta
#5

Avapostist loeks nagu välja et otsitakse mitut lenksu e. kas tegu on perekonna kõikide jalgrataste grupitaastamisega?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#6

Uut ei ole siin midagi, lihtsalt keeli tuleb tunda ja eriala termineid peab teadma.
Niisiis, Piretil on vaja selliseid lenkse nagu kadunud ksf! Oldmopedi pildil
[Pilt: a2.jpg]

ja nalja selliste tõsiste asjadega ei masa teha!
Vasta
#7

just täpselt selliseid vaja ongi või ehk oskab keegi nõu anda analoogile (pikk pulk ja tavalised panna?),vabandan ka kuikasutan sõna perekas, kuna kahjuks ei tea,kuidas teist moodi seda ratast nimetatakse Wink
Vasta
#8

hüva, selgitusi on antud. midagi nagu natsa saab aru ka. a kuda nüüd täpsemalt seis on, vat see vajaks ikke veel üle seletamist.
et siis avapostituses on jutt pereka (ainsuses) taastamisest ja puudu olevatest lenksudest (mitmuses).
võõrkeeli valdavad kaasfoorumlased juba selgitasid, et perekas on maakeeli kokukas. selge pilt, mõistame, eesti suur maa ja keeli palju ja kõiki ei jõua lihtne inime kuidagi korraga osata.
kuigi kõlab muidugi nigu erekas, a vahet pole.
asjast uuesti. et siis mitut lenksu vaja on? ja kui ikke ühe kokuka taastamine käsil, siis kuhu sääl lenkse plaanis panna on?
Vasta
#9

Pereka nime (perekonnaratas) kasutati viimati vast kaheksakümnendatel, lenksud mitmuses ainsust mõeldes ei ole ka väga/liiga võõras, targemad täpsustavad. Käärid ühe tööriista kohta ei üllata vist kedagi? Pakkuda kahjuks ei ole, minu Turisti küljes olnu läks parematele jahimaadele.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#10

tegelikult mina tean ainult sõna pereka all seda mitmeaugulist paksust plekist võtit.See millega sai mitut mutrit keerata.Enamjaolt oli uue rattaga kaasas selles nostalgilises nahkkotis.
Vasta
#11

mõnikord kasutatakse sõna lenksud mitmuses , võttes eeskujuks käärid , püksid. keeletundjad ilmselt oskavad lahti seletada , kust lenks , leistang , pärit on . ilmselt saksa laen .
tundub , et vaja läheb siiski ühte juhtrauda , koos sinnajuurde kuuluva pisut pikemavarrelise , ma ütleksin, stemmiga
Vasta
#12

kuna nn pulk on olemas siis oleks vaja ainult lenksu ja ühte ikka Wink
Vasta
#13

minu praktikas on nimetatud universaal mutrikeeramise abivahendit nimetatud perekonnakaks e perekonnavõtmeks .
nimetatud lenks võib isegi laoseisus figureerida , kuid kuna ilm on kole , siis midagi lubada ei tihka esialgu . muidu asukoht oleks pealinn .
Vasta
#14

Mul on üle üks täpselt selline lenks, millel puudub see liigendiga polt. Soovi korral võin ära anda.

Diagnoos: ahvivaimustus. Sümptomid: põhjendamatu optimism.
Vasta
#15

Mul ka on üks üleliigne,
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne