Tahmunud küünalde puhastamine
#1

Viimasel ajal on kuidagi nii juhtunud, et nii Jawal kui HD-l on tulnud tihti küünlaid vahetada, seda peamiselt ebaõnnestunud käivitamise tõttu. Jawa veel kuidagi tahmunud küünlaga käib aga HD mitte. Siit ka küsimus, kas neid tahmunud, kuid sisuliselt uusi küünlaid on võimalik taas kasutuskõlblikeks teha?
Keegi soovitas gaasipõletiga veidi lahtist tuld ja pärast peenemat terasharja, vanasti olevat selleks otstarbeks väikese kambriga liivapritsi kasutatud.
Palu piiblis soovitatakse küünlaid leotada atsetooni või petrooleumi sees ja siis nailon harjaga(vana hambaharjaga?)puhastada.
Jawa küünal nüüd iseenesest kallis pole aga HD-l igakord 2x5 euri välja käia muidugi rõõmu ei tee ja kuidagi mõttetu tundub kahh sisuliselt uusi küünlaid minema pilduda.
Vasta
#2

Mina olen kasutanud seda küünalde liivaga puhastamise seadet. Täiesti suvalised riiulist leitud käkid töötasid pärast normaalselt küll. Muidugi kui küünal kutu, siis kutu.
Vasta
#3

Olete ise juba kõik variandid ära nimetanud. Liivapritsist niipalju, et ei pea olema see spets küünlapuhastamise mänguasi, vaid võib edukalt suure pritsiga lasta. Ainult seekord peenema liivaga...
Ja tasuks karburaatoritega tegeleda, kui segu õige ja õli ka ikka vaid seal ringleb, kus peab, siis polegi puhastada tarvis, kui on ikka õiged küünlad.

Tervitab Veteran.
Vasta
#4

http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1352...et/313365/
Sellised riistad. 5157923 elisa.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#5

Kõik head vahendid ära nimetatud neh. Pritsi kasutasin siis kui autoelektrikuna töötasin. Hea asi oli, midagi pole öelda. Mõne sekundiga küünal nagu uus.
Kui kiire on ja pritsi pole, siis väike gaasiga töötav leeklamp on abiks. Tuleb aga jälgida, et väga punaseks ei lase ja pärast lasta rahulikult maha jahtuda, mitte vette visata. Smile
Leotamine on siis mõttekas, kui ühtegi muud vahendit ei ole ja/või aega küll. Ööpäev ligunemist, vanasti kasutasin atsetooni või häda korral bensiini, ja kärab küll. Solgutad korralikult läbi, puhud puhtaks ja banzai! Elu näitas, et kui mitu ööpäeva ligunenud küünal ikka veel üle tagus, siis võis ära visata, elulooma enivei ei saanud. Kui paks tahm sügaval kinni oli, torkisin peene oraga, ntx naiste juukseklambriga selle välja. Metalliga torkimist üldiselt ei soovitata, kuna kriibib isolaatorit ja soodustab sinna tahma kogunemist. Enda kogemus ütleb, et vahet pole. Kui tahmab, siis tahmab millegi muu pärast ja kui ei tahma siis ei tahmagi!
No niimoodi ma seda asja mäletan. Viimasel ajal pole küünaldega väga tegelenud. Mosse seisab aja ja rahapuudusel, pisikesed bensukad käivad nagu kellad ptüi-ptüi-ptüi! Ja muidu olen paadunud diselist. Toungue

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#6

Mul tahmas Japp samamoodi küünlaid. Eks oma suva järgi töötav pütt sittas küünla ära suhteliselt kiiresti. Lõpuks kogunes neid mitte midagi sõitnud küünlaid omajagu. Panin nad hermeetilisse värvipurki nitrolahustisse likku, hiljem vajadusel karukeelega üle ja toimisid jälle.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne