Aidake identifitseerida nõukaaegne elektrimootor
#41

(08-07-2014, 22:23 PM)Marko Kirjutas:  See on otsetõlkes kondensatoorne lisaseade koos soojusreleega. Ilma selleta ei saa seda mootorit tänapäeval kasutada, väljaarvatud juhtum kui oled arhailises 3x220V piirkonnas. Ära näpi!

Loe silti ja ära aja padaCool See on ühefaasiline mootor ja piirkonna arhailine või agraarne piirkond ei oma mingit tähtsust.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#42

Alustaks tähtsuse järjekorras. Kuidas eemaldada? Pakun - paar tugevat hoopi 600 grammise vasaraga ja korras. Ja miks piirduda ainult karbi eemaldamisega? Kogu protsess käib lühidalt nii - suure haamriga staatori korpus puruks lüüa, siis peaksid ka otsakaaned kergelt ära tulema. Siis rootor välja. Järgmisena terava õhukese meisliga raiuda mähise laupühendused ühelt staatori otsalt maha, teise poolte mähise laupühenduse vihtide vahele heebel või väike kang ja sikutada mähisevihid staatori plekipaki uuretest välja. Lõpuks kõik materjalipõhiselt eraldi hunnikutesse.
Ja tegelikult poleks seda kõike tänapäeval vaja teha, Kuusakoski ostab mootoreid ka tervikuna kilokaubana.

Aga nüüd, kui mootor on deaktiveeritud ja kahjutuks tehtud, siis see teine küsimus. Seal kastikese sees ei ole mitte kasutu reliikvia, vaid on peidus kondensaatorid, mis pööravad mingil salapärasel viisil elektrivälja ja panevad rootori staatori sees pöörlema, kui mähiseotstele ja kondekatele elektripinge peale anda.
Muide, Türi valla eeloleva sünnipäeva ürituste raames on kavas mingi häppening - "Kogukond kogub" vms. Kas Sul on neid mootoreid veel palju ja kas nad tahavad kõik 1-faasilist toidet?
Vasta
#43

Õlled ei oma antud juhul mitte mingit tähtsust, ainult faasid on olulised ja pinge ka.
Kass kuramus jõudis oma tarkusega vahele ja rikkus mu mõtte järjepidevuse ära, näe ei leia isegi enam otsa kätte, peaks vist veel ühe õlle võtma. Pealegi ei küsitud üldse mootori osandamise kohta. Ja üldse meenutab asi anektooti onu miilitsast, kes hammustas Jukul pähkleid katki.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#44

Siin jälle Kass, kõhus üks Porter! Nüüd olen jäänud piinlikku olukorda, oma hea õpetussõnaga olen lgp. Metsamühinaga võrreldes nagu lihunik kirurgi kõrval! Sad Jah, jootekolbi vasaraga juba üle ei löö!
Aga kui läks juba süvaanalüüsiks, siis võib ksf! Markol kunagi ju lõpuks õigus ka olla. Olid tõesti ühed veepumba mootrid 3-faasilise lühisrootoriga asünkroonmootoriga, tõenäoliselt 3-nurka ühendatud mähistega ja 220 V toitele, milledel 1-faasilisest võrgust toiteks olid mõeldud kondensaatorid. Mootori tähistust ei tea ja kondekakarpi pole näinud aga staator koos rootoriga on mul kusagil olemas ja väga suure tõenäosusega on siin tegu sama aparaadiga.
Ksf! Markot siiski veel veidi parandades - arhailises ja agraarses Tallinna vanalinnas või Kadriorus pole ainus viis seda mootorikest kuritarvitada. Õndsal nõukaajal olid laialt levinud 3 x 220 V elektrilised käsitööriistad, millede toiteks kasutati samuti laialt levinud trafosid 3 x 380/3 x 220 V.

Muide, ma kahtlustan, et teemaalgataja puhul on tegu 1-faasi fetišiga! Rolleyes
Vasta
#45

OKOK, ärge nüüd virisege, sellest koolist on ka juba väga palju aastaid möödas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#46

Huvitav, et elektrimootorite teema inimestes niipalju pingeid tekitab Toungue. Tuleb vist teha ettepanek eraldi foorumi alajaotuse tekitamiseks Cool.
Tegelikult oli mu küsimus tingitud sellest, et selle konkeetse mootori võlli otsas on juba keere ja seepärast sobiks ka see konkreetne mootor mu esialgsesse plaani paremini, kui teema alguse piltidel olev. Küll aga peaks kasutatav mootor olema lihtsalt liigutatav (ka väljapoole garaaži) ja üks lisakarp (see pole nii väike midagi) on küllalt tüütu asi. Seepärat mõtlesingi, et ehk on selle eemaldamiseks ja mootori tööle jätmiseks mingi viis. Kui aga pole, siis pole.
Ja härrased, karbi lihtsalt eemaldamiseks on lihtsaim viis siiski lõiketangid Rolleyes.
Vasta
#47

(08-07-2014, 23:17 PM)Jahimees Kirjutas:  Huvitav, et elektrimootorite teema inimestes niipalju pingeid tekitab Toungue. Tuleb vist teha ettepanek eraldi foorumi alajaotuse tekitamiseks Cool.

Tõesti, siin käib pingeline väitlus ja arutlus lubatu piires ja lubamatut kompides! See ongi kirglike ja madala valulävega vaimuinimeste teema! Aga siiski elegantne ja peene lugulaul võrreldes mõne teisega! (näit. T-25 pihusti ilatseb vms).
Foorum tuleks aga tõesti ümber nimetada Elektro-moto foorumiks ja muu jama läheks vaba teema alla! Cool
Aga et teemasse ja foorumisse ka midagi lisada, siis see peaks olema 3000 p/min mootor (tsentrifugaal/imipump)
Vasta
#48

No mulle tundus karp sildiga võrreldes väga väike. Pealegi ei loe sildilt midagi välja kolme faasi kohta.

Selliste asjade puhul oleks hea pilt mootori klemmikarbist (juhul kui on säilinud) või vähemalt kirjeldus sellest mis seal kunagi on olnud.

Ei tahtnud kedagi ärritada vastu öödRolleyes

Vaatan, et kõvemad tegijad hindavad pöörete arvu lausa mootorit nägemata. Võiks ju olla Eliktrimototraktoselgeltnägijate foorum. Ehk moded ja muud pädevamad isakesed ikka loevad.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#49

(08-07-2014, 23:48 PM)metsakohin Kirjutas:  NoVaatan, et kõvemad tegijad hindavad pöörete arvu lausa mootorit nägemata. Võiks ju olla Eliktrimototraktoselgeltnägijate foorum.

Edeva mehena ning selgeltnägijana kahtlustan, et vihjatud on minule! Toungue Aga ma arvan siiski, et tegu on mulle tuttava mootoriga (3000 p/min ) ja lisaks sildil olevat "napor 17 m" ei ole minu teadmiste põhjal 1500 P/min võimalik saavutada, 1000 ja 750 pöördega ammugi mitte.
Vasta
#50

Kuna midagi pole vahepeal paremaks muutunud, foorum on ikka vana nimega ja uusi 1-faasiliste mootorite äraarvamismänge pole lisandunud, siis jatkan vanas vaimus.
Karbi ärakaotamise kohalt... Karbi võid ka mootori küljest tõesti elegantselt küünetangidaga ära näpistada, mootoritoiteks vaadata peene 4-soonelise kaabli ja kondekarbi jätta kaabli pistikupoolsesse otsa. Sellega muudadki oma mootori miniatuurseks kergelt kaasaskantavaks kõrgtehnoloogiliseks seadmeks! Cool
Karbis on hetkel 2 mingi x mahtuvusega (2 x 10 või ilmselt 2 x 20 mkF) kondet. Tänapäeval on materjal otsas ja oskused arenenud ning hiinlased on kondensaatorite gabariitide/mahtuvuse suhet tunduvalt vähendanud. Aga ikkagi mingi junn tuleks kuhugi kinnitada, nii et ilmselt eelmine variant oleks parem.
Vasta
#51

(08-07-2014, 23:41 PM)kass Kirjutas:  See ongi kirglike ja madala valulävega vaimuinimeste teema! Aga siiski elegantne ja peene lugulaul võrreldes mõne teisega! (näit. T-25 pihusti ilatseb vms
See ila tahab täpsustamist, nimelt kahtlustan, et paaki on seal valatud midagi eriti venivat-kleepuvat nagu "härjaila". Siiski haukuma ei hakanud seal aga kui siin teemaks tuli, siis ütlen otse ja keerutamata välja.
(09-07-2014, 00:03 AM)kass Kirjutas:  sildil olevat "napor 17 m"
Ja veel. Oleneb muidugi pumba läbimõõdust aga nii poolemeetrise läbimõõduga tsentrifugaal annab 2000 pöörde juures 16 baari ja rohkem ka. See 17 m veesamba kõrgust annab CA 1,7 baari, mis iseenesest on tühine surve. Isegi veevärgi kraanis on normaalsurve 4 baari või enam. Muide kui juba kõrvale peateemast, siis ühes reklaamis mingi odava käršeri sisendisse ei tohi lasta üle 3 baari survet. Seda meie veevõrgus kasutades kaob garantii?
Pikk jutt - jne.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#52

Tuleb välja, et teemat loetakse ja ei saagi suvalist jama enam kirjutada! Sad
Aga selle pumba noorem vend, kiirus ikkagi 3000 p/min, karp juba eraldi vist
http://aquaris.prom.ua/p31568144-nasos-bts-3517.html
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne