Vanajalgrataste sõit Rapla ümbruses 9 august, kl 11.00
#1

Võib-olla läheb kõik hästi ja ei juhtu midagi! Rolleyes
Aga pean oma kohuseks potensiaalseid ja ka tegevrattureid hoiatada, et pole välistatud, et 09.08.14 toimub väike sõit vanadel jalgratastel liinil Kehtna - Alu (Raplamaa).
Midagi selle sõidu taolist http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=41658
Plaan käia mõne mõisa õue peal, ksf! Valdo heietab juttu ja siis pedaalime edasi järgmisse kohta. Plaan on alles toores, aga panen siia eelhoiatuse varakult üles, muidu on mõnel mehel jälle kuulipilduja õlitamata ja partisanid kummid tühjaks lasknud, kui sõiduks läheb!
Kiiret pole, mõelge rahulikult asja üle, kilomeetreid kindlasti nii palju ei tule, kui eelmisel mõisatuuril, aga kellele väheks jääb, siis mina olen nõus ka Hõreda - Ingliste - Kehtna otsa otsa väntama!
Vasta
#2

Keegi midagi kostnud pole, mingeid kiiduavaldusi ega teateid eufooriasse sattunud vanajalgratta omanikest minuni jõudnud pole! Sad
Samas pole ka keegi otseselt öelnud, et - ei, ei, see asi nüüd küll ei lähe mitte, jätke heaga olla!
Pole ka kontrollinud, vb kihutavad juba praegu Kehtna - Rapla vahel velocipedistid parvedes vanadel jalgratastel nagu amööbid browni liikumises edasi tagasi ning pikki ja põigiti. Rolleyes
Algselt ajendika olnud Kehtna mõisapäevad sel aastal siiski ei toimu, jalgrattasõit on nüüd mõnevõrra küsimärgi alla sattunud. Seoses sellega võiksid kõik lugejad, kes sõita ei taha, siia hakata kirjutama oma soovist mitte osaleda. Et saaksin hakata neid maha tõmbama!
Vasta
#3

Jätkan monoloogi...
Seis selline, et eilsel ümarlaua tootmisnõupidamisel vastavatud Jalgrattamuuseumis Väätsal otsustas aktiiv, et sõidust Te siiski ei pääse! Aga praegune plaan on järgmine : Sõit algab Raplast (tutvutakse eesti rahva suure poja, P. Kasikovi sünni- ja noorusmaa põnevate paikadega), sealt Alu mõisa, edasi Aranküla risti,Nõmme kõrtsist (mööda?), Maidla, Juuru (Mahtra Talurahvamuuseum?), Ingliste ja Hõreda (jällegi P. Kasikoviga seotud paigad) ja Raplasse tagasi. Ca 35 km.
Mis Te selle peale kostate?
Ah et jällegi mitte midagi!? (Pagana tuim rahvas siin koos! Sad )
Vähemalt ksf! Palduur võiks kirjutada, et järgmine aasta kindlasti ja siis juba koos 50 mm miinipilduja, 37 mm süürtüki ja 2 tankirusikaga ja ksf! Soobel võiks mainida, et sõidab sel ajal hoopis partsi-porgandiga Tallinna - Mõisaküla vahet nii et relsid suitsevad...
On siin (sõidu)mehi või ei ole? Või on kõik "pärismehed" juba vanaveokate kokkutulekul?
Meie sõidu puhul on tegu pereüritusega, kellel on küsimusi, siis võib mulle helistada 53 226 461.
Vasta
#4

Ütlen alustuseks kohe ära, et jalgratastest ja nendega seonduvast (nagu ka rasketehnikast ning ühistranspordist ning nendega seonduvast) palju ei tea. Aga sellest hoolimata mahahõigatud üritusest osa võtta ei kavatse. Kohe selgitaks kah.
*Esiteks – (sellesamuse eesti rahva suure poja poolt täpselt diagnoositud) "pagana tuimus" tõepoolest lihtsalt ei luba. Ausõna – no 3,5 km võib-olla venitaks ära aga 35 ?!?
*Teiseks – ainuke sõiduriist on poolroostes Ukraina meestekas, millel pidurid ei võta ja ventiil ei pea (asjatundjad ehk siis seletavad, kuidas antud kitsaskohtadest üle saada, kui üldse).
*ja kolmandaks (last but not least) – kunagise mastaapse plakatitüli (Lgp! Ksf! Kass vs. Tom) tulemusena sellel ettevõtmisel ilmselt osaleda ei lubatakski...
Lisamärkusena: miini- ega kuulipildujaid pole niikuinii jõudnud reisivalmis seada... ja nagu aru saan, on need sellel retkel kohustuslikud. Sad

Samas – huvi on siiski suur! Nimelt ütlus "Mõni mõis" on minu kui uusmikrorajoonis kasvanud linnapoisile olnud alati huvitav, samas üsnagi abstraktne mõiste. Esimeses postituses aga mainitakse võimalust suisa käia mõne mõisa õue peal, ning seda ainulaadset võimalust lihtsalt ei tahaks mööda lasta...
Vasta
#5

No nii, lõpuks ometi tekkis dialoog! Madalama valulävega mehed ei pea enam vastu ja hakkavad vaikselt läbi põlema!
Väike kommentaar ka ksf! Tomi jutule...
Mina loen seda juttu nii - oi-oi-oi, ai-ai -ai, õiget jalgratast mul ei ole ja olemas olevatki remontida ei mõista, sõita ma ka ei jaksa, ise olen vanemate (ja parema kunstimaitsega) foorumlastega häbematu Sad , aga sõitma tahaks tulla hirmsasti, pliiz - pliiz, võtke mind kampa, ma nii kangesti sooviks osaleda! Toungue

Mida siis teha? Ratas ainult poolenisti roostes? No ei peagi olema korralik täisroostes originaal, aga kui ikkagi uhkus ei luba poolfabrikaadiga esineda, siis aitab käimla lampkastis hoidmine või happeaurudega töötlemine, saab täiesti korrektse, ajastutruu full-rust sõiduriista
http://i39.tinypic.com/34hdjs3.jpg


Miini-, kuuli- või käkipildujad ei ole sugugi kohustuslikud, tuleks lihtsalt lugeda klassikuid
(09-08-2012, 21:22 PM)BALDHUR88 Kirjutas:  Järgmine aasta tulen, koos ratta ja kuulipildujaga.

Piduritest ja ventiilist... kui Sa sõita ei jaksa, siis pole piduritest suurt tolku, tegelikult ei tea ka mina, mis füüsikalis-keemilised protsessid seal tagaratta rummus toimuvad, et ühtepidi tallates tekib kiirenev liikumine ja teistpidi vändates aeglustuv, seda asja tuleks täpsemalt uurida Rolleyes
Ventiili probleemiga olen tuttav, igapäeva sõiduriistal lisan iga päev tagarattasse värskemat lufti juurde, vahel võtan kuivailmasõidu varujalgratta, regulaarselt vahetan ventiilikummi ja tervet ventiili. Ei ole enam head veneaegset ventiilikummi saada, ei ole. Targem on uus siselohv paigaldada.
Ja lõpetuseks ja plakatitüli meenutuseks võtaksin ksf! Tomi lahkelt kampa, mõni mõis, ühtlasi katsuks talle ka sobival hetkel ja tekkival võimalusel tutvustada vanu mõisaga seotud rahvakombeid, näiteks mõisatallis toimunut (omal vitsad ja soolvesi kaasa võtta!)
Vasta
#6

Tundub, et nii madala valulävega mehi nagu mina rohkem ei leidugi ning valitseb ähvardav vaikus.

Mina aga häbenen endiselt nii oma halba kunstilist maitset kui ka oma "ülimasslademetes" (kui tsiteerida vanajalgrataste gurusid) esinevat Nõukogude plaanimajandus-produkti nimega "Ukraina". Lgp. Ksf! Kassi õpetusi järgides asetasin küll kohe kõnealuse sõiduki käimla lampkasti, kuid kardan, et nii lühikese ajaga temast ikkagi väärtsõidukit ei saa. Kontrollisin täna – rooste ega raami kuju osas muutusi ei täheldanud, küll aga lõhna osas. Ei ole kindel, kas see on hea märk, või tähendab see, et töötlusmaterjalis mingi keemiline komponent puudu/liiast?

Ettevalmistusest veel niipalju, et vits on köki-möki, selle saab Rapla lähedalt kraavipervelt murda (RMK luba olemas!), kuid soolvett pole valmis saanud segada – siin kohalikes marketites nimelt hetkel soola sooduspakkumisi pole. Moosi- ja samakategemise aeg, teadagi! Äkki Türi Krossi Äri (mitte segamini ajada Kardi Äriga) oleks lahendus (teil seal ju kõik üksteisega sugulased, äkki saaks mõned kilod soodushinnaga, noh, nii – tutvuse kaudu. Vastu võiks pakkuda Leningradi akvarellvärve ning Ida-Saksa rapiidograafe, need jäid jõude seisma peale seda, kui sain aru, et plakatikunstnikku minust ikkagi ei saa... Sad )
Vasta
#7

Lõpuks ometi, poolteist päeva ootasin vastust, kempsu ka ei raatsinud minna, kartsin, et magan vastupostituse maha!
Ära muretse, mul on Raplas tegelikult pajuvitsaistandus olemas ja ka vanast ajast karp Tallinna vürtsikilu tallele pandud, Sa ei jää millestki ilma!
Ja kui rattaraami lõhnale väävelvesiniku mädamunahais on juurde tulnud, siis protsess toimib, ilma paanikata, las keemia toimib! Cool Pealegi on aega veel ca 2 nädalat. Ukrainate ja Minskitega on ennegi neid mõisasõite sõidetud ja sõidetakse mulle teadaolevate salaandmete kohaselt ka seekord. Ja minu poolest sõida või riga võrri või uhiuue 96-käigulise ehtsa šanghai maastikurattaga, pole nii oluline, tähtis on omapoolne huvi ja häid iminesi meie ära ei põlga! (saad isegi aru, et kedagi teist normaalset lihtsalt tulemas ei ole, nii laseme lati valuläve madalusse, midagi pole teha, näljaga söövad kotkad ja kassid kärbseid ka!) Nii et lisaks sääre-, kintsu- ja tuharalihastele hakkan nüüd ka vasakut biitsepsit ja õlavarrelihast treenima, et mõisatallis tasemel olla! Cool
Vasta
#8

Nüüd oleme lõpuks paika pannud ka alguse kellaaja. Plaan siis selline...

9. august, laupäev, kl 11.00 on start Rapla raudteejaama juurest. Kes soovib ja mahub, võib lasta end kohale tuua ksf! Soobli poolt oranži rongiga.
Edasi Rapla kirik, Alu mõis, Aranküla risti kaudu Maidlasse, Juuru, Hõredale ja Inglistele ja Raplasse tagasi. Ca 35 km rahulikku liuglemist. Ksf! Valdo tutvustab arhidektuuripärandit (keeruline sõna, ei taegi, kuidas kirjutada tuleb?) ja juhib saatemasinat, millele saab paigutada kimpsud-kompsud ja vajadusel ära lagunenud jalgratta või kurnatud ehk lihtsalt laisa jalgratturi. Kaasa võiks võtta ohtrasti söögi- ja joogipoolist, sest kindlasti läheb (minul) kõht tühjaks... Teele jääb peale kirikute ka vast kõrtse ja kauplusi, aga ikka parem, kui kodust soust ja kardulad kaasas. Kaua see sõit kesta võib, ei kujuta ette, aga eks mingi täistööpäeva, 8 tundi, vist venitab välja ikka.

Minule otseselt pole keegi teatanud plaanist osaleda, aga kuulnud olen, et vähemalt üks ksf! siiski on tulemas ja foorumist on lugeda olnud, et veel 2 tahaksid osaleda tehniliste probleemide kiuste.
Vasta
#9

(04-08-2014, 16:20 PM)kass Kirjutas:  Minule otseselt pole keegi teatanud plaanist osaleda, aga kuulnud olen, et vähemalt üks ksf! siiski on tulemas ja foorumist on lugeda olnud, et veel 2 tahaksid osaleda tehniliste probleemide kiuste.

Siiski, siiski! Eri Eesti- ja Liivimaa kubermangu põhjanurga valdadest tulebjuba ärevaid teateid. Näiteks täna hommikul õnnestus meie luurajal Sorgel piilukaameraga rongi aknast pildistada Võhma raudteejaama kogunenud vanajalgrattureid "ajastukohases riietuses" ja iidvanade tallapressidega. Vagunisaatja teadis rääkida, et need "poolearulised" kogunevad juba teist nädalat mitu korda päevas raudteejaam ja harjutavad jalgratastega rongipeale ja sealt maha tormamist.
Muide, vasakult 4-s heleda soniga tundub olevat nende pealik, ksf! Armex!
http://i59.tinypic.com/2lmt79d.jpg
Vasta
#10

Mul tekkis küsimus antud ürituse osas.
Kas võib tulla ka oma retro 4 rattalise väntadega automobiiliga ???
Sain hiljuti vanakese taas sõitma, tegin siis väikese tiiru õuepeal ja minu imestuseks isegi konditsioneer töötas, seega ei kardaks ette võtta ka 35 km pikkust matka !
Kõigerohkem kardan kas rehvid sellise kuumuse ja kiirusega vastu peavad ?
Vasta
#11

(05-08-2014, 12:27 PM)Qunts Kirjutas:  Kas võib tulla ka oma retro 4 rattalise väntadega automobiiliga ???

Kui neljarattaline on väntadega ja liigub inimjõul, siis on ta loomulikult jalgratas ning on sellele sõidule teretulnud. Ning see, kas üks või teine ratas on vanajalgratas või mitte, sõltub vaid omaniku suhtumisest sellesse sõidukisse - kõiki liikureid, mida omanik käistleb vanarattana, käsitleme sellena ka meie.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

Homme siis on see päev!
Teada olevalt siiski osavõtjaid peaks tulema, sõidusoovist on teada andnud mitmed tublid inimesed, kes ka eelmisel "mõisasõidul" pedaalisid, nii et nad kas pole järeldusi teinud või on lihtsalt õppimisvõimetud. Toungue

Kordan siin veel korra üle... Algus on plaanitud kl. 11.00 Rapla raudteejaama juurest. Sinna parklasse peaks saama autod jätta. Sealt linna poole punuma, edasi Alu, Aranküla rist jne. Võib ka kusagilt poole tee pealt põõsastest välja tuhiseda. Pange soojalt ja "ajastukohaselt" riidesse, väike kompsuke produktidega ei teeks paha kaasa haarata. Jääb teele ka vist Nõmme kõrts, aga kas see tegutseb või lahti on ja kas jalgrattureid teenindab ja kas sõitad soovivad seal teha näiteks 100 ja seened... kõike seda mina ei tea!
Ei tea isegi seda, kas ise osalen, aga igatahes kohtumiseni Raplas!
Aga vb midagi ikka tean ja kui keegi vähem teab, siis võib jätkuvalt heilstada mulle 53 22 6461 või vist ka Valdole või Viljale (Jalgrattamuuseumi lehel kontaktid vist olemas)
Vasta
#13

(05-08-2014, 12:27 PM)Qunts Kirjutas:  Mul tekkis küsimus antud ürituse osas.
Kas võib tulla ka oma retro 4 rattalise väntadega automobiiliga ???
Sain hiljuti vanakese taas sõitma, tegin siis väikese tiiru õuepeal ja minu imestuseks isegi konditsioneer töötas, seega ei kardaks ette võtta ka 35 km pikkust matka !
Kõigerohkem kardan kas rehvid sellise kuumuse ja kiirusega vastu peavad ?

Ja kuhu Sa, naljamees, jäid oma autoga? Kas rehvid ei pidanudki vastu?
[Pilt: 1_9_13169975.jpg]

Ning Tom, arvesta, et vitsad on jätkuvalt soolas! Vaevalt, et nad magusamaks lähevad.
Aga on mehi ja naisi, kelle peale võib loota ja kindel olla! Vanast, Väätsalt ja Piiumetsast läbikäinud Kaardiväest rääkimata!
Kiidan ja tänan kõiki osavõtjaid! Katsuge rahuneda ja tehke järeldused!
Vasta
#14

Rapla-Juuru ümbruse enam kui 40 km sõidu tegi ratastel kaasa 21 huvilist. Pilte saab vaadata siit - https://www.facebook.com/media/set/?set=...29afd89b12

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne