Mõistusevastased manöövrid liikluses

Ka minu  taat (83+ juba 8 kuud meist eemal) oli kindel mingi ajani, et 1km poodi ja tagasi ei ole probleem.  Aga kui ühel talvel ei olnud enam kindel, andis oma vana ziguli võtmed minu pojale ja ütles et nüüd on vaja paar korda nädalas poodi sõita. Nüüd sain mina ka aru ,et taat oli mingi valemiga aru saanud, et tuleb ohjad üle anda. Igal inimesel on see kindlasti erinev, aga mina tänan oma isa et ta sai aru. Polnud vaja mingeid jamasid maksta jne. Samas olen igapäevase liiklejana näinud igapäevaselt Rakvere kandis vanureid roolis. Pole nad minule jalgu jäänud, ju siis olen ise küllaltki tolerantne liikleja (mida ma ise ei usu). Pole minu asi kritiseerida juhti liikluses (kuna ka ise pole alati korrektne) aga ainuke mis häirib on õppesõit ja ka mõni alagaja, kes peaks tegema (käitumist jälgides) õppesõitu.
  On ka veel mõningad (kindlasti isa nimel olevad) kallimad masinad, aga nende suhtes olen natuke immuunne s.t. iga mats ei trügi lihtsalt vahele ja ongi kõik. LS kehtib kõigile ja kaamera autos on ka üsna hea argument,(kuigi vaateväli on piiratud ainult ette), kuid rikkuja seda ei teaja ja hea jutuga saab ülbiku üsna taltsaks. Big Grin
Vasta

Kahjuks kõik ei jõua selleni. Tean taati, kes elas ja sõitis pea 80 aastani, tal ei olnud probleemiks 40 märkide vahel 80ga slaalomit sõita. Õnneks olid kahjud minimaalsed.
Tean ka sellist taati, kes tajus, et linn pole tema jaoks enam ja alati talinasse minemiseks värbas sohvri.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(06-11-2016, 21:06 PM)klaave Kirjutas:  Nüüd sain mina ka aru ,et taat oli mingi valemiga aru saanud, et tuleb ohjad üle anda. Igal inimesel on see kindlasti erinev, aga mina tänan oma isa et ta sai aru.
Sellisele taadile tuleb tõesti au anda.  Minu isa ei olnud selline, kahjuks... See et ta kedagi alla ei ajanud ega ennast sodiks ei sõitnud, pean puhtalt vanajumala teeneks. Muretsesin ennast haigeks, kuni õnnestus ta auto pressi alla saata. See aga oli hoop tema eneseuhkusele. Võib olla kiirendas ka meie hulgast lahkumist, mis mul siiani kripeldab. Lohutan ennast sellega, et võib olla kõnnib tänu minu tegutsemisele keegi siiani elusalt ja tervelt ringi.
Parem saagu kannatada kellegi eneseuhkus kui ntx noor ema lapsevankriga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Sama lugu enda vanaisaga kes ei saanud isegi vist aru kui ohtlik ta liiklusele on. Peale seda kui arstlikust komisjonist pikendust ei saanud sõitis veel mitu aastat... seda küll lubateta ja seni kui trahvid juba üle jõu käima hakkasid. Tänu temale pidi nii mõnigi teelt välja sõitma, peavalu kui palju. Mingi hetk lihtsalt sai sapoteeritud masinat niivõrd palju et enam see käima ei läind... Nüüd kulgeb rattaga on on ohtlik peamiselt ainult endale, teisi vast rattaga ära ei tapa...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Minuarvates võiks lapsed oma vanemaid autodega sõidutada,sest neid endid on ju veetud igalepoole...... aga kes seda tänapäeva noorust teab. Võibolla ükskõiksed. Eks seda oma lahkust ja armastust tunneme omal nahal varsti Big Grin
Vasta

(05-11-2016, 16:20 PM)mossepower Kirjutas:  Väga tuttav teema... koopia Lada või Sapakaga sõitmisest tänapäeva liikluses. Igal pool trügitakse mööda ja päris tihti kiirendatakse eest ära (linnas 70-80 km/h ikka kuna ise sõidan 55-60 km/h) kui peeglist sind märgatakse. Näiteks, olen kunagi Sapakaga üht punast Golf 3 "taga ajanud" mõned kilomeetrid 130 km/h maanteel, eelnevalt sõitis 70 alas must mööda (sõitsin ca. 75-80) aga kui ala läbi sai vajutasin ka punni põhja (tahtsin veidi 100-110 sõita vahetult enne õlivahetust) ning Golf jäi mulle ette ning möödumise suunatule peale hakkas eest ära vajutama ja noh ma siis vajuatsin järgi. Vaene Golfi juht ja tema ego Big Grin

Aga kujutan ette et kui vene autole veel kleeps et "Olen küll aeglane, aga sinust ikkagi ees" tagaklaasile panna hakatakse foore, liiklusmärke ja jalakäijaid maha sõitma et eneseväärikus säiliks sellises alandavas olukorras.

Enamus juhte muidugi sõidavad normaalselt vene autot liikluses nähes, aga need üksikud kes kettasse lähevad eelkirjeldatud viisidel jäävad jälle väga hästi silma Big Grin

Aga õppesõiduauto taga sõitmist väldin ise ka (kas siis pikivahega või mitmerealisel mööda/kõrvalsõiduga) sest algaja juhi äkkpidurduse tõenäosus on üsna suur, eriti on seda näha olnud kui foor kollaseks läheb üritatakse ilmtingimatta seisma jääda pedaal põrandas, aga selle peale ei osata veel mõelda et vb. keegi ka taga sõidab.

Õppesõiduga paraku nii on, et kui fooris kollane siis  peadki seisma, hiljem selle jama pärast korduseksameid teha on kah mõttetu. Omal nahal kogetud, kui  mõni kuu tagasi C kati eksamil  kaaskodanik eksamil nii läbi kukkus. See, et oleme kõik harjunud seda kollast ning vahel ka "roosat" varastama ei lähe kokku liikluseeskirjaga.
Vasta

Mul on selline jama, et vanaisadel ei olnudki lube! Ja sõitsid hobustega. Ema poolne vanaisa oli nii vaene, et tal vist ei olnud hobustki.  Sad  Teine vanaisa läks aga enne surma peast sassi, oleks tal auto olnud, vaat siis alles ma oleks  siia saanud vahvaid lugusid kirjutada!  Cool
Vasta

(07-11-2016, 11:08 AM)kylminaator Kirjutas:  
(05-11-2016, 16:20 PM)mossepower Kirjutas:  .....
Aga õppesõiduauto taga sõitmist väldin ise ka (kas siis pikivahega või mitmerealisel mööda/kõrvalsõiduga) sest algaja juhi äkkpidurduse tõenäosus on üsna suur, eriti on seda näha olnud kui foor kollaseks läheb üritatakse ilmtingimatta seisma jääda pedaal põrandas, aga selle peale ei osata veel mõelda et vb. keegi ka taga sõidab.

Õppesõiduga paraku nii on, et kui fooris kollane siis  peadki seisma, hiljem selle jama pärast korduseksameid teha on kah mõttetu. Omal nahal kogetud, kui  mõni kuu tagasi C kati eksamil  kaaskodanik eksamil nii läbi kukkus. See, et oleme kõik harjunud seda kollast ning vahel ka "roosat" varastama ei lähe kokku liikluseeskirjaga.

Huvitav, üks kindel asi (tuli endale uudisena tolajal) mis mina autokooli õppesõidust mäletan on see, et otse üle fooriga ristimiku sõites piirkiirusel (50 km/h)  kui läheb tuli vahetult kollaseks siis võib ristimiku ületada kuna äkkpidurdus on liiklusohtlku olukorra tekitamine tagasõitjatele. Aga kehtis see ainult juhul kui oli tarvis otse üle ristimiku sõita, vasak- ja parempööret kollasega teha ei tohtinud. Kuigi jah, autokoolis sai käidud 10 aastat tagasi ning vahepeal on nii mõndagi muudetud nii et ei imestaks siis nüüd enam miks iga hinna eest pedaal põrandas pidurdada proovitakse foori ees.
Vasta

(07-11-2016, 09:33 AM)Basilio Kirjutas:  
(06-11-2016, 21:06 PM)klaave Kirjutas:  Nüüd sain mina ka aru ,et taat oli mingi valemiga aru saanud, et tuleb ohjad üle anda. Igal inimesel on see kindlasti erinev, aga mina tänan oma isa et ta sai aru.
Sellisele taadile tuleb tõesti au anda.  Minu isa ei olnud selline, kahjuks... See et ta kedagi alla ei ajanud ega ennast sodiks ei sõitnud, pean puhtalt vanajumala teeneks. Muretsesin ennast haigeks, kuni õnnestus ta auto pressi alla saata. See aga oli hoop tema eneseuhkusele. Võib olla kiirendas ka meie hulgast lahkumist, mis mul siiani kripeldab. Lohutan ennast sellega, et võib olla kõnnib tänu minu tegutsemisele keegi siiani elusalt ja tervelt ringi.
Parem saagu kannatada kellegi eneseuhkus kui ntx noor ema lapsevankriga.

Midagi sellist...   oskajad ehk tõlgivad, kui soovitakse

[Pilt: 12075023_1682136828688094_67275449059377...e=588FF2CD]

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Pole küll päris manööver, aga selline ketas pidurdamiseks peaks tekitama piisavalt huvitavaid olukordi.
   

Autoga sõitva isiku sain üsna ruttu kätte ja tema kommentaar oli, et teab seda ja see pidavat juba ammu nii olema. Sad 
Vot sellised mehed siis.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

On juhtunud selline lugu datsuniga, mil eelmine omanik vaese 9x alul uued tööpinnad ketastele keevitanud. Räme kolin igal pidurdamisel ja effektiivsus suht olematu. Kuidas see tüüp niimoodi sõidab üldse? See sektsioon "pimedaks" tehtud?
Vasta

Eks see pidurisadul on otsastlõpuni kinni roostetanud ja see äramurdunud ketas siis on ilusti seal klotside vahel. Ju siis ei käi kuhugi vastu ja lärmi ei tee.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Enne oli siin juttu vanuritest.Nägin kohalikus rehvitöökojas kuidas üks 80+ vanaproua
töötajad põgenema pani. Küsimusele kas sõidate ise töökotta sisse vastas
tädi,et kes siis veel. Järgnes põhjagaasiga kohaltvõtt, kolin,Lada ninapidi tõstuki postis,rehv käpa otsa
puruks, poritiib sassis,tuli ka.Rehvipoisid tegid aukartust äratavaid hüppeid,
et terve nahaga pääseda. Kusjuures inimene ei anna omale ikka aru,et oleks aeg lõpetada.
Tundub,et mingid külasepad on auto haamriga sirgeks löönud enamvähem.Tädi paarutab ikka
ringi kui kuskil olen näinud katsun eemale hoida.Keegi tõi siin ema ja lapsevankri näite, ma just
värske vanaisa(mitte vanur).Pean vist midagi ette võtma.
Vasta

Sattus keegi nägema, mis kuradi moodi see Tesla end kraana parema nurga otsa riputada oskas? Ma ei suuda küll välja mõelda, kuiidas peaks tulema, et säärane pauk tekitada...

http://tallinncity.postimees.ee/3950939/...1462771664
Vasta

MAZ-i eest vastutav tegelane/firma oleks võinud enne Pirita teele ronimist vähemalt kindlustusegi ära teha, aga ei, milleks...
Vasta

(19-12-2016, 13:15 PM)v6sa Kirjutas:  Sattus keegi nägema, mis kuradi moodi see Tesla end kraana parema nurga otsa riputada oskas? Ma ei suuda küll välja mõelda, kuiidas peaks tulema, et säärane pauk tekitada...

http://tallinncity.postimees.ee/3950939/...1462771664

Lihtsalt oletus.
samas kohas on tagasipöörde U koht, kui pilte vaadata, siis kraana taga. Kui nüüd panna kraana sinna tagasipööret sooritama ja Tesla hääletult läbi hommikuse udu lähemale hiilimas, siis...


Vasta

Huvitav, kumb auto nüüd vanarauda viiakse? MAZis sai kaks inimest vigastada, turvavööd ju puuduvad?
Vasta

Tesla tuli ülevalt mäe pealt kesklinn poole ja kraana kesklinnast Pirita poole
Seal ristmikul nad siis kohtusid.

Jõuan läbi - sitta sa jõuad aga kumm poolt vaadate on hetkel teadmata.
Vasta

(19-12-2016, 13:53 PM)MeelisV Kirjutas:  ...
Jõuan läbi - sitta sa jõuad aga kumm poolt vaadate on hetkel teadmata.

Ei klapi hästi - paksule torisejale oleks nagu eestpoolt kallale tuldud. See mind hämmastama panebki.

Ja kui massimees es oleks vällä ruulind, peaks megakalaõng konutama hoopis nõlvaserval ja mitte promenaadi ääres. Füüsika, juu nõu. Masside vahe ju tummine, olgugi Tesla akupakk raske.

Samas ei ole välistatud, et Tesla isejuhtija ajas labaselt suunad segi ja keeras mäelt tulles elegantse vasakpöördega vale suuna peale. Samas pole ju teada, kumb (ja kas üldse keegi) juhtimas oli. Aga nagu lepingus kirjas, vastutab päeva lõpuks inimpilootWink

Oli, mis oli, aga jutu järgi said õngitsejad üksjagu põrutada... Seega vaevalt Tesla nüüd foori alt esimesena startides säärase kaose põhjustada suutis.
Vasta

Selline megasuur ristmik, seal kindlasti kaamerad olemas Big Grin
Sealt ta tulebki
http://ristmikud.tallinn.ee/index.php/cams
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne