Mõistusevastased manöövrid liikluses

(03-01-2018, 21:33 PM)kr8nik Kirjutas:  Me võime siin ju lõputult vinguda, aga ega sellest maanteedel mitte midagi paremaks ei muutu.
Aga kas keegi suudab välja pakkuda sellise viisi, et liiklusreegleid ja teisi liiklejaid arvestav sõidustiil muutuks üldkasutatavaks ja ainuvõimalikuks. 
...

Isiklik eeskuju ja kodune kasvatus järeltulevale põlvele. Mõjub paari inimpõlve jooksul. Või siis mitte, kui asjad väga istelihase piirkonda on mandunud (täitsa teadlikult üks a)

Ükski trahv ei asenda sisemist sundi. Sad
Vasta

(03-01-2018, 20:04 PM)edvard Kirjutas:   Nüüd "lambist" trahvimise kohta : kui ikka oksad laiali ja "ment" ametnikuga suhtlemisel sõnavaras , võib ka juunikuul asfalt "libe" olla . Nii ütelda , enda sitta tuju kellegi peal välja elada , no pole soliidne ja seda vist ka enamasti ei toimu .

Minul pole politseiga suhtlemises kunagi probleeme olnud. Ja ka politseipoolse suhtumise puhul on vaid ühel juhul olnud tõsiseid pretentsioone (kunagine Lennujaamas pesitsenud naisment, kes oli ikka tõeline ment). Reeglina on vestlused olnud viisakad, konstruktiivsed ja mõlemat osapoolt rahuldavate tulemustega.

Sama võin kindlalt väita ka selle autojuhi kohta, kellele 20 meetri eest 400€ kirjutati. Ma olen täiesti kindel, et tema poolt mingit ülbitsemist ei olnud, mees räägib ladusalt mõlemat "kohalikku" keelt, igati viisakas vana. 

Ja ega see pole ainus juhus, just veoautojuhtide ajuvaba kottimise osas Eesti politsei poolt on minu jaoks joonistunud üsna konkreetne muster. 
Ise sõitsin omal ajal suurega Eestis suhteliselt vähe ja politseiga kokkupuudet polnud. Soomes ja Rootsis oli, minu jaoks probleemivabalt. Trahvi küll tehti, aga mitte mulle vaid auto omanikule. Seda hoolimata sellest, et mul polnud näiteks kettaid ette näidata rohkem kui sama päeva oma (+ lennupilet).
Vasta

v6sa pajatas:

Isiklik eeskuju ja kodune kasvatus järeltulevale põlvele. Mõjub paari inimpõlve jooksul. Rolleyes Rolleyes
Viskan 5 . Smile
Vasta

(03-01-2018, 19:35 PM)zazik Kirjutas:  Soomes pole ühelegi haagisele (k.a. kerghaagis) mitte ühelgi teel üle 80 lubatud. 
Esimene kogemus liikuda enam kui kahekordse lubatud kiirusega oli Soomes, kus liikusime kiirusega 180+ ja taga kerghaagis grillmaja detailidega... Polnud ise roolis.
Vasta

(03-01-2018, 22:50 PM)Alts Kirjutas:  Esimene kogemus liikuda enam kui kahekordse lubatud kiirusega oli Soomes, kus liikusime kiirusega 180+ ja taga kerghaagis grillmaja detailidega... Polnud ise roolis.

Siinkohal on oluline mõista, et nagu mujal vanades riikides, siis ka Soomes poliisi väga ei noki neid, kes kiiremini liiguvad. Aga kui selle liikumisega kaasneb mingi jama, näiteks põhjustad õnnetuse, siis järgnev klistiir on ... huvitav ja põhjalik.

Samas peast miilitsaid jagub igale poole. Sad
Vasta

(03-01-2018, 22:59 PM)v6sa Kirjutas:  
(03-01-2018, 22:50 PM)Alts Kirjutas:  Esimene kogemus liikuda enam kui kahekordse lubatud kiirusega oli Soomes, kus liikusime kiirusega 180+ ja taga kerghaagis grillmaja detailidega... Polnud ise roolis.

Siinkohal on oluline mõista, et nagu mujal vanades riikides, siis ka Soomes poliisi väga ei noki neid, kes kiiremini liiguvad. Aga kui selle liikumisega kaasneb mingi jama, näiteks põhjustad õnnetuse, siis järgnev klistiir on ... huvitav ja põhjalik.

Samas peast miilitsaid jagub igale poole. Sad

Just. Sealne põhimõte on selles, et sõida kuidas tahad, peaasi, et silma ei torka. Tühjal teel märkmisväärselt üle lubatu pole probleem. Kui sa aga kiiruse ületamise käigus ohtlikke möödasõite või muid manöövreid teed, kakutakse kiiresti maha. Kaebamine on seal moes. Isegi kui trahvi ei tehta, siis kiirustamine võetakse maha.

Eks sellel Soome liiklusel on omad plussid ja miinused. Väiksemate teede peal on selline Tartu tunne, kõik uimerdavad ja aega on küll. Möödasõiduks märku ei anta, kui ise annad, siis ikka ei julgeta minna. Aga sellega harjub ja reeglina on äkiliste manöövrite vajadus sealses liikluses minimaalne.
Vasta

(03-01-2018, 22:40 PM)v6sa Kirjutas:  [quote pid='440479' dateline='1515004416']
Isiklik eeskuju ja kodune kasvatus järeltulevale põlvele. Mõjub paari inimpõlve jooksul. Või siis mitte, kui asjad väga istelihase piirkonda on mandunud (täitsa teadlikult üks a)

Ükski trahv ei asenda sisemist sundi. Sad

[/quote]

See ju ei toimi, sest eeskujulik liikleja genereerib uusi eeskujulikke liiklejaid ja liikluspätt uusi pätte. Toimiks siis, kui hakataks liikluspätte kastreerima. Minu arvates pisut liiga ekstreemne vist...
Vasta

(03-01-2018, 23:45 PM)kr8nik Kirjutas:  See ju ei toimi, sest eeskujulik liikleja genereerib uusi eeskujulikke liiklejaid ja liikluspätt uusi pätte. Toimiks siis, kui hakataks liikluspätte kastreerima. Minu arvates pisut liiga ekstreemne vist...

Siis läheks täpselt üks põlvkond ja meie rahvus oleks välja surnud, sest varem või hiljem, võetaks ka kõige eeskujulikumal netikommentaatorist liiklejal munad maha. Käsi püsti kes pole trahvi saanud...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(03-01-2018, 23:50 PM)viplala Kirjutas:  
(03-01-2018, 23:45 PM)kr8nik Kirjutas:  See ju ei toimi, sest eeskujulik liikleja genereerib uusi eeskujulikke liiklejaid ja liikluspätt uusi pätte. Toimiks siis, kui hakataks liikluspätte kastreerima. Minu arvates pisut liiga ekstreemne vist...

Siis läheks täpselt üks põlvkond ja meie rahvus oleks välja surnud, sest varem või hiljem, võetaks ka kõige eeskujulikumal netikommentaatorist liiklejal munad maha. Käsi püsti kes pole trahvi saanud...
Süüügav vaikus ...... Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Vasta

Vat see aasta veel pole trahvitud.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Vist kunagi sain trahvi 90-ndate keskel.... kõht läks Mustlas tühjaks ja peatusin vales kohas. Üle tee müüdi räimi..... hirmus kalaisu tuli peale. Poisikesed oma Nivaga pidasid mind kinni. Rohkem pole trahvi saanud,kuigi olen igal pool kooserdanud.
Vasta

Ca 25 aasta jooksul saanud mõne trahvi vaid täisdebiilsuste pärast. Ei ole midagi ette heita. Pigem ei saa aru kuidas on võimalik kasvõi täis peaga aastas rohkem, kui korra vahele jääda. Sisuliselt võiks kogu aeg ilma ülevaatuse, lubade ja kindlustuseta kulgeda - kedagi ei huvita, kuni käitud liikluses viisakalt, sõidad keskpäeval ja kontrollitavatesse kohtadesse ei roni. Viimane jääb küll ca. 20 aasta taha, kui olid mingid kohad, kus väga tihti kontrolliti.
Vasta

Väga lihtsalt - jääd täis peaga vahele, läheb auto numbrile märge külge ja edaspidi kontrollitakse sind sagedamini.
Vasta

(04-01-2018, 02:21 AM)Alts Kirjutas:  ... Sisuliselt võiks kogu aeg ilma ülevaatuse, lubade ja kindlustuseta kulgeda - kedagi ei huvita, kuni käitud liikluses viisakalt, sõidad keskpäeval ja kontrollitavatesse kohtadesse ei roni. ...

Tegelikult vist vastupidi, kontrollitud on mind vaid siis, kui olen mingil teadmata põhjusel liigelnud päevasel ajal, st ajavahemikus 7.45-17.30, tavaliselt lähen tööle vara ja hilja koju ning politseid ei näe aastaid. Viimati õnnestus puhuda siis kui pidin enne tööleminekut läbi käima k 8 avatavast asutusest, pärast seda oli kohe puhumisreid teel.
Vasta

(03-01-2018, 21:33 PM)ivo86 Kirjutas:  ...
Mis mu point on - 87 km/h sõitvast härrast möödumiseks tuleb tõesti sõita hetkeks kiiremini kui 90km/h. Kiirem möödasõit=väiksem oht ju. Lased korra 110-120 või kuidas keegi tahab ja jätkad rahulikult 95km/h.
Loogiliselt võiks küll nii olla, aga reaalsuses ei anna möödasõit õigust kiiruse ületamiseks ning see on üsna halb soovitus. Mõni aasta tagasi sain täpselt sellises olukorras 120 km/h eest trahvi 160 euri. "Ametnik" pärast veel ka seletas, et kergelt pääsesin kuna tegelikult olevat kiirus võibolla kindlasti suurem olnud, aga kahjuks mõõtmise kohapeal olin möödasõidu tõttu vastassuunas teise auto taga varjus ning nemad said kiiruse hiljem alles tagantpoolt kui juba möödasõidu lõpetanud olin. Aga varjuda oskasid nad väga hästi, mina ei näinudki ära et millise põõsa taha täpselt nad ennast peitnud olid, muidu oleks vast refleksist kiiruse alla võtnud.
Niiet 87 km/h sõitvast tuleks ikka mööduda 97 km/h. Tuleb lihtsalt pikem möödasõidu võimalus oodata. Muidugi kui pole midagi riigiaktsiate sundostmise vastu siis võib ka 110-120 lasta Big Grin
Vasta

(04-01-2018, 10:02 AM)Mahno Kirjutas:  Väga lihtsalt - jääd täis peaga vahele, läheb auto numbrile märge külge ja edaspidi kontrollitakse sind sagedamini.
 Mis tähendab, et stammkunde leidmiseks tuleb numbrid sisse taguda ja siis selgub juba et TÜV või kindlustus puudu.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Ei tao keegi numbreid sisse. Seda teeb arvuti automaatselt. Käsitsi taob veel mõni kolka politseinik, kellel mingi iidne auto
Vasta

Tegelane5
Automaatne reg. numbri tuvastussüsteem.
Rahvas on liiga vähe politsei auto tagaistmel istunud Big Grin
Vasta

(04-01-2018, 11:25 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Tegelane5
Automaatne reg. numbri tuvastussüsteem.
Rahvas on liiga vähe politsei auto tagaistmel istunud Big Grin

 Jep, ikka mitu aastat möödas. Aga ei kibele kuidagi neid uuemaid süsteeme uurima ka. Saaks vaid minema, on minu ainus mõte kui taguistmel olla Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(04-01-2018, 10:52 AM)mossepower Kirjutas:  Niiet 87 km/h sõitvast tuleks ikka mööduda 97 km/h. Tuleb lihtsalt pikem möödasõidu võimalus oodata. .....

Eesti LE-d päris hästi ei tea ja kommenteerida möödasõitu eeskirjade kohaselt ei oska aga Saksas sain 70 rubla riigituludesse kuna politsei arvates venis möödasõit pikaks. Kiirkursuse korras sain teada, et kui alustada legaalset möödasõitu siis peab kiiruste vahe olema vähemalt 10 km/h ja möödasõit peab olema sooritatud 49 sekundiga. Väiksema kiiruste vahega möödasõit vahelejäämise korral on tasuline.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne