Mõistusevastased manöövrid liikluses

(13-06-2018, 07:58 AM)hobiautod Kirjutas:  VIHAKÕNE | 87 km/h sõitja, anna piirkiirusega sõitjatele teed.
http://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/v...d=82607859

Ja samas numbris ka see:
http://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/a...d=82622399

Äkki peaks soovitama minutilist pausi pigem nendele, kellel on probleem ettejääjatega. Saaksid oma telefoniasjad ka ära aetud samal ajal.
Vasta

(13-06-2018, 07:08 AM)v6sa Kirjutas:  
(12-06-2018, 20:37 PM)diesel Kirjutas:  ikka võtan serva ja vahel vilksan suunaga ka. ei võta tükki küljest ju. 
ja tagumisel parem vaade ette ja julgem minna ka kui saab aru, et teda on märgatud.
Ma juba kartsin, et ma olen päris üksi selle liigutusega. Cool
Ei ole, herr Võsa. On ka üksikuid jäänud, kes ohutule-vilksuga tänada mõistavad. Karemäe aegsed juhid vist.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(13-06-2018, 10:03 AM)Basilio Kirjutas:  
(13-06-2018, 07:08 AM)v6sa Kirjutas:  
(12-06-2018, 20:37 PM)diesel Kirjutas:  ikka võtan serva ja vahel vilksan suunaga ka. ei võta tükki küljest ju. 
ja tagumisel parem vaade ette ja julgem minna ka kui saab aru, et teda on märgatud.
Ma juba kartsin, et ma olen päris üksi selle liigutusega. Cool
Ei ole, herr Võsa. On ka üksikuid jäänud, kes ohutule-vilksuga tänada mõistavad. Karemäe aegsed juhid vist.
See ohukatega tänamine rohkem uuema aja, piiritagant sissetoodud komme. Karemäe ja Rumvolti ajal polnud enamusel B-kat. autodest ohutulesid (kui õieti mäletan ei nõudnud neid ka LE ega tehnonõuded), kuigi mis seal salata Pirita ja Karemäe moodsa aja liikluskombeid ka propageerisid. Eksport Ladadel ja Mossedel tagasi koju käima tulnud autodel olen näinud ohutulede lüliteid - ilmselt mitte-tehase vaid kohaliku maaletooja poolne pealepandud lisa, selline Biltema tootevaliku lülitid.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Mina näiteks ohutuletega tänamist ei praktiseeri, küll aga suunatuledega (vilgutus ühele poole ja teine teisele poole). Suunatulelüliti on lihtsalt tunduvalt käepärasem.

Seda muidugi uuemad autod jällegi ei soosi oma kolmesekundivilkumisega.
Vasta

Soomes oli see vähemalt vanasti tervest reast zestidest koosnev protseduur. Kunagi 90ndate alguses, kui esimest korda Soomes käisin, siis roolis olnud soomlane seletas. Kui rekka taha tekkisid sõiduautod, siis tõmbasid need ennast paremale täiesti asfaldi serva ja näitasid parema suunaga "minge mööda". Seejärel möödunud sõiduauto tänas ohutulede vilgutusega, rekkajuht selle peale tõmbas korraks täistulesid ning kõige lõpuks viipas sõiduautojuht käega üle oma salongipeegi.
Vasta

(13-06-2018, 11:32 AM)Romka Kirjutas:  Soomes oli see vähemalt vanasti tervest reast zestidest koosnev protseduur. Kunagi 90ndate alguses, kui esimest korda Soomes käisin, siis roolis olnud soomlane seletas. Kui rekka taha tekkisid sõiduautod, siis tõmbasid need ennast paremale täiesti asfaldi serva ja näitasid parema suunaga "minge mööda". Seejärel möödunud sõiduauto tänas ohutulede vilgutusega, rekkajuht selle peale tõmbas korraks täistulesid ning kõige lõpuks viipas sõiduautojuht käega üle oma salongipeegi.

Tänapäeval väiksed autod Soomes-Rootsis suunamärguande peale mööda ei sõida, tänamisest pole keegi kuulnud.

Suurte vahel käib asi nii, et kui üks suur on teisest möödasõidul või möödumisel (2+2 tee puhul) ja jõuab mööda, annab möödasõidetav tuledega märku, et võid tagasi tulla. Möödasõitja tänab suundadega siia-sinna ja möödasõidetav vilksatab veel korra kaugeid, "võta heaks".

Uuema aja komme, mida eriti just Soome juhtide puhul olen täheldanud, et pimeda või hämara ajal tervitatakse vastutulevaid ametivendasid (bussijuhid bussijuhte ja rekkamehed rekkamehi) kohatumishetkel vasaku suuna vilgutamisega. Ise arvan, et see komme on totter, kuna võib anda tagantulijale vale sõnumi (tee pole vaba, ära mine mööda).
Vasta

(13-06-2018, 11:32 AM)Romka Kirjutas:  Soomes oli see vähemalt vanasti tervest reast zestidest koosnev protseduur. Kunagi 90ndate alguses, kui esimest korda Soomes käisin, siis roolis olnud soomlane seletas. Kui rekka taha tekkisid sõiduautod, siis tõmbasid need ennast paremale täiesti asfaldi serva ja näitasid parema suunaga "minge mööda". Seejärel möödunud sõiduauto tänas ohutulede vilgutusega, rekkajuht selle peale tõmbas korraks täistulesid ning kõige lõpuks viipas sõiduautojuht käega üle oma salongipeegi.

Täiesti normaalne suhtlusKEEL, samasugune keel, mida me häälepaeltega tekitame ja teineteisele iseennast mõistetavaks muudame. Ning nagi on erinevad "dialektid "inimkeelel, on ka liikluskeelel dialektid. Lõuna-Euroopas on selleks signaal ja teatud ajaga hakkad seda keelt täiesti mõistma. Paar plõksijat saavad jälle vaimse orgasmi - seegi tava on merelt pärit ja neljarattaliste maailmas EI OLE mitte midagi uut siin Päikese all! Vaadates tulevikku, siis merel me sõidame ammu VHF-raadio, radari ja AISi kaasabil, maismaale saa alles vaikselt jõuab. Aga jõuab kuid jälle saan öelda - ammu tuntud Big Grin Lisaks on merel ka laevakell ja gong helisignaalideks Wink Radar parkimisabina ja kasvõi Waze ais-asendajana on täna algelisel tasemel maal ka olemas ja piisavas läheduses suudaks autod omavahel ka NFSi või sinihambaga suhelda. Kui merel on lippudega või prozega morse-signaliseerimine hääbunud ehk "kurtide viipekeele" oskus on taandarenenud, sisi maismaa liikluse son see vägagi ausees. Ja ise ka kasutan. Linnaski pole kahju "viis õhku visata", kui vasakpööret lastakse teha jms. Rääkimata siis vabast teest teavitamisest või peale möödasõitu ohukatega tänamisest. 

PS: vanatehnikal ei ole ohukaid ja kõige rohkem oleme me ju (automoto puhul suhteliselt loogiline järeldus või mis?) "jalus" olnud sellistega Big Grin Lõpututel koos-väljasõitudel oleme alati väiksetillimehikestel risuks jalus...
Valiandil, kui suveautol, oli aken tavaliselt lahti ja et need pisikesed punased tagatuled Päikses on niigi seasilmad, siis mul oli kombeks autoga ka suunda käemärguannetega näidata Big Grin Väga mõnus ja selge oli.  Rallye-Mossega jms cooli tehnikaga aga rabeleti seljataga kasvõi puruks, et minust ka 140'ga sõites mööda saada. Idiootidele ei hakka ju elu lihtsamaks tegema...
PPS: mul on olnud au vedada tohutut kolonni Laagrist Uuemõisani ABCS ajal, kord Valiandiga ja teine kord Lincu mk.V'ga, ja eestlaste liiklusmõistusetusest on mul vägagi arusaam olemas.
Vasta

(13-06-2018, 11:57 AM)zazik Kirjutas:  pimeda või hämara ajal tervitatakse vastutulevaid ametivendasid (bussijuhid bussijuhte ja rekkamehed rekkamehi) kohatumishetkel vasaku suuna vilgutamisega. Ise arvan, et see komme on totter, kuna võib anda tagantulijale vale sõnumi (tee pole vaba, ära mine mööda).

Kunagi kasutati seda tervitust TlnTrt teel busside vahel üsna pidevalt, nüüd justkui pole kohanud nii palju. Tundus kah imelik, aga tegelikult sel suurte kolakate kohtumishetke eel ju ongi nii, et tee/nähtavus pole vaba taganttulijale.
Vasta

Vasaku suuna vilgutus oli bussijuhtidel märguanne piletikontrollide kohta.
Vasta

http://rahvahaal.delfi.ee/news/videod/de...d=82639231

Nii on tõesti. Kes ei suuda ilma närvitsemata ja vingumata 85-ga sõitja järel sõita, võibolla peaks kaaluma sellisesse seltskonda minemist: https://youtu.be/KsFQvOWB4yk?t=53
Vasta

(13-06-2018, 11:57 AM)zazik Kirjutas:  ...Suurte vahel käib asi nii, et kui üks suur on teisest möödasõidul või möödumisel (2+2 tee puhul) ja jõuab mööda, annab möödasõidetav tuledega märku, et võid tagasi tulla. Möödasõitja tänab suundadega siia-sinna ja möödasõidetav vilksatab veel korra kaugeid, "võta heaks".

Uuema aja komme, mida eriti just Soome juhtide puhul olen täheldanud, et pimeda või hämara ajal tervitatakse vastutulevaid ametivendasid (bussijuhid bussijuhte ja rekkamehed rekkamehi) kohatumishetkel vasaku suuna vilgutamisega. Ise arvan, et see komme on totter, kuna võib anda tagantulijale vale sõnumi (tee pole vaba, ära mine mööda).

Küsisin ühe Soome rekkamehe käest üle. Tema pole küll selliseid kombeid täheldanud. Ju siis on olemas kaks Soomet.
Tervitavad omavahel tsiklimehed.
Küsisin sellepärast, et mina pole taolist tulede vilgutamist Soomes märganud. Eestis olen vahel näinud. Ise katsun tagantulijale teed anda ja teatan sellest võimalusest parema suunaga. Mõni möödudes tänab, enamus mitte.
Vasta

(13-06-2018, 22:46 PM)motamees Kirjutas:  
(13-06-2018, 11:57 AM)zazik Kirjutas:  ...Suurte vahel käib asi nii, et kui üks suur on teisest möödasõidul või möödumisel (2+2 tee puhul) ja jõuab mööda, annab möödasõidetav tuledega märku, et võid tagasi tulla. Möödasõitja tänab suundadega siia-sinna ja möödasõidetav vilksatab veel korra kaugeid, "võta heaks".

Uuema aja komme, mida eriti just Soome juhtide puhul olen täheldanud, et pimeda või hämara ajal tervitatakse vastutulevaid ametivendasid (bussijuhid bussijuhte ja rekkamehed rekkamehi) kohatumishetkel vasaku suuna vilgutamisega. Ise arvan, et see komme on totter, kuna võib anda tagantulijale vale sõnumi (tee pole vaba, ära mine mööda).

Küsisin ühe Soome rekkamehe käest üle. Tema pole küll selliseid kombeid täheldanud. Ju siis on olemas kaks Soomet.
Tervitavad omavahel tsiklimehed.
Küsisin sellepärast, et mina pole taolist tulede vilgutamist Soomes märganud. Eestis olen vahel näinud. Ise katsun tagantulijale teed anda ja teatan sellest võimalusest parema suunaga. Mõni möödudes tänab, enamus mitte.

Mina ka ei täheldanud seda nende aastate jooksul kui ma Soomes Eesti numbriga sõitsin. Siis ikka Eesti numbritega autodest visati üle ühe käppa. 
Ühe suve paarutasin seal kohalikus registris oleva rongiga ja siis märkasin, et väga paljud vastutulijad sedasi vilgutasid. Sealjuures polnud mu autol ka mingeid logosid vms, mis oleks lubanud arvata, et näiteks sama firma juhid omavahel vms. 
Helsingi ümbruses, kus liiklus on tihe, ei pannud isegi tähele. Aga kaugemal küll. 

Möödasõidumärguande peale tänatakse minu hinnangul siiani üsna usinasti. Üle poole ikka. Neist omakorda pooled suundadega, pooled ohukatega. Kuigi viimastel aastatel pole eriti suurtega sõitnud, ainult klubibussiga mõned tuhanded.
Vasta

Sai ka täna hommikul Tartu-Tallinn maanteed mööda sõidetud. Sõites oli meeles see teema ja lülitasin gepsu sisse kiiruse täpseks kontrolliks. Püüdsin hoida kiirust 90-93 juures. 
Silma jäi ikka see, et valdav enamus pressis mööda. Ja mitte hetkeks, vaid ikka arvestatavalt auto kaugenes. Seega sõidetakse ikka üle lubatud ja 100-110 on kirjutamata reegel. Lisaks kiiremad vennad veel omakorda.
Seega tulla nüüd grupiviisiliselt hädaldama, et tee pidureid täis...
Nagu siin juba keegi ütles, et kui paljud juba segama hakkavad, siis äkki ise...
Jah oli ka aeglasemaid, aga kiirustajatega võrreldes ei tasugi mainimist. Ja 80-85 kulgejast saab ilusti mööda, kui natuke aega anda ja oodata.
Vaatasin, et enda autol spidomeetri 100 ongi täpselt paras, 94 kanti. Ja eks liigub ka edaspidi selle kiirusega.
Eespool toodud soovitused, et võiks ikka kiiremad mööda lasta. Kui ma ikka sõidan isegi natuke üle lubatud, siis miks ma peaks suunatulega võimlema, teed tegema jne...
Kel kiirem, see vaadaku ise, kuidas saab. Mina selleks lisaliigutusi tegema ei hakka ja minupärast lööge või risti.
Ajavõidust rääkides 90 ja 100. Kui ikka nii kiire on kogu aeg, siis võiks juba äkki häda number 1 ja 2 ka liikumise pealt ära teha ja ajavõitu oleks veel. 
Miks ma üldse selle jututorina siia kirjutasin. Vat on mõned tuttavad. Linnast maale sõites on ka alati jube kiire, ikke kõigist mööda.
Ja kui jõutakse maale väravast sisse, käib õllepurgi klõps ja järsku aega on maa ja ilm. Pole enam kuhugi kiiret.
Saa siis aru, mis asi see inimene üldse kui selline üldse on.
Vasta

(13-06-2018, 23:08 PM)meli666 Kirjutas:  Sai ka täna hommikul Tartu-Tallinn maanteed mööda sõidetud. Sõites oli meeles see teema ja lülitasin gepsu sisse kiiruse täpseks kontrolliks. Püüdsin hoida kiirust 90-93 juures. 
Silma jäi ikka see, et valdav enamus pressis mööda. Ja mitte hetkeks, vaid ikka arvestatavalt auto kaugenes. Seega sõidetakse ikka üle lubatud ja 100-110 on kirjutamata reegel. Lisaks kiiremad vennad veel omakorda.
Seega tulla nüüd grupiviisiliselt hädaldama, et tee pidureid täis...
Nagu siin juba keegi ütles, et kui paljud juba segama hakkavad, siis äkki ise...
Jah oli ka aeglasemaid, aga kiirustajatega võrreldes ei tasugi mainimist. Ja 80-85 kulgejast saab ilusti mööda, kui natuke aega anda ja oodata.
Vaatasin, et enda autol spidomeetri 100 ongi täpselt paras, 94 kanti. Ja eks liigub ka edaspidi selle kiirusega.
Eespool toodud soovitused, et võiks ikka kiiremad mööda lasta. Kui ma ikka sõidan isegi natuke üle lubatud, siis miks ma peaks suunatulega võimlema, teed tegema jne...
Kel kiirem, see vaadaku ise, kuidas saab. Mina selleks lisaliigutusi tegema ei hakka ja minupärast lööge või risti.
Ajavõidust rääkides 90 ja 100. Kui ikka nii kiire on kogu aeg, siis võiks juba äkki häda number 1 ja 2 ka liikumise pealt ära teha ja ajavõitu oleks veel. 
Miks ma üldse selle jututorina siia kirjutasin. Vat on mõned tuttavad. Linnast maale sõites on ka alati jube kiire, ikke kõigist mööda.
Ja kui jõutakse maale väravast sisse, käib õllepurgi klõps ja järsku aega on maa ja ilm. Pole enam kuhugi kiiret.
Saa siis aru, mis asi see inimene üldse kui selline üldse on.

Ega see kiirustamine vast enamasti seepärast pole ka, et hirmus kiire oleks. Ikka mingi muu põhjus. Kellel see pere traditsioon nagu siin varem mainiti või ju siis lihtsalt meeldib kiiremini sõita. Mingi ego teema kindlasti ka, et ikka näidata kui ilus ja osav vend roolis on. Suht mõistmatu teema mu jaoks ja nagu näha siis ega need kihutajad ise ka põhjendada ei oska. Ise tegelt arvan, et olukord päris nii hull ei ole, et KÕIK kihutavad. Lihtsalt nendega ju teepeal kokku ei juhtu, kes enamvähem samas tempos liiguvad. Veel mõistmatum on mu jaoks need tüübid kes ikka üldse kohe pikivahet ei hoia. Või noh, lausa näevad ekstra vaeva et nii 1-2 autopikkuse kaugusel püsida. Seda ma ei oska küll teisiti seletada kui lapsepõlves vajaka jäänud lähedusetunne või omasooiharus.
Vasta

olli
Need nuusutavad lillelõhna Big Grin Aga tegelikult on muidusööjad, lasevad Sinu auto tehtud õhuvoolus liugu.
Vasta

(13-06-2018, 23:28 PM)olli Kirjutas:   Veel mõistmatum on mu jaoks need tüübid kes ikka üldse kohe pikivahet ei hoia. Või noh, lausa näevad ekstra vaeva et nii 1-2 autopikkuse kaugusel püsida. Seda ma ei oska küll teisiti seletada kui lapsepõlves vajaka jäänud lähedusetunne või omasooiharus.
Lisaks ka siis bensiini lõkkesse. Oletame, et minu autol oleks süsteem, mis tuvastab liiga väikese pikivahega tagasõitja ning teavitab teda viisaka kirjaga tagaklaasil. Kui paljud tõmbuksid viisakalt tagasi ja kui paljud reageeriksid joomahullu Pisi-Juha kombel "Mind näkku ei nikuta!" ja sõidaksid pamperisse kinni?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
Photo 

(14-06-2018, 01:37 AM)ZIL 131 Kirjutas:  ... Aga tegelikult on muidusööjad, lasevad Sinu auto tehtud õhuvoolus liugu.

Ega rekka küttekulu sellest ei suurene. 
Läksime kunagi Taani kardivõistlustele Dodge Ram Vaniga. Mootor sellel sama või suurem, kui Zilil. 
Avastasime mingil hetkel, et rekka taga sõites kadus uksetihendi tuulevilin ära. Ja see polnud üldse kahe autopikkuse kaugusel, vaid mitu korda kaugemal. Sättisimegi ennast siis ühe rekka taha, kruisid sama kiiruse peale ja sõitsime üle poole Rootsit niiviisi maha. Vilinat ei olnud ja bensu kulu oli 13 liitrit/100km sellel reisul.
Vasta

Juhid on erineva vanusega, erineva koolitusega, erineva sõidukogemusega.
Autod on erineva varustusega: ilma ühegi lisata (VAZ 2101), ABS, püsikiirus, pikivahe hoidja jne.
Taskus on erinevad riistad: ilma telefonita, nuppudega telefon, nuti või veel mingi tuti.
Aratuuril ilutseb; mittemidagi, GPS, kaamera või veel midagi.

Ja nüüd mõned siin tahavad, et see üldse ilma lisadeta autoga (nagu Lacetti on) juht, kel ainsaks lisaks on nuppudega 12 aastat vana samsungi telefon, ei takistaks teid tee peal oma sõidumaneeriga.
No inimesed saage aru, et kõigi rahakott ei võimalda viimase malli 2018 aasta kevade väljalaske seadmeid iga aasta välja vahetada. Kas tuleks need inimesed oma vananenud seadmete, koolituse ja kogemuse tõttu liiklusest eemaldada? Saan oma Lacettiga (ainus lisa ABS) hakkama ilma lisadeta, ilma nutita, ilma GPS ja kaamerata. Jah, ma ei suuda täpselt ühepikkust vahet eelsõitjaga jälgida aga püüan hoida sellist vahet, et tema poolt ülestõstetud liiv, kivid, veetolm ei tabaks minu auto esitulesid ja esiklaasi. Nende vahetamine maksab raha. Kellele see pikivahe hoidmine ei sobi saavad ise mööda
Tsitaat:Avastasime mingil hetkel, et rekka taga sõites kadus uksetihendi tuulevilin ära.
.1967 a paduvihmas tollase rekka taga JAWAga tuulevaikuse tsoonis isegi tagaistmel olnud. Ihukarvad tõusevad praegu meenutades püsti. Oli noorusuljus.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Paneme puid vanasse teemasse: järjekordne krusa kummuli. Seekord läks õnneks - kõrvalised ei kannatanud.

Palun kogenumalt kinnitust või ümber lükkamist arvamisele, et üks elus ja terve rehv sedamoodi kiilaks ikkagi tulekahjus ei põle:
https://parnu.postimees.ee/4503837/fotod-ja-video-ohutussaarele-porutanud-ja-teelt-valja-soitnud-veoauto-suttis-juht-hukkus?gallery=125079&image=7900075
Vasta

(14-06-2018, 10:27 AM)aavu Kirjutas:  Juhid on erineva vanusega, erineva koolitusega, erineva sõidukogemusega.
...
No inimesed saage aru, et kõigi rahakott ei võimalda viimase malli 2018 aasta kevade väljalaske seadmeid iga aasta välja vahetada. Kas tuleks need inimesed oma vananenud seadmete, koolituse ja kogemuse tõttu liiklusest eemaldada? Saan oma Lacettiga (ainus lisa ABS) hakkama ilma lisadeta, ilma nutita, ilma GPS ja kaamerata. Jah, ma ei suuda täpselt ühepikkust vahet eelsõitjaga jälgida aga püüan hoida sellist vahet, et tema poolt ülestõstetud liiv, kivid, veetolm ei tabaks minu auto esitulesid ja esiklaasi. Nende vahetamine maksab raha. Kellele see pikivahe hoidmine ei sobi saavad ise mööda

Seisukoht on väga arusaadav, aga keegi polegi ju väitnud, et Lacettimees peaks igal sügisel uue sebima. Võin on kusagil keegi väitnud, et ainult garantiiga masinad tohiks liikuda? Paluks viidet sellele.

Kui säärane omas mullis kulgeja tiksub ühtlase kiirusega sõiduraja paremas servas, siis ei sega ta mitte kedagi. Cool Aga kui sama tegelane sõidab telgjoonel ning iga möödasõiduürituse peale vahetab kaks käiku alla ja annab põhjagaasi, siis see on sigadus, mida võiks premeerida halastuslasuga. Toungue

Teel liikudes kohtab mõlemaid. Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne