Mõistusevastased manöövrid liikluses

(30-10-2017, 23:28 PM)Alts Kirjutas:  ...
Kui ma sõidan mööda vaba teed ja seda lubatud kiirusega. Valgusfoori ees ei ole ühtegi sõidukit ja ma näen ristmikul peatuvate sõidukite järgi, et mulle tuleb kohe roheline. Roheline süttib ja kas ma pean siis igaks juhuks pidurdama ning veenduma, et hoolimata rohelisest tulest e. teisele suunale punasest, ei tule mingit vilkuritega sõidumeistrit?
...

Sa ometi ei taha väita, et on jummalast OK sõita laibaks suvaline tähelepanematu liikleja, kuna Sul on ÕIGUS minna? Et nagu pohlad, mul on roheline ja ma panen minema, küll pärast kohtus klaarime nende jobude omastega, keda alla ajades mu kaariku üüberrauad kriipida said.

Ja tõepoolest, LS on sees punkt, et vilkuritega alarmsõidukile peab andma teed. Ristmikele ja fooridele ei ole tehtud erandit.

Isegi juhul, kui mersumehele oleks olnud foor, oleks neile mõlemale põlenud kollane ja ta ei oleks puht füüsiliselt rohelisega startides jõudnud Audit tabada. Kollasega ei ole lubatud liikuma hakata

Aga seal ei ole foori kõrvaltänaval...

Mul puudub kogemus, kas sealne foor vilgutab normaalselt rohelist enne kollase süütamist? Mõned jalakäijafoorid teevad ühe klõpsu ja kohe kollane...
Vasta

(30-10-2017, 23:28 PM)Alts Kirjutas:  Omapoolne nägemus Ratta kaheksasse sõitmisest:
Roheline süttib ja kas ma pean siis igaks juhuks pidurdama ning veenduma, et hoolimata rohelisest tulest e. teisele suunale punasest, ei tule mingit vilkuritega sõidumeistrit? Mis toimub?

Loeme liiklusseadust Cool
§ 7.  Fooritulede tähendus
Tuled tähendavad järgmist:
1) roheline lubab liikuda;
Vasta

(31-10-2017, 23:03 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(30-10-2017, 23:28 PM)Alts Kirjutas:  Omapoolne nägemus Ratta kaheksasse sõitmisest:
Roheline süttib ja kas ma pean siis igaks juhuks pidurdama ning veenduma, et hoolimata rohelisest tulest e. teisele suunale punasest, ei tule mingit vilkuritega sõidumeistrit? Mis toimub?

Loeme liiklusseadust Cool
§ 7.  Fooritulede tähendus
Tuled tähendavad järgmist:
1) roheline lubab liikuda;

Kindlustusest raha tahad siis pead väitma, et veendusid enne manöövrit, et see on ohutu.  Elust enesest, sõitsin üle ristmiku rohelisega ja avarii põhjustaja punasega ( polnud ei kollaseid ega roosasid)   Kohal oli lahe politseinik kes soovitas selle seletusse kirja panna. Hiljem kindlustuses küll eriti ei usutud, et roheline põles ja vaatasin paremale/vasakule ja alles siis alustasin sõitu, a jäin endale kindlaks ja sain raha kätte  Smile
Vasta

Eis osanud kuskile mujale liigitada, ehk siis mõistusevastane juhtum liikluses...
Ekspressbussi õnnetus Muhus 

rõve...
Vasta

Kas kõik tehnilised rikked on mõistusevastased  või ainult need, mis on seotud põllumajandustehnikaga?

Ja kas rõvedaks teeb selle õnnetuse asjaolu, et see juhtus Muhus, et see juhtus bussiga või et see juhtus sõnnikulaoturiga?

Aga loll lugu tõesti. Hea, et nii kergelt lõppes. Ainest oli tunduvalt ahastavamaks pealkirjaks.
Vasta

(02-11-2017, 19:59 PM)v6sa Kirjutas:  Kas kõik tehnilised rikked on mõistusevastased  või ainult need, mis on seotud põllumajandustehnikaga?

Ja kas rõvedaks teeb selle õnnetuse asjaolu, et see juhtus Muhus, et see juhtus bussiga või et see juhtus sõnnikulaoturiga?

Aga loll lugu tõesti. Hea, et nii kergelt lõppes. Ainest oli tunduvalt ahastavamaks pealkirjaks.

Vastates Teie küsimustele, küsimusega:
Kas oleks pigem naljanurka pidanud postitama?

Mõistusevastane? Mis krdi moodi saab selline tükk koos s----ga saolngi lennata, kui väidetavalt bussijuht korrektset pikivahet hoidis?
Esimesed uudised ja fotod sündmuskohalt ei kajastanud seda jama nii detailselt.
Olin millalgi 90´te keskel kohal Kose Uuemõisas, kus jooksu pannud veoki paarisrattad peatusid liinibussi salongis.
Sealne pilt oli palju koledam.
Vasta

(02-11-2017, 20:34 PM)hulgus Kirjutas:  Mõistusevastane? Mis krdi moodi saab selline tükk koos s----ga saolngi lennata, kui väidetavalt bussijuht korrektset pikivahet hoidis?

Midagi on vist "tõlkes kaduma läinud".
Kuidas see vastu liikuva asjandusega pikivahe hoidmine välja näeks?
Vasta

Kui ikka on hirmus lugemise isu, siis võiks peale pealkirja ka artiklit lugeda. Aitab sellest jupist ka, mis ei ole tasuline. Üldiselt veel õnnelik õnnetus, kõik jäid ju ellu. See natuke põllurammu ei tapa ega tee ka tugevaks.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(02-11-2017, 20:52 PM)tcumen Kirjutas:  Midagi on vist "tõlkes kaduma läinud".
Kuidas see vastu liikuva asjandusega pikivahe hoidmine välja näeks?

Minu viga, usaldasin mälu ja eile ilmunud uudiseid ja kommentaare, tänast lugesin diagonaalis.
Vasta

No tuleb ette vahel. Kuda see ütelus oligi: Kes teist patuta on, visake see esimene kivi!
Või midagi sellist. Cool
Vasta

Kes tegi?
https://sakala.postimees.ee/
Vasta

(04-11-2017, 20:23 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Kes tegi?
https://sakala.postimees.ee/
Sõitsin just mööda sealt kell 14.15 umbes kui märk oli juba maas ja lükati Volgat põllu peale. Eks see on see kui pukseerimisel ohutusele rõhku ei panda, üks vanem näide ka mosseklubist olemas, mis oli õnneks õnneliku lõpuga: Link
Pakun et ju pukseerimise "olukord" oli viimasele sarnane, seekord aga ei vedanud välja Big Grin

Aga artikkel tasuline et ehk keegi rikas (tasulise lehe lugeja) ja heatahtlik Sakala lugeja saaks sealse teksti siia kopeerida?
Vasta

Mosseklubi lingil olev kolmnurk näeb selline välja, et temaga ei tohiks lapsevankrit naaberhoovi vedada (:
Vaadates järgnevat kõlarite paigaldust - pole ka ime.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(04-11-2017, 20:38 PM)mossepower Kirjutas:  Aga artikkel tasuline et ehk keegi rikas (tasulise lehe lugeja) ja heatahtlik Sakala lugeja saaks sealse teksti siia kopeerida?

Pole sealt suurt muhvigi lugeda.

Tsitaat:Järvamaalt Tõrva poole teel olnud mehed tunnistasid õnnetust. Nad oli Volgat pukseerinud väikebussiga, paraku andis ringteel jäik puksiirühendus järele ja masin veeres üle vastassuna haljasalale. Vabaveeremisse sattunud Volga haaras ohutussaarelt kaasa liiklusmärgid.

Pukseeriva väikebussi roolis olnud mees kõneles, et tegemist oli suhteliselt õnneliku õnnetusega. «Hea, et ükski auto vastassuunast vastu ei tulnud. Eks Volga omanikul tule mahasõidetud märgi pärast siiski õiendamist,» kõneles mees ja rehmas politseinike juures pabereid vormistava sõbra poole.
Vasta

Maanteeameti-onude liiklusohutuse-teemaline töö hakkab juba tasakesi vilju kandma:
https://www.saartehaal.ee/2017/11/10/uue...ese-paugu/
Vasta

Vingun teema värskendamiseks pisut.
Sai aastavahetuse eel mandril käidud ja taas mõne kaasliikleja käitumise üle imestatud. Praeguste tatiste ilmadega on ju praktiliselt kõik teed ligased ning igal vähegi kiiremini liikuval autol paras poripilv kannul. See ei takista aga paljudel liiklejatel eessõitval autol ninapidi tagumikus püsimas. Normaalsest nähtavusest seesuguse sõidustiili puhul kindlasti rääkida ei saa ja kui eessõitja peaks mingil põhjusel järsult pidurdama, hakkavad tükid kohe lendama.
Nii kui lased eesliikujaga pisut pikema vahe sisse, et veidikenegi ettepoole näha, tuleb tagant järjekordne "lendur" ja poeb sinu ja eesliikuja vahele. Üks nutikas tegi seda isegi selleks, et vaevalt kilomeeter hiljem peateelt maha keerata.
Alles  tagasiteel Kuivastust Kuressaarde leidsin kaks mõttekaaslast, kes liikusid ühtlase normaalse kiiruse ja oludele vastava pisut suurema pikivahega. Vaid kaks autojuhti enam kui paarisaja kaasliikleja seas, kes praamilt maha sõitsid...
Vasta

Eks mandrimehed tulid saarde laiama. Motoks: Kõigist vaja üle sõita.
Vasta

Tagasitee Kuivastust Kuressaarde vihjab küll pigem saare elaniku kannatustele mannermaal Big Grin

Aga säärast idiootset pepulembust olen ka mina imestanud....
Vasta

Minuarust paljud inimesed ei saa arugi, et nad midagi valesti teevad. Paaril korral olen mõne pereliikme või sõbraga õiendanud sel teemal kui kõrvalistmel näinud sama asja ja nad süütu näoga ütlevad et mis siis on.  See on suht haige ikka kuidas inimesed absoluutselt ei mõtle kuidas nad sõidavad. Aga eks tuleb ise eeskuju näidata ja kannatlik olla.
Vasta

Soojal ajal(kevadesti hilissügiseni) liigun tsikliga väga palju ringi. Nii üksi, kui kaksi. Ja need tagatule pirnide hõõgniitide lugejaid on kuramuse palju tõesti. Paar juhust on sellist olnud, kus tsikli ja auto vahele jäetakse hirmus väike vahe. Sellepeale olen keskmist sõrme visanud ja üldiselt on sellest piisanud ning tõmmatakse austusväärne vahe sisse.  Seda enam, kui kaasreisija saba peal patseerib mõnusalt, siis kohe mitte ei tolereeri neid tagatulesid inspekteerivaid inomolevusi. Üldiselt ma sõrmesid näitama ei kipu, aga vahest ikka peab. Eriti siis, kui mõni kaalikas vastassuunavööndis otsustab möödasõitu teha. 


Viimase aja "trendiks" on suunatule mitte kasutamine. See kipub kohati päris naljakas olema, eriti kui näiteks mööda riia mnt-d sõites näiteks kesklinna poole vajub sinu ritta miskine väike kärakas. Vääääägade graatsiliselt, lausa liugleb su ette... Ja siis naksti, tõmbab enda ritta tagasi Big Grin

Aga, nagu eelkõneleja mainis, siis tuleb rahulikuks jääda. Alati pole mõtet hakata leili viskama.

Almost Again
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne