Mõistusevastased manöövrid liikluses

(22-02-2018, 11:30 AM)Veskioja Kirjutas:  Delfiiinist,tolle loogika järgi tuleks ka ära keelata,kevade kuulutajad vm. siresäärsed per´´s krae kandjad,tikk kontsadel  Big Grin

Ei, nemad ei reosta loodust, vaid ilmestavad seda. Big Grin 

Ega mulgi pole viisaka hauavivi või mälestustahvli vastu midagi. Las olla tulevaste põlvede harimiseks.

Aga vat see pasavirn, mille pärast peab koristama "keegi teine" ajab sita keema. Kõnealuses kohas näiteks kohalik külaselts kevadisel puhastustalgul...
Vasta

Karmast, ehk miks asulas vahel autod aeglaselt sõidavad ja miks neist mööduda ei tasu.

Liigun igapäevaselt kaubikuga, mida kaunistavad vahtralehed, ekstreem või nii.
Kuna tööle-koju maršruudil on iga auk p---e kaudu ajusse kinnistatud, siis kohaliku koolimaja! ülekäiguraja juures!! sobilikult tekkinud külmakerke/lohu tõttu, peab iga kord tugevalt hoogu maha võtma, et auto terveks jääks.
Tervitused siinkohal närvilisele peugeoti juhile, kes taipas ülekäigurajal!!! möödasõitu teha ja sai ka väga valusalt teada, miks vahel mõned autod hoogu maha võtavad...
Vasta

Karma jutu jätkuks. 

Eelmine suvi kulgesin rahulikult jeebiga Põltsamaalt Tartu. Laevas tõmbas pärisuunavööndis miskine honda minust ja paarist mobiilist veel ilge vinega mööda. Seal alas, kus on pidevad jooned ja muud säärased. Ja ilmselgelt enda möödasõidu ajal oleks see eravärvides "imeliku" olemusega škoda nagu välk selgest taevast end teepeale teleportinud. Es lännu kaua mööda, kui honda reastus ritta tagasi ning disko pandi käima. Tehti miilitsate poolt üks kena piruett ja pandi hondat püüdma, kes juba märkas ja võttis kohusetundlikult hoogu maha :Big Grin
Täitsa veider oli vaadata kohe.

Almost Again
Vasta

Annaks nüüd kõigevägevam, et õhtul laibaloendust tarvis teha poleks...
Osalisteks või külalisteks ses loos siis oma makse Lätti sõidutavad protesteerijad, keda hommikul kohe hulgim maksimarketi juurest startimas oli. Teeolud pole täna just suvised.
Vasta

(24-02-2018, 12:17 PM)alfredo Kirjutas:  Annaks nüüd kõigevägevam, et õhtul laibaloendust tarvis teha poleks...
Osalisteks või külalisteks ses loos siis oma makse Lätti sõidutavad protesteerijad, keda hommikul kohe hulgim maksimarketi juurest startimas oli. Teeolud pole täna just suvised.

Käisin täna just Paidest Pärnus ja teeolud olid küll kõike muud kui talvised. Asfalt täiesti kuiv ja lumist rööbast oli kahe suunavööndi vahel vaid mõnedes kohtades(teele maha märgitud ohutussaartel ja ka aeglustusradadel. Mina ütleks küll et teeolud olid talve kohta ülimalt head

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

(24-02-2018, 18:36 PM)nustu826 Kirjutas:  
(24-02-2018, 12:17 PM)alfredo Kirjutas:  Annaks nüüd kõigevägevam, et õhtul laibaloendust tarvis teha poleks...
Osalisteks või külalisteks ses loos siis oma makse Lätti sõidutavad protesteerijad, keda hommikul kohe hulgim maksimarketi juurest startimas oli. Teeolud pole täna just suvised.

Käisin täna just Paidest Pärnus ja teeolud olid küll kõike muud kui talvised. Asfalt täiesti kuiv ja lumist rööbast oli kahe suunavööndi vahel vaid mõnedes kohtades(teele maha märgitud ohutussaartel ja ka aeglustusradadel. Mina ütleks küll et teeolud olid talve kohta ülimalt head

Eks see on ikka juhi peas kinni, kust maalt on teeolud mõnusalt talvised, kus maalt vastikult hooldamata jne... Selle isiku koht pole liikluses, kes ainult meedias edastatavast infost sõiduvõtete valimisel lähtub...
Vasta

Käisin täna Lätis,tee olud olid ideaalsed.
Vasta

(24-02-2018, 20:35 PM)janek p Kirjutas:  Käisin täna Lätis,tee olud olid ideaalsed.

Ei olnud sa ainuke... Toungue
Vasta

Käisin tööl täna, topelt kupüür ikkagi Big Grin
Hommikul 7.45 olid päälinna tee puhta lumised, mõnus oli lasta.
Üks lumesaha mees põõnas Pärnu maantee ja Järvevana ristil.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Siis läks hästi, kui kõik eluga pääsesid.
Hommikul oli vähemalt Nõmme kandis sörts lund tulnud ja teed, isegi suuremad, üsna libedad.
Ju siis kõikjale sellist ilu ei jätkunud.
Vasta

(24-02-2018, 21:59 PM)alfredo Kirjutas:  ...Hommikul oli vähemalt Nõmme kandis sörts lund tulnud ja teed, isegi suuremad, üsna libedad. ...
selliste kraadidega EI SAA TEE LIBE OLLA. Libe on siis, kui on nulli kandis ja eriti siis kui lumeplöga on teel või vesi jääl. Alla -10 kraadi on tee kare nagu asfalt, 120-130 laskmiseks paras. Sõitsin ise täna üksjagu Võrumaa kruusateid, kinnisõtkutud lumi aga ei kuskilt otsast libe. Asfaldilõikudel isegi paljast asfalti rööpas näha. Mida sa hing veel ihkad. Paraadi kaedes oli päälinn jumala lumest puhtaks kraabitud, ma metsas ikka üle saapaserva lumes, st 40 cm +.
Vasta

(24-02-2018, 23:00 PM)honkomees Kirjutas:  
(24-02-2018, 21:59 PM)alfredo Kirjutas:  ...Hommikul oli vähemalt Nõmme kandis sörts lund tulnud ja teed, isegi suuremad, üsna libedad. ...
selliste kraadidega EI SAA TEE LIBE OLLA. Libe on siis, kui on nulli kandis ja eriti siis kui lumeplöga on teel või vesi jääl. Alla -10 kraadi on tee kare nagu asfalt, 120-130 laskmiseks paras. Sõitsin ise täna üksjagu Võrumaa kruusateid, kinnisõtkutud lumi aga ei kuskilt otsast libe. Asfaldilõikudel isegi paljast asfalti rööpas näha. Mida sa hing veel ihkad. Paraadi kaedes oli päälinn jumala lumest puhtaks kraabitud, ma metsas ikka üle saapaserva lumes, st 40 cm +.

Tule hommikul peale lumesadu Tallinna Peterburi tee peale linna piirist Susi hotellini ja vaata kui kare see tee siis on. Ehk seal on üks libedamaid lõike mida olen regulaarselt kohanud.
Vasta

(24-02-2018, 23:00 PM)honkomees Kirjutas:  
(24-02-2018, 21:59 PM)alfredo Kirjutas:  ...Hommikul oli vähemalt Nõmme kandis sörts lund tulnud ja teed, isegi suuremad, üsna libedad. ...
selliste kraadidega EI SAA TEE LIBE OLLA. Libe on siis, kui on nulli kandis ja eriti siis kui lumeplöga on teel või vesi jääl. Alla -10 kraadi on tee kare nagu asfalt, 120-130 laskmiseks paras. Sõitsin ise täna üksjagu Võrumaa kruusateid, kinnisõtkutud lumi aga ei kuskilt otsast libe. Asfaldilõikudel isegi paljast asfalti rööpas näha. Mida sa hing veel ihkad. Paraadi kaedes oli päälinn jumala lumest puhtaks kraabitud, ma metsas ikka üle saapaserva lumes, st 40 cm +.

Miks ei saa. Saab küll kui tee on soola saanud kunagi ja piisavalt tihe liiklus peal. Masinate tihe mass kutsub esile teepinna temperatuuri tõusu ja nad  lihvivad selle asfaldi läikima nagu päti pealuu. Libedaks muidugi ka. Küll kogetud. Ausalt öelda metsavahel jah on olukord teine kui linnas.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(25-02-2018, 13:01 PM)Daff Kirjutas:  
(24-02-2018, 23:00 PM)honkomees Kirjutas:  
(24-02-2018, 21:59 PM)alfredo Kirjutas:  ...Hommikul oli vähemalt Nõmme kandis sörts lund tulnud ja teed, isegi suuremad, üsna libedad. ...
selliste kraadidega EI SAA TEE LIBE OLLA. Libe on siis, kui on nulli kandis ja eriti siis kui lumeplöga on teel või vesi jääl. Alla -10 kraadi on tee kare nagu asfalt, 120-130 laskmiseks paras. Sõitsin ise täna üksjagu Võrumaa kruusateid, kinnisõtkutud lumi aga ei kuskilt otsast libe. Asfaldilõikudel isegi paljast asfalti rööpas näha. Mida sa hing veel ihkad. Paraadi kaedes oli päälinn jumala lumest puhtaks kraabitud, ma metsas ikka üle saapaserva lumes, st 40 cm +.

Miks ei saa. Saab küll kui tee on soola saanud kunagi ja piisavalt tihe liiklus peal. Masinate tihe mass kutsub esile teepinna temperatuuri tõusu ja nad  lihvivad selle asfaldi läikima nagu päti pealuu. Libedaks muidugi ka. Küll kogetud. Ausalt öelda metsavahel jah on olukord teine kui linnas.
Isegi Võrus olev hiromant ei oska öelda kas Tallinnas on hetkel tee libe ja vastupidi. Selline asjatu vaidlus ja oma sõiduoskusega kiitlemine läbustab foorumit ja ei paku vist enamusele huvi.
Vasta

(24-02-2018, 21:00 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(24-02-2018, 20:35 PM)janek p Kirjutas:  Käisin täna Lätis,tee olud olid ideaalsed.

Ei olnud sa ainuke... Toungue

Ma käisin metsikult,kuna Viljandlased otsustasid Ikkla kaudu minna Sad
Hommikul käisin kähku ära ja siis läksin metsa.
Vasta

(25-02-2018, 20:32 PM)janek p Kirjutas:  Ma käisin metsikult,kuna Viljandlased otsustasid Ikkla kaudu minna Sad
Ka mina käin otse selliseid teid pidi, kus isegi tolli kaameraid pole. 
Ja telefon käib sel ajal kui mina magan paar korda Lätis, kui uskuda sõnumeid.
Vasta

Annan idee- vähemalt Lõuna- Eestis koolides valikainena Läti keelt õpetada! Viljandi? raadio Kuku nädalajagu kahiseb vaid, samas radio Divis kostub väga hästi. Sügaval nõukaajal Valmiera restoranis kiitsin sõbrale naaberlaua ilusaid daame- tuli välja, et kohaliku kooli eesti keele õpetajad...
Vasta

jah, mul tuleb telekast persetäis läti vabalevi kanaleid, samas antenn on sinnapoole küljega. Keelt võiks osata, 19. sajandil sündinud vanaisa oli väikest kasvu suur mees - oskas vabalt kõiki kohalikke keeli: eesti, saksa, läti ja vene, võro ja seto keelest ei hakka rääkimagi. Omal on keeltega tunduvalt viletsam seis, läti keeles vaid üksikud sõnad ja saksa keel kah hirmus vilets ja roostes.
Vasta

Palun püsige teemas.
Vasta

Uudis sellest, kuidas täis peaga sõitma minnes osatakse ennast lõplikult katki teha ka sajakuuekümnega posti otsa või vastutulevale veokale sülle sõitmata. Jälle üks suhteliselt noor inime vähem ning no ei paendu keel ütlema, et tegemist oleks õnnetusega olnud, mis ei oleks hüüdnud tulles ja "ju siis oli nii ette määratud"...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne