Mõistusevastased manöövrid liikluses
Ma pidin ka eile riista mängima. Viimasel ajal ajab närvi tallin-tartu peal vahele tügijad kes edasi enam sõita ei julge. Hoian korralikku pikkivahet kui ees on kari rekasid ja aeglasi sõidukeid ning ma ei viitsi mööda minna. Ja siis tuleb kari sõidumehi(riistasid) pressivad kõik senna ette ja jäävadki pidurdama ja kiirendama ning nägemist püsikiirus. 
Mõni vahele tuleb ok aga terve kari tuleb pressib siis viskab harja punaseks. Hoidsin siis mingit 10meetrist vahet, et vahele rohkem ei trügiks ennem kui teised ära lähevad aga üks sõidumees ikka ptessis vahele.
Ja siis tuli kuradike õlale ja ütles, et ära vahet sisse lase ja nii ma teda siis seal pressisin oma 5km. Eessõitvaga oli vahe mingi 5meetrit ja tagant hoidsin mina napp 5meetrit vahet et ta tagasi tulla ei saaks ja tunneks end siis hästi seal kuhu pressis end.
Tundus et tal oli seal vahel mõnna olla kord kiirendas siis pidurdas ja nii terve tee üritas kahe vahel kuidagi olla. 
On siis nii kiire, et ei suuda ära oodata kuni esimesed ära lähevad ja siis vahele tuleb? 
Neid olukordi on veel olnud, kord läksid mingid audid-bemarid ja üks jaguar(6tk) pressisid vahele kui ma ootasin möödasõidu võimalust. Ja siis molutasid jalus. Kui poleks peret peal olnud, siis oleks mitme maha magatud võimaluse korral näidanud neile kuidas möödasõitu tehakse kui nii kiire on...
Vasta
Mingi seltskond arvab ka,et möödasõitjat tuleb iga hinna eest takistada,ehk siis niiöelda võidu sõita.
Kulgen mina vana treilaautoga Türi Rapla vahel,T25 pära peal.Ees mingi Vectra.Kiirus 65-75km/h,nagu kummi otsas
oleks.Mul just selline vahemik,et viiendaga ei jõua ja neljandaga lõugab ja siis lappad neljanda ja viienda vahel.
Ootan siis pikemat sirget hea nähtavusega sest treila eriline püss just pole.Tekkis võimalus,saan siis kõrvale ja vanamees
vajutab juurde,sõidame niiviisi kõrvuti kuni pidingi loobuma sest eemalt tuleb auto vastu.
Mõtlesin,et kui veel võimalus tuleb ja sama kordub siis keeran lihtsalt julmalt peale.Keeras tõbras mingil hetkel kuskile ära 
ja sain normaalses tempos edasi kulgeda õnneks.Ei kujuta ette mis selliste inimeste peas toimub.
Vasta
(, 11:38 AM)Kivipurustaja Kirjutas: Mingi seltskond arvab ka,et möödasõitjat tuleb iga hinna eest takistada,ehk siis niiöelda võidu sõita.
Kulgen mina vana treilaautoga Türi Rapla vahel,T25 pära peal.Ees mingi Vectra.Kiirus 65-75km/h,nagu kummi otsas
oleks.Mul just selline vahemik,et viiendaga ei jõua ja neljandaga lõugab ja siis lappad neljanda ja viienda vahel.
Ootan siis pikemat sirget hea nähtavusega sest treila eriline püss just pole.Tekkis võimalus,saan siis kõrvale ja vanamees
vajutab juurde,sõidame niiviisi kõrvuti kuni pidingi loobuma sest eemalt tuleb auto vastu.
Mõtlesin,et kui veel võimalus tuleb ja sama kordub siis keeran lihtsalt julmalt peale.Keeras tõbras mingil hetkel kuskile ära 
ja sain normaalses tempos edasi kulgeda õnneks.Ei kujuta ette mis selliste inimeste peas toimub.

Ei pruugi olla sihilik keberneerimine. Inimese peakuju on sihuke imelik, et just nimelt siis kui aeglaselt-sujuvalt mööda sõidad siis teine ei saa ise arugi, et sama pisitasapisi oma gaasijuurikat tallab ja sinuga kaasa kiirendab. 

Erijuht veel niipidi, et kui mööda hakkad sõitma siis ehmatusega avastab, et ossaraisk, nii võib parkimistrahvi saada ja kah pikemalt mõtlemata võtab piirkiiruse tagasi.

A veel kõikse hullemad on need, kes sirge peal lükkavad pealtsaja rauda küll, aga nii kui kurvilaadnegi toode paistab või kiiruskaamera, siis on kohe kiirus 70 peal. Ja kui siis jälle tükk sirget maad on mööda sõita siis seal lükatakse kiirus üles. Ilusa ilma meremehed, raisk. Kuival ajal ei ole Tallinn-Tartu trassil ühtegi siukest kurvi, kust sõiduauto 90-ga läbi ei painuta.
Vasta
(, 11:38 AM)Kivipurustaja Kirjutas: Ei kujuta ette mis selliste inimeste peas toimub.

Tõenäoliselt ei toimugi eriti midagi. Või ainult sisseõpitud reflekside tasemel midagi.
Naisevend rääkis kunagi sarnase loo. Hakkas sellisest tilkurist mööda sõitma, too leidis selle peale oma autu gaasipedaali ka üles ja ei lasknudki mööda. Oli sunnitud möödasõidu katkestama.
Loo puändiks aga oli see, et paar masinat tagapool juhtus olema eravärvides politsei Skoda, mis takistaja kohe tee äärde tõmbas. Ta uurima ei läind, aga jo vabariigi aktsiakapitalile sissemakse tehti.
Vasta
No selliseld tiblasi ka nähtud sõidavad 80nega kui mööda hakkad sõitma siis kiirendavad kõrval, kuì aga nende auto piisavalt minna ei jõua siis kuskil 70 või 50 alas sõidetakse 90 mööda ning järgmises kohas kus 70 on sõidetakse jälle 60ga jalus. Kunagi üks selline oli ees ja mul oli küll mõte, et kui oleks mingi vana pann sõidukiks siis lükkaks talle tagant hoogu, kaua see kepp käib Big Grin
Vasta
Täna Tallinn-Pärnu maanteel põder sooritas väga mõistliku manöövri. Korralik suur põder, uhked sarved peas. Vist piisavalt vana ja mõistust ning kogemust kogunenud aastatega. Seisis väga rahulikult kohe vahetult tee ääres ja tundus et jälgis liiklust. Kui mööda sõitsin (ikka veidi aeglustasin ja olin valmis kiirelt pidurdama) ja samal hetkel ka mulle vastu tulnud auto möödus, kohe vahetult peale seda oli veidi pikem vahe (u. 300-400 m) autodel ja põder jalutas rahulikult üle tee. Rolleyes
Vasta
Murphy ei maga. Jaanipäevast saati autos pardakaamera. Pidin kiiresti järelkasvule järgi minema ning autosse istudes selgus, et nimetet kaamera klaasilt lõpuks alla kukkunud. Ah tühja kah, kiire ja nõnda see kaamera põrandale jäi. Suurele tänavale keerama asudes nägin, et foori tuli just lubav roheline ja andsin minna. Enne ristmikule jõudmist võtsin igaks juhuks hoogu maha ja järgmine hetk kulges põõsa tagant kõnniteel rattal naisterahvas otse nina ette. Jõudsin pidurdada ja vaadata, et kuramusel puhas punane kõnnitee ületamiseks. Seekord läks õnneks hästi aga kui oleks juhtunud halvem, siis just ee esimene kord, kui kaamera ei salvestanud...
Vasta
Ega see kusagil kunagise Jõe kõrtsi ja Jädivere vahel polnud, see põder? See aasta on vist iga kuu üks alla jäänud seal kandis. Tore, kui üks indiviid teed ületada oskab...
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne