Mõistusevastased manöövrid liikluses

(21-09-2018, 10:38 AM)Kivipurustaja Kirjutas:  Ei kujuta ette mis selliste inimeste peas toimub.

Tõenäoliselt ei toimugi eriti midagi. Või ainult sisseõpitud reflekside tasemel midagi.
Naisevend rääkis kunagi sarnase loo. Hakkas sellisest tilkurist mööda sõitma, too leidis selle peale oma autu gaasipedaali ka üles ja ei lasknudki mööda. Oli sunnitud möödasõidu katkestama.
Loo puändiks aga oli see, et paar masinat tagapool juhtus olema eravärvides politsei Skoda, mis takistaja kohe tee äärde tõmbas. Ta uurima ei läind, aga jo vabariigi aktsiakapitalile sissemakse tehti.
Vasta

No selliseld tiblasi ka nähtud sõidavad 80nega kui mööda hakkad sõitma siis kiirendavad kõrval, kuì aga nende auto piisavalt minna ei jõua siis kuskil 70 või 50 alas sõidetakse 90 mööda ning järgmises kohas kus 70 on sõidetakse jälle 60ga jalus. Kunagi üks selline oli ees ja mul oli küll mõte, et kui oleks mingi vana pann sõidukiks siis lükkaks talle tagant hoogu, kaua see kepp käib Big Grin
Vasta

Täna Tallinn-Pärnu maanteel põder sooritas väga mõistliku manöövri. Korralik suur põder, uhked sarved peas. Vist piisavalt vana ja mõistust ning kogemust kogunenud aastatega. Seisis väga rahulikult kohe vahetult tee ääres ja tundus et jälgis liiklust. Kui mööda sõitsin (ikka veidi aeglustasin ja olin valmis kiirelt pidurdama) ja samal hetkel ka mulle vastu tulnud auto möödus, kohe vahetult peale seda oli veidi pikem vahe (u. 300-400 m) autodel ja põder jalutas rahulikult üle tee. Rolleyes
Vasta

Murphy ei maga. Jaanipäevast saati autos pardakaamera. Pidin kiiresti järelkasvule järgi minema ning autosse istudes selgus, et nimetet kaamera klaasilt lõpuks alla kukkunud. Ah tühja kah, kiire ja nõnda see kaamera põrandale jäi. Suurele tänavale keerama asudes nägin, et foori tuli just lubav roheline ja andsin minna. Enne ristmikule jõudmist võtsin igaks juhuks hoogu maha ja järgmine hetk kulges põõsa tagant kõnniteel rattal naisterahvas otse nina ette. Jõudsin pidurdada ja vaadata, et kuramusel puhas punane kõnnitee ületamiseks. Seekord läks õnneks hästi aga kui oleks juhtunud halvem, siis just ee esimene kord, kui kaamera ei salvestanud...
Vasta

Ega see kusagil kunagise Jõe kõrtsi ja Jädivere vahel polnud, see põder? See aasta on vist iga kuu üks alla jäänud seal kandis. Tore, kui üks indiviid teed ületada oskab...
Vasta

(22-09-2018, 00:07 AM)gruppen Kirjutas:  Ega see kusagil kunagise Jõe kõrtsi ja Jädivere vahel polnud, see põder? See aasta on vist iga kuu üks alla jäänud seal kandis. Tore, kui üks indiviid teed ületada oskab...

Täpselt ei mäleta, kusagil Märjamaast Pärnu poole oli, kahjuks selles autos ei olnud kaamerat.
Vasta

Kraaksatan ka tiba oma viimaste aegade häirivamaid episoode:

Jalutab sodoom, valged klapid kõrvas, piki sebrat ja kaabib pihus lumelabidat. Siis jääb õndsa näoga seisma ja laseb terve fooritsüklijagu paremalepöörajaid rahus kõrvu imeda. Nuuti väärivad säärased tublid jalakäijad. Elik samaväärset kohtlemist roolis lumelabidasilitajatega.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

[Pilt: IMG_20180915_0849531.jpg]Need ei teadnud küll liikluseeskirjadest midagi Smile
Vasta

Kuna teemas on viimasel ajal olnud juttu isehakanud "liikluspedagoogidest", siis lisan illustreeriva video:
https://www.youtube.com/watch?v=mzFNDTXqQb8

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Pärnust Rakvere poole sõitjatele on avatud uus atraktsioon Mäo viaduktil.
Kolmest sõidureast on nüüd tehtud rada, mida siis hakatakse harutama Tartu ja Tallinna poole.
Järgmisena on oodata ringristmikku ja künniseid silla alla Big Grin
Vasta

(22-09-2018, 19:03 PM)veix__ Kirjutas:  
(22-09-2018, 00:07 AM)gruppen Kirjutas:  Ega see kusagil kunagise Jõe kõrtsi ja Jädivere vahel polnud, see põder? See aasta on vist iga kuu üks alla jäänud seal kandis. Tore, kui üks indiviid teed ületada oskab...

Täpselt ei mäleta, kusagil Märjamaast Pärnu poole oli, kahjuks selles autos ei olnud kaamerat.
Tänaseks siis see põder ilmselt oma otsa leidnud. 9 kuuga on seal lõigul 10 põtra alla jäänud. Viimane oli suur ja uhkete sarvedega. Paluks siis lihtsalt enne Jädivere tanklat, kui Tallinna poolt tulla, tähelepanelikum olla. Prooviks kuidagi nii, et 12 12st ei tuleks...
Vasta

Paar päeva tagasi sõitsin Tartu poole, kusagil 18 paiku. Liikusin kolonnis, kiirus varieerus 85-90 kandis, mis iseenesest on täitsa ok sõita. Niipalju kui silm ette ja taha seletas, autodekolonn, tõenäoliselt sadu autosid mõlemas suunas.
Ja ikka leidub päris palju tüüpe, kes ei suuda kolonnis sõita ja teevad siis sellise riviga möödasõite. Mida nad enda arust võidavad, ma ei tea. Kas nad tõsti panevad sedasi Tartuni välja...ja jõuavad 5 minutit varem kohale?
Ma ei jõua ära imestada oma kaasmaalaste ajuehitust.
Vasta

Need on "edukad", kellel on haiguslik vajadus kogu aeg kellelegi "ära panna" ja ülevalt alla vaadata. Muidu ei ole elu. Või siis igapäevaelus alla surutud kodanikud, kes ennast liikluses mõttetuid riske võttes välja elavad. Võib olla on neil ka salajane surmasoov, mida ei julgeta endale tunnistada ega konkreetselt täide viia. Siinses teemas paistab silma veel üks grupp, kelle arvates on kokkulepitud reeglid lollidele, nõrkadele, pededele jne. Liikluses paistab ühiskonna pahupool rohkem välja.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Endal ei meeldi ka kolonnis sõita, peab siis kohe pede või kamikaadze olema. See tundub muidugi kahtlane, et nii pikas sabas kiirus sedavõrd vähe varieerus. Tavaliselt on u.kümnendana sõites vahemik kuskil 20-30km/h.

Huvitav, et viimasel ajal on kolonni eesotsas tihtipeale näha olnud Maxima värvides kaubakaid, mis ongi vist kuskil 80km/h peale tuunitud. Viimati Saksas kulgedes kohtasin Aldi kirjadega"vedurit". See ei läinud jällegi kuidagi üle seitsmekümne. Õnneks keeras ta kuskilt kümne kilumeetri pärast räige saksakeelse sõimu ja kauakestvate kiiduavalduste saatel poolbahnilt maha. Paar liitrit kütet ikkagi kokku hoitud, asi seegi.

P.S.Sellises olukorras(sajad masinad) oleks arvatavasti 10min metsapeatuse välja võtnud ja lasknud edukatel kolonnis edasi kulgeda.
Vasta

Tunnistan ausalt, ega minagi suurem asi kolonnis tiksuja pole. Jõuan järgi, möödun esimesel sobival võimalusel ja lähen omas tempos oma teed. Kui mõni minust soovib mööduda on see tema enda asi, milleks mina oma närve peaksin laskma häirida igasugustest tegelastest kes minust erineva tempoga liiguvad. Närvirakud ju ei taastu.
Vasta

See kiiruse kõikumine tuleb neist vahele trügivatest debiilikutest kes üksteise peraes 5meetrise vahega sõidavad. Sellepärast ma sõidangi kolonnis 100meetrise või suurema vahega, siis saab püsikiirusega sõita aga no mingi kari troppe trügib ikka senna ette kuigi sealt need jobid enam edasi sõita ei julge...
Vasta

(01-10-2018, 19:45 PM)maisalup Kirjutas:  See kiiruse kõikumine tuleb neist vahele trügivatest debiilikutest kes üksteise peraes 5meetrise vahega sõidavad. Sellepärast ma sõidangi kolonnis 100meetrise või suurema vahega, siis saab püsikiirusega sõita aga no mingi kari troppe trügib ikka senna ette kuigi sealt need jobid enam edasi sõita ei julge...

Ja sellistel on veel üks väljakujunenud käitumismall- kui ees on näha vastutulevat autot, vahet pole kas 100 m või kilomeetri kaugusel siis nad mööda sõita ei julge, aga kui tuleb kurv ja vastutulevat autot  s i l m a g  a näha ei ole siis pannakse kolonnis mõõdasõidule.
Vasta

Mina üldjuhul endale jäetud turvalist pikivahet "nõelujatele" ei loovuta,sõidan selle kokku,ta saab tulla minu taha või kõigist mööda minna.
   Mulle meeldib sõita nii et kedagi ees ei ole,kuna 200 kw on vabalt saadaval siis on see võimalik. Õnneks Tallinn Tartut tuleb aastas paar korda.
Vasta

(01-10-2018, 20:26 PM)_rein_ Kirjutas:  Mina üldjuhul endale jäetud turvalist pikivahet "nõelujatele" ei loovuta,sõidan selle kokku,ta saab tulla minu taha või kõigist mööda minna.
   Mulle meeldib sõita nii et kedagi ees ei ole,kuna 200 kw on vabalt saadaval siis on see võimalik. Õnneks Tallinn Tartut tuleb aastas paar korda.

Mina jälle sõidan nii mööda, et sõidan mööda ja kui vahele ei lasta siis lihtsalt pressin peale mõtlemata kas keegi on kõrval või ei ja tagajärgedega tegeleb sellisel juhul kindlustus !!!
Mind ei huvita kellegi 200+ kw kui enda saanil kapoti all 440+ kw vabalt saadaval ja kasko omavastutus on kõigest 200€ Big Grin
Siinkohal sõidan päris tihti Tallinn > Võru ja palju saab sõidetud kolonnis ja kui see meistersõitja seal ees otsas sõidab pimedas seni 90-ga kuni keegi vastu tuleb ja siis pidurdab ja peale vastatulija möödudes tallab jälle sinna 90+ kanti ja sõida siis sellise taga või kui selline 10+ km rong sõidab Jaanuar/Veebruar libedaga mingi värdja taga kes arvab, et elu libe on ja keegi ei julge mööda minna  ja hui ta teeserva tõmbab, et pärisinimesi mööda lasta ja nii ta kulgeb Tallinn>Tartu või vastupidi ja kui on veel lumevall tee keskel siis neid möödujaid on veel vähem ja nii see kolonn kasvab ja kasvab !!!
Ükskord ammu sõitsin sellisest kolonnist mööda pimedas ja jube hea oli mööduda ning kui jõudsin sinna kolonni etteotsa siis lihtsalt pidasin selle umbes 60+ aastase proua juhitud auto kinni ja vestlesin temaga umbes 15min. ja kolonn ei saanud sellepeale otsa siis mõelge ise mida see üks inimene põhjustab ???
Vasta

(01-10-2018, 20:51 PM)Qunts Kirjutas:  
(01-10-2018, 20:26 PM)_rein_ Kirjutas:  Mina üldjuhul endale jäetud turvalist pikivahet "nõelujatele" ei loovuta,sõidan selle kokku,ta saab tulla minu taha või kõigist mööda minna.
   Mulle meeldib sõita nii et kedagi ees ei ole,kuna 200 kw on vabalt saadaval siis on see võimalik. Õnneks Tallinn Tartut tuleb aastas paar korda.

Mina jälle sõidan nii mööda, et sõidan mööda ja kui vahele ei lasta siis lihtsalt pressin peale mõtlemata kas keegi on kõrval või ei ja tagajärgedega tegeleb sellisel juhul kindlustus !!!
Mind ei huvita kellegi 200+ kw kui enda saanil kapoti all 440+ kw vabalt saadaval ja kasko omavastutus on kõigest 200€ Big Grin
Siinkohal sõidan päris tihti Tallinn > Võru ja palju saab sõidetud kolonnis ja kui see meistersõitja seal ees otsas sõidab pimedas seni 90-ga kuni keegi vastu tuleb ja siis pidurdab ja peale vastatulija möödudes tallab jälle sinna 90+ kanti ja sõida siis sellise taga või kui selline 10+ km rong sõidab Jaanuar/Veebruar libedaga mingi värdja taga kes arvab, et elu libe on ja keegi ei julge mööda minna  ja hui ta teeserva tõmbab, et pärisinimesi mööda lasta ja nii ta kulgeb Tallinn>Tartu või vastupidi ja kui on veel lumevall tee keskel siis neid möödujaid on veel vähem ja nii see kolonn kasvab ja kasvab !!!
Ükskord ammu sõitsin sellisest kolonnist mööda pimedas ja jube hea oli mööduda ning kui jõudsin sinna kolonni etteotsa siis lihtsalt pidasin selle umbes 60+ aastase proua juhitud auto kinni ja vestlesin temaga umbes 15min. ja kolonn ei saanud sellepeale otsa siis mõelge ise mida see üks inimene põhjustab ???
Tundub päris irooniline Big Grin  aga selliseid olen näinud paraku ka reaalselt, millegipärast ei taha nad seisma jääda, kui ma oma 40kw mikronika neist mööda sõidan ja pidurdan. Kui noks väiksem kui pöijal, siis kw abistavad,  nu ma ise ka vahest 200+kw tarbin, aga mul pole alaväärsus kompleksi, et seda teistele näidata? iga asja jaoks oma koht ja liiklus ei ole kindlasti see koht kus oma alaväärsus kompleksi välja elada .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne