Erinevaid tööriistu
#1

Täna ilmusid,ühe aida koristuse käigus välja, päris suur hulk vanu tööriistu.
Mind niivõrd ei huvita esmete väärtus,sest midagi otseselt müügiks ei lähe. Küll aga huvitab otstarve, seega panen siia terve rea pilte, leitud asjadest. Mõne eseme puhul on ilmselt mõtetu küsida,millega tegu aga on seal vidinaid,mille otstarbele on natuke raske leida otstarvet. Ehk siis, kes teab see võib sõna võtta.
[Pilt: 010727554728392.jpg]
[Pilt: 010727554985bd6.jpg]
[Pilt: 01072755559e6ac.jpg]
[Pilt: 01072755572430c.jpg]
Väidetavalt olid kusagile peidetud ka sepa vihid ja üks mõlemast otsast terav, kivipurustamise haamer aga need vist tuleb lugeda jäädavalt kadunuks. Sad


Vasta
#2

Joonista numbrid peale, siis saad täpselt küsida vastava riista kohta. Enamus on neist teada ju.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#3

See võtab aega juba,sest piltide töötlemine on paras jama eriti kui arvuti,millega pead töötama on julmalt uimane ja pidevalt jookseb kokku.


Vasta
#4

Tundub,et kõik tööriistad on vajalikud. Nendega võid kohe lahingusse minna.
Ühel pildil nagu tunduks olema lusikanuga. Nahavenitamise tangid ka olemas. Haamreid ka igale ametimehele ehk vanasti vast oli igas talus sellised tööriistad olemas.
Vasta
#5

Kes vaatab näeb ühel fotol ühte huvitavat,kammi taolist eset käepidemega. Tegu peaks olema nagu miski reguleerimise asjaga kuid huvitav mille oma?

Seal on Fordsoni, Ford T? ning ka lubjaahju juures töötanud meeste tööriistu.
Kõik on ühest kohast pärit.


Vasta
#6

(20-08-2014, 17:22 PM)MAZ Kirjutas:  See võtab aega juba,sest piltide töötlemine on paras jama eriti kui arvuti,millega pead töötama on julmalt uimane ja pidevalt jookseb kokku.

Mul ei jookse kokku. b pildi peal nr 3 tundub mitte tööriist, rohkem sarnaneb kuidas nüüd öeldagi, hobuvankri esitelje rattamutri juures oleva detailiga. Selle küljest läheb raudvarb aisa külge, et aisa ei saa sissepoole keerata. No minu väljendid vajavad nüüd küll keelekorrektorit, pole aimugi kuda neid detaile nimetada.
b 8 tundub klaasinoa moodi ja b14 olen näinud hobuse rautamisel sepa käes. Lõikas kapja.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#7

Mõtlesin b-8 all oleva "klaasinoa" puhul,kui selle kätte sain. Hoopis midagi sellist.Käepide võiks ise tehtud olla,kuid numbrid on vahedes kirjas selgelt.
[Pilt: Notch.jpg]


Vasta
#8

B-8 on Mosin vintpüssi puhastuspinalist pärit kruvikeeraja.
Vasta
#9

(20-08-2014, 19:23 PM)Sidorov Kirjutas:  B-8 on Mosin vintpüssi puhastuspinalist pärit kruvikeeraja.
Seda ma ise ka mõtlesin, ilmselt siis vanema Mosini oma.Kuna kõik sõjaaegsed ja peale sõda tehtud Mosini kruvikeerajad on sellised nagu fotol,mille postitasin.


Vasta
#10

Sai uuritud ja puuritud neid esemeid aga tekkisid ka küsimused:
c12- võib olla palgitahumise kirves?
c5-Fordson traktori võti
c9,b16 otstarvet ei oska välja veel nuputada.
d7 kas võib olla kivipurustamise vasar?


Vasta
#11

c15 mootorratta kummiheebel
c14 šaaber
b2 puidu treimise tera
b6 paistab pool pihtidest olema, auk sees
b1 ja b4 kas selliseid nimetatakse lusikpuurid?
b13 sarnaneb padrunvõtmete sabaga, millest käiatud torn.
d4 olen näinud pottsepa käes kivi tükeldamas

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#12

(20-08-2014, 23:00 PM)aavu Kirjutas:  c15 mootorratta kummiheebel
c14 šaaber
b2 puidu treimise tera
b6 paistab pool pihtidest olema, auk sees
b1 ja b4 kas selliseid nimetatakse lusikpuurid?
b13 sarnaneb padrunvõtmete sabaga, millest käiatud torn.
d4 olen näinud pottsepa käes kivi tükeldamas

b2 ei tohiks treimise tera olla, pigem tavaline peitel.
b6 ma kahtlen pihtide koha pealt. Kas pihtidel mitte kõverik sees ei ole, et lõuad, või käepidemed, ühe joone peal saaks kokku minna.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#13

C-15 oli mimu isal jawa-555 tööriista komplektis.Aastal 1960 edasi.Mulle meeldis.
Vasta
#14

Veidi teemaväline küsimus aga kui juba vanadest tööriistadest juttu siis:
- mis puust teha haamrile,vasarale ja pottseppa vasarale käepide?
- mis puust teha käsi vikatile ja labidale vars.
Olen igasugu puust improviseeritud varsi näinud aga okaspuust vars ikka igale tööriistale ei sobi.

Lisaks nendele tööriistadele ilmus eile ka päevavalgele, viljalõikamise sirp.


Vasta
#15

(21-08-2014, 17:09 PM)MAZ Kirjutas:  Veidi teemaväline küsimus aga kui juba vanadest tööriistadest juttu siis:
- mis puust teha haamrile,vasarale ja pottseppa vasarale käepide?
- mis puust teha käsi vikatile ja labidale vars.
Olen igasugu puust improviseeritud varsi näinud aga okaspuust vars ikka igale tööriistale ei sobi.

Lisaks nendele tööriistadele ilmus eile ka päevavalgele, viljalõikamise sirp.

Kasepuust ...

Dad.
Vasta
#16

Aga haava või sarapuu? See pidi ka mingile tööriista varreks sobima?
Kuuse ja männi häda on see,et terava löögi korral võib kiust lahti murduda ja vars ka puruneb. Küllalt seda nähtud ja kogetud ka ise,kui hoo sisse saanud vasar sulle vaata,et vastu vahtimist tahab lennata.


Vasta
#17

Looreha vars kuusest, püssikaba õunapuust, käigukangi nupp punasest puust.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#18

Vikativarre teen alati pajust. Pole aega olnud kuivatada,läheb kohe käiku. Pisut raske aga harjub. Ajapikku kuivab ja on käepärane.
Kirve- ja haamrivarred olen teinud kasest,toomingast, ja saarest. Viimane ei sobi kirvele,rabe. Võib teha kõigest ainult ise pead teadma,et kuidas lööd...Wink Näituse jaoks kõlbab alati.
Vasta
#19

Haamer, kirves ja muud löömise vahendid - ikka kasest, saar võib rabe olla, samas põrutab käsi tugevalt.
Labidas, hark (vigel) - kask, noor saar, paraja jõnksuga parajas kohas.
Hang - kuusk või haab, viimane on oluliselt kergem ja kannatab pea sama koormuse välja kui kuusk.
Vikatil pole vart, on lüsi - niitmiseks tehakse kuusest, mätaste ja kivide nuhtlemiseks peab midagi sitkemat valima.

Eks kombed ja harjumised ole üle maa erinevad, mõne arvates pole pihlakast ettemat varre materjali, teisele sobib ainult künnapuu.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#20

Vikati vars ja lüsi on ikka kaks erinevat asja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne