Haagise valik

(22-06-2017, 10:25 AM)v6sa Kirjutas:  Mul mõlgub pikemat aega meeles oma haagisepõhja pere rataste transpordiks vastava raami tegemine, aga mõttest kaugemale pole esialgu saanud. Aga sel aastal ilmselt enam ei pääse, kuna ka väiksem tirts väntab 20" ratastel ja säärane enam pakiruumi põigiti ei mahuSad
Mõned tehnilised lahendused, mis kiirel otsingul esimesena ette sattusid:
https://www.youtube.com/watch?v=MOQl3P99v4k
See järgmine on eriti huvitav, ei mingeid kinnitusklambreid ega rihmu. Lööd ratta hooga räkki sisse ja püsib!
https://www.youtube.com/watch?v=RPT6KxnvMWk

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Kuidas muidu selline tent vastu peab tuulele, vihmale, lumele? Meil ühel haagisel on porte servaga tasa minev tent (ilma igasuguse alusraamita muidugi) ja sellega on igat pidi jamamist. Sõidu ajal võtab korralikult tuule alla, seistes koguneb vesi suurde loiku jne. Samas vähemalt näiteks karjääris saab lihtsalt peal kokku voltida nii et kopaga kruusa sisse saab kallata. Kõrge tent tundub ainult tagant laadimise teema olema?
Vasta

Olen ise samuti nillinud erinevaid haagiste lahendusi, ning jõudnud kah järeldusele, et 3,5x1,5 põhjaga haagis peaks olema (seda siis samuti mootorrataste ja quardi jaoks...)
Samas see pealmine lahendus ongi olnud siiani küsimärgiga - plastikust üleskäiv kate, tent või siis korralik pealisehitus.
Viimane nendest oleks kõige tummisem, kuid selle teisaldamine... ja loomulikult hind.
Tent tundub hea, eriti kui materjaliks on see paksem PVC (nagu olerexi kärudel) samas selle hind jällegi on pea sama, mis korralik pealisehitis kõvast materjalist.
Pole olemas ühte universaalset, sest siis ei kõlba ta millekski. 
On kas hea kastiga lahtise liiva/kruusa/mulla/puidu jne vedamiseks ja on eraldi furgooniga järelekäru masinate vedamiseks (liikuv töökoda...)

Aga üli hea on näha, et keegi on selle tee juba käinud ning ka meile teada andnud dilemmadest - suurepärane

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta

Käige Valmieras, seal valida Leedu kärusid. Hinnad meie omadest hulga soodsamad.
Vasta

(22-06-2017, 10:25 AM)v6sa Kirjutas:  Tsiklit esirattast haarava raami peale ei ole mõelnud? Sul näikse sääraste asjade valmistamine nagu muuseas käima.

Olen möelnud, olen uurinud, ei sobi.
Rihmadega on kindlam kinnitada. Hoidja käiks pöhjakülge kinni ja selletöttu oleks tal statsionaarne asend. Niimoodi ei saa ma enam valida tsikli asukohta haagises, kui teistsugust kaalujaotust ja paigutust soovin.
Autol on mul teisaldatav konks, vertikaalne koormus max 85 kg. Ise olen rahul, kui 20 kg konksule jääb.

(22-06-2017, 11:16 AM)olli Kirjutas:  Kuidas muidu selline tent vastu peab tuulele, vihmale, lumele?  Samas vähemalt näiteks karjääris saab lihtsalt peal kokku voltida nii et kopaga kruusa sisse saab kallata. Kõrge tent tundub ainult tagant laadimise teema olema?

-Kirun teda natukse, kuna pole ideaalne, kuid samas muud lahendust ei leidnud.
-Täisehitusega kaas oleks olnud raske, ja siis oleks ää kadunud haagisel muu otstarve. Hetkel saan tendi koos raamiga pealt ää poltida ja haagis nagu kast taas kasutuseks.
-Tuulele peab vasta hästi, ei kurda. Katuse raami talade vahele tömbasin rihmasid palju juurde (pildilt näeb). Nii ei vaju tent liialtpalju läbi veeloikude raskuse all. Neist ei pääse. Ma ei kujutaks ette, kui hull oleks see veeloik, kui puudub üldse alusraam vöi kui mul puuduksid lisarihmad seal laes. Eks ta aerodünaamiliselt kehvem ole, kui plast, kuid saab hakkama.
- On ka talvel pealolnud vesi ää jäätunud. Toksiin ta seest ettevaatlikult katki ja pühkisin maha. Tent siiani terve. Kuskile topeltömbluse vahele pääses vesi ja jäätus sinna ää, puurisin siis selle topeltömbluse taskupöhja augu ja nüüd ei jää sinna enam vett.
- Laadida saan igast küljest, vajadusel ka eest. Pealt saan laadida aint siis, kui tent raamiga eemaldada.
Tendil käivad küljed ja tagaosa kenast ülesse lahti. Keskmised toestustorud (et suur tendi pind ei laperdaks palju) käivad kiirkinnitusega eest ää. Tendi kinnitustrossi pidin uue tegema. Respo oma on 1 pikk ümber haagise, kinnitusotsad tagaküljes. Kui nüüd tahtsin eest ühest nurgast lahti teha, et sealt miskit haagisest saada, siis pidin trossi eemaldama tervelt küljelt. Seetöttu tegin kaks trossi, millede otsad nii esiküljes kui tagaküljes. Nii saan avada just sealt kus soovin ilma palju trossi eemaldamata.

   

(22-06-2017, 12:09 PM)CHRhmm Kirjutas:  Tent tundub hea, eriti kui materjaliks on see paksem PVC (nagu olerexi kärudel) samas selle hind jällegi on pea sama, mis korralik pealisehitis kõvast materjalist.
Pole olemas ühte universaalset, sest siis ei kõlba ta millekski. 

Ise-enesest vöin tendiga rahule jääda. On mis ta on. Pealisehitis liialt statsionaarsel eesmärgil.
Tellides, valisin tendi raami kuju ja körguse. Respo ise teeb raami. Keegi alltöövötja ömbleb tendi.
Haagisega olen igati super-rahul, kuid Respo tegi selle tendiehitusel küll miskit kräppi.
Haagise pidin ise Tartu viima, kuhu siis tent raamiga peale ehitatakse. Edasimüüjatel nad enam kupleid ja tente paigaldada ei luba.
Kui haagise kätte Tartus löpuks sain siis olin pettunud:
- tent ise on kena ja hästi valmistatud, heast materjalist, aga ...
- ... see raam seal tendi all, mitte nii heal tasemel kui Respo haagised. 
 Kokku keevitanud oleks selle  nagu keegi Respos olev praktikant, kes veel päris ei tea kuidas keevitusaparaadiga ringi käia. Sellise summa eest, mis nad raami eest küsisid, oleks need keevitused pidand olema nagu roboti tehtud.

   

.pdf Tendiraam 1,5x3,5x1,0.pdf Suurus: 210.22 KB  Tõmbamised: 249


 Nurgad olid jäetud töötlemata ja teravad. Önneks ömbles tenditegija nurkadesse topelt ja tugevduse lapid juba ette ära.
 alumine serv, mis pordede peale juurde tuli, on peenikesest plekis ja krdi terav, kui sinna peale toetuda kui küljepealt asju ajada. Selle peale panin ise romulast otsitud autouste tihendid, et pehmem oleks.

   

 Värv hakkas ka pea esimese aastaga teatud kohtadest vaikselt roostetama. 
- Respo puhul see tendiraami kvaliteet siis jama, kuid püsib koos ja peale modifikatsioone saan mugavamalt kasutada.

Rääkides universaalsusest, siis söber löpuks ostiski uue haagise. Vanaga veab muud nodi ja plast-kaanega haagis on tsikli jaoks.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(22-06-2017, 12:09 PM)CHRhmm Kirjutas:  ...
siis korralik pealisehitus.
Viimane nendest oleks kõige tummisem, kuid selle teisaldamine... ja loomulikult hind.
...
Ning kaal. Kuigi ega korraliku raamiga paks tentki kerge ole.
Palju isand Overspeedi tent ja raam kaaluvad?
Vasta

(22-06-2017, 15:07 PM)v6sa Kirjutas:  Palju isand Overspeedi tent ja raam kaaluvad?

Raam kuskil 50 kg kanti, tent ise vähem. Kaks meest veavad raami koos tendiga kenasti ära.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

Plastkaanega (3x1,5x1m) on kahekesi ikka korralik punnimine. Saab tehtud kui väga vaja, aga eriti ei taha.. Plusspoolelt on plastkaanel splintidega kiirühendus, mutrivõtit vaja ei lähe.
Vasta

(22-06-2017, 15:07 PM)v6sa Kirjutas:  
(22-06-2017, 12:09 PM)CHRhmm Kirjutas:  ...
siis korralik pealisehitus.
Viimane nendest oleks kõige tummisem, kuid selle teisaldamine... ja loomulikult hind.
...
Ning kaal. Kuigi ega korraliku raamiga paks tentki kerge ole.
Palju isand Overspeedi tent ja raam kaaluvad?

Selline al. kuut kaalub ca. 40-50 kg. Kahekesi tõstab vabalt ( koos naisega)  Kuna ma ju laisk siis katuseservas aasad, saab garaazis vintsiga tõsta. Maksma läks mõned aastad tagasi 400.- + oma töö.
Kui kuut maas kasutan seda ajutise laona igast jamale. http://fotoalbum.ee/photos/klemmm/111049891 rattad ka all, saab lükata kuhu vaja.
http://fotoalbum.ee/photos/klemmm/110570601
Vasta

(23-06-2017, 11:54 AM)klemm Kirjutas:  
(22-06-2017, 15:07 PM)v6sa Kirjutas:  
(22-06-2017, 12:09 PM)CHRhmm Kirjutas:  ...
siis korralik pealisehitus.
Viimane nendest oleks kõige tummisem, kuid selle teisaldamine... ja loomulikult hind.
...
Ning kaal. Kuigi ega korraliku raamiga paks tentki kerge ole.
Palju isand Overspeedi tent ja raam kaaluvad?

Selline al. kuut kaalub ca. 40-50 kg. Kahekesi tõstab vabalt ( koos naisega)  Kuna ma ju laisk siis katuseservas aasad, saab garaazis vintsiga tõsta. Maksma läks mõned aastad tagasi 400.- + oma töö.
Kui kuut maas kasutan seda ajutise  laona igast jamale.  http://fotoalbum.ee/photos/klemmm/111049891  rattad ka all, saab lükata kuhu vaja.
http://fotoalbum.ee/photos/klemmm/110570601

Ehk veidi teemaväine kuid mure selles et oman Tikit ja nüüdseks on eesmise ääretule klaasi hind 7€ mis on minu arvates liig. On ehk keegi midagi sinna asemele leidnud mõistlikuma hinnaga.
Vasta

(05-07-2017, 14:58 PM)juri73 Kirjutas:  Ehk veidi teemaväine kuid mure selles et oman Tikit ja nüüdseks on eesmise ääretule klaasi hind 7€ mis on minu arvates liig. On ehk keegi midagi sinna asemele leidnud mõistlikuma hinnaga.

Kas just mõistlik aga mingi aeg panin sellised led'i sinna, tellisin kohe varuga et kui puru läheb saab uue panna. 


Mingid vanad klaasist tule kuplid sobisid ka orginaal tule sisse kui natuke jõudu kasutada.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Respol võtsin need tuled ära ja panin helkurid asemele. Isegi ülevaatusel pole märkust tehtud.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mu uuemal Respol on ka juba LEDid seal. Kuramuse kaugtuled, ma räägin Big Grin pimedas pimestavad silma kui peeglisse vaadata. Selles osas olid need klassikalised tuhmund klaasi ja hõõgpirniga jullad paremad.
Vasta

uuri ega respol samasugune pole, respo klaas on 3,5eur
Vasta

Kui tihti peab neid tulesid lõhkuma või kui väike peab olema sissetulek, et vajadusel 7.- raha ei leia?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Kruusatee lõhub neid isuga.
Asfaldil kestavad pikki aastaid.
Vasta

Esivanem kärutab Respoga aastaringselt ja kõikjal ning ma küll ei mäleta viimase 7 aasta jooksul isegi läbipõlenud pirni... Võib-olla on küsimus erinevates vedukites.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Minu tuledel pragunesid klaasid 2 aastaga, arvatavasti fekaal hiina plastik. Kivitäkkeid ei tuvastanud klaasilt ja et mitte oodata kuna pirnipesa maha mädaneb senna sattunud niiskuse tõttu siis vahetasin ennetavalt klaasid ära
Vasta

(06-07-2017, 11:37 AM)Aspelund Kirjutas:  Esivanem kärutab Respoga aastaringselt ja kõikjal ning ma küll ei mäleta viimase 7 aasta jooksul isegi läbipõlenud pirni... Võib-olla on küsimus erinevates vedukites.

A.

Pigem kasutusmustris Big Grin . Palju koguneb sõitu kruusateed ja kas kruusa sõidetakse pidevas lennus või rahulikumalt. Ning kas need kruusateed on lahtise kiviga või pigem savipinnaga. Ka veduki jooksulaius ja rehvimuster loevad: karmimustriline maastur peksab palju rohkem kive üles, kui pika päraülendi ja peenetriibulise rehvimsutrga pereuniversaal.

Minul kestab gabariidiklaas aastat 3-4. Seni pole mõneeurost väljaminekut Respo poest paljuks pidanud, kuna Tööriistamarketi hind on sama, aga klaas hapram - seda sain oma käte vahel tunda.

LED-tuled esigabariideks ei ole alati head, nagu juba mainiti - öisel ajal segab vähemalt mind väga peeglissesirav ere tuluke. Tavaline olematu hinnaga seasilm on ette nurka paras. Ning paras kivi oskab ka LEDi ära kustutada, aga seda juba alla viieka eest uut ei saaSad
Vasta

(06-07-2017, 09:59 AM)Aspelund Kirjutas:  Kui tihti peab neid tulesid lõhkuma või kui väike peab olema sissetulek, et vajadusel 7.- raha ei leia?

A.

kas äkki pole võtmesõna tule kõrgus maapnnast?enamusel tehase haagetel tuli all servas raamil,mul omatehtud oli samuti ja ka läks tulesi.tunamullu panin kõrgemale ehk porte keskkele ja rohkem pole enam puru lännud.all servas läheb haagis kasvõi käsitsi lükates kuhugi vasta ja killud,keskel pole muret.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne