Haagise valik

näiteks minul on väikse kandevõimega haagis seepärast, et ma ei pea haake pärast põdema.
ta ei lagune ega anna järgi. ja kui vahel kaks ja rohkem tonni koormat peal on, siis ka ei ole probleeme.
Vasta

Nagu ikka, käib arutelu vaid trahvi võimalikkuse üle. Mitte konstruktsiooni vastupidavuse, rehvide taluvuse  või pidurdusmaa kordistumise üle. Sad

Mind hakkas huvitama, miks peaks nii 30 cm kõrgemal asuv koormus panema käru märgatavalt rohkem noogutama? Saan aru, et selle all mõeldi haagise kiikumist pikisuunas.

Kuniks veopea kõrgus tagab mõlema silla võrdse koormuse, ei ole sellel füüsikalist põhjendust. Kui veopea on liiga madalal, siis hakkab keskele laaditud koorem märatsema küll.

Külgsuunas on mõju paraku märgatav küll. Eriti alamõõdulise veduri korral.
Vasta

(24-07-2018, 08:48 AM)v6sa Kirjutas:  Kuniks veopea kõrgus tagab mõlema silla võrdse koormuse, ei ole sellel füüsikalist põhjendust. Kui veopea on liiga madalal, siis hakkab keskele laaditud koorem märatsema küll.

Kaheteljeline platvorm nii hullusti ei peruta. Aga üheteljeline platvorm on saatanast (loe: suure erikaaluga koormate jaoks sobimatu). 
Füüsikaliselt ka ju lihtne seletus, haagise raskuskese on lihtsalt kõrgemal ja rattateljest kaugemal. Jõuõlg, millega väänab, on ju tunduvalt pikem.


Ka kaheteljeliste puhul eelistan igal juhul madalamat. Olen nii autosid kui ehitusmatejale vedanud mõlemat tüüpi haagistega. Muretumad kogemused on igatahes madalamate laadimisplatvormidega.
Vasta

Sellega olen nõus küll, et madalamal olev koorem kangutab vähem. Samal põhjusel pannakse platvormidele ka naljakas ja kallis mõõdus rattakesi alla.

Aga ma ei ole nõus väitega, et tonn 55 cm kõrgusel kangutab kordades vähem, kui sama tonn 80 cm kõrgusel. Big Grin

Samas on platvormi eeliseks piiramatu juurdepääs kolmest küljest. See ON oluline eelis universaalhaagisel.

Kipsplaadi nurgiti haagisesse laadimine tähendab rikutud servi plaatidel ja alumisele plaadile tekkivat vorpi. Kahjustuste ulatus sõltub otseselt hoolikusest laadimisel ja sõidul. OSB või vineer nii tundlikud pole.
Vasta

(24-07-2018, 09:37 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Kipsplaadi nurgiti haagisesse laadimine tähendab rikutud servi plaatidel ja alumisele plaadile tekkivat vorpi. Kahjustuste ulatus sõltub otseselt hoolikusest laadimisel ja sõidul. OSB või vineer nii tundlikud pole.

ja veel ka läbipaindumist, kohale jõudes on plaadid kõverad. Ma olen vedanud hoopis piisonipojaga, kus kõigile portedele toetub ühtlaselt, keskele ei jää suurt vaba pinda ja pool meetrikest üle serva ei tee ka plaadile hullu viga.
Vasta

(24-07-2018, 10:42 AM)honkomees Kirjutas:  
(24-07-2018, 09:37 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Kipsplaadi nurgiti haagisesse laadimine tähendab rikutud servi plaatidel ja alumisele plaadile tekkivat vorpi. Kahjustuste ulatus sõltub otseselt hoolikusest laadimisel ja sõidul. OSB või vineer nii tundlikud pole.

ja veel ka läbipaindumist, kohale jõudes on plaadid kõverad. Ma olen vedanud hoopis piisonipojaga, kus kõigile portedele toetub ühtlaselt, keskele ei jää suurt vaba pinda ja pool meetrikest üle serva ei tee ka plaadile hullu viga.
märksõnaks on paar lauajuppi diagonaalis alla ja pea 15 aastat sai 1,2x2m haakega kõik plaadid veetud. 6m prussid kah.
Vasta

Noh, ega enamust ei koti per$es plaadid ka - pahtel on ju müügil. Big Grin

Minu äkknäkk on 1,25x2,65. Ehitusplaat läheb täpselt sisse, kuid jääb põrandal olevate kinnitusaasade peale kandma. Ehk 3 laua kasutamine on hädavajalik, et plaadid kahjustusteta kohale jõuaks. OSB ja vineer ei tundu pahandavat, kui koormad jäävad lubatud piiresse. Ahnitsemist  piirab tõhusalt ka 27 cm kõrguselt algav porte jäigastusvolt, mis teeb haagise seest 8 mm kitsamaks. Mistõttu 1,25 laia ehitusplaati ei tõsta vanast Respost otse välja, vaid tuleb natuke nurgi keerata. 1,22 kips mahub kenasti välja.

Uuematel seda volti ei tundu olema.
Vasta

Citroen berlingo 2.0 hdi lubatud piduritega haagis on 1100kg.


Mida arvate, kas selline oleks sobiv haagis.


http://www.tiki.ee/haagised/kastihaagise...aeiskeevis

Suuremateks koormateks siis saaks olema küttepuud oma tarbeks maalt linna ca max 2 ruumi korraga. 
 
Või on see käru siiski liialt tummine selle sidruni jaoks.
Vasta

Kahjuks ei tohi seda haagist vedada.
Vasta

(02-09-2018, 12:42 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Kahjuks ei tohi seda haagist vedada.

Miks? Kui haagise reaalne mass koos koormaga jääb 1100kg piiresse.
Vasta

Respo õuel seisis leiunurgas üks piduritega 1200kg täismassiga platvorm haagis. 1.5 lai ja vist oli 2.5 või midagi pikk. Küljeported ka ilusti maha lastavad ja hinnaks 1400 kopikatega koos km. Omal juba tekkis mõte, et järgmine võiks olla just selline aga 3.0 pikkusega. Praegu koogin puid üle külje porte mis koos kõrgendusega 80cm, seal saaks ilusti porte maga lasta. Oleks hää puid vedada
Ruum kuiva leppa on 400-450kg 2ruumi mahub ilusti kaalu poolest peale ja pole kellegil kobiseda
Vasta

(02-09-2018, 13:08 PM)Etsike Kirjutas:  
(02-09-2018, 12:42 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Kahjuks ei tohi seda haagist vedada.

Miks? Kui haagise reaalne mass koos koormaga jääb 1100kg piiresse.


Kas keegi hakkab seda tee peal kaaluma, vist ikka registrimassi järgi vaadatakse?
Vasta

Politseil pole kaalu millega sõiduauto haagist kaaluda saab. Trahv tuleb dokumentides kirjas oleva kaalu järgi... 
Ja see ei huvita kedagi palju peal on, kui haagise täismass 1600 ja autol lubatud 1100 siis on trahv soolas 500 üleliigse kilo eest
Vasta

Haagise kaaluküsimuse on juba lahendanud MeelisV ja loeb tegelik mass.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=49514&pid=432928#pid432928
(03-10-2017, 13:16 PM)MeelisV Kirjutas:  § 34.  Sõitjate- ja veosevedu
.....
.....
(11) Autorongi või masinrongi koosseisus oleva haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi, mis on veduki registreerimisel määratud.
Vasta

(02-09-2018, 15:33 PM)maisalup Kirjutas:  Politseil pole kaalu millega sõiduauto haagist kaaluda saab. Trahv tuleb dokumentides kirjas oleva kaalu järgi... 
Ja see ei huvita kedagi palju peal on, kui haagise täismass 1600 ja autol lubatud 1100 siis on trahv soolas 500 üleliigse kilo eest

Kaalusid jagub, omal tuttavatel kaalutud sõiduauto haagiseid nii Rakveres kui Jõgeval. Nii et selle peale ära küll looda....
Vasta

kui suurem koorem peal katke kinni ja kinnitage korralikult.kevadel sain sinikuued sappa kui kerghaakel oli tonn peal kive alusega ja katmata ja rihmadega kinni tõmbamata.kiunuma hakkasid just kinnitamata koorma pärast ja lugesid õnneks moraali.niisama vast keegi kaalule panema ei hakka,vedrud kahekorra ja perse vasta maad siis tekib kiusatus kaaluma hakata.
Vasta

(02-09-2018, 12:08 PM)raulp Kirjutas:  Citroen berlingo 2.0 hdi lubatud piduritega haagis on 1100kg.
...

Berlingo pole kellegi auto ja sellest ei tohi automoto foorumis rääkida.  Toungue
Vasta

(02-09-2018, 18:12 PM)motamees Kirjutas:  
(02-09-2018, 12:08 PM)raulp Kirjutas:  Citroen berlingo 2.0 hdi lubatud piduritega haagis on 1100kg.
...

Berlingo pole kellegi auto ja sellest ei tohi automoto foorumis rääkida.  Toungue

Saa juba üle,et berlingot siin kui autot ei tunnistatud Big Grin

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(02-09-2018, 18:22 PM)hundu615 Kirjutas:  Saa juba üle,et berlingot siin kui autot ei tunnistatud Big Grin

Ma üritan.
Aga, et käru teemas püsida, siis katsun vahel käruga käru kärutada, kui keegi käru ei keera.
Vasta

Kui tekib kahtlus, et käru on ülekaalus, kutsutakse kaalubuss kohale fikseerimiseks. Sõber ootas mäletamist mööda ca pool tundi, kuni ta käru ülekaal äramõõdeti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne