Haagise valik

Ma ei tea nüüd nii täpselt, aga nende veoauto kaaludega ei saavat kaaluda ja kui kaaluvad siis peab all olema ideaalselt sile plats muidu kaalud panevad villast. Kui mülkas kaalutakse, siis võid minna ja vaidlustada selle tulemuse. Nii seletas üks sinikuub minule...
Berlingo kohapealt sai kunagi hulga 2.gen sõidetud. Mis tal häda on? Mulle küll meeldis, eriti head olid lähituled. Laia saapaga muidugi sõita ei saanud Big Grin
Vasta

Ühe mõtte lisaksin siia.
Kui tahapaneku puhul võrreldakse, nagu eelpool mainitud, käru tegelikku massi autole lubatuga, 
siis juhtimisõiguse puhul arvutatakse registri e suurimate lubatud massidega:
"§ 93 (2) 3) B – auto, mille lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi ja mis on kavandatud ja valmistatud vedama lisaks juhile veel kuni kaheksat sõitjat; sama auto koos kerghaagisega; sama auto koos haagisega, mis ei ole kerghaagis, kusjuures autorongi lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi; sama auto koos haagisega, mille lubatud täismass ületab 750 kilogrammi, kusjuures autorongi lubatud täismass ületab 3500 kilogrammi, kuid ei ületa 4250 kilogrammi, tingimusel et sellise auto ja haagise ühendi juhtimisõigus on saadud pärast vastava sõidueksami sooritamist;
[RT I, 28.02.2015, 1 - jõust. 01.05.2015] 
"
Seega kui lubatud suurim mass selle kärul 1600 ja berlingol juhtumisi üle 1900, peab olema täidetud see allajoonitud nõue sohvril, isegi kui mõlemad on hetkel koormata ja ei kaalu tegelikult s..gi.
Vasta

(02-09-2018, 15:56 PM)Sten Kirjutas:  Haagise kaaluküsimuse on juba lahendanud MeelisV ja loeb tegelik mass.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=49514&pid=432928#pid432928
(03-10-2017, 13:16 PM)MeelisV Kirjutas:  § 34.  Sõitjate- ja veosevedu
.....
.....
(11) Autorongi või masinrongi koosseisus oleva haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi, mis on veduki registreerimisel määratud.

mina mõistan seda lauset sedapsi, et sinu haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi nt 1100 kg, mis on veduki registreerimisel määratud, st 1600 kg ei tohi 1100 kg piiranguga haagisele laduda, aga taga vedada võid ikkagi vaid 1100 kg haagist.
Vasta

kaalutake küll ja kuidas veel kaalutakse
kaalutakse palju ja kõike mis on kahtlane
olen ise näinud korduvalt (meenub rohkem kui ühel käel näpp) kuidas kerghaagiseid aetakse kaaludele selle aastanumbri sees
jah viimasel ajal pole silma jäänud aga varajasel kevad/suvel oli nagu aktsioon neil selline vms.

sama juttu, et kes nägi ja keda on kaalutud on/oli liikvel samuti palju

olen ise näinud erinevaid koormaid kaaludel seismas - vanarud, ehituspuit, segukotid jne. mis reaalselt olidki kahtlased
kui vead midagi mis võiks visuaalis olla kahtlane just kaalu pärast - kasuta tendiga haagist on põhjust vähem aga põhja vajunud vedrud ja pehmed rehvid reedavad suure ülekaalu niikuinii ära.
Vasta

Minu meelest on see kerghaagiste kaalumine vägagi teretulnud nähtus. Kui nad viitsiks näiteks Espaki läheduses passida ja kaaluda, siis saaks sealt ikka korralikke pirukaid kätte. Mingi 2 alust kive või alus kipsi kerghaagisel pole üldse mingi näitaja. Koorma kaaluks siis 2000-2500kg suvalisel bensujaama rendihaagisel.
Vasta

samas soovitan neile kellel on haagise täismass/registrimass suurem kui auto lubatud haagise mass kaasa võtta väljatrük liiklusseadusest,
et mitte vaielda tühja teemal kas haagise kaalud on paberite või tegelikuse järgi
samas peab alati olema valmis selleks, et kohale kutsutakse ikkagi kaalud ja tuleb oodata
Vasta

(03-09-2018, 15:15 PM)zazik Kirjutas:  Minu meelest on see kerghaagiste kaalumine vägagi teretulnud nähtus. Kui nad viitsiks näiteks Espaki läheduses passida ja kaaluda, siis saaks sealt ikka korralikke pirukaid kätte. Mingi 2 alust kive või alus kipsi kerghaagisel pole üldse mingi näitaja. Koorma kaaluks siis 2000-2500kg suvalisel bensujaama rendihaagisel.

olen ise võtnud hoo maha ja pika-pika  vahe sisse lasknud haagisega mis vedas saematerjali mööda pärnu maanteed Tallinnast välja mööda 4 realist ja kui võttis lainetama
said sirgeks aga ega siis kiirust ei vähendatud - lasti edasi sellise viimase piiriga kus veel ei loopinud aga kerge tuikumine oli sees.

õnneks läksid meie teed lahku Ääsmäe ristis.

jah tähtis on koorma paigutus aga seal oli kindlasti ka kaalud üle auto piiride
viimase tagument oli päris püsti
Vasta

heh, ma trehvasin ükspäe pikki prusse haagisel vedavat masinat. käru oli koorma jaoks "veidi" lühike. veopea oli korralik ja hoidis hästi konksust kinni. tagarattad vist õhus ei olnud, aga üsna rippuva väljanägemisega olid küll. masin oli sõites väga stabiilne. mitte kõige pisematki tuikumist.
koorem nimelt lösutas mõnuga maas. ja korralik ports prusse hoiab asfaldist täitsa hästi kinni.
Vasta

Olen isegi 6m pikki prusse vedanud nii, et esiporte on all ja prussid on veopea kohale välja n7hutatud. Pooled pidid hiljem minema 2.8kasutusse ja lõikasin pooleks ja ladusin ette otsa, kuid heast kaalujaotusest hoolimatta oli selle pikkusega inerts ikka jõhker kurvides... kaalu oli ligi 400kg kuid üle 70 polnud sellega küll mõistlik sõita
Vasta

Tegelikult pannakse hullu küll.Nägin mõni aasta tagasi vana Mitsu Galant vedamas treilat millel Bellaruss peal.
Tõsi liikus maantee servas kiirusega umbes 30-40km/h aga möödasõitjad võtsid kõik ikka korraliku kaare.
Tegin pilti ka aga kahjuks ei suuda enam leida.
Vasta

(03-09-2018, 22:09 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Tegelikult pannakse hullu küll.Nägin mõni aasta tagasi vana Mitsu Galant vedamas treilat millel Bellaruss peal.
Tõsi liikus maantee servas kiirusega umbes 30-40km/h aga möödasõitjad võtsid kõik ikka korraliku kaare.
Tegin pilti ka aga kahjuks ei suuda enam leida.

Täitsa ok ju. Minu meelest võiks ka tanki sabas vedada Galantiga kui kiirus on norm ja teisi ei sega.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(03-09-2018, 22:28 PM)viplala Kirjutas:   Minu meelest võiks ka tanki sabas vedada Galantiga kui kiirus on norm ja teisi ei sega.

Minu lugupidamine! Veetud on midaiganes, kahjud täpselt null.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Koorma haagisele paigutuse suhtes nägin ühte eriti geniaalselt liivavedajat eelmise aasta lõpus Pärnus. Sai ka olukord fotole jäädvustatud, et oleks näidata kuidas antud asja ei tohiks teha.
   
Vasta

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=56128

Siin on seda haagise koormamise probleemi juba arutatud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(03-09-2018, 23:15 PM)mossepower Kirjutas:  Koorma haagisele paigutuse suhtes nägin ühte eriti geniaalselt liivavedajat eelmise aasta lõpus Pärnus. Sai ka olukord fotole jäädvustatud, et oleks näidata kuidas antud asja ei tohiks teha.

Sellise koorma puhul on äärmiselt oluline, kas haagisel on pidurid või mitte. Piduriteta haagise puhul (nagu pildilt näha) on äkkpidurduse tulemus peaaegu kindlasti käärid ja kolin... Samas töötavate piduritega haagise puhul ei ole midagi hullu kui konksukoormus negatiivne on, seni kui konks ja haakepea ise vastu peavad.

Ma olen kunagi olude sunnil nii kohutavalt paljusid haagiseid kuritarvitanud ja kõiksugu loomkatseid teinud ülekaalude ja kaalujaotustega, et mõnikord tulevad liikluses koledaid haagisekoormaid nähes päris külmavärinad peale. Ma tean kui hirmus on sõita halvasti koormatud haagisega.
Vasta

Paistab, et Tartu kandis on politseinikud asja tõsiselt võtma hakanud. Nägin mitmeid topsidega piiratud autosid, millel haagis järel ja kaalud rataste all. Kahjuks oli silmaga juba näha, et liiva ja muud kraami lubatust rohkem. Kuna telefoni sõiduajal ei näpi, siis pilti ei teinud.
Vasta

2 nädalat tagasi oli just lõunakeskuse ees üks hüljatud käru, millel tellise koorem ja alt murdunud ratas. Hea asja juures oli muidugi see, et käru toestamiseks polnud telliseid vaja kaugelt tuua. 
Samas on mulla/liiva koormad väga salakavalad, sai mõniaeg tagasi savist pinnast Karimeki viidud. Kasutasin kõigepealt tankla tavalist rendikäru ja päris triiki täis ei pannud, ning number mis kaalupeal näha sai ületas ootusi ja kõike muudki tugevalt üle kahe korra.  
Rohkem ma seda käru ei väärkasutanud ja targu kasutasin võimalust hoopis ärakasutada ühte jõude seisvat väiksemat, kahe teljelist, väiksemate traktorite vedamiseks mõeldud treilerit. 15 minutit kahekesi labidat välgutada ja karimeki kaal näitas pea 3 tonni. Pean tunnistama, et ka see number üllatas oma suurusega oluliselt minu sisetunnet koorma eeldatatava kaalu osas.
Vasta

(04-09-2018, 21:34 PM)r.i.h.o Kirjutas:  2 nädalat tagasi oli just lõunakeskuse ees üks hüljatud käru, millel tellise koorem ja alt murdunud ratas. Hea asja juures oli muidugi see, et käru toestamiseks polnud telliseid vaja kaugelt tuua. 
Samas on mulla/liiva koormad väga salakavalad, sai mõniaeg tagasi savist pinnast Karimeki viidud. Kasutasin kõigepealt tankla tavalist rendikäru ja päris triiki täis ei pannud, ning number mis kaalupeal näha sai ületas ootusi ja kõike muudki tugevalt üle kahe korra.  
Rohkem ma seda käru ei väärkasutanud ja targu kasutasin võimalust hoopis ärakasutada ühte jõude seisvat väiksemat, kahe teljelist, väiksemate traktorite vedamiseks mõeldud treilerit. 15 minutit kahekesi labidat välgutada ja karimeki kaal näitas pea 3 tonni. Pean tunnistama, et ka see number üllatas oma suurusega oluliselt minu sisetunnet koorma eeldatatava kaalu osas.

Kas ei ole tulnud pähe küsimus, et miks on väiksemate kallurite kasti küljed( ported)valmistaja tehase poolt madalamad, kui madelautodel.  Aah?

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(04-09-2018, 22:56 PM)h2rra Kirjutas:   miks on väiksemate kallurite kasti küljed( ported)valmistaja tehase poolt madalamad, kui madelautodel.
Väga hea tähelepanek. Välistab puistega ülekoormamise.
12 punkti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ei,ei,ei! Te olete täiesti valel teel, see on kaalu sääst materjali kokkuhoiult, et saaks siis selle arvelt raskema koorma peale laadida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne