Haagise valik

Mis viie euri eest?
Möhh, ma nii kalleid LED ääretulesid pole veel kunagi ostnudki....   Big Grin  

Üle nelja €uri es raatsi kohe kuidagi säänse eest massa... 
https://www.aliexpress.com/item/8-LEDS-C...11973.html

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(06-07-2017, 12:10 PM)v6sa Kirjutas:  Pigem kasutusmustris Big Grin . Palju koguneb sõitu kruusateed ja kas kruusa sõidetakse pidevas lennus või rahulikumalt. Ning kas need kruusateed on lahtise kiviga või pigem savipinnaga. Ka veduki jooksulaius ja rehvimuster loevad: karmimustriline maastur peksab palju rohkem kive üles, kui pika päraülendi ja peenetriibulise rehvimsutrga pereuniversaal.

LED-tuled esigabariideks ei ole alati head, nagu juba mainiti - öisel ajal segab vähemalt mind väga peeglissesirav ere tuluke. Tavaline olematu hinnaga seasilm on ette nurka paras. Ning paras kivi oskab ka LEDi ära kustutada, aga seda juba alla viieka eest uut ei saaSad

Mötlesin sama, kui arutelu lugesin. Oleneb ju töesti, kuidas need kivid säält tagant ülesse lendavad ja kui pikad on vedaval autol porilapakad.
Kui pikka otsa söita ja auto piisavalt kitsas on, et too nurgagabariit pidevalt peeglist paistab, siis pimedal ajal häirib löpuks ka too originaal tuhm tuluke.
Mötlesin ükskord Tartust saarde söites pimedaga, et läen keeran need pirnid välja. Önneks on nüüd autod sama laiad kui haagise gabariidid ja tuluke paistab vaid kui natukse keerata. Ei tahaks möeldagi, kui ere LED seal säraks öösel.
See oli ka üks asi, mis mulle 1,85 m laia haagise juures ei meeldinud. Too nurgalamp säras kogu aeg peeglis.

(06-07-2017, 19:22 PM)muska71 Kirjutas:  kas äkki pole võtmesõna tule kõrgus maapnnast?enamusel tehase haagetel tuli all servas raamil,mul omatehtud oli samuti ja ka läks tulesi.tunamullu panin kõrgemale ehk porte keskkele ja rohkem pole enam puru lännud.all servas läheb haagis kasvõi käsitsi lükates kuhugi vasta ja killud,keskel pole muret.

Tösi.
Söber kurtis kogu aeg, et ei jöua neid klaase osta sinna allnurgas olevatele lampidele ja ehitas terasvörgud lampidele ette.
Muigasin ja küsisin, et miks sa ei tösta lampe ülesse nurka nagu mo haagisel ... pole siiani probleemi.
See oli veel üks pöhjus, miks Respo mulle rohkem teistest meeldis. Olin näinud Respo haagiseid tuttavatel läbi aastate. Ja nad nagu öpiksid kogemustest ning muudavad haagise ehitust vastavalt sellele paremaks. Kui vanemal mudelil olid nurgagabariidid allääres, siis uuemal on üleval ... mingi praktiline pöhjus pidi ju sellele olema.

Vanem versioon (lamp allääres):

     


Uuem versioon (lamp ülal ääres):

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(08-07-2017, 16:04 PM) pid=\426905' Kirjutas:Söber kurtis kogu aeg, et ei jöua neid klaase osta sinna allnurgas olevatele lampidele ja ehitas terasvörgud lampidele ette.
Muigasin ja küsisin, et miks sa ei tösta lampe ülesse nurka nagu mo haagisel ... pole siiani probleemi.
See oli veel üks pöhjus, miks Respo mulle rohkem teistest meeldis. Olin näinud Respo haagiseid tuttavatel läbi aastate. Ja nad nagu öpiksid kogemustest ning muudavad haagise ehitust vastavalt sellele paremaks. Kui vanemal mudelil olid nurgagabariidid allääres, siis uuemal on üleval ... mingi praktiline pöhjus pidi ju sellele olema.

 

Jäin vaatama-mõtlema - miks see gabariit üldse seal nurgas peaks olema n-ö sarvena. Talupojaloogika ütleb, et porilaudade esiküljel siravad täpikesed peaksid kah kaasliiklejatele välja näitama, et käru sabas.
Vasta

Meie respoga on tehtud uus rekord, 530kg kandevõime asemel on sellega veetud 2400kg rauda, sillad annavad märku et sellist lollust nad ei talu sillatala hakkab kumeramaks kaarduma. Tuleb tõsiselt hakata mõtlema isikliku haagise peale.
Vasta

(10-07-2017, 05:43 AM)maisalup Kirjutas:  Meie respoga on tehtud uus rekord, 530kg kandevõime asemel on sellega veetud 2400kg rauda, sillad annavad märku et sellist lollust nad ei talu sillatala hakkab kumeramaks kaarduma. Tuleb tõsiselt hakata mõtlema isikliku haagise peale.

Ma loodan, et rekordipüstitaja on teada ja vastavad finantsilised menetlused on juba sooritatud? Uus komplektne sild ja veopea kuluvad säärase asja peale ära, samuti kompensatsioon vahetajale.
Vasta

(10-07-2017, 09:41 AM)v6sa Kirjutas:  
(10-07-2017, 05:43 AM)maisalup Kirjutas:  Meie respoga on tehtud uus rekord, 530kg kandevõime asemel on sellega veetud 2400kg rauda, sillad annavad märku et sellist lollust nad ei talu sillatala hakkab kumeramaks kaarduma. Tuleb tõsiselt hakata mõtlema isikliku haagise peale.

Ma loodan, et rekordipüstitaja on teada ja vastavad finantsilised menetlused on juba sooritatud? Uus komplektne sild ja veopea kuluvad säärase asja peale ära, samuti kompensatsioon vahetajale.
tehase fekaal sillatala minestab muidugi,see äkki 3 mm seinaga.mul oma haagisel tala 5 mm seinaga ja see mass ei tee küll midagi,enne annavad rattarummud järgi kehval teel.
Vasta

(10-07-2017, 10:53 AM)muska71 Kirjutas:  tehase fekaal sillatala minestab muidugi,see äkki 3 mm seinaga.

Ei ole fekaal midagi - lubatud koormad veab auga ära ja kordsed ülekoormad peavadki olema järelmitega. Toungue
Vasta

(10-07-2017, 10:53 AM)muska71 Kirjutas:  
(10-07-2017, 05:43 AM)maisalup Kirjutas:  ... kandevõime asemel on sellega veetud 2400kg rauda, sillad annavad märku et sellist lollust nad ei talu sillatala hakkab kumeramaks kaarduma...


tehase fekaal sillatala minestab muidugi...

Tankist ostis omale sõiduauto. Talvel libastus väheke ja sõitis vastu puud. Ütles selle pääle, et igavene fekaal auto on, läks ju mõlki...
Vasta

Minu arust ka pole mitte sild fekaal, vaid kasutaja väheste teadmistega, et kaalud on ette nähtud kinnipidamiseks mitte politseile trahvimise jaoks...
Vasta

(10-07-2017, 14:21 PM)motamees Kirjutas:  
(10-07-2017, 10:53 AM)muska71 Kirjutas:  tehase fekaal sillatala minestab muidugi...
Tankist ostis omale sõiduauto. Talvel libastus väheke ja sõitis vastu puud. Ütles selle pääle, et igavene fekaal auto on, läks ju mõlki...
Tänase päeva parim postitus.
Vasta

(10-07-2017, 10:53 AM)muska71 Kirjutas:  
(10-07-2017, 09:41 AM)v6sa Kirjutas:  
(10-07-2017, 05:43 AM)maisalup Kirjutas:  Meie respoga on tehtud uus rekord, 530kg kandevõime asemel on sellega veetud 2400kg rauda, sillad annavad märku et sellist lollust nad ei talu sillatala hakkab kumeramaks kaarduma. Tuleb tõsiselt hakata mõtlema isikliku haagise peale.

Ma loodan, et rekordipüstitaja on teada ja vastavad finantsilised menetlused on juba sooritatud? Uus komplektne sild ja veopea kuluvad säärase asja peale ära, samuti kompensatsioon vahetajale.
tehase fekaal sillatala minestab muidugi,see äkki 3 mm seinaga.mul oma haagisel tala 5 mm seinaga ja see mass ei tee küll midagi,enne annavad rattarummud järgi kehval teel.

haagis teadmata aga teada on, et oli suhtkoht triiki täis killustikku
kumbagi ratast polnud all
Tallinn Peterburi mnt. linna sissesõit ehk jah parasjagu kehva tee
pildil üritatakse garaaži tungrauaga seda kõike uuesti ülesse tõsta


[Pilt: t760_IMG_20170330_131638.jpg]
Vasta

Tegelikult küll naljanurga teema. Tõtake haagist soetama, poolmuidu saadaval. Respo hinnakirjas sama asi 1200 vms...
Ma saan aru, et respod on head, aga kas nad ikka 11 aastaga nii palju paremaks lähevad?

Igaks juhuks skriinshot ka, kui kiiresti müüdud saab.
   
Vasta

(13-07-2017, 18:55 PM)hulgus Kirjutas:  Tegelikult küll naljanurga teema. Tõtake haagist soetama, poolmuidu saadaval. Respo hinnakirjas sama asi 1200 vms...
Ma saan aru, et respod on head, aga kas nad ikka 11 aastaga nii palju paremaks lähevad?

Igaks juhuks skriinshot ka, kui kiiresti müüdud saab.

Pankrotihaldur müüb. Äkki vahelejäänud salakaubavedaja oma, mine tea mis sealt raamitorudest välja võib tulla. Või siis mõnele kuulsusele kuulunud,  auto müügil ju ikka mainitakse, et kuulus kunagi Georg Otsale või kellegile.
Ja poest võib igaüks odava haagise osta,  sellega oled ikka pikalt naabristparem Big Grin
Vasta

See täiturite/haldurite müük on suht tihti siuke veidravõitu. Mul siin naabruses kuuendik majast müügis, hind 7K kopikatega. Nali on selles, et ainult krunt maksab alates 60K...
Pannakse selline nr kirja, et saaks selle kundega ühe liigutusega ühelepoole, olgu see siis reaalne või mitte.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

No aga torma ostma, poolmuidu saad ju.

Tegelikult ei ole väga palju neid, kes tahaks osta omale kuuendiku mingist majast, kui pole kindlalt teada, et ülejäänud omanikud ka müüma nõus on. Olen isegi sellise ühisvara otsas istunud, teine omanik "ise ei söö ja teistel ei lase".

Ja ma olen üpris kindel, et see, mis sa räägid on alghind oksjonil ja mitte "ostakohe".
Vasta

Ei torma ma kuhugi. Mis ma selle ühe toaga kõrvaltänavas teen? Muidugi saaks seal grillida ja koristamisele vilistada aga lapsepõlvesõbra emale seda ka ei tahaks teha...
Ma pigem mõtlesin seda, et need müügihinnad tekivad matemaatiliselt, no nagu meil siin riigijuhte põlastati exceli kasutamise pärast, umbes sama teema.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

https://youtu.be/6gB6UhG5vLo?t=500
Vasta

Viimasest vaatamisest koorus välja kasulik iva, et kui sõita ei oska, siis pane parem haagis sappa, ei keera vähemalt tõlda kohemaid peapeale. Heal juhul ainult kraavi sõit.
Vasta

Kumma valiksid:veduri või haagise Smile
https://www.facebook.com/134164841165/vi...283876166/
Vasta

(26-07-2017, 19:13 PM)alfredo Kirjutas:  Viimasest vaatamisest koorus välja kasulik iva, et kui sõita ei oska, siis pane parem haagis sappa, ei keera vähemalt tõlda kohemaid peapeale. Heal juhul ainult kraavi sõit.

Ei ole asi teps mitte nii,omast kogemusest võin öelda et kui haagise haakeseade on ideaalses korras siis jah hoiab kinni aga kui on kulunud siis tuleb lahti kui kõvasti ja vale nurga all murdma hakkad. Ise sõitnud niimoodi kraavi et auto katuse ja haagis rataste peal.

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne