auto vormistamine alaealise nimele
#1

Tere

Minul oleks selline küsimus, et kui ma tahasin kirjutada auto oma lapse nimele ,kes on 17 ,siis kas ma saan minna lihtsalt arki ja kirjutadagi auto oma lapse nimele või peab laps ise ka kaasas olema ja kinnitama et tahab seda autot oma nimele??
tänud
Vasta
#2

Saab ka kasutada e-teenust ja mitte kohale minna, hind 20% soodsam. Tehniline pass tuleb postiga koju kätte, testitud, töötas.
Vasta
#3

(23-08-2014, 19:08 PM)speedsta Kirjutas:  Saab ka kasutada e-teenust ja mitte kohale minna, hind 20% soodsam. Tehniline pass tuleb postiga koju kätte, testitud, töötas.

Soovitan ka sedasama lahendust. Säästad aega ja raha.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#4

Varasemalt oli nii, et laps pidi ARK-is kaasas olema ja pidi olema ka sotsiaaltöötaja tõend, et selle tegevusega lapse huve ei rikuta. Tõsi, see oli nii 12 aastat tagasi, kui ma seda jura ise pidin läbi tegema ja igalpool usalduslikule küsimusele: ega sa ei taha seda mootorratast ju tegelikult enda nimele?? pidin vastama: tahan ja kuidas veel!

Kuidas nüüd on ei tea, aga eks maanteeamet teab paremini.
Vasta
#5

(23-08-2014, 19:08 PM)speedsta Kirjutas:  Saab ka kasutada e-teenust ja mitte kohale minna, hind 20% soodsam. Tehniline pass tuleb postiga koju kätte, testitud, töötas.

Üks omanikest (kas uus või vana) peab ikka vana passi Ark-i toimetama. Tavaliselt teeb seda uus. Kas seda ka siis posti teel?
Ümberregistreerimine igal juhul e-teenuses üli lihtne.

Maastikuvõimekus
vintsimine
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112


Vasta
#6

Viimase tehinguga jäi ka vana tehniline pass minu kätte, kusagilt ei lugenud välja, et peaks tagasi viima, keegi pole huvi ka tundnud. Igaks petteks võib ju üle küsida, ehk tõesti tahavad.
Vasta
#7

(25-08-2014, 08:27 AM)speedsta Kirjutas:  Viimase tehinguga jäi ka vana tehniline pass minu kätte, kusagilt ei lugenud välja, et peaks tagasi viima, keegi pole huvi ka tundnud. Igaks petteks võib ju üle küsida, ehk tõesti tahavad.

Ka minul vedeleb vana teh. pass sahtlis. Öeldi lihtsalt et pass lõpetab see kuupäev kehtimise ja tagasi ei tahtnud keegi.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#8

(25-08-2014, 19:56 PM)indrek1000 Kirjutas:  Ka minul vedeleb vana teh. pass sahtlis. Öeldi lihtsalt et pass lõpetab see kuupäev kehtimise ja tagasi ei tahtnud keegi.
Kui passi pole vaja tagastada, siis peaks ju saama arvelt ka kustutada ilma registris käimata?
Mul üks rambe kaelapeal, mille kunagi Rootsi müüsin ja ostu-müügi lepingu ära kaotasin. Pole suutnud kuidagi oma kaelast seda ära saada Sad

Maastikuvõimekus
vintsimine
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112


Vasta
#9

(23-08-2014, 18:15 PM)Läänemaalt Kirjutas:  kas ma saan minna lihtsalt arki

saab lihtsalt helistada ARKi ning kõigile taolistele küsimustele õigemad vastused kui foorumist Smile
Vasta
#10

just.

Pärnu mnt 463a,
10916 Tallinn

Liiklusregistri info: 620 1200
Maanteeinfo: 1510
Üldtelefon: 611 9300
faks. 611 9360
e-mail: info@mnt.ee

Registrikood: 70001490

http://www.mnt.ee/

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#11

(25-08-2014, 22:31 PM)elmarm Kirjutas:  
(25-08-2014, 19:56 PM)indrek1000 Kirjutas:  Ka minul vedeleb vana teh. pass sahtlis. Öeldi lihtsalt et pass lõpetab see kuupäev kehtimise ja tagasi ei tahtnud keegi.
Kui passi pole vaja tagastada, siis peaks ju saama arvelt ka kustutada ilma registris käimata?
Mul üks rambe kaelapeal, mille kunagi Rootsi müüsin ja ostu-müügi lepingu ära kaotasin. Pole suutnud kuidagi oma kaelast seda ära saada Sad

Paraku ei saa. Peab olema OM-leping või romutõend selle auto kohta. Kui autol pole viimastel aastatel ülevaatust olnud, võib proovida ka avaldusega lähenemist stiilis: "lammutasin aastaid tagasi laiali, asised osad müüsin ära, ülejäägi utiliseerisin keskkonnasõbralikult". Mida kauem on auto olnud "kadnud hing", seda tõenäolisemalt õnnestub.
Vasta
#12

(25-08-2014, 22:31 PM)elmarm Kirjutas:  ...
Mul üks rambe kaelapeal, mille kunagi Rootsi müüsin ja ostu-müügi lepingu ära kaotasin. Pole suutnud kuidagi oma kaelast seda ära saada Sad

K a e l a s t ä r a ei saa ka siis, kui oled ostu-müügilepingu ARKi viinud seal avalduse müümise kohta kirjutanud ja nemad on sellest lepingust endale koopia teinud. Mul neid praege n e l i tükki niimoodi „arvel“... Väidetavalt ei saa neist enne lahti, kui lepingu järgne omanik arvele võtab, või siis maha kannab.
Juriidiliselt olen mina o m a n i k ja auto lepingu järgne ostja on v a l d a j a .
Minul ainult selline küsimus – kui meie riigiisad otsustavad autosid maksustama hakata, siis kellelt hakatakse obrokit nõudma, kas omanikult, või valdajalt...?
Vasta
#13

(26-08-2014, 15:46 PM)samodelkin Kirjutas:  
(25-08-2014, 22:31 PM)elmarm Kirjutas:  ...
Mul üks rambe kaelapeal, mille kunagi Rootsi müüsin ja ostu-müügi lepingu ära kaotasin. Pole suutnud kuidagi oma kaelast seda ära saada Sad

K a e l a s t ä r a ei saa ka siis, kui oled ostu-müügilepingu ARKi viinud seal avalduse müümise kohta kirjutanud ja nemad on sellest lepingust endale koopia teinud. Mul neid praege n e l i tükki niimoodi „arvel“... Väidetavalt ei saa neist enne lahti, kui lepingu järgne omanik arvele võtab, või siis maha kannab.
Juriidiliselt olen mina o m a n i k ja auto lepingu järgne ostja on v a l d a j a .
Minul ainult selline küsimus – kui meie riigiisad otsustavad autosid maksustama hakata, siis kellelt hakatakse obrokit nõudma, kas omanikult, või valdajalt...?
a kui uuel omanikul poohui, siis miks ise mitte neid maha kanda? kui uus omanik on kättesaamatu, siis vist ei ole nende masinatega toiminguid (tüv, kindlustus, ost-müük) ka tehtud, järelikult mädanevad või on juba metsa alla kantud?
Vasta
#14

(26-08-2014, 16:29 PM)taavi Kirjutas:  a kui uuel omanikul poohui, siis miks ise mitte neid maha kanda? kui uus omanik on kättesaamatu, siis vist ei ole nende masinatega toiminguid (tüv, kindlustus, ost-müük) ka tehtud, järelikult mädanevad või on juba metsa alla kantud?

Tõenäoliselt tal ongi ...
Väidetavalt ei saa mina enam juriidiliselt nendega mingeid toiminguid teha.
Äkki uus omanik võtab hoogu. Restaureerib aastakest kümme ja siis tuleb metsast välja - siis on jama ju, kui ta enam arvele ei saa...

...aga see jutt läheb nüüd teemast välja. Natuke.
Vasta
#15

(26-08-2014, 12:55 PM)v6sa Kirjutas:  Paraku ei saa. Peab olema OM-leping või romutõend selle auto kohta. Kui autol pole viimastel aastatel ülevaatust olnud, võib proovida ka avaldusega lähenemist stiilis: "lammutasin aastaid tagasi laiali, asised osad müüsin ära, ülejäägi utiliseerisin keskkonnasõbralikult". Mida kauem on auto olnud "kadnud hing", seda tõenäolisemalt õnnestub.

Saab. Müüsin kunagi vana bemmu romulameestele, ise käisid järgi, sõitsid minema, pass sai kaasa. Maha nad arvelt ise ei võtnud, kuigi lubasid. ARKis kirjutasin lihtsa avalduse kuidas asi oli ja nii läkski. Äkki paar aastat hiljem.
Vasta
#16

(27-08-2014, 01:18 AM)znif9 Kirjutas:  Saab. Müüsin kunagi vana bemmu romulameestele, ise käisid järgi, sõitsid minema, pass sai kaasa. Maha nad arvelt ise ei võtnud, kuigi lubasid. ARKis kirjutasin lihtsa avalduse kuidas asi oli ja nii läkski. Äkki paar aastat hiljem.

See erand on ARK büroo juhataja pädevuses. Kui asi aus ja põhjendus hea, on lootust. Niisama kõvatama minna ei maksa, et erandite võimalust mitte ära lörtsida.

OMlepinguga võõrandamisest teatamine muudab auto lepingu sõlmimise hetkest ostja mureks. Kuigi registris säilib auto veel endise omaniku nimistus, on selle taga märge "võõrandamisest teatamine". Mis omakorda tähendab, et sellele ei nõuta muu hulgas kindlustust.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne