MB Sprinteri 2,7 elu ja mured.
#41

küsimus aga teisest nurgast
kaua loodad ilma roosteta hakkama saada ?
vaadates sama gen. Sprintereid ja Vito tüüpi busse siis neile on rooste tehases sisse kodeeritud
kas sellest üldse saab lahti ?
Vasta
#42

(03-06-2016, 09:39 AM)MeelisV Kirjutas:  küsimus aga teisest nurgast
kaua loodad ilma roosteta hakkama saada ?
vaadates sama gen. Sprintereid ja Vito tüüpi busse siis neile on rooste tehases sisse kodeeritud
kas sellest üldse saab lahti ?

Eks seda näitab aeg, kui kaua ilma roosteta pärast vastu peab. 
Kavatsen pärast A piilari postid ja katuse serva ilusti mingit Bardahl korrosiooni vastast möginat täis lasta.
Sammuti lasin uksed ja küljekarbid juba seestpoolt korralikult üle.
Uus kapott juba värvitud ja sinna lasin juba Bardahl-i seda valget vaha 3 pudelit sisse aga mida teadjamad arvavad kas peaks veel midagi sinna sisse lastma või on see hea ?
Vasta
#43

(03-06-2016, 09:39 AM)MeelisV Kirjutas:  ...
kas sellest üldse saab lahti ?

Üldiselt mitte - see värkstuba ei pruugi tsinki rohkem, kui 12-aastase kerekorrosioonigarantii tagamiseks tarvilik. Ülejäänu on vaid agoonia pikendamine käepäraste vahenditega.

Ütlevad, et praeguse aja tooted olla tummisema kattekihiga, kuna merelise kliimaga aladel ei tahtnud see 12 aukudeta aastat täis tulla...
Vasta
#44

Täna sai jälle peale tööpäeva MB-le natuke värvi selga tulistatud (täitevkrunt), lisaks kleepekaid eemaldatud. Krt see kleepekate teema ei ole kõige lõbusam kui kleepekas on olnud päikese, tuule, külma jne käes mingi 10 aastat. Ühesõnaga kraabitsaga eemaldan sentimeetri haaval kile ja siis hakkan liimi leotama mingi liimi eemaldajaga ja tehnilise piirutusega (tunnike nühkimist ja sihuke kumaar on üleval nagu oleks joogine) ja krt. ka siis ei tule korralikult maha. Ühesõnaga sain ühe külje puhtaks (ajakulu umbes 6h). ja Sellele küljele tegin juba väikese pahtelduse ka ära.
Lisan ka mõned ilustreerivad pildid kui palju oli kleebist eemaldada vaja (osaliselt on juba eemaldatud).
Nr. 2 pilt kus juba hakkasin teist poolt nokkima mida täna valmis ei saanudki.
Nr. 3 pilt kus näha taitevkrunditud kabiin.
Samas ütlen selle rooste teema kohta, et kui 5 aastat peab vastu ilma roostetamata siis peaks rahul olema, kuna uued MB-d pidid kõik roostetama kiiremini hakkama nagu siin räägitakse aga vaadates naise 6 aastat vana MB-d pole roostetäppe veel nähagi (huvitav kas mingi hiina pask, et ei roosteta) ???

   
   
   
Vasta
#45

mina olen veerand sajandit kleepse kleepinud ja maha võtnud.
eelpool sulle soovitati soojapuhurit.
no võta siis kuulda head nõu ja proovi.
või on eesmärgiks kangelaslikult isetehtud takistusi ületada?
sel juhul jätka samas vaimus ja ää minu postile tähelepanu pööra.

muidu aga kuumutad ja lükkad näiteks pahtlilabidaga sodi maha.
lõpuks piiritusega kergelt üle ja masin on nigu uus.
selliseid masinaid teeb üks inimene paar-kolm tükki päevaga puhtaks.
Vasta
#46

(04-06-2016, 23:35 PM)diesel Kirjutas:  mina olen veerand sajandit kleepse kleepinud ja maha võtnud.
eelpool sulle soovitati soojapuhurit.
no võta siis kuulda head nõu ja proovi.
või on eesmärgiks kangelaslikult isetehtud takistusi ületada?
sel juhul jätka samas vaimus ja ää minu postile tähelepanu pööra.

muidu aga kuumutad ja lükkad näiteks pahtlilabidaga sodi maha.
lõpuks piiritusega kergelt üle ja masin on nigu uus.
selliseid masinaid teeb üks inimene paar-kolm tükki päevaga puhtaks.

Oleks teadnud, et tegeled sellise asjaga oleks heameelega oodanud 3-4 tunnist puhastust sinupoolt ja heameelega oleksin maksnud 101 € rubla peopeale Big Grin
Aga proovisin soojaga siis veel hullem, tuleb kergemalt maha aga jällegi liimi jäeb rohkem pinnale mida pärast keerulisem eemaldaa.
Kui uusi reklaame plaanis paigaldada, siis tean kelle poole pöörduda ja loodan saada foorumirahvale sobiva hinna Big Grin
Vasta
#47

Täna sai jälle päev mööda saadetud MB seltsis.
Vasakult küljelt sai eemaldatud jälle kleebiseid jäi ainult veel see ülemine sinine riba.
Sain asja juba päris selgeks, kraabitsaga tuleb kleeps maha siis keemia peale mis sulatab liimi pehmeks ja siis tuleb võtta kitsas pahtlilabidas ja sellega liimi kokku lükkama asuda ja siis uuesti keemia rünnak ja labidaga liimi kokku lükkata ja lõppuks paberiga puhtaks.
Olgu öeldud, et need paneelid ei ole täiesti siledad ja siis peab nühkima labidaga iga nurga all, et võimalikult palju liimi kätte saada. 
Kas tänapäeva klepsudel mitte ei mõõdeta liimi paksust Mikronites ? 
Ma ei viitsinud mõõtma hakkata aga silma ja käega katsudes tundus liimi kogus olema nii umbes 0,1mm.
Lisaks pahteldasin täna veits kabiini kus oli vähe praaki ja tulistasin uuesti täitevkrundiga üle.
Ning tegelesin ka parempoolse kongi küljega kus lihvisin ülejäägid maha ning tegin teise pahtelduse. 
Krt poleks neid kleepekaid oleks juba järgmine etapp värvida Big Grin
Lisaks puhastasin liivapritsiga kabiini peal tuulesuunaja kinnitus krontsteinid aga vot need läksid meelest ära kruntida. (Aurud hakkasid pähe ja vana pea ei hoidnud kinni) Big Grin
Pilte tänasest pole Sad
Vasta
#48

Pole ammu kirjutanud siia oma saavutustest MB kallal aga nüüd on jõudnud kätte aeg kus lõppuks on asi värvitud ja ise olen rahul !!! (juba 2 näalat).
Sammuti sai soetatud uus esimene kapott ja selle lasin värvida esinduses ja lõppuks ise valasin sisse liitri ML õli aga ennem seda kleepisin kõik augud ja servad kinni teibiga, et mtte maha tilgutada ja siis hakkasin teda nurgalt nurgale ja servalt servale keerutama Big Grin
Pole küll elusees mingi värvija tüüp olnud aga tasus proovimist Big Grin
Esimese küljega läks vähe jooksma aga ei midagi hullu !
Kabiin tuli juba suht hea välja ainult ühe jooksuga aga selle lihvisin maha ja värv jäi minu meelest hea (läikis väga kenasti).
Teine külg, tagaluuk ja esimene ots tulid juba ilma ühegi jooksuta ja nagu aru sain, siis apsoluutselt kõik oleneb eeltöödest kui peenega lihvida keegi viitsib.
Aga kuna sees ei saanud värvida (maas on vaip) siis tuli värvida väljas ja mõni kimalane lendas ikka peale ja seda siis kui viimane värv oli selga lastud aga ei midagi hullu korjasin pintsettidega välja (aravsin et nii juhtub) ja lasin püstolist törtsu peale ja pärast tegin kerge polerka ja tulemus minule üllatuseks väga sile ja läikiv pind (D)
Panin ka mõned pildid ja kui kellegil midagi öelda siis ütle julgesti, kuna see mu esimene auto värvimine.
Sammuti sai MB omale uue esiklaasi aga seda alles peale seda kui värv oli 2 nädalat kuivanud ja pidin sõitma piinarikkalt rohkem kui 50 km. Aga olin omastarust ettenägelik ja varustasin ennast joppega ja pähe panin kõige suuremad prillid mida leidsin Big Grin
Kuigi sõber politseist soovitas kiivrit Big Grin
Kõigerohkem ajasid s...a keema need väikesed kotkad kes külavahe teedel proovivad auto eest/alt/pealt ja kust iganes napikatega mööda pikeerida. Mitte et ma oleks mingi linnu teadlane aga minujaoks on kõik need lendavad objektid ühed parajad kajakad.
Aga õnneks ükski salongi ei tunginud ja nüüd uus esiklaas ees ja nagu ennist mainitud siis ise olen tulemusega rahul ja kui uue telefoni saan millel pole ekraan pooleks teen ka kokkupandud autost pildi ja postitan siia, et näha kaua siis kestab see ilus läige ilma roosteta !!!

   
   
   
Vasta
#49
Photo 

Võite ka kasutada http://resizemyimg.com pildi suuruse muutmiseks on parem
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne