Projekt "Afterburner" + puukuivati

https://www.youtube.com/watch?v=XbgZx4T6Bgk  nii ei taha proovida kütta?koldes suurem kuumus sama puidu kogusega seega rohkem sooja samast puude hunnikust.katlale ehitad taha soojusvaheti nagu mul,aga pikema ja jahutad kenasti suitsu maha.seal videos ju vana katsus palja käega slepet-järelikult mägra peer läheb korstnasse.
Vasta

Termostaati ma väga ei süüdista kuna katel oma 70-80 kraadi saavutab veerand tunniga. Pump läheb vast mingi 10minutit varem käima ehk kuskil veetemperatuuril 40-50 kraadi katlas.(Sõltuvalt akupaagi temperatuurist võib see isegi katlasoojenemist kiirendada kuna katel ise jahtub ööga ikka garaaži temperatuurile) Suitsugaasid samas on sel hetkel juba vägevad ning käivitumine toimub suitsutoru temperatuuri pealt. Just astusin garaaži ning korstna sisendilt vaatas ilus 300 kraadi mis peab korstnast väljumiseks tõusma ~3m. Hetkel peaks saama korstnaotsas veel tina sulatada ning kurjajuur selles ongi. 

Seda akromexi soojusvahetit ma endale ikka ei vaata kuna 50 kraadi vähem suitsugaaside temperatuur mind väga ei päästa. Oleks vaja 3x rohkem kätte saada. Kuna katla ja korstnasisendi kõrguse vahe on napp 60 cm, sis mõte liigub nn V kujulise lahenduse peale kus oleks sisuliselt kaks soojusvahetit. Üks tuleks tagant tõusva nurga all ette suunas ning teeks tagasipöörde ja jätkuks veel tõusvas suunas kuni korstna sisendini. Saaksin kogupikkuseks enamvähem 1m või isegi rohkem. Mõte panna ühte kasti viis 2" toru suitsugaasidele. Peaks vast piisama küll.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=FGYy4Ww0jzk  see vana ikka hull büromaan,hullem kui mina Sad 80 läheb katlast  välja.

pole kahte identset termomeetrit muidu saaks ära mõõta minu oma peal,et palju  pool meetrit langetab.see akromet jama muidugi,ega ma niisama ei hakanud ise ehitama seda värki.üks varjant veel katla pääle pikali.tagant jookseb suits ette ja siis keerab ümber ja läheb tagasi ja korstnasse.kui liiga maha jahutab paned turbo peale ja tõstad koldes kuumust.

olen ühes püramiidis näinud kus kaminasüdamik keset maja ja tavaline venttoru oli slepeks ja slepe lookles lae all maja keskelt seina äärde ja siis keeras kõrvale kuni seinani ja läbi seina ja keeras üles,korstna kõrgus vast meeter.kogu kupatus isoleerimatta ja  jahutas suitsu kenasti maha.kusjuures mingeid mega piginiresi polnud ja kompott töötas ja vast teenib tänaseni.päästeamet kukuks pikali kui näevad.
Vasta

mul vist ongi 2 tolli torud kastis,ka pelletikatel pellel on 2 tolli torud vist sees ja seal kah pool meetrit pikkust,sealt saaks ka mingid adekvaatsed andmed kätte.pellel tuurbolaatorid ka sees.torujüri müüb kah mingit pelletiga köetavat viadrussi millel turbolaatorid kanalites,võimas tõmme siis veab läbi kah.
Vasta

(11-12-2017, 21:56 PM)muska71 Kirjutas:  üks varjant veel katla pääle pikali.tagant jookseb suits ette ja siis keerab ümber ja läheb tagasi ja korstnasse.kui liiga maha jahutab paned turbo peale ja tõstad koldes kuumust.

Kas sellisel juhul peaks veesärgi ikkagi lahutama? Kasti otsad tahaks katla tagumisse otsa jätta. Samas võib kaks samasugust kasti ka kõrvuti panna ning esimeses otsas siis peaks poognaga veeühendus olema kahe kasti vahel. V kujuliselt tõusev mõte oli ajendatud paremast isevoolavusest nii veel kui ka suitsugaasidel.

Mis kasti materjalipaksus võiks olla?
Vasta

(11-12-2017, 23:06 PM)Provoker23 Kirjutas:  
(11-12-2017, 21:56 PM)muska71 Kirjutas:  üks varjant veel katla pääle pikali.tagant jookseb suits ette ja siis keerab ümber ja läheb tagasi ja korstnasse.kui liiga maha jahutab paned turbo peale ja tõstad koldes kuumust.

Kas sellisel juhul peaks veesärgi ikkagi lahutama? Kasti otsad tahaks katla tagumisse otsa jätta. Samas võib kaks samasugust kasti ka kõrvuti panna ning esimeses otsas siis peaks poognaga veeühendus olema kahe kasti vahel. V kujuliselt tõusev mõte oli ajendatud paremast isevoolavusest nii veel kui ka suitsugaasidel.

Mis kasti materjalipaksus võiks olla?
katlal oma veesärk ja kastil teine,mul katla taga kolmik ja kraanid vahel pealevoolul.
Vasta

Veesärgi mõõtude kohta tekis küsimus. Plaan kasutada 60,3mm välimõõduga 6 toru kastis. Kas 30mm torude ning kastiseina vahel on piisav või oleks rohkem vett sinna ümber vaja? Hetkel arvutuste järgi on 50cm pikkuse moodustise kogumahuks 31,75l ning kui suitsutorud maha arvestada, siis 23, liitrit. Võrreldes kaubanduses pakutava suitsutoru soojusvahetiga on sellisel variandil üle kahe korra suurem pindala mis võimeline sooja vastu võtma.
Vasta

(18-12-2017, 23:45 PM)Provoker23 Kirjutas:  Veesärgi mõõtude kohta tekis küsimus. Plaan kasutada 60,3mm välimõõduga 6 toru kastis. Kas 30mm torude ning kastiseina vahel on piisav või oleks rohkem vett sinna ümber vaja? Hetkel arvutuste järgi on 50cm pikkuse moodustise kogumahuks 31,75l ning kui suitsutorud maha arvestada, siis 23, liitrit. Võrreldes kaubanduses pakutava suitsutoru soojusvahetiga on sellisel variandil üle kahe korra suurem pindala mis võimeline sooja vastu võtma.

30 miinimum kuna alla selle keevitada juba kehva.olen hetkel puhas ,aga pärastpoole mõõdan ära.
Vasta

mul kastis 8 toru,torude ristlõige peaks slepe omaga sama olema ja 6 toruga ei riskinud igaks juhuks.mul kah60 torud ja toru seest toru sisse 32mm so see külg kus 4 toru rivis,teist pidi oli vist nats rohkem,aga supler ei mahu mõõtma.keevitad ise või lased keevitada?katlaid muidu keevitatakse mingi spets traadiga,mul seda polnud ja lasin tavalisega ja vahel kukub traat tatistama ja siis tuleb maha käiata.kui traat hästi jookseb keevitab ka väiksemate vahedega kenasti kokku.enne kasutusele võttu survetest 3 bar peal.kasti tegin 3 mm lehest ja lasin painutada külgedeks 2 J kujulist detaili.
Vasta

Tere

Aeg lendab ikka väga kiirelt ning soojusvaheti hakkab alles praegu nägu võtma. Kuna ma keevitaja ei ole, siis peab tõdema, et vesi sees ja jookseb nagu mahlakask. Otsin TARTUS keevitajat kes saaks asja üle vaadata ning papraavitada kohtadest kust vaja. Oskusega mehel vast kuni pool tundi tööd kuna detailid on koos ning suurem osa keevitusest peab, aga kvaliteet ei kannata kriitikat. Võib saata sõnumi või helistada 53090536 ja lepime kokku.

Ülari
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne