K: Mille tungraud
#1

Vanametallis jäi silma selline tungraud:

Millel kasutati? Kaalu on üle 50 kilo...

[Pilt: 1]

Rohkem pilte:
http://nagi.ee/photos/Aspelund/sets/390691/

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Äkki ei olegi otseselt tungraud. Võib-olla keritakse sellega midagi kinni-lahti, näiteks paisjärve düüse vms.
Vasta
#3

Eks see peksumasina tungraud ole.
Vasta
#4

Raudtee teemaline võiks kaalu järgi olla - üle 50 kg.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#5

Peksusmasina tungrauda olen näinud ja tean milline see on. See on kuidagi väga robustne ja massiivne sellise asja jaoks...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#6

 Sellel tungil puudub puuosa,mäletan et sellistega tõsteti majadel seinu,sarikaid  jne.vist, kutsuti rehepeksum. vahest ka laeva,veduri tunkideks mis õige oli ei tea või kasutati igalpool.külas oli neid vähe mõnel ehitusmehel ja mõnel veel kelle käest said laenata aga ega igaühele ei antud ka.
Vasta
#7

Rehepeksumasina tungraud on selline, mille ma võtan sülle ja tassin eriliste tõrgeteta. See elukas oli aga selline, et üksinda ma teda maast väga lahti ei saanud, pigem selline kahe mehe koorem...

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#8

(06-10-2014, 21:14 PM)Aspelund Kirjutas:  Rehepeksumasina tungraud on selline, mille ma võtan sülle ja tassin eriliste tõrgeteta. See elukas oli aga selline, et üksinda ma teda maast väga lahti ei saanud, pigem selline kahe mehe koorem...

No ju see siis aurukatla oma. Wink
Vasta
#9

Eks kergemad poisikeste omad aga see päris meestele saab terve veduri või terve küla  upakile lükata mis siis veel majast rääkida.Saab kindlasti ka Türi asukohta muuta aga see teine teema
Vasta
#10

(06-10-2014, 21:14 PM)Aspelund Kirjutas:  Rehepeksumasina tungraud on selline, mille ma võtan sülle ja tassin eriliste tõrgeteta. See elukas oli aga selline, et üksinda ma teda maast väga lahti ei saanud, pigem selline kahe mehe koorem...

mul kodus olemas kadund vanamehe jutu järgi saksa tankitung (kirjad tootjanime ja aastaga kinnitaksid seda), välimuselt vähe korrektsem aga kaalult jah, vaevu jõuan tõsta, ikka mõni meeter edasi ja puhkama.

P.S. sõjast on maha jäänud huvitavat träni, see tung küll kõige väärtuslikum, ka tanki lehtvõtmete komplekt, mõned roomikulülid vedelesid ja kokkupandavad voodid.
Vasta
#11

Ma pean üle vaatama - oli nagu kodus ka üks sellise väljanägemisega "jorss". Rehepeksumasina omasid võin ma mitu korraga ära viia. Nõuka raudteeomasid kah. Sellist "jorsikut" aga... ähh-puhh ja paarkümmend meetrit. 

Kui õigesti mäletan, oli mu omal mingeid kirjasidki peal...
Vasta
#12

Saksa tanki enimlevinud tungraud näeb välja selline. PS: pilt on leitud netist ja on näiteks.

[Pilt: file.php?id=15650&sid=18c492b846631c928e918aa97957776f]

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#13

[Pilt: cimg6177.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne