K: Kas see on Ehrenpreisi vabajooks?
#1

Hei!
Sain sellise vabajooksu omanikuks. Ühel hooval oleva kirja kohaselt on see pärit Läti jalgrattatööstus varamust.

Julgeb keegi seda kinnitada/ümber lükata?

[Pilt: 23717183436904_l.jpg]

Veel pilte: http://nagi.ee/photos/Aspelund/sets/390791/

Kuna ma jalgrataste kogumisega ei tegele, siis on see vajadusel saadaval asisele huvilisele.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Erenpreisile näib kuuluvat vaid pidurisaba, ülejäänu näib kuuluma sügavasse nõukogudeperioodi. Muidugi ei saa välistada, et mõni sisemine detail, nt. pidurimantel, võib samuti Erenpreisi toodangust olla, aga vedrurõngaga hammasrattakinnitus ning muud nähtavad detailid ei viita Erenpreisile. Korralik Erenpreisi pidurisaba on muidugi ka omaette väike väärtus.
Vasta
#3

Niigi kurdetakse, et muud peale jalgrattajutu siit foorumist lugeda ei ole, nüüd veel see ka...
Aga ei ole justkui erenpreisi rumm mitte, usun, et selle tootmise ajal oli vana Erenpreis juba Saksamaal, vb ka vähi poolt maha murtudki. Sad Link on küll erenpreisi, ega kirjasõna vastu ju ei saa  Smile
Aga polegi vist sellist varianti väga näinud...oli erenpreisil 2 tüüpi rumme, vanem ja uuem, uuemal ilmselt siis ka see GEO logo peal.
Vasta
#4

Kohe ülimasslevinud detail siis. Saingi targemaks.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

Siin on Erenpreisi GEO rumm ilma sisuta.     

Diagnoos: ahvivaimustus. Sümptomid: põhjendamatu optimism.
Vasta
#6

Mind kummastab see kuuliga õlitusnippel. Oma kokkupuudetest NSV ratastega ma seda justkui ei mäleta. On see miski varajasem toodang?

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#7

(10-10-2014, 17:02 PM)Aspelund Kirjutas:  Mind kummastab see kuuliga õlitusnippel. Oma kokkupuudetest NSV ratastega ma seda justkui ei mäleta. On see miski varajasem toodang?

Oli ka N.Liidu 1950. aastate mõnedel ratastel (nt varajased Harkovi vabajooksud).

Samas nt 1930. aastate lõpu Gamma vabajooksudel (kasutatud nt minu 1940. aasta Laanbergi kaubaveorattal) on samasugune kuuliga õlitusnippel.

Muide - kui see jooks veel saadaval on, olen sellest jalgrattamuuseumi jaoks huvitet.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne