Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 6

Minu garaasi jõudis tehasepakis iz combi kere. Aga kuna ta oli kahjuks seisnud 32 aastat kile sees ja mulla peal, sai ta kiiresti välja harutatud ja ära kuivatatud. Üks tagatiib kutu, muu annab veel päästa pritsiga. Toorik, st et salong tühi, ainult uued sillad ja rattad all.  Isegi roolikarpi pole. Pilte saab hiljem aga pigem tunneks huvi kas keegi toda looma endale ei tahaks osta...?
Vasta

(10-09-2017, 18:12 PM)stern100 Kirjutas:  Minu garaasi jõudis tehasepakis iz combi kere. Aga kuna ta oli kahjuks seisnud 32 aastat kile sees ja mulla peal, sai ta kiiresti välja harutatud ja ära kuivatatud. Üks tagatiib kutu, muu annab veel päästa pritsiga. Toorik, st et salong tühi, ainult uued sillad ja rattad all.  Isegi roolikarpi pole. Pilte saab hiljem aga pigem tunneks huvi kas keegi toda looma endale ei tahaks osta...?

Kombit ei soovi. Küll aga tunneks huvi, milles seisnes too pakend. Pilte pakendusest?
Vasta

(10-09-2017, 23:30 PM)Kadjakas Kirjutas:  
(10-09-2017, 18:12 PM)stern100 Kirjutas:  Minu garaasi jõudis tehasepakis iz combi kere. Aga kuna ta oli kahjuks seisnud 32 aastat kile sees ja mulla peal, sai ta kiiresti välja harutatud ja ära kuivatatud. Üks tagatiib kutu, muu annab veel päästa pritsiga. Toorik, st et salong tühi, ainult uued sillad ja rattad all.  Isegi roolikarpi pole. Pilte saab hiljem aga pigem tunneks huvi kas keegi toda looma endale ei tahaks osta...?

Kombit ei soovi. Küll aga tunneks huvi, milles seisnes too pakend. Pilte pakendusest?
Pigem jutumärkides tehasepakend, vaevalt neid Moskvast siiatoomiseks kile sisse mässiti...sellest pilte ei ole kah.
Vasta

Mis puutub nn.tehasepakendisse.
Minu vanemad ostsid 70 te algul Mosse 412.Autod olid mõeldud expordiks kuhugi skandinaaviasse .ilmselt midagi muutus niiet müüdi siin maha.Autod aga olid korralikus topeltlaudseintega kastis,Masin ise oli pukkide peal,trossidega põranda küljes,rattad aga külje peal seintele kruvitud.Vana kasutas seda aastaid puukuurina  Smile Aku,raadio,mõlemad küljepeeglid, jne.pudipadi oli eraldi kastis.
Vasta

(11-09-2017, 19:13 PM)linnuke Kirjutas:  skandinaaviasse .ilmselt midagi muutus niiet müüdi siin maha.Autod aga olid korralikus topeltlaudseintega kastis
Vana kasutas seda aastaid puukuurina  Smile 
 
Tekib küsimus, kuidas selle kastiga koju sõideti? Smile
Ja vastus, miks autosid ikka pakendatamata müüdi ja müüakse Smile 
Tehasepakendis tsikleid on küll näha olnud, mõned vist ka Eestis.
Vasta

(12-09-2017, 08:02 AM)TeeTL Kirjutas:  
(11-09-2017, 19:13 PM)linnuke Kirjutas:  skandinaaviasse .ilmselt midagi muutus niiet müüdi siin maha.Autod aga olid korralikus topeltlaudseintega kastis
Vana kasutas seda aastaid puukuurina  Smile 
 
Tekib küsimus, kuidas selle kastiga koju sõideti? Smile
Ja vastus, miks autosid ikka pakendatamata müüdi ja müüakse Smile 
Tehasepakendis tsikleid on küll näha olnud, mõned vist ka Eestis.
Et sellel aastal selline auto kastis koju saada, pidi kõva partei genosse olema.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Ega polnud raske kümne rubla eest miski kraana ja GAZ või ZIL musta otsa tegemiseks palgata. Alles Andropov hakkas töödistsipliini nõudma. Kõike sai mustalt. Vahepeal oli vist Tallinnas veotakso teenust ka võimalik tellida.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(11-09-2017, 19:13 PM)linnuke Kirjutas:  Mis puutub nn.tehasepakendisse.
Minu vanemad ostsid 70 te algul Mosse 412.Autod olid mõeldud expordiks kuhugi skandinaaviasse .ilmselt midagi muutus niiet müüdi siin maha.Autod aga olid korralikus topeltlaudseintega kastis,Masin ise oli pukkide peal,trossidega põranda küljes,rattad aga külje peal seintele kruvitud.Vana kasutas seda aastaid puukuurina  Smile Aku,raadio,mõlemad küljepeeglid, jne.pudipadi oli eraldi kastis.

Oh sa poiss, olin juba ära unustanud, et meil oli samasugune !! Siis kast, mitte auto.
Olin väike tatikas kui meile suvilasse selline konteineri mõõtu puukast toodi. Ma ei saanudki tookord neist krdi külameeste naljadest aru, et kui putka uks lahti tehti siis alati keegi vaatas sisse ja küsis, et "a kus siis autu on ?"  Ja vanamees alati vastas, et kui tema jaole sai, siis oli parem kraam juba lännu. Tänks poisid, nüüd on kasti nalja müsteerium lahendatud Smile
See oli ikka üleküla "kast", mäletan veel neid "vihmavarju märke piiskadega" külgedel, ja topelt nooled, et kudapidi kast peab olema ja igasugu kirjad peal, värvimata puidust, topelt plank. Kõik käisid ja uudistasid, et kuda krt see kast nii hästi tehtud on. Vot see oleks ehe asi präegu !
Kui õigesti mäletan, siis see toodi Paljassaare sadamast, aga võin ka eksida, aasta oli vast 77-78.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Ma usun/arvan, et need mossed topiti kasti välismaal kui tagasi saadeti. Ma veidi olen näinud poiskesena neid autode ja kerede tarneid. Ema töötas mul Teenindus Mininisteeriumis varustajana. Nii mõnigi kord sai saadetiste vastuvõtmisel kaasas oldud. Tuli nii ainult kabiiniga UaZ e ja tuli ka ilma sildateta ja mootorita täiskomplektseid sõiduautosid. Kastis polnud ükski.
See, et paljud jubinad olid kilekotis pagasruumis näitas seda, et auto polnud müügiesindusest läbikäinud. Sain veidi infot nn. tagasisaadetud combi kohta. Olla teine kättesaadud Sillamäe laost ja seal oli ta ka ette valmistatud. Auto olla toodud väravasse täitsa sõitvana.
Vasta

Peale nii põnevaid jutte kastist, võiks lõpuks ka pilt tulla  Big Grin

Ise leidsin netist vaid kastis Iži

https://autorambler.ru/mashinavremeni/no...bolshe.htm

   
Vasta

Mis puutub sellesse kastis mossesse ,siis oli ta ikka skandinaaviasse minemas.Minu ema sai autoostuloa aasta viimastel päevadel ,ja aasta lõpuks pidi olema makstud.Mäletan seda rallit ,kui vanemad mööda sugulasi tormasid ,et raha kokku saada.Kast saadi kätte aga Lume tn.lt(peaaegu paljassaar)Kuidas kast kalamajja toimetati ,ei mäleta (peab papsilt uurima).Aga olgu mainitud ,et Ema töötas tollal ETKVL Kooperaatoris ,Paps aga fotograafina ,niiet oligarhidega tegu polnud SadMis puutub aga kuulsasse parteisse ,siis minuteada meie suguvõsas pole keegi sellest s...t läbi käinud.
Vasta

(13-09-2017, 18:55 PM)cesium Kirjutas:  Peale nii põnevaid jutte kastist, võiks lõpuks ka pilt tulla  Big Grin

Ise leidsin netist vaid kastis Iži

https://autorambler.ru/mashinavremeni/no...bolshe.htm

Selliseid puukastides erimargilisi kaherattalised olid tavanähtus Kultuurikaupade ladudes.
Vasta

Sorisin oma mälus veel pisut selle kasti teemal...  
See, et pakend on tekkinud autole tagasi saatmise käigus tundub väga loogiline. See materjal millest see kast oli tehtud, tolline laud, (ei mäleta kas oli hööveldatud või mitte), aga materjal oli vene aja kohta tõesti liiga korralik. Ma ei ole kindel kas ta oli naelutatud või koguni kruvidega aga vana nägi kõvasti vaeva, et seda laiali lammutada. Kogu see laua materjal läks meie suvila alus seina ja on seal siiani. Ja tõesti: see kast oli täis igasugu šablooniga peale lastud märke-värke. Vist oli isegi kiri "FRAGILE". CE märgis oli veel aint puudu Smile

Võimalik, et lauad olid ühelt poolt hööveldatud, sest vanemad ikkagi arutasid kas nii hääd materjali tasub alusseina jaoks kasutada, aga välja ei saant jätta kuna "siin ju kirjad peal". Ja miks nad selle peale ei tulnud, et lauad teist pidi panna? Ju siis olid aint ühelt poolt hööveldatud. 

Jah ei olnud "art deco" aeg veel.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Viljandis Spordi poest ostsin 1988a. Minsk MMB3-3.11 2.11 ,395 rubla maksis. Ratas oli puukastis kenasti. Sai see ümbert ära lammutatud. Tänu sellele puukastile ei märganud ka algul,et tagumine ratas lausa viltu all. Peale esimest sõitu kakkus kohe suunatule juhtme küljest ära,kuna see käis kohe vastu kummi. Kiige kronsad olid valesti kinni keevitatud. Kuna fotomaterjalidega oli kitsas siis ei teinud ma ka pilte..... nüüd muidugi oleks tore vaadata olnud.

T.

ps. Tsikkel kenasti veel alles,ei ole oma esimest mootorratast veel peeneks teinudki.
Vasta

Motikad olid vanasti kõik puukastides, muidu ei saanud neid transportidagi. Müügisaali toodavad rattad pani laotööline kokku. Ostja pidi ise oma kastiga mässama. 
1973 aastal ostsin Jupiter 3. Kast lohistati kaubamaja estakaadi peale, tee mis tahad. Lõhkusin siis kasti lahti ja panin tsikli esiratta alla ja lenksu külge. Muidu ei saa kodogid. Kasti jupid ja muu pakkejama viskasin nende prügikasti ja lükkasin tsikli minema.
Vasta

kui jutt juba kastidest käib siis sattusin kah ühe peale..  Smile

http://www.auto24.ee/used/2627136

polegi sjuukest varianti näinud veel..
huvitav kaua selle karbi kokku panek aega võtab...
Vasta

Selline Eestimaa pinnal.
           
Vasta

Keegi siukesest masianst oskab midagi rääkida? Eesti toode?

[Pilt: IMG_0570.JPG]
Vasta

(03-10-2017, 00:07 AM)marauder Kirjutas:  Keegi siukesest masianst oskab midagi rääkida? Eesti toode?

Eagle SS
Vasta

Pildil oleva masina omaniku kodukas, kus pilte, linke.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne