Vajaks abi jalgratta tuvastamisel
#1

Tere,

Kas te oskate öelda, mis mudeli ja mis aasta rattaga tegu võib olla? Raami number on 5588


Ahti                
Vasta
#2

Kuigi ma asjast midagi ei tea, siis väikesed amatöörlikud tähelepanekud teen siiski, kuna targemad ei ole viitsinud/tahtnud veel sõna võtta ja kindlasti nõuavad detailsemad ja rohkem pilte ja üleüldse kapriisitsevad igatepidi ja ei taha/viitsi igasuguste piltide põhjal asju ära tuvastada. Väike raaminumber viitab kohalikule tööle??? Tagarumm on aastast 1925 aga kas see ka originaal on seda ei oska ilmkindlalt öelda. Ise pakuks, et tagaratas siiski pole originaal ja tegemist on mõned aastad hiljem Eestimaal tehtud raamiga aga kuna kartus lolliks jääda on suur (või kartus seda kinnitada), siis ootame oma fantaasiatega veidi ja vaatame, mis teised pakuvad. MIs ei tähenda muidugi, et kole lähedase raaminumbriga ratta pilti siia panna ei võiks http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=32010

Veleda sadul peaks olema Saksa päritolu ja all ilmselt DRP kiri ka. Kas sadula küljele mingit kirja pole pressitud? Kes ja kas võis kasutada Veleda sadulaid oma toodangu küljes?
Vasta
#3

Raaminumbrist pilti pole aga teeks kinnisilmi pakkumise, et Saare ratas. ETK pole kindlasti. Tagaratas on vist millegi muu küljest.

Diagnoos: ahvivaimustus. Sümptomid: põhjendamatu optimism.
Vasta
#4

Saare tehase ratta sarnane ta tõesti on. Aga päris kindlalt ei julge öelda. Milline näeb välja raaminumber (šrift) ja esisildi koht? Kui saaks rohkem detaile näha, siis oskaksin ehk paremini ka oletada, millega tegu.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Minu mitte amatöörliku tähelepaneku järgi on tegemist saarte naiste jalgrattaga.
Mina näiteks ei karda üldse lolliks jäeda kui midagi valesti pakkun Big Grin
Aga ksf Valdo ja teised teavad rohkem kui mina, aga kes teaks oleks Kass aga ta ei komenteeri kibestumisest selle foorumi teatud teemade pärast Big Grin
Vasta
#6

Tere,

Lisan veel mõned pildid, äkki on abiks.


Tänud
Ahti                        
Vasta
#7

(16-10-2014, 08:51 AM)Ahti Kirjutas:  Lisan veel mõned pildid, äkki on abiks.

Njah, Saare tehasel olid raaminumbri numbrid veidi teise šriftiga...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne