Traat keevituse valik

(22-04-2016, 10:18 AM)jawamees Kirjutas:  
(22-04-2016, 08:12 AM)HMP Kirjutas:  
(21-04-2016, 22:22 PM)jawamees Kirjutas:  HMP


Keevituse koha pealt on kõik õige,isegi Esabi 220V pealt töötav ei anna soovitud tulemust.Keegi mainis siin söepulga väljavõttest,see on võimalik ise juurde aretada,vaja + väljavõte ja lisa lüliti,mis käiviti koos hoiab,siis saab ka elektroodiga keevitada.Söepulga jaoks on migile ka vahejupp saadaval,mis käib düüsi asemele.
[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcTQkp6MPrRiavU6xYAsNUD...UFFcxEUyqt]

Söepulka päris elektroodi väljavõttest kasutada ei saa. Söepulga väljavõte on poolelt poolilt. 
Kui kasutad käpa pealt vahetükiga, siis on vaid peenike pulk ja tapab käppa. 

Ei tea,nii juba pikki aastaid tehtud,käpp korras ja kõik on õnnestunud.Kui Teil seal Handymani riistad on siis on selge pilt.

Big Grin .....oled eelnevat teksti hooletult lugenud ning pole sisu mõttest aru saanud. Loe veel kord, et saaksid selge pildi ette.

Hetkel oman viit keevitust 250A, kõik söepulga väljavõttega korralikud riistad. Esimese keevituse ostsin 1991.a. Kolm aparaati on ostetud eelmine aasta, praegune kõige vanem aparaat on 1994.aastast ja töötab ideaalselt. 
Handymani tol ajal polnud ja selliseid keevitusi seal ka tänaseni pole müüa.
Selleks, et mitte hakkata aretama, võiks osta kohe vastavalt vajadusele sobiva riista.

Üle 20 aasta olen kasutanud selliseid brände - Makita, Metabo, Gedore, Rashol, Speedglas, 3M, Uvex, AGA, Börnglader, Tama, Würth, KS Tools, GeTee...  jne.
Minu teada Handyman selliste nimetustega üldiselt ei kauple.  
Üks erand on... ükskord kaks Metabo nurklihvijat ostsin oma plekkseppadele tõesti sealt ja ei tunne selles suhtes mingit piinlikust. Läksin algselt Stokkerisse neid hankima, aga Handymanis oli odavam, ja nii saigi sealt ostetud.
Nii et,  mul ongi Handymanist ostetud riistad.... Cool

Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta

(23-04-2016, 03:13 AM)HMP Kirjutas:  
(22-04-2016, 10:18 AM)jawamees Kirjutas:  
(22-04-2016, 08:12 AM)HMP Kirjutas:  
(21-04-2016, 22:22 PM)jawamees Kirjutas:  HMP


Keevituse koha pealt on kõik õige,isegi Esabi 220V pealt töötav ei anna soovitud tulemust.Keegi mainis siin söepulga väljavõttest,see on võimalik ise juurde aretada,vaja + väljavõte ja lisa lüliti,mis käiviti koos hoiab,siis saab ka elektroodiga keevitada.Söepulga jaoks on migile ka vahejupp saadaval,mis käib düüsi asemele.
[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcTQkp6MPrRiavU6xYAsNUD...UFFcxEUyqt]

Söepulka päris elektroodi väljavõttest kasutada ei saa. Söepulga väljavõte on poolelt poolilt. 
Kui kasutad käpa pealt vahetükiga, siis on vaid peenike pulk ja tapab käppa. 

Ei tea,nii juba pikki aastaid tehtud,käpp korras ja kõik on õnnestunud.Kui Teil seal Handymani riistad on siis on selge pilt.

Big Grin .....oled eelnevat teksti hooletult lugenud ning pole sisu mõttest aru saanud. Loe veel kord, et saaksid selge pildi ette.

Hetkel oman viit keevitust 250A, kõik söepulga väljavõttega korralikud riistad. Esimese keevituse ostsin 1991.a. Kolm aparaati on ostetud eelmine aasta, praegune kõige vanem aparaat on 1994.aastast ja töötab ideaalselt. 
Handymani tol ajal polnud ja selliseid keevitusi seal ka tänaseni pole müüa.
Selleks, et mitte hakkata aretama, võiks osta kohe vastavalt vajadusele sobiva riista.

Üle 20 aasta olen kasutanud selliseid brände - Makita, Metabo, Gedore, Rashol, Speedglas, 3M, Uvex, AGA, Börnglader, Tama, Würth, KS Tools, GeTee...  jne.
Minu teada Handyman selliste nimetustega üldiselt ei kauple.  
Üks erand on... ükskord kaks Metabo nurklihvijat ostsin oma plekkseppadele tõesti sealt ja ei tunne selles suhtes mingit piinlikust. Läksin algselt Stokkerisse neid hankima, aga Handymanis oli odavam, ja nii saigi sealt ostetud.
Nii et,  mul ongi Handymanist ostetud riistad.... Cool
Mina kasutan spotteri söepulga lisa,kui mõlgid spotiga välja võetud ja plekk jääb plinnima või on plekki liiga "palju"siis sama riistaga on seda mugavam teha kui hakata eraldi migi kohale tirima.Neid söepulga lisasid mis migile käivad ma ikkagi ei kasuta,kuigi nad on olemas.Kui spottimisel tekib mõni väike auk siis olen selle cu si-ga kinni pannud.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=MFtGIvJVFng
Siin parimad keevitajad.
Vasta

(14-05-2016, 22:40 PM)jawamees Kirjutas:  https://www.youtube.com/watch?v=MFtGIvJVFng
Siin parimad keevitajad.
Vähemalt sai 2:00 peal elektroodi ilusti soojaks!   Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Vot see järgmine video on masterklass, nüüd tean, et nii ka saama
https://www.youtube.com/watch?v=IpJzFMscfUE
Vasta

Tere

Kuna uue keevituse valik nii uuele tegijale, kui ka vanale ässale on tegelikult ikka üks peavalu tekitav ülesanne ja üldjuhul kiidab iga kaupmees oma kaupa, siis kirjutan ka siia lükikese ülevaate mis ma vahepeal olen teinud, mida saanud ja mida sellest köigest järeldanud.
Järgnev jutt käib siis rahvakeeli CO keevitustest:

Vabandan ette ära puuduvate kirjavahe märkide ja liigapiikkade lausete eest Big Grin 

Taust:
Oman keevitus kogemust mitte just eriti pikka aga siiski ca 10 aastat, olen töötanud keevitajana ja keevitanud niisama hobikorras igasuguseid rõvedusi kokku. Olen kasutanud Telvin i , Mahe, Wallius, Esab i keevitusi  no eks igasugune uus ja võõras masin tahab harjumist. ise oman ise ehitatut vigurit.

Aga ükspäev ärkasin hommikul mõttega et tahan uut keevitust, sest uued tööriistad teevad ju tuju heaks Wink 
 Käisin ühte walliust vaatamas ... jah suurtel voolutugevustel oli väga hea, kui väikesel sittus ....  midagi oli katki.
Avastasin enda jaoks siis inverter keevitused. Aga korralikud firmad on liiga kallid ja hiinakaid teevad paljud maha. Aga mis siis saab kui mul pole korraga niipalju raha välja käia et osta korralik ja kuidagi tahaksin ikka teada kuidas  see inverterloom käes tundub.
Eirasin kogu seda negatiivset saasta mis levib hiinakate ümber ja ostsin endale maru relva Rolleyes 
                 BAVARIA ELEKTROWERKZEUGGGGG  oli viguri nimi (proovin pilte lõpus panna)  taheti 290.-,   aga maksin 250.-
Kohe kui uue relvaga koju jõudsin  kakkusin masina laiali kuna seal kolises midagi, polnud hullu need olid ainult kruvid Toungue .
peale seda kui olin kõik kruvid oma kohale tagasi paigaldanud  ventilaatorid korralikult kinnitanud ja mõned ühendused paremaks teinud (pildid mis lisan on tehtud enne modifitseerimist) viisin looma garaasi ja proovisin.
Kusjuures traadi etteande mootor on korralik metallist mitte nagu  sellel telwin 210 vms..  igatahes telvinikärakal on plast .


Oi kurja üllatavalt hea, isegi sellise kergematsorti roostepinnalise materjali peale sai keevitada. Hääl oli mõnus mahe susin kui keevitad, mmmmmmm....

njah kleepsul  on siis kirjas et voolu tuleb kuni 250A  aga kell ise keevitamise ajal üle 179 ei läinud, aga sellegipoolest väga hea masin. Põhjavooluga oli nagu lust keevitada paksemat rauda.

Oli plaanis keevitud proovile panna ja hakkasin ajaviiteks uut saunaahju tegema ----  masin pidas vastu
Garaasi ahju lõpetasin ära ---- masin ikka pidas vastu  oi kurja väga mõnus ja sujuv oli teha tööd.

Mis mulle eriti meeldib on sujuv voolu reguleerimine , summuti toru keevitamiseks ideaalne, ei pea enam punktima vaid saab järjest lasta, keevitus sulab korralikult sisse ja jääb kena kaeda.

No ja siis sai üks rull traati ( 5kg ) läbi ja peale seda ka mingi aeg ei teinud keevitus enam korralikku tööd  oi kuradi kahju on  rsk...

Odav ja hää oli aga nüüd tean mida tulevikus osta. Kindlasti inverter, aga seekord natuke tuntum firma, sest hea maitse on juba suus.

Väga spetsiaalne elektriasjade remondimees ütles et ilma skeemita on natuke keeruline viga otsida. Viga ise on selline et voolu ei reguleeri ja siis ei saa ka keevitada. Härra remondimees ühendas mu keevituse nii nagu oli tal testimiseks vaja ja pani  käima . voolunäitur näitas nüüd 403A keevituse peal ja mu 25mm2 tehtud massjuhe oli sekunditega kuum.
tegelt peaks voolu tulema  kuni 180A.

Aga mina ei tea mina pole elektrik.

Kokkuvõtteks:

Hiinakeevitus on hea  selle pilli kohta ütles härra elektrik, et tegelikult on korralikult ehitatud kuigi komponendid on aastast "mine m***i"
Töötas hästi,   mõnele mehele meeldib  mitu korda reha otsa astuda, seega vist ostan uue hiinaka aga teist värvi Big Grin

Aga samas kemppil on uued tööstusvoolu (380V  ??)  pealt     inverterid hmmmm...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                                   
Vasta

(26-05-2016, 12:12 PM)xxx107 Kirjutas:  Eirasin kogu seda negatiivset saasta mis levib hiinakate ümber ja ostsin endale maru relva Rolleyes 
                 BAVARIA ELEKTROWERKZEUGGGGG  oli viguri nimi (proovin pilte lõpus panna)  taheti 290.-,   aga maksin 250.-

......

njah kleepsul  on siis kirjas et voolu tuleb kuni 250A  aga kell ise keevitamise ajal üle 179 ei läinud, aga sellegipoolest väga hea masin. Põhjavooluga oli nagu lust keevitada paksemat rauda.
.........
No ja siis sai üks rull traati ( 5kg ) läbi ja peale seda ka mingi aeg ei teinud keevitus enam korralikku tööd  oi kuradi kahju on  rsk...
.......
Hiinakeevitus on hea  selle pilli kohta ütles härra elektrik, et tegelikult on korralikult ehitatud kuigi komponendid on aastast "mine m***i"
.........
Töötas hästi,   mõnele mehele meeldib  mitu korda reha otsa astuda, seega vist ostan uue hiinaka aga teist värvi Big Grin
Loodetavasti see viimane lause oli pisarsilmne nali iseenda üle  Smile
Kõik eelnev on juba klassika.
Tõstamaa vanasõna ütleb ka, et kui mitu korda sama reha peale astuda, siis iga laks läheb uude kohta ja kui lähebki samasse, siis pole üldse nii valus kui eelmine  Big Grin
Vasta

Ärge iga trollija peale nüüd väga pöördesse minge...

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

hiinast saab säga head kaupa, kuid selle hind on kohati kallim kui kohalike tuntud brändide oma Big Grin odavamalt kindlasti ei saa
Vasta

Mina olen oma 300€ Hiina inverteriga kolm viiekilost rulli ära keevitanud. Ei kahetse ostu. 

[Pilt: 513-200x200.jpg]
Vasta

(27-05-2016, 07:29 AM)Romka Kirjutas:  Mina olen oma 300€ Hiina inverteriga kolm viiekilost rulli ära keevitanud. Ei kahetse ostu. 

[Pilt: 513-200x200.jpg]
Mina olin ka  siis kui masin töötas temaga väga rahul ja väga meeldis sujuv voolu reguleerimine.

Kuid sul on vähemalt mingi logo seal peal ja neid Stamose asju müüakse päris palju ka.
ise olen ka kaalunud mingit hiina brändi saksa nimega Stahlwerk ( http://antehnika.eu/toode/817/poolautoma...-stahlwerk   )  hind 670.-
Oma hiinaka ehk siis  Stahlwerk plasmalõikuriga olen väga rahul (CUT 70).

Technomig 210 Dual Synergic INVERTER maksab ( http://www.weldwell.ee/keevitusseadmed/p...-inverter/ ) :

-->
  Tere


500+KM (600 EUR km/ga )

Laos. Garantii 2 aastat

Lugupidamisega
Jaak Soolep
info@weldwell.ee
5035188

Ühel on nimi ja teisel on koormatavus parem (Stahlwerkil on siis parem)

Ei oskagi mida valida, suve lõpuks otsustan
Vasta

Ei pidanud vastu  ostsin Telwin mastermig 400 (kasutatud)   hea vahepeal ajaviiteks tööd teha.  Väikeste vooludega ei ole nagu kõigeparemas korras.

Tegelikult tahan ikka mingit 200A inverter MIG i Toungue    tundus hää.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne