Kust saada juhtmete ümbristoru/voolikut?
#1

On keegi leidnud kuskilt nt. auto kaablikimpude ümber sobivat musta õhukeseseinalist plasttoru või voolikut?

Do'nt panic
Vasta
#2

Gofreeritud musta plastkõri müüakse näit. ehitusmaterjalide kapuluste elektriosakondades.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#3

Knoke kaupleb ka huvitavate asjadega, ma ei üllatuks kui see nende kaubavalikus on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#4

On olemas ka must tekstiilalusel teip. Sobib suurepäraselt juhtmekimbu koostamisel. Kust sain? Sõber tõi...

Tervitab Veteran.
Vasta
#5

termokahanevat on vist pea igas ehituspoes müügil. Sellele kuuma ei pea ju andma.. aga kui annad, jääb veel ilusam. 
Vasta
#6

(02-12-2014, 13:59 PM)Veteran Kirjutas:  On olemas ka must tekstiilalusel teip. Sobib suurepäraselt juhtmekimbu koostamisel. Kust sain? Sõber tõi...

Tekstiiliteipi olen ostnud "Tehnika äri" poest. 
Juhin tähelepanu, et tekstiiliteip ei sobi kokku õlise kohaga. Hiljem juhet näppides venib nagu tatt näppude küljes. A tegelikult ka osa elektrikuteibi liime venivad pärast õliga ristamist.  Sad
Vasta
#7

Würth´ist saaks korralikku asja
Vasta
#8

Tööriistamarketis olid meetriga erinevad kõrid täitsa olemas.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

Tänud vastajatele! Uurin vihjatuid kohti.

Do'nt panic
Vasta
#10

Juhul kui puudub võimalus kõri juhtmele otsa ajada(ntx tugevalt haruline juhtmestik), võib kasutada spiraalset kõri. Mähid ümber ja kaitseb väga hästi hõõrdumise vastu, kuna on paksu seinaga. Samas jääb kimp painduv.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#11

Palju meetreid ja kui jämedat vaja? 

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#12

Veel variant- kurgikasvatajate tilkkastmisvoolikusse on hea juhtmeid tõmmata. Hea musta värvi õhuke, sitke, ilmastikukindlast plastist. Lamedana siselaius 24 mm. Iga 290 mm järel väike vaevutuntav naast- tilga väljatulek. Tegijatel maas teda kilomeetreid. Iga aasta üles, kerimisel lühiksed jupid praagib välja.. Ajapikku teda sattunud igale poole, jääb kultivaatori pii taha, mäeküljel viinamarjade vahel jalus jne. Olen selle juppidesse puupeitleid, metallipuure tera kaitseks pannud, õunapuudele talveks papi ümbersidumisel nöörina kasutanud jne. Väga tirida, siis venib õhukeseks ja peeneks.
Vasta
#13

(02-12-2014, 21:30 PM)rocker Kirjutas:  Palju meetreid ja kui jämedat vaja? 

Jään praegu täpse vastuse võlgu aga siseläbimõõdud on umbes 5, 10 ja 15mm. Pikkusi ei oska prognoosida. Mõõdan juhtmed õhtul üle ja siis tean, kui palju mida vaja on. Värv peaks olema must ja pealt sile.

Do'nt panic
Vasta
#14

Rumala inimesena mina muidugi päris aru ei saa, mida Sa vajad ja mille jaoks täpsemalt. Aga kui pead silmas nn rüüsi, siis mitmes mõõdus musta rüüsi peaks olema näiteks Esvika või on ta Esvika Elekter vms, kaupluses. Kunagi vist oli Tallinnas Mustamäe kandis, igatahes Paide Esvikas on seda materjali olemas,mitme mõõduga,  Esvikal ka leht võrgus, vb on sealgi kirjas midagi.
Vasta
#15

Et mitte jääda paljasõnaliseks, siis siia üks pilt:

[Pilt: 238203854fe487_l.jpg]

Tarvis on selliste mõõtudega ja nii peenemat, kui jämedamat. Nagu lubasin, mõõdan üle, siis tean kui palju mida.

Elektritarvete poes paistavad olema kas gofreeritud, jäigad või paksuseinalised. Otsingule "rüü" tuleb vastuseks ainult termokahanev.

Do'nt panic
Vasta
#16

Nii, nagu Savisaar peale 3 x-t seletamist, nii ka mina hakkan juba midagi aru saama. Otsinguga rüü, või siiski rüüs, ei pruugi vb tõesti vastet anda (ei vaevuta kõoke pudi-padi üles riputama) aga olemas nad on ja termiliselt ei kahane. Kuid seina paksus on alla 1 mm. Räägin Esvikast. On kodus keldris ka mõnda mõõtu "igaks juhuks" varutud, võin seina püaksusi katsuda mõõta aga alla 1 mm on nad kindlasti.
Ja nüüd võib vist juba ka avalikustada, et soolhapet on mul ka igaks juhuks varuks.  Rolleyes
Vasta
#17

Tänud veelkord aktiivsetele kaasaelajatele. Vedrutan võibolla juba täna Esvikast läbi, et oma silmaga (kuninglikuga) ikkagi veenduda, mis neil siis riiulis või selle kõrval parajasti on. Vahemärkusena lisan, et mina eelistan fosforhapet, seda annab nii tehnika töötlemiseks, kui ka karastusjookide valmistamiseks kasutada Smile

Do'nt panic
Vasta
#18

Vene keeles oli vist selle nimi "kembrik"...Leedu keeles aga  "Kembrikas" nii väidab  Googel otsing    Toungue

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#19

Esvikas käidud. Tänud härra kass! Seal on tõesti õige asi olemas, kuid mälu järgi on mõõdud 6, 8, 10 ja 19mm. 
Vaja on 5mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm. 5mm asemel annab 6-se panna, kuid kardan, et 12mm-se ja 15mm-se asemel 19mm-st kasutada oleks natuke näotu. Seega otsin puudu olevaid mõõtusid edasi.

Do'nt panic
Vasta
#20

(03-12-2014, 18:14 PM)giordanobruno Kirjutas:  Vahemärkusena lisan, et mina eelistan fosforhapet, seda annab nii tehnika töötlemiseks, kui ka karastusjookide valmistamiseks kasutada Smile
Tahad pimedas helendama hakata ve?  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne