Generaatori ehitus
#1

Tere!Proovin siis lisada oma generaatori ehitamise.

Vasta
#2

youtubesse otsinguks (homemade isetehtud generaator)
Vasta
#3

Räägi vähe lähemalt oma genekast. Millisest mootorist tegid, milliseid magneteid kasutasid, palju välja annab jne. 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#4

Kuna tehase etiketti ei olnud siis mõõtsin pöörded mehhaaniliselt (750 p/min) mootor umbes 4kw
Vasta
#5

Inimkatsete tulemusena kannatas igale faasile ühendada järgi ühe rellaka,vaikselt vändates hakkasid rellakad käima.Muide rellakas käivitub 20+ volti.
Vasta
#6

Palju välja annab?Eks kõik oleneb ühendamisest,kas 3f või 1f?Tahaks tulevikus teha mingi WAWT-i.
Vasta
#7

Tere!

Teema on hea, aga ole hea, katsu kirjutada kõik oma jutt ühte postitusse ja kirjuta kohe pikalt ja laialt. foorumite hea tava järgi ei tehta kahte järjestikust postitust. Mida tegid, millest tegid, kuidas tegid. Siis on teistel ka huvitav lugeda. Vaata sedasama sinu esimese postituse teemat taastuvenergia kohta, kus teised ksf! kirjutavad pikalt ja illustreerivad oma juttu piltidega. Nii on kohe kõigil hea lugeda. Praegu paistab üks huvitav video, mis tekitab aina küsimusi (eespool küsitud), millele oleks hea vastuseid saada.

Taavi
Vasta
#8

(13-12-2014, 08:27 AM)aigark Kirjutas:  Palju välja annab?Eks kõik oleneb ühendamisest,kas 3f või 1f?Tahaks tulevikus teha mingi WAWT-i.
Sedasi tehtud genedel saabub ühel hetkel voolu piir induktsioon takistuse tõttu. Selle saad lühise abil välja mõõta kui on vastav ampermeeter olemas mis selle ära kannab.
 Kui gene hakkab andma 10A, siis edasi sõltub kõik juba kasutatavast pingest. Mida kõrgem pinge, seda suurem võimsus ja seda suuremaid pöördeid on vaja, et saavutada suurem pinge.

Küsimus tekkis selle 3f ja 1f ühenduse kohta. Mida sellega täpsemalt mõtlesid?
Seessuhtes, et kolmefaasilise gene ühendamine ühe faasi peale eeldab gene ümbermähkimist.
Delta ja täht ühendus lõppvõimsust suurelt ei mõjuta. Muutub väljund pinge. Deltas on võimalik saada küll rohkem voolu, aga pinge langeb 1,73 korda, mis tähendab, et sama pinge on vaja suuremaid pöördeid ja uitvoolude pärast hakkab delta puhul tekitama pisut lisa soojust mis tahab jälle natuke rohkem sisend võimsust.
Deltat tasub kasutada, siis kui on võimu palju. Tähte kui võimsust vähe(tuul nõrk), kaod on väiksemad.

Kui sealt mootorist kõik kätte saada, siis 4kW VAWT oleks uhke küll.

Südamiku kallal toriseks ka natuke.
Olen ühe riga mootori kunagi sama moodi teinud ja hiljem selgus, et järgmine südamik tuleb teha otsastlõpuni uus, sest sedasi tehtul jääb magnetite südamikus olevate voogude osa segaseks ja magnet jõud väheneb. Õigem oleks teha magnetite alla terasest osa mis võimaldab magentringi sulgeda magnetite vahel paremini. See osa ei pea olema erilist midagi muud kui terastoru mille seina paksus on umbes sama või natuke väiksem kui magneti paksus.  toru sisu võib olla mingist mitte magnet materjalist, et ei tekiks jälle mingeid arusaamatuid magnetjõudude suundi.

See kõik ei tähenda seda, et olemasolevat ei peaks proovima. Võibolla, et töötab suurepäraselt.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne