Kodutehnika remont

Masina vanust ei tea,ostetud osta.ee 2 aastat tagasi mingi 40€.Too must kast maha põöllend,mis kast on ei tea ja kust uut saada?Kõrval olev pistikupesa oli ka kinni suland ja eemaldus trükiplaadilt.Hetkel juba tuliuus beko teenimas ultramoodsa mootoriga.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta

Eks ta ikka relee ole

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Minu arvamus, et pole mõttet seda elektroonika plokki elustama hakkata.
Seal ei ole ainult relee maha põlenud vaid kindlalt veel midagi+ rajad jne.
Kuhu need pistikust juhtmed lähevad ? 
Vasta

Jõudu kodutehnika remontijatele!
Postitan siia ka oma probleemi Whirlpool pesumasinaga. Tegemist mudeliga AWO/D 43130.

Sümptomiteks on, et valides mingi kindla pesuprogrammi (nt.1h), muudab masin ise selle mingil hetkel näiteks 3h programmiks.
Lisaks ei tsentrifuugi enam ühesgi programmis.

Kas tasuks veel remontima hakata (ilmselt tuleb mingi elektroonika välja vahetada)
või läheb see kallimaks kui uue ostmine?
Vasta

(09-09-2015, 10:41 AM)tartz1 Kirjutas:  Sümptomiteks on, et valides mingi kindla pesuprogrammi (nt.1h), muudab masin ise selle mingil hetkel näiteks 3h programmiks.
Lisaks ei tsentrifuugi enam ühesgi programmis.
tsentrifuugist ei oska arvata, aga programmide juhuslikkus esines mul suvekodu Upoga. Küll juba programmi valimisel. Sel määrab programmi pöördlüliti asend ning lüliti taga oli lihtsalt kaks juhet. Ma ei vaevunud mõõtma, aga ilmselt vastab erinevatele asenditele lihtsalt erinev takistus. Kui seal on kontakt ebastabiilne (ja masin ka jooksvalt töötades pöördlüliti asendit kontrollib?), võib aidata selle puhastus + korrastus. Mul tundus aitavat - eks tõde selgub siis, kui masin on rohkem kui paar korda anomaaliateta töötanud.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(08-09-2015, 20:21 PM)Qunts Kirjutas:  Minu arvamus, et pole mõttet seda elektroonika plokki elustama hakkata.
Seal ei ole ainult relee maha põlenud vaid kindlalt veel midagi+ rajad jne.
Kuhu need pistikust juhtmed lähevad ? 

Kahjuks pole hetkel halli aimugi,aga võin vaadata.Pistik oli paremalt esimene kui paneel eemaldada.Nagu õigele narkarile kombeks peale uue masina toomist vaatasin karule kõhtu mis võiks haiget teha.Ega ma ise arvasin kah,et suht lootusetu.
Vasta

(09-09-2015, 10:41 AM)tartz1 Kirjutas:  Jõudu kodutehnika remontijatele!
Postitan siia ka oma probleemi Whirlpool pesumasinaga. Tegemist mudeliga AWO/D 43130.

Sümptomiteks on, et valides mingi kindla pesuprogrammi (nt.1h), muudab masin ise selle mingil hetkel näiteks 3h programmiks.
Lisaks ei tsentrifuugi enam ühesgi programmis.

Kas tasuks veel remontima hakata (ilmselt tuleb mingi elektroonika välja vahetada)
või läheb see kallimaks kui uue ostmine?
Kas vee pumpab välja ?
Viga võib olla: Nivoo anduris, Mootori harhjad, pump umbes või kulunud.
Siinkohal mainin ära; paljud arvavad, et kui võttavad pumba maha ja ta tühjalt töötab siis järelikult korras. Järgmiseks lastakse vesi sisse (külm) ning proovitakse ja ta võib jälle töödada või siis mitte.
Aga kui pump on 60 kraadises vees on püsimagnet tunduvalt nõrgem ja kui puksid on kulunud (ei ole vahetatavad) siis ta ei jõuagi ringi tõmmata.
Kas kanalisatsioon on puhas ja veel ikka oleks kuhugile minna ?
Kui aega masin muudab võib olla viga kontaktoris (lüliti kust valid programmi)
Samas võib ka vihga olla pumbas, küttekehas, temperatuuri anduris jne.
Vasta

(08-09-2015, 20:21 PM)Qunts Kirjutas:  Minu arvamus, et pole mõttet seda elektroonika plokki elustama hakkata.
Seal ei ole ainult relee maha põlenud vaid kindlalt veel midagi+ rajad jne.
Kuhu need pistikust juhtmed lähevad ? 

Juurdlus teostatud,kollane juhe läheb tenni valgele otsale ja punane ukse lülitisse ja just see punane ongi kärsanud ja suland.
Vasta

(10-09-2015, 15:48 PM)muska71 Kirjutas:  
(08-09-2015, 20:21 PM)Qunts Kirjutas:  Minu arvamus, et pole mõttet seda elektroonika plokki elustama hakkata.
Seal ei ole ainult relee maha põlenud vaid kindlalt veel midagi+ rajad jne.
Kuhu need pistikust juhtmed lähevad ? 

Juurdlus teostatud,kollane juhe läheb tenni valgele otsale ja punane ukse lülitisse ja just see punane ongi kärsanud ja suland.
Proovi plokk korda saada ja siis tuleks mõõta üle kütekeha, ega ta maandusesse ei anna ja ukselukusti tuleb välja vahetada ja alles siis võiks hakkata uuesti proovima kas tuleb eluvaim sisse muidu võib uuesti maha põleda.
Vasta

Nii! Tehtud siiani: puhastasin ära vee äravoolu vooliku ja pumba. Eriti hull ei olnud
ja nagu arvata võis ei muutunud masina töös midagi.

Ei tahaks ise rohkem lõhkuda-lammutada, sest ilmselt on viga siisiki mingis anduris või
selles pöördlülitis.

Uuriks kuhu tasub sellist masinat remonti viia? (Whirlpool AWO/D 43130)
Vasta

(15-09-2015, 15:54 PM)tartz1 Kirjutas:  Nii! Tehtud siiani: puhastasin ära vee äravoolu vooliku ja pumba. Eriti hull ei olnud
ja nagu arvata võis ei muutunud masina töös midagi.

Ei tahaks ise rohkem lõhkuda-lammutada, sest ilmselt on viga siisiki mingis anduris või
selles pöördlülitis.

Uuriks kuhu tasub sellist masinat remonti viia? (Whirlpool AWO/D 43130)

Vot ei lugenud välja kus Eesti otsas asud ?
Kui Tln. inimene, või siis lähedalt võid minule helistada.
Vasta

Nüüd soovin mina abi kodumasina remondil.
Nimelt tahab ühe pesumasina trumlirist (Spaider) vähe treimist ja uue puksi tegemist. (pronks või roostevaba teras) Vana simmerlingi koht on kahjustada saanud ja augud sees.
Hea oleks kui kodanik kes viitsib sellist tööd teha asuks TLN ja selliste asjadega nagu ikka kiire.
Et aimu saada mida vaja teha lisan paar pilti. (NB. Võll ei käi Silimiinium kolmiku seest välja)
Samas lisan, et pole mõttet teha pakkumisi 100+ € Selle raha eest saan uue.
Pigem pakkumised mis alla 50 € 
Kui kaubale kellegiga saan võib leida tööd ka edaspidi, mis muidugi ei tähenda, et iga kuu hakkan tüütama aga vahel ikka.

Kui kedagi huvitab selline töö siis võtta ühendust
55 588 588 Kuuno


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta

(25-11-2015, 21:10 PM)Qunts Kirjutas:  Nüüd soovin mina abi kodumasina remondil.
Nimelt tahab ühe pesumasina trumlirist (Spaider) vähe treimist ja uue puksi tegemist. (pronks või roostevaba teras) Vana simmerlingi koht on kahjustada saanud ja augud sees.
Hea oleks kui kodanik kes viitsib sellist tööd teha asuks TLN ja selliste asjadega nagu ikka kiire.
Et aimu saada mida vaja teha lisan paar pilti. (NB. Võll ei käi Silimiinium kolmiku seest välja)
Samas lisan, et pole mõttet teha pakkumisi 100+ € Selle raha eest saan uue.
Pigem pakkumised mis alla 50 € 
Kui kaubale kellegiga saan võib leida tööd ka edaspidi, mis muidugi ei tähenda, et iga kuu hakkan tüütama aga vahel ikka.

Kui kedagi huvitab selline töö siis võtta ühendust
55 588 588 Kuuno
Äkki saad sealt uue: http://sevi.ee/vi-inavto+imo+i2125237
Vasta

Tere,
kui nõudepesumasin on väljalülitatud, siis koguneb masina põhja ikkagi vesi, mis tuleb siis veetrassist.
Kas keegi oskab öelda, mis võib viga olla?
Ise kahtlustan, et äkki miski klapp kuskil enam ei pea, aga ühtegi masinat lahti võtnud pole ja nende hingeelu ei tunne.

jaak
Vasta

Samsung WF- s 861 pesumasinal irdus rihm ja võttis kaasa mõningad juhtmed mootori pistikust ja trumli maanduse vist.  oleks soov uuele rihmale ja  el. skeemile, kui kusagilt vaadata oleks. ( mootori pistikus on 2 viimast PIN`i vist tühjad ???)
 jämedam roheline läheb trumlisse  ja teine peenem roheline on hetkel tundmatust kohast lahti. pildid hiljem, kui vaja.
  Kes oskab aidata   5157923

 Parimat   h2rra.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(12-01-2016, 12:02 PM)h2rra Kirjutas:  Samsung WF- s 861 pesumasinal irdus rihm ja võttis kaasa mõningad juhtmed mootori pistikust ja trumli maanduse vist.  oleks soov uuele rihmale ja  el. skeemile, kui kusagilt vaadata oleks. ( mootori pistikus on 2 viimast PIN`i vist tühjad ???)
 jämedam roheline läheb trumlisse  ja teine peenem roheline on hetkel tundmatust kohast lahti. pildid hiljem, kui vaja.
  Kes oskab aidata   5157923

 Parimat   h2rra.

Tegelesin sama teemaga just enne jõule - Samsa rihma saab www.sevi.ee või ebay (saksast sain 2x odavamalt)

Skeemi kohe google'st ei leidnud ja Samsa mudel ilmselt teine, aga mul lõhkus ka rihm peenema rohelise ja see läks trumli mootori külge (sinna läks 2 peenemat rohelist)
Jämedam tumeroheline oli mul trumli maandus
Vasta

(09-01-2016, 12:29 PM)alopex Kirjutas:  Tere,
kui nõudepesumasin on väljalülitatud, siis koguneb masina põhja ikkagi vesi, mis tuleb siis veetrassist.
Kas keegi oskab öelda, mis võib viga olla?
Ise kahtlustan, et äkki miski klapp kuskil enam ei pea, aga ühtegi masinat lahti võtnud pole ja nende hingeelu ei tunne.

jaak

Tere.
Nõudepesumasin on ühendatud kuhu ? 
Kui on kraanikausi alla trappi ühendatud siis tõsta trapist tulev ots peale trappi kõrgemale, et ei tekkiks vaba sisse voolu masinasse, kuna masinal puudub klapp, et ei hakkaks masinasse jooksma, aga kui ühendatud mujale siis sisselaske klappi membraan on vähe katki või mingi sodi vahele jäenud (ei käi lahti) ja vajab vahetust !!!
Vasta

(12-01-2016, 12:02 PM)h2rra Kirjutas:  Samsung WF- s 861 pesumasinal irdus rihm ja võttis kaasa mõningad juhtmed mootori pistikust ja trumli maanduse vist.  oleks soov uuele rihmale ja  el. skeemile, kui kusagilt vaadata oleks. ( mootori pistikus on 2 viimast PIN`i vist tühjad ???)
 jämedam roheline läheb trumlisse  ja teine peenem roheline on hetkel tundmatust kohast lahti. pildid hiljem, kui vaja.
  Kes oskab aidata   5157923

 Parimat   h2rra.

Kui mälu ei petta siis tegu õhukese eestlaetava pesumasinaga.
Skeeme otseselt tehased ei väljasta aga  mul enamvähem sama masin müügis ja saame vaadata, kuhu mingi ots lähen ja kust tuleb.
Roheline on maandus ja selle võid otse mootori korpusesse panna või üldse panematta jätta. Aga mis see peenem roheline on nii otseselt ei oska koha nägemata öelda.
Osadel samsungidel on jah 2 viimast pin tühjad.
Kui saad tõsta peale ja vaatame mul tööjuures järgi.
Kuuno
55 588 588
Vasta

Minule ei pea seletama, mis ja kus asub Sevi Big Grin
Vasta

Tänud vastamast. kui vangist lahti saan siis kohe   Big Grin  (lume vangist)

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne