Kodutehnika remont
#61

(24-05-2015, 08:47 AM)Qunts Kirjutas:  Aru ei saanud kas ta siis vett soojendas pesuprogrammiga ? 
Jep. Hakatuseks startis ise see esimene, 70 kraadine programm ja küttis nii et auras!  Smile Pärast pumpas vee ilusti välja ja loputas kuulmise järgi ka. Kõike tegi mu arust, ainult lõpp jäi kahtlane. Võib olla siis nõrutas ja mina ei kärsinud lõppu ära oodata. Tõsi ta on, et varem pole sellist looma majas olnud ja esimese hooga vahin nagu vasikas aiaväravat. Võib olla tekitasin ilmaasjata paanikat.  Rolleyes
Tänud manuaali eest, krahvihärra! See küll võeras keeles, mida ma suurt ei oska, aga küll ma läbi närin. Googelmoogeli tõlk siinkohal abiks. Ise googeldades leidsin ainult sama numbriga külmiku manuaali.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#62

Vaatan homme tööjuures äkki leian ka Eesti keelse Big Grin
Aga selleks vaja PNC numbrit. Kui viitsid kijutada asub see ukse vasakus servas.
Vasta
#63

(24-05-2015, 21:11 PM)Qunts Kirjutas:  Vaatan homme tööjuures äkki leian ka Eesti keelse Big Grin
Aga selleks vaja PNC numbrit. Kui viitsid kijutada asub see ukse vasakus servas.
Saatsin numbri privasse. Õhtul oli mahti natuke soomekeelset uurida ja sain juba palju targemaks. Tänud!
Selgus, et noolega tuluke tähendab tõepoolest programmi lõppu ja edasi ei peagi midagi toimuma. Tulukese kustumine ukse avamisel on loogiline. Masin arvab et nõud võeti välja ja seega asi lõppenud. Alumised tulukesed jäävad põlema selle pärast, et keemia on sahtlites puudu ja masin küsib seda juurde. Kogu lugu! Masin seega korras ja error vaid endal kupli all. Nüüd peab hakkama uurima, mis keemiat sinna sisse osta. Soovitusi on? Masin lubab instruktsiooni järgi panna nii pulbrit kui tabletti, nii eraldi pesuvahendit ja soola kui ka mingit 3 ühes tabletti. Mingi tablett oli sees ka koos läbipaistva pakendiga, selle võtsin enne proovimist välja.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#64

Tekkinud üks mureline pesumasin Wirpool AWE2316.
Kuna masin ämma oma, siis püüan hankida võimalikult palju infot, enne kui parandama asun. Muidu ei pea närvid vastu.

Mure masinaga on aga järgmine. Kui panna tavapärane kogus pesu, siis esimeste vuukimiste ajal katkestab töö, paneb punase tööriistaga tule põlema ja peale poolt päeva seismist enam ei käivitu.
Küttekeha toimib.
Veepump kah.
Vesi peale tuleb normaalselt.
Vedrustusel ei ole tuvastanud erilisi hädasi.
Laagrid on hääle järgi viisakad.
Katlakivi kogus minimaalne.

Ämmakandidaadil oli(enam masin lihtsalt ei luba Big Grin ) kombeks panna pesu mitme normijagu korraga ja seda ilma naljata. Kui masinasse kere raskusega veel midagi sisse suutis toppida, siis seda ka tehti. Nüüd masin siis pirtsutab ja ei lase vahel isegi normaal kogust pesta. Mõne pluusi kaupa on suht tüütu. Kuna aga vahel naine sealset masinat kasutab, siis võiks ta korda saada.

Tänud!

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#65

(24-06-2015, 22:03 PM)karvik Kirjutas:  Tekkinud üks mureline pesumasin Wirpool AWE2316.
Kuna masin ämma oma, siis püüan hankida võimalikult palju infot, enne kui parandama asun. Muidu ei pea närvid vastu.

Mure masinaga on aga järgmine. Kui panna tavapärane kogus pesu, siis esimeste vuukimiste ajal katkestab töö, paneb punase tööriistaga tule põlema ja peale poolt päeva seismist enam ei käivitu.
Küttekeha toimib.
Veepump kah.
Vesi peale tuleb normaalselt.
Vedrustusel ei ole tuvastanud erilisi hädasi.
Laagrid on hääle järgi viisakad.
Katlakivi kogus minimaalne.

Ämmakandidaadil oli(enam masin lihtsalt ei luba Big Grin ) kombeks panna pesu mitme normijagu korraga ja seda ilma naljata. Kui masinasse kere raskusega veel midagi sisse suutis toppida, siis seda ka tehti. Nüüd masin siis pirtsutab ja ei lase vahel isegi normaal kogust pesta. Mõne pluusi kaupa on suht tüütu. Kuna aga vahel naine sealset masinat kasutab, siis võiks ta korda saada.

Tänud!

Mõõda üle küttekeha, ega ta maandusesse ei toppi ennast kui märjaks saab!!!
Teiseks vaata üle mootori harjad, ega need otsas pole !
2316 on ju pealt leatav ja kui sellel näiteks vesi ületab temperatuuri 40+ kraadi siis vesi ei välju masinast ja nõuab pumba vahetust !
Kui eelppol nimetatud asjad on korras siis elektroonika plokkil on kas otsas kondekas 1 mikrofaradit X2 või seitsejalg ning lisaks veel mõni takisti krt. peast ei mäleta enam kõike Big Grin
KSF Basilio on elektroonikas kõvem kärbes kui mina Big Grin
Isiklikult arvan, et väljapumpamise pump on lõppetanud töölepingu, kuna on palstmassist ja masinal juba vanust 7+ aastat. (plastik noh)
Vasta
#66

Viga on olnud pea aasta juba tegelikult. Lihtsalt sealne kliima on minujaoks nii vastuvõetamatu, et hoovõtt alles käib Big Grin.
Praeguse seisuga oskan siia veel lisada, et mootori harjad olid head(siis kui viga tekkis)
Pumpab ta suht käbedalt ja suure normaalse survega vee välja. See soojast peast kokku jooksmine on muidugi võimaus mida ma ei ole kontrollinud.

Küttekeha ja juhtploki proovin üle vaadata. Eks siis kurdan uuesti kui midagi tarka leian.

Tänud.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#67

vabandust. täieliku võhikuna tahaks siiski veidi prääksuda.
ärge väga pahandage kui koledasti võssa panen.
a vägisi jääb mulje, et sel viimasel massinal on koorma kaalumise sisteem peetis.
Vasta
#68

Seda ma isegi kuulatama jäin, et äkki kusagil selline andur. Aga kus või kas?

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#69

Nii palju kui asjast aru olen saanud siis just esimeste vuukimiste ajal ta kaalub koormat ja arvestab pesu kestvuse selle järgi...
Keegi oli siin foorumis ka kõvem pesumasina spets.
Vasta
#70

(25-06-2015, 07:26 AM)maisalup Kirjutas:  Nii palju kui asjast aru olen saanud siis just esimeste vuukimiste ajal ta kaalub koormat ja arvestab pesu kestvuse selle järgi...
Keegi oli siin foorumis ka kõvem pesumasina spets.
Mind mõtled ?

Olen mina näinud ainult Siemens IQ seeria kõigekallimal masinal kaalu mehanismi (elektrooniline) mis oli amordi sees aga whirlpoolil ja teistel pole veel näinud aga eks otsige ülesse ja öelge mulle ka kus see kaal asub.
Vasta
#71

(24-06-2015, 22:03 PM)karvik Kirjutas:  Tekkinud üks mureline pesumasin Wirpool AWE2316.
...

Küll teine mudel, kuid samast ajastust pealtlaetav Whirlpool tegi meil sarnast nalja. Tõsi, meil keeldus NEIL kordadel üldse pesemast. Kui käima läks, pesi kenasti lõpuni. Kaks korda aitas küttekeha vahetus, kolmandal korral viskasin kuuri alla ja tõin asemele pruugitud masinatega kaubitsevalt häält tuttavalt Husqvarna.

Esimene küttekeha kooles viiendal aastal - oli reaalne vooluleke maandusesse. Selle asendasin kasutatud masinalt pärineva kontrollitult korrasoleva küttekehaga. Aastakese toimis, siis jälle sama kino. Seekord minu multimeeter leket ei näidanud, kuid küttekeha vahetus aitas jälle nii aastaks. Möödunud jõulude paiku tegi jälle diskot. Ei hakanud enam jändama, kuna masin kippus ka tuba mööda rändama (eks tal oli räme hunnike pesu pestud ka juba), siis vahetasin järgmise vastu välja.

Kui kellegi on mudeli AWE 6316 küljest miskit vaja, siis võib küsida. Wink
Vasta
#72

Meil olid sõjaväes miskised whirpolid mis algul kui pesu sisse panid ja luugi kinni, siis pööritas vaikselt ning näitas kaalu ja pesuaja kui kaua peseb, mida rohkem manti sisse lükkasid seda kauem pesi...
Vasta
#73

suure osa massinate reklaamides on juba kaua aega figureerinud umbes selline fraas, et automaatne pesu koguse määramine.
mida iganes see siis tähendab.
eks maailm on imeline muidugi, aga natsa keeruline on mõista, kuidas küttekeha saab peetis olla kui masinasse normaalne kogus pesu panna ja kui piirduda sokipaariga, siis enam pole küttekehaga jamasid.
Vasta
#74

(24-06-2015, 22:16 PM)Qunts Kirjutas:  KSF Basilio on elektroonikas kõvem kärbes kui mina Big Grin
Basilio ei ole kahjuks pesumasinatega eriti kodus. Remonditöö juures loeb rohkem kogemus kui teoreetiline baas. Mitte et seda viimast vaja poleks, vastupidi, aga palja teoreetiku jaoks võib viga alguses olla kus iganes. Mis tähendab aeganõudvat süvenemist ja katsetamist. Kogenud parandaja teab ära tüüpvead ja nõrgad kohad ega raiska nende otsimisele (enam)aega.
Kui ämm tõesti selline punase kolmhargiga metsaline on, siis äkki olekski targem talle osta.ee-st või muust taolisest kohast 50-eurone töökorras masin muretseda.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#75

Ei mäletagi mida kõik kirjutasid aga proovin midagi kirjutada.
Keegi kirjutas et sokkipaariga peseb: Viga võib olla näiteks mootori harjades või taseme/nivoo anduris või selle paisupaagis kus ujub S…t.
Keegi või isegi mittu tegelast mainisid küttekeha: Kütekeha võib lekkida ka nii, et kui soojeneb hakkab lekkima ja seda mõõta vähe keerulisem ja enamus elektroonilisi masinaid kontrollib asju ennem kui käevitub aga whirlpool ei suuda seda veakoodiga väljendada.
Jah viga võib olla kütekehas aga võib ka olla milles iganes kuna kõik asjad on omavahel seotud !!!
Teinekord on väga raske veast aru saada, kuna naine räägib mehele, et oli nii ja mees mõtleb oma loogikaga, et nii ei saa olla ja räägib omamoodi ja kokku ongi pudru ja kapsad. Kõige hullemad on need inimesed kes hakkavad kindlalt raiuma, et viga on ju selle !!! Aga mida mina siis tean? Olen loll edasi ja lasen ikka inimestel remontida, kui nad on targemad kui näiteks mina kes on pidanud näppima peumasinaid 22 aastat.

Küsimus KSF. Basilio mida tähendab kondekal 1,5 mikrot X2 ??? Just see X2, mis tähendab ?
Vasta
#76

(25-06-2015, 09:08 AM)diesel Kirjutas:  suure osa massinate reklaamides on juba kaua aega figureerinud umbes selline fraas, et automaatne pesu koguse määramine.
mida iganes see siis tähendab.
eks maailm on imeline muidugi, aga natsa keeruline on mõista, kuidas küttekeha saab peetis olla kui masinasse normaalne kogus pesu panna ja kui piirduda sokipaariga, siis enam pole küttekehaga jamasid.

Sellele küsimusele pidin lausa eraldi vastama ja mõtisklesin pikkalt kas ikka vastan. (jube keeruline küsimus)
See on sama sugune reklaam, nagu kasutage Galgoniti ja teie pesumasinasse ei tekki katlakivi mis lõhub masina peale esimest kasutuskorda ! 
Nüüd tuletame meelde mis kraadi juures tekkib katlakivi ja mida selleks peab veesi sisaldama (vastust ette ei ütle) Samas lisan kas teie või teie naine pühib tolmu lambi pirnilt ??? Kas sellepärast põleb ta kiiremini läbi ???
Küll masinad kaaluvad pesu ja siis mõõdavad pesu kogust ja vett jne. Proovige kodus pange masinasse üks sokk ja võrdlusesse T-särk ja pesu pikkus peaks ju tunduvalt pikkemaks minema kuna T-särk kaalub umbes 10 või rohkem sokki.
Täisautomaatsetel pesumasinatel on taseme andur juba aastast 1896 (MIELE) mis mõõdab vee taset ja vajadusel kas sulgeb või avab klappi aga samas kui pesu (näiteks frotee) imab endasse rohkem vett siis tase ju muutub ja masin vajab rohkem vett !!! See tase on tehases paika pandud !!! Samas lisan veel, et kui vanasti oli masinatel 5 lopputust ja alergikutele oli 7 loputust siis tänapäeva masinatel on 2 või 3 loputust millele siis saab eraldi nupule vajutusega lisada 1 loputuse ehk siis 3 või 4 loputust ja sellest tuleb selline vee ja elektri kulu võit et võib panna lausa 2 AA+AA klassi aga kas pesu puhtaks saab on ju teine küsimus.
Tulles tagasi Whirlpooli juurde siis kui mälu mind ei petta, tegi Whirlpool umbes 8 aastat tagasi pealt laetava masina mis keeras trummli luugid ülesse poole (aga kui pesu sees oli vajusid luugid ikka kuhu iganes) ja reklaamis seda, et uus tehnoloogia jne. Aga siinkohal mainin, et Miele pealt laetavate pesumasinate luuguid keerati ülesse ja lukustati ära juba 1972 aastal Big Grin
Samas mannin veel igaksjuhuks, et kui katlakivi tekkib masinate küttekehale siis MIELE pesumasina ja nõudepesumasinatel seda probleemi ei ole, kuna nemad kasutavad nii puhast Roostevaba terast, et sinna ei jäegi midagi külge Big Grin
Aga kui võtt aluseks, et tänapäeval pestakse enamus asju 40 kraadiga siis ei tohiks tekkida ju katlakivi aga ikka mingi sette on küttekehal siis küsimus mis see on ? See on teie pesupulbri jäägid mida masinad ei suuda välja lopputada (siinkohal soovitan korra kuus masinat tühjalt läbi pesta 100g sidrunhappega maksimum temperatuuril).

Rohkem ei viitsi hetkel ja kui kellegil küsimus siis küsib !!!
Vasta
#77

põle sel pesumasina katlakivil mingit vahet boilerisse või mistahes muusse kohta sadestuva katlakiviga. kuutekümmet kraadi tahab ikka saada.
ja see galojaniit või mis iganes nimega sodist jutt oli, siis selle ainus ülesanne on lollidelt raha ää võtta.

mudu aga ei taha mina miskit targutada. ja hoopiski ei taha ma targemaid õpetada. ja ega ma õigupoolest ei küsinud ka, rohkem imestasin.
nimelt algses vea kirjelduses oli ju mainitud, et täis pandud masin elumärke ei anna, aga kui näpuotsaga hilpe sees, siis peseb küll.
sellise väite puhul on ju erinevuseks pesukogus ja järelikult on loogiline arvata, et ehk on mingi sisteem pesukoguse määramiseks ja nüüd siis asjandus justkui peeti läind omadega.

muidu aga on nii, et soovitan kõigil mitte lasta ennast häirida, minu tähelepanekutest ja arvamustest, sest ma tegelikult ei jaga asjadest ööd ega mütsi.
nõnnamoodu.
Vasta
#78

(26-06-2015, 21:16 PM)diesel Kirjutas:  nimelt algses vea kirjelduses oli ju mainitud, et täis pandud masin elumärke ei anna, aga kui näpuotsaga hilpe sees, siis peseb küll.
sellise väite puhul on ju erinevuseks pesukogus ja järelikult on loogiline arvata, et ehk on mingi sisteem pesukoguse määramiseks ja nüüd siis asjandus justkui peeti läind omadega.

Alati on targemaid ja ega mina ka teab mis tark ole, aga näiteks kui mootori hari/harjad on kulunud ja korraliku kontakti ei saa siis täis masinaga vajab ta seda rohkem kui tühja masinaga Big Grin
Ainuke así mis tänapäeva harjadega mootorite tagumise otsa külge on istutatud on magnet rõngas mille ümber on kahe otsaga mägis mis peaks lugema pöördeid aga kas see suudab kaaluda ka pesu ? Ei usu hästi aga iga mõttevälgatus ja arutelu harib meid ja seega huvitav on igaljuhul jätkata antud arutelu Big Grin
Vasta
#79

aaa, vot-vot, hakkab looma.
nüüd lõpuks jõuab mulle ka see harjateema kohale.
ennemb äi saand mitte aru.
ja kõlab kohe samuti vägagi loogiliselt.

avalik foorum, alati ei saa spetsid omavahel märksõnade keeles vestelda. teinekord vaja ikka minusugustele lammastele ka nö. puust ja punaseks teha.
Smile
Vasta
#80

(26-06-2015, 21:56 PM)diesel Kirjutas:  aaa, vot-vot, hakkab looma.
nüüd lõpuks jõuab mulle ka see harjateema kohale.
ennemb äi saand mitte aru.
ja kõlab kohe samuti vägagi loogiliselt.

avalik foorum, alati ei saa spetsid omavahel märksõnade keeles vestelda. teinekord vaja ikka minusugustele lammastele ka nö. puust ja punaseks teha.
Smile
Ei saagi nagu aru mis Dialekti sa kirjutad kord kisub sinna lõunapoole, kust olen ka ise pärit aga siis jälle kuhugile saarte poole, või äkki tegemist mingi maavälise dialektiga ?
Vaata koolis oli ka kunagi nii, et õpetaja kes suutis õppilastele seletada; õpilasetele loogileselt selle aines polnud probleeme aga kui mingit pläma järjepidavalt pähe taoti see mitte ei jäenud meelde Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne