Elu maal
#61

(15-01-2015, 22:41 PM)Martti Kirjutas:  Nii ta on jah, ja kui keegi kaugemalt külla tuleb, siis tead et järelikult on nädalavahetus kätte jõudnud. Liiga kaua kauges maanurgas viibides(nädala jooksul inimesi ei näinud) hakkasin iseendaga rääkima. Pidavat normaalne olema Big Grin
Nagu on öelnud klassikud: "Hääled minu peas kinnitavad, ma olen täiesti terve!"  Big Grin 
Aga nädalavahetuse kuulutamine maal jõuab oma õuest kaugemalegi. Maale kultuuri toomist ma juba kirjeldasin. Unustasin vaid mainida, et lisaks põhjakeeratud volüümiga lustikummutile tuuakse sõbra naabritele kilulinnast kaasa ka mingi vastik penirakats, kes jaksab hommikust õhtuni lõuata. Nagu üleskeeratud. Õnneks pakitakse see lendav tsirkus pühapäeva lõunaks väikebussi ja sõidab kilulinna poole tagasi, sest tee on pikk. Kuradi õnnis vaikus on siis sõbra juures maal! Lehtede sabin ja putukate lendamine on kuulda. Vahel lööb lausa kõrvad lukku. Kuna ise elan mõnekümne meetri kaugusel VIA Balticast, kus iga kolmas auto on rekka, siis oskan neid vaikusehetki hinnata. Ning ei saa aru, miks enamus loodusesse kippuvaid inimesi veavad kaasa selle, mille eest nad põgenevad. Piknikul ja rannas peab ka lustikummut möirgama ja elajalik kisa käima.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#62

päts tehti võimalusel põllule. ja kasutusel oli maasse torgatud kepi sisteem. seda tõste iga kord nõksuke edasi. et väetis ühtlasemalt jaotuks ja ise kogemata eelmise laari sisse ei astuks.
Vasta
#63

(16-01-2015, 10:14 AM)Basilio Kirjutas:  Ning ei saa aru, miks enamus loodusesse kippuvaid inimesi veavad kaasa selle, mille eest nad põgenevad. Piknikul ja rannas peab ka lustikummut möirgama ja elajalik kisa käima.
Just ja sellest ei saa ka mina aru! Viimane tüli tekkiski samasugusest lärmist, kus tümakas, õigemini bassid, segavad rahulikku kidrasaatel laulmist. Päris veristamiseks ei länud aga palju ka ei puudunud... Aga olin siiski sunnitud Politseile helistama ja lärmist ning agressiivsest umbjoobes "küprokite" käitumisest teada andma. Kõikse hullem oli mingi 100-kilone agressiivne loom, kus lehmale olid naisterahva riided selga aetud ja see sõimas Tiinat ikka selliste sõnadega, seda füüsiliselt meie maatükil oma sõrgadega tammudes, mis ei kannata mingit trükimusta...
Meil nimelt tehti paar aastat tagasi kõrvale (kahjuks oleme oma maatüki ühes nurgas ehk see pisike krundike on sauna taga teispool kadakaid ~50 meetrit nagu nuhtlus) mingi kuramuse väljarenditav majakene ja ikka mõnikord kipub sealt öösel tümakat tulema. OK, päeval kannatab ära, pole probleemi, ise ka müristad küll traktoriga, küll saega, kull kirvega, ehitad midagi ja kolistad vasaraga etc. See ongi maaelu hääled päeval. Aga siis no ütleme 22'st alates jätkub mingi tümm-tümm-tümm ja aknaklaasid klirisevad. Mingi jaaniöö, noored etc on normaalne aga a'la sume soe augusti öö... ja rentnikud, mitte omanikud. Samas on nende kuumaveetünn meile eriti lähedal ja kui seal on olnud (enamasti ongi) normaalsed inimesed, siis see kerge "kilkamine" ja "sahistamine" on pigem lahe ja kui inimesed lihtsalt naturaalselt laulavad, on see ehe eestlus. Aga kui on elekter, on kohe "vajadus" tümpsutada... ahjah, sõbrad peitsid füüsiliselt minu eest mootorsae ära, sest mul hakkas tekkima kindel plaan see elektrimure "lõplikult lahendada". Ma nimelt ulatun oma reeperi peal seistes vabalt seda puidust nuhtlust maha lõikama Smile
Vasta
#64

Mäletan 50-ndatel viidi peldiku sisu põllule vankriga. Välja tõsteti varre otsa kinnitatud ämbriga. Mingi jutt käis asja juurde, et seda või toda ei tohi seal kohas kasvatada. Jõnglasele meelde ei jäänud aga praegu mõtlen, et seda, mis alla kasvatab, siis porgandid-kartulid jm. Ilmselt kõrgemale kasvatavaid tohib nagu teraviljad ja oad-herned jm. Vist nakkuste leviku eest kaitseks.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#65

(16-01-2015, 12:26 PM)aavu Kirjutas:  Mäletan 50-ndatel viidi peldiku sisu põllule vankriga. Välja tõsteti varre otsa kinnitatud ämbriga. Mingi jutt käis asja juurde, et seda või toda ei tohi seal kohas kasvatada. Jõnglasele meelde ei jäänud aga praegu mõtlen, et seda, mis alla kasvatab, siis porgandid-kartulid jm. Ilmselt kõrgemale kasvatavaid tohib nagu teraviljad ja oad-herned jm. Vist nakkuste leviku eest kaitseks.

Kusjuures see nõue kehtib endiselt: puhastusseadmete muda ei tohi pruukida köögiviljade ja kartuli kasvatamisel.

Jube hea huumoriteema on siin Big Grin  Meie Noarootsi agendi jutu peale kangastus kohe mitte ammu loetud tekst, kus sarnane kuri loom üht pahaaimamatult nähtut kommenteerivat tüdrikut limburgerirestoraanis verbaalselt ründas ja mis sellest asjast edasi sai. Mina seda enam ei leidnud Sad , ehk keegi teine leiab Rolleyes .

Väikese vihjena võin öelda, et mootorsaag on päris hea vahend müraterroristide vastu. Kui ikka tümpsust klirisevate aknaklaaside pärast magada ei saa, siis võtad sae ja hakkad ammu meeles mõlkunud skulptuuri tülikale naabrile võimalikult lähedal välja voolima. Et protsess kauem kestaks, siis nüri ketiga (võib ka valepidi peale panna, saab elitaarse põletatud pinna ka kohe). See muidugi eeldab, et tülikal kuriloomal puudub tulirelvade kasutamise oskus. Kui on oht sattuda millegi kiirestilendava märklauaks, peab muidugi midagi endale ohutumat välja mõtlema.

See kõik oleks väga naljakas, kui see poleks nii kurb. Mina olen õnnelik inimene - meie "linnanaabrid" on asjalikud inimesed. Muru niidame koos, muusikat kuulame koos ja laste peale karjume koos. Või noh, üsna samal päevasel ajal - väga ei häiri.

Aga ma olen näinud oma käikudel igasuguseid polkovniku leski (soost sõltumata). Ning see jonn, mis Oma Õigust taga ajades valla pääseb, on ikka kole. Kui selle energia saaks kuidagi kokku koguda ja traatidesse lasta, jääks pooled kaevurid tööta. Toungue
Vasta
#66

Igasuguste el. võrgu peal elavate ''terroristide'' vastu aitab kui lükata mõni el. häireid  tekitav segaja liinile peale (sõltub muidugi kuidas liinid ehitatud on). Mõni vastav käsitööriist vms. See mis kõllidest siis tulema hakkab on suht räige. Muidugi mõjub see ka su enda võrgule aga paar korda teha siis arusaajad tüübid saavad aru. Võrku saab ka muude vahenditega ''häkkida'' aga eks teadjamad räägivad kui tahavad.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#67

(16-01-2015, 13:19 PM)v6sa Kirjutas:  Väikese vihjena võin öelda, et mootorsaag on päris hea vahend müraterroristide vastu. Kui ikka tümpsust klirisevate aknaklaaside pärast magada ei saa, siis võtad sae ja hakkad ammu meeles mõlkunud skulptuuri tülikale naabrile võimalikult lähedal välja voolima. Et protsess kauem kestaks, siis nüri ketiga (võib ka valepidi peale panna, saab elitaarse põletatud pinna ka kohe). See muidugi eeldab, et tülikal kuriloomal puudub tulirelvade kasutamise oskus. Kui on oht sattuda millegi kiirestilendava märklauaks, peab muidugi midagi endale ohutumat välja mõtlema.

See kõik oleks väga naljakas, kui see poleks nii kurb. Mina olen õnnelik inimene - meie "linnanaabrid" on asjalikud inimesed. Muru niidame koos, muusikat kuulame koos ja laste peale karjume koos. Või noh, üsna samal päevasel ajal - väga ei häiri
Meil on asi väga lihtne: ma võin puid saagida pohmaküprokite uksest 15 meetri kaugusel, sealsamas muru niita jne. Samas pole mul kõige vähematki, nagu ka tookord, et naabrite külalised oma telgid meie maa peale pehmele samblale kenade kadakate vahele panevad - sorry, see mina-minu-mind, minu maa ja minu maa on ka haiglane. Igasugused eravalduse sildid etc. See tükike ~1000 ruutu on olnud meil alati täiesti kasutamata, mõnikord harva käid vaatad, on seal heinariiskaid ja kõik. Sealt võib hoopis ravimteesid korjata Wink Lihtsalt ebanormaalne tümakas kottpimedas ja/või koomas peaga juba selgelt niidetud õuealal ringikakerdavad võõrad ei ole päris mõistlik. Niipalju naabrid tegid kohe ise, et panid piiri peale kiviaia mis on absoluutselt selge märgistus. Ja eks nende sisekorraeeskirjades on ka sellest kindlasti juttu. See on tõesti telgist üle kiviaia astuda, et pellerisse minna jne. Õnneks on need üliharvad juhused "lõvišoksi" söönud küprokid oma 30.sünnat tähistamas, üldiselt paistavad edukamad noored pered lastega seda rentivat. Laste kilkamine on pigem meeldiv ja olen täheldanud, et sellised puhkajad ei tümpsuta üldse, ei öösel ega päeval Wink Neil on laste lärmistki "kõrini", saaks õhtul vaikselt soojas tünnis abikaasaga "sahistada". 
Vahe ongi mõistlikel ELU häältel, öösel ja päeval vs ebanormaalsed detsibellid halvakvaliteetse "muusikaga". Ajab ikka täiesti sõgedaks, kui tuleb 40. kord 6 tunni jooksul täiest kõrist "...pruuuuuniks teiseks juuuuliks..." või elamriraado õudusprogramm. Me ei taha rõveraadiot "kuulata", me ei tee seda kunagi... ja kui midagi mängib, siis toas sees imepisike vändaga laetav laviiniraadio Vikerraadiot ja selle õhtuseid ajudega inimestele mõeldud kordussaateid a'la Relve loodusjutud, Keskööprogramm jne. 

Näiteks nende oma kodukal olev pilt tünnist ja taga paistvast saunast on pildistatud, seistes füüsiliselt piiril või juba "üle piiri" meie poolel. Ja teisest küljest piirneb see Margus61 maaga ning see puutepunkt on pildi vasakus ülemises nurgas paistva kase all. Nii on, so what? Kõik tahavad Päikese all elada ja suve nautida.
[Pilt: noarootsi-puhkemaja_009.jpg]
Vasta
#68

Ma imestan, et sul pole tahtmist tekkinud sinna tünni öösel tripperilillat sokutada. Päris naljakas oleks vaadata kuidas pohmas rohelised küborgid hommikul koju hakkavad sõitma, Turtsuvad ja sajatavad nagu pisikesed rohelised trollid Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#69

(16-01-2015, 14:36 PM)viplala Kirjutas:  Ma imestan, et sul pole tahtmist tekkinud sinna tünni öösel tripperilillat sokutada. Päris naljakas oleks vaadata kuidas pohmas rohelised küborgid hommikul koju hakkavad sõitma, Turtsuvad ja sajatavad nagu pisikesed rohelised trollid Big Grin

Tripperililla on kaaliumpemanganaat- sa pidasid vast silmas seda haavarohelist.... Smile
Vasta
#70

(16-01-2015, 20:16 PM)maitus Kirjutas:  
(16-01-2015, 14:36 PM)viplala Kirjutas:  Ma imestan, et sul pole tahtmist tekkinud sinna tünni öösel tripperilillat sokutada. Päris naljakas oleks vaadata kuidas pohmas rohelised küborgid hommikul koju hakkavad sõitma, Turtsuvad ja sajatavad nagu pisikesed rohelised trollid Big Grin

Tripperililla on kaaliumpemanganaat- sa pidasid vast silmas seda haavarohelist.... Smile

Läks veits sassi jah Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#71

Minu videokirjeldus: "This video had a beginning in one Estonian automotive forum thread which stated how good is to live in the country side. I agree. You can go outside, start the car and rip up the field and nobody calls the cops and issues a noise complaint since nearest neighbor lives like a quarter mile from you and probably has a tractor that makes even more noise. Everybody is happier in the countryside. This goes for all the projects without mufflers too - you can fine-tune the carburetor with no worries while one hand/leg on the wide open throttle.

This old car is a common interest between my father, my brother and me. We're skidding it sideways when we feel like it and it's nobody's business. That's that."


Ja ülelombi mees Texasest kommenteeris nii: "Amen, living in the country is awesome! you can even pee outside without your neighbors getting upset! A perfect stress reliever!"  Big Grin 
Vasta
#72

(16-01-2015, 21:47 PM)donn Kirjutas:  Minu videokirjeldus: "This video had a beginning in one Estonian automotive forum thread which stated how good is to live in the country side. I agree. You can go outside, start the car and rip up the field and nobody calls the cops and issues a noise complaint since nearest neighbor lives like a quarter mile from you and probably has a tractor that makes even more noise. Everybody is happier in the countryside. This goes for all the projects without mufflers too - you can fine-tune the carburetor with no worries while one hand/leg on the wide open throttle.

This old car is a common interest between my father, my brother and me. We're skidding it sideways when we feel like it and it's nobody's business. That's that."


Ja ülelombi mees Texasest kommenteeris nii: "Amen, living in the country is awesome! you can even pee outside without your neighbors getting upset! A perfect stress reliever!"  Big Grin 
Miks peab komenteerima välismaa keeles mida osad meist ei mõsita? Isegi ei viits lugeda kui Eesti foorumites kirjutatakse mingis välismaa keeles, kui nii väga tahan lugeda selles keeles siis ka leiaksin vastavad foorumid kus kirjutatakse teises keeles !!! (Unas eras puta Fatal )
Eesti keelt ei oska või milles probleem ? 
Ka mina võin kirjutada siia keeles mida sa kindlalt ei mõista Big Grin
Vasta
#73

(16-01-2015, 22:28 PM)Qunts Kirjutas:  
(16-01-2015, 21:47 PM)donn Kirjutas:  Minu videokirjeldus: "This video had a beginning in one Estonian automotive forum thread which stated how good is to live in the country side. I agree. You can go outside, start the car and rip up the field and nobody calls the cops and issues a noise complaint since nearest neighbor lives like a quarter mile from you and probably has a tractor that makes even more noise. Everybody is happier in the countryside. This goes for all the projects without mufflers too - you can fine-tune the carburetor with no worries while one hand/leg on the wide open throttle.

This old car is a common interest between my father, my brother and me. We're skidding it sideways when we feel like it and it's nobody's business. That's that."


Ja ülelombi mees Texasest kommenteeris nii: "Amen, living in the country is awesome! you can even pee outside without your neighbors getting upset! A perfect stress reliever!"  Big Grin 
Miks peab komenteerima välismaa keeles mida osad meist ei mõsita? Isegi ei viits lugeda kui Eesti foorumites kirjutatakse mingis välismaa keeles, kui nii väga tahan lugeda selles keeles siis ka leiaksin vastavad foorumid kus kirjutatakse teises keeles !!! (Unas eras puta Fatal )
Eesti keelt ei oska või milles probleem ? 
Ka mina võin kirjutada siia keeles mida sa kindlalt ei mõista Big Grin

Ära nüüd turtsu, tegu oli ju konkreetse tsitaadiga, mille puhul ka keel on väga olulisel kohal.

Ühesõnaga ksf! Donn kirjutas, et ühe Eesti autofoorumi teemast ajendatuna, näitas ta oma videos, mida maal teha saab, ilma et naabreid segaks. 

Ja püänt siis selles, et ilmus üks Ameerika mees, kes esimese asjana tõi välja selle, et kusta saab õues, ilma et naabrid karjuma hakkaks.


Ehk kusemisvabadus on üks äraütlemata oluline teema ka mujal maailmas  Big Grin
Vasta
#74

(16-01-2015, 22:33 PM)zazik Kirjutas:  Ehk kusemisvabadus on üks äraütlemata oluline teema ka mujal maailmas  Big Grin
Aamen!     

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#75

Krt ja mina mõtlesin veel et ma ainus kellele tuppa kuseda ei meeldi Big Grin
Vasta
#76

minu paneelmaja ees on üks väike alko pood, selle taga olen aegajalt tegelasi kusemas näinud ja siiamaani pole täheldanud, et keegi karjuma oleks hakanud
ilmselt tegemist on linna ära eksinud maakatega
Vasta
#77

Tasapidi hakkame jõudma tuumani ja tõeni, kogu asja mõtteni! Aga osa linnavurlesid vist ikkagi ei suuda mõista, seleta, kuidas tahad või näita lausa ette!
Täna õhtul enam ei viitsi, aga homme enne magama sättimist lähen ka kindlasti õue kusele, arvan, et proovin lasta lausa üle aia naabrite õue! (Ühtlasi tõestan, et ka nn linnas saab normaalset elu elada!)
Vasta
#78

(16-01-2015, 23:38 PM)kass Kirjutas:  Tasapidi hakkame jõudma tuumani ja tõeni, kogu asja mõtteni! Aga osa linnavurlesid vist ikkagi ei suuda mõista, seleta, kuidas tahad või näita lausa ette!
Täna õhtul enam ei viitsi, aga homme enne magama sättimist lähen ka kindlasti õue kusele, arvan, et proovin lasta lausa üle aia naabrite õue! (Ühtlasi tõestan, et ka nn linnas saab normaalset elu elada!)

Kass vaata, et sa ei kuse naabi peenrasse, kus võib juhuslikult kasvada kassitapp Big Grin
Vasta
#79

Jahh, kusege.
Aga kui kusete, siis ei tohi kunagi maha vaadata, vaid ikka ja ainult taevasse.
Nii üks tuttav lätlane õpetas. Muidu minna õnn majast ja kogunisti elust välja.
Õiget juttu rääkis. 
Tark sell oli.
Vasta
#80

Ja kui juba taevasse vaatad, siis hoia ka samas tuulesuunal silm peal Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne