uuemate kaubikute kogemused

Las ma arvan. Kindlasti on huvi ka peale garantii aega seda autot omada.  Big Grin
Vasta

Kas on mingi seos Ad-Blue häirel ja käigukasti tarkvaral?
Automaatkastiga Peugeot Travelleril on.
Väidetavalt tingis Ad-Blue veateate see, et käigukasti tarkvara tahtis uuendust Smile
Peugeotil lastakse õnneks sõita 1200km enne, kui tee ääres arvutit nõudma hakkab.
Vasta

(04-04-2023, 13:40 PM)spark Kirjutas:  Kas on mingi seos Ad-Blue häirel ja käikukasti tarkvaral?
Automaatkastiga Peugeot Travelleril on.
Väidetavalt tingis Ad-Blue veateate see, et käigukasti tarkvara tahtis uuendust Smile
Peugeotil lastakse õnneks sõita 1200km enne, kui tee ääres arvutit nõudma hakkab.
Imeline lugu on nende käigukastidega. Mul on MAN TGM, suur veoauto, tehti siduri vahetus, käigukasti pistikud ühendati lahti ja pärast kinni. Kõik täpselt juhendi järgi, nii nagu peab. Peale remonti auto ei käivitunud - käigukast vaja installida, enne starterile käsku anda ei saa. Meister tahtis selle installi eest eraldi kopikat saada. Pidigi olema selline eripära. Liiga keeruliseks on asi aetud.
Vasta

(04-04-2023, 15:54 PM)Raudpats Kirjutas:  Imeline lugu on nende käigukastidega. Mul on MAN TGM, suur veoauto, tehti siduri vahetus, käigukasti pistikud ühendati lahti ja pärast kinni. Kõik täpselt juhendi järgi, nii nagu peab. Peale remonti auto ei käivitunud - käigukast vaja installida, enne starterile käsku anda ei saa. Meister tahtis selle installi eest eraldi kopikat saada. Pidigi olema selline eripära. Liiga keeruliseks on asi aetud.
kas akuklemmid jäeti sidurivahetusel külge
Vasta

(04-04-2023, 16:54 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(04-04-2023, 15:54 PM)Raudpats Kirjutas:  Imeline lugu on nende käigukastidega. Mul on MAN TGM, suur veoauto, tehti siduri vahetus, käigukasti pistikud ühendati lahti ja pärast kinni. Kõik täpselt juhendi järgi, nii nagu peab. Peale remonti auto ei käivitunud - käigukast vaja installida, enne starterile käsku anda ei saa. Meister tahtis selle installi eest eraldi kopikat saada. Pidigi olema selline eripära. Liiga keeruliseks on asi aetud.
kas akuklemmid jäeti sidurivahetusel külge
Ei oska vastata, see pidi selle auto eripära olema, et alati vaja käigukast uuesti installida
Vasta

Uuem Transit siis. 2014 ja edasi. Meil siis 2019.
Salongimüra ja raadio.
Olen kogemuste pealt saanud aru, et linnas kuni 50 on raadio heli ühel tasemel kui on 70 ala siis tuleb juurde keerata 90 jälle juurde 110 ikka juurde keerata.
ja oh häda kui 110 pealt pead seisma jääma või ära pöörama siis koos käiguvahetusega peab kindlastika volüümi maha keerama.
Mul pole enne ühegi autoga k.a. kaubikutega sellist jama olnud.
Vasta

Kas sel raadio menüüs kiirusest sõltuva volüümi linnukese koht on olemas?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

ei ole leidnud. muidugi sellel on ka selline suht basic raadio seal sees et seda võimalust polegi loota.
kuid lisasid nagu oleks autol
nagu ikka esiklaasi el. soojendus, püsikiirus, roolilt radio ja menüü juhtimine, bluetooth, ja aux ühendused raadiol, konditsioneer, 
sõidujoonte jälgimine, juhi hoiatamine kõrvalekaldumistest, kokupõrke ohu jälgimine, parkimisandurid ees ja taga, automaatsed tuled nii päevasõit kui kaugtued jms.
aga noh raadio on vägagi labane. 
ühtegi süsteemi ekraani pole ka peale infotabloo armatuurikellade vahel.
lihtsalt teistes autodes pole olnud seda kunagi vaja teha või tähele panna.

Eelmine 2011a transit oli palju vaksem selles osas - ei mingit raadio näppimist kiiruste põhiselt.
Samuti 2018 transit custom
või siis ka nt. 2018 iveco daily

viimased autod kaubikud siis, sõiduautodest ei räägi.
Vasta

Kas keegi on lähi aegadel uue Transiti tellinud ? Mõtlen suure kerega mitte Customit. 
Juulis saab 2 aastat oodatud. Eelmisel suvel, oli vin kood juba valmis. Augustis eelmisel aastal oli auto väidetavalt juba valmis ja ootas mingit salapärast moodulit. Hiljem räägitakse lihtsalt, et eitea pole veel tootmisse läinud. Saab, saab kindlalt. Aga kuna, seda ei tea keegi. 
Elektriomaga saaks ruttu, kuid jah antud variant ei sobi.
Vasta

(28-04-2023, 10:55 AM)tamar99 Kirjutas:  Kas keegi on lähi aegadel uue Transiti tellinud ? Mõtlen suure kerega mitte Customit. 
Juulis saab 2 aastat oodatud. Eelmisel suvel, oli vin kood juba valmis. Augustis eelmisel aastal oli auto väidetavalt juba valmis ja ootas mingit salapärast moodulit. Hiljem räägitakse lihtsalt, et eitea pole veel tootmisse läinud. Saab, saab kindlalt. Aga kuna, seda ei tea keegi. 
Elektriomaga saaks ruttu, kuid jah antud variant ei sobi.
Küsisin Transiti kohta kaks päeva tagasi. Pidi võimatu missioon olema. Siia Ida-Euroopasse ei tule midagi. Tootmiskohad liinil müüakse enne maha kui järg siia jõuab. Ei ole võimalik tellida. Tourneo Customit ootasin 10 kuud, nüüd 10 kuud on käes olnud. Veebruaris 2022 sai valmis, Jaanipäeval sain kätte.
Vasta

Kas kellelgi on kogemusi Citroen Spacetoureri/ Peugeot Travelleri / Toyota Proace Verso / Opel Zafira Lifega? Otsin suurt pereautot ja hetkel kipub valituks saama 130kw diiselmootoriga taoline buss, kuidas nendel vastupidavus on?
Vasta

(09-05-2023, 12:47 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemusi Citroen Spacetoureri/ Peugeot Travelleri / Toyota Proace Verso / Opel Zafira Lifega? Otsin suurt pereautot ja hetkel kipub valituks saama 130kw diiselmootoriga taoline buss, kuidas nendel vastupidavus on?
ksf!Jansa sõitis päris pikalt sellise poekoti mugavusisendiga, Ta oskab kindlasti rääkida. Tuliterana "pole viga" aga peetud peast on vigu ikka omajagu. Aga millisel uuel neid hädasid poleks??? Tuttavad on tojoota-derivaadi peale aga suhteliselt verised sest ei ole tojoota vääriline. Ja  rahul ollakse sama ajastu Traficuga, Parimal Sõbral on samasugune tiimikas talus ja peaaegu null probleemi siiani. Mingi filtri märgutule kamm küll on ehk kõiksugu sedasorti elektroonika hädad on neil kõigil. T4 Multivani enam ammu ei toodeta Wink Suureks pereautoks võiks ju ka selline kärada? 9-kohalised on ikka parajad liinibussid ja Inimesele mõeldud asjad maksavad venekeeles.
Vasta

Keskmise pikkusega Traveller või Spacetorurer peaks olema paras kompromiss liinibussi ja sõiduauto vahel, mahtuniversaali lihtsalt ei taha  Big Grin , kuigi vahepeal oli valikus ka peugeot 5008. Väikelinnas elades ei ole parkimiskohale manööverdamine ka probleemiks, aegajalt suuremasse linna sattudes kannatab ära. Aegade jooksul on renditrafficutega Euroopa ristirärsti läbi sõidetud (kõige kaugemaks punktiks Palermo) aga need on väga kaubabussise olemusega olnud kõik, sõiduautoks nagu robustne ja suur.
Vasta

Paraku see ongi kaubabussist ehitatud ja sugupuu kajab ikkagi läbi. Kui mingid ise kustuvad veatuled ei sega, siis on täitsa talutav.

Ilmetu ja ebamugav, aga odav.
Vasta

Stellantise uusi saab ju vaid elektriga? Üldse on selliste riistadega juba paras ikaldus. Ma saan aru et miskit sellist? See on ju tegelikult ajuvaba hinnaga paras vana ront! Pool selle ressursist on tänaseks läbi mädanenud. Kui, siis pigem selline kus juba on mingid suured vidinad vahetatud aga hind on ka arusaadav. Ma siin viimastel aegadel tüka-lapa Vitodega sõitnud ja muidugi on mõnus - ma täitsa mõistan! Kui Long ei ole, siis saab ka kaubakeskuse parklas hakkama.  Maal ja väikelinnas seda enam. Viskad 6 tegelast sisse, murutraktori kuuti ja lähed. Viimase asemel noor pere mitme tite vankrid, suuremate velod, reisivoodid ja muu kola lisaks. Siis on nupuga/kaugjuhitavad elektri-liuguksed, elektriga tagaluuk jms ka peaagu et must be
Et siis valik mitmeid lapsi saada plaaniva noore pere autosid  Cool Kuhu veel??? Noore pere auto tahaks olla uus Jogger aga seal pole ju mootoreid ega ka titevarustust! 
42900
48000
57999
60990
Vasta

(09-05-2023, 16:39 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Stellantise uusi saab ju vaid elektriga? Üldse on selliste riistadega juba paras ikaldus. Ma saan aru et miskit sellist? See on ju tegelikult ajuvaba hinnaga paras vana ront! Pool selle ressursist on tänaseks läbi mädanenud. Kui, siis pigem selline kus juba on mingid suured vidinad vahetatud aga hind on ka arusaadav. Ma siin viimastel aegadel tüka-lapa Vitodega sõitnud ja muidugi on mõnus - ma täitsa mõistan! Kui Long ei ole, siis saab ka kaubakeskuse parklas hakkama.  Maal ja väikelinnas seda enam. Viskad 6 tegelast sisse, murutraktori kuuti ja lähed. Viimase asemel noor pere mitme tite vankrid, suuremate velod, reisivoodid ja muu kola lisaks. Siis on nupuga/kaugjuhitavad elektri-liuguksed, elektriga tagaluuk jms ka peaagu et must be
Et siis valik mitmeid lapsi saada plaaniva noore pere autosid  Cool Kuhu veel??? Noore pere auto tahaks olla uus Jogger aga seal pole ju mootoreid ega ka titevarustust! 
42900
48000
57999
60990
Siit nimekirjast ülemist 42900 soovitaks ainult "spetsoperaatsial" osalejale...
Meie auulis on selline isend esindatud ja no probleeme sellega...
Esiteks võtab ta õli ja see on tüüpviga peale 100 000 läbisõitu.
Siis teadiste, et elektriline küljeuks ei avane kui lukukorpusse sisse valatud skeemil annab saba temperatuuriandur ja see arvab et uks võib olla kinni külmunud?
Mina ei teadnud, nagu ka seda et uus lukk pole soodne ost.
Siis kuskil peab ALATI olema varuvõti millega ust avada kui ta ära unustab et oled võtme autosse unustanud ja korraks ukse kinni löönud.
Siis tal ikaldub see andur mis aru saab et ust on avatud ja mis on oh üllatust Wink jälle lukule sisse ehitatud.
Nii võidi avastada, et oled võtme süütelukku pistnud ja korraks välja läinud panemata tähele et laetuli ei süttinud ja auto ei tea et sa sees käisid ning paneb selle lukku tagasi...
Tavaliselt kleebitakse võti kuhugi stange alla teibiga.
Tähelepanuks, et sidur on nõrk koht ja et mootoril algjõudu just palju pole peaks käruga ette vaatama.
DSG kastil on tagurdades vääne piiratud ja ootamatult võid avastada, et edasi sõitis küll aga tagasi enam ei jõuagi...
Muidu sõites on üsna säästlik kütust tarbima aga seda väikse agaga. Nimelt kui teil O2 sensor ikaldub Norras ja sinna sõitsite kuluga 7,8/100km siis tagasi sõidate kuluga 12,3/100km.
Kui ta aga Norras mägedes avariireziimi läheb peaks olema valmis, et terve seltskonna ja pagasiga teatud serpendiinidest ta üles sõita ei jõua ka 1 käiguga.
Kui rahvas maha tuleb ja jupi jala käib saab muidugi üles.
Nelikveolisel isendil on imepärane haldexi sidur oma küll vahetatava õliga aga vahetada ei saa...just nimelt filtrit mis on sisse ehitatud koos juhtplokiga.
Tagumisele soojendusele lähevad paljad alumiiniumtorud ja need on pandud oksiidile väga ahvatlevalt ning kui kuskile taha loik tekib on aeg vahetada üsna kallis asi mis nõuab praktiliselt kõige eemaldamist mis auto all.
Vasta

FÄG grupi roppus sobib vaid selle loonud ingeniööridele sisseistumiseks, need pahatihti juba garantiiajal ilmutavad naeruväärsete läbisõitude juures vigu, millepeale ise ei oskaks deliiriumiski tulla.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kõlab nagu mul naabril. Vahetas ka mõni aeg tagasi Vito asemele sellise volksu. Kohe hakkas pihta, vigu nagu sigu. Päris ruttu läks mersu peale tagasi. 
Sama jama: uksed luugid lukud kilinad kolinad ja sai ka mootorit lapitud siit ja sealt. Uuesti küsida ei taha mis täpsemalt oli sest tal trauma sellest bussist.
Vasta

Olen jah selle travelleriga 0-150 000 sõitnud.
Olemuselt on 'kiirmood'- näeb hea välja ja varustusse saab kõike, mida turg parasjagu nõuab. Kuidas see kõik tehtud on, kuidas ja kui kaua töötab, pole oluline.

Juhiabid, mis juhi pigem närvi ajavad:
Parkimisandurid ei saa aru, et käru taga on. Lülitasin välja.
Vihmasensor ei saa aru, millal sajab, millal klaasi kriipimise võiks lõpetada. Lülitasin käsitsi enamjaolt.
Pimenurga andurid, mis vilgutavad oma rataste alt lendava veepilve peale.

Lödi vedrustus, kõigub nagu tramm. Maanteel ikka juhid kogu aeg. Rekkad, külgtuul, vastutuul, kõik mõjutavad. Eelkäija, see kiilja ninaga, sõitis muideks tohutult paremini.

Automaatkast- ma suudan manuaaliga ise sujuvamalt sõita. Mu '76 mersu ilmselt ka (:

Elektriga küljeuks aegajalt hangus. Päris katki ei läinud. Jõuga kinni ja nullis ära end järgmise korrani. Jalaviipega avamise featuur kadus loomulikult kohe, kui esimesed poripritsmed tagaratta alt lendasid (sinna ratta taha oli kavalalt see andur paigutatud). Ei tundnud puudust ja nii ta jäi.

Mootoriõli valasin korra hooldusvälba vahel ikka liitri-poolteist peale. Olevat norm.

Genekarihm läks korra puru. Kui palju kruusateedel sõitu, siis tuleks põhjakate panna, et vähem kivikesi ja tolmu mootoriruumi satuks. Mul mingi kivi sinna rihma vahele läks ilmselt.

Muud tehnilise külje janti nagu polnudki. Sillad-pidurid kestsid hästi, mootoriga polnud ka probleeme. Kütsi võttis alla seitsme ja rebis hästi (130kW mootor oli)
Vasta

See automaatsed kojamehed on jah ikaldus...Sõbral mingi 6a vana master vist ja kojamehed nii kui piisk tuleb kohe uhavad ja tulemuseks kriibitud ja pekkis esiklaas...Kuiva ilmaga pole hullu,aga märjaga on klaas kohutav...10a vanal tavaautol klaas 10 korda parema nähtavusega märjas pimedas...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne