uuemate kaubikute kogemused

See põlvkond sobib ainult metallihunti, ergonoomika on nii hää saand, et normaalmõõdus inimesel kaob jalgadest vereringe 15 minutiga. Järgmises põlvkonnas suudeti juba ilma sellise imetabase featuurita läbiajada.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kui viitsimist kere ära teha, saad hea kaubiku pikaks ajaks. Olen ise ühe vanema ära teinud, ca 5 aastat tagasi. Kogu pleki ring maksis toona 100€. Sisemised karbid, välimised karbid, vahelehed ja tagatiivad. Tagumise ukse alune tükk oli mõtetult kallis, sai see ka külje karpidest tehtud. Tagumised uksed vajuvad ära mädade karpide pärast, nende hinged on igavesed. Külejeuksel on rullikud mis kuluvad. Tagasild on imelihtne, tala, lehtvedrud ja amordid. Kui esimesed poolraamid mädad ei ole, tasub teha, kui mädad, siis pole pointi. Ära mädanevad silla tala juurest ja aku juurest on ka näha.
Ca 5000€ maksvad suured kaubikud on samamoodi mädad, tahavad keevitamist need ka
Vasta

(15-02-2024, 14:35 PM)DevilDeVille Kirjutas:  See põlvkond sobib ainult metallihunti, ergonoomika on nii hää saand, et normaalmõõdus inimesel kaob jalgadest vereringe 15 minutiga. Järgmises põlvkonnas suudeti juba ilma sellise imetabase featuurita läbiajada.

Olen väga nõus. Sõber ehitas sellest omale ralli jaoks Service bussi. Kuna C katt, siis pandi mind rooli. Iste on kahtlaselt nõgus ja pisike - mõeldud justkui väikse küüraka itaallase jaoks. Mina oma 188cm-ga vandusin Saaremaale ja tagasi sõitu pikalt. Sõber 10+cm lühem, ta ütles et polnud viga midagi...

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

mul oli 2000a Fiat, 2003a Fiat ja nüüd on 2015a FIAT Ducato
Kõigis on ruumi 190/110 mehele piisavalt. 
Seda ei saa aga öelda Masteri kohta. Käigukangikorpus on nii haigelt suur, et peab jalad koos sõitma, nigu eit Rolleyes
Vasta

(15-02-2024, 22:12 PM)pannkook Kirjutas:  mul oli 2000a Fiat, 2003a Fiat ja nüüd on 2015a FIAT Ducato
Kõigis on ruumi 190/110 mehele piisavalt. 
Seda ei saa aga öelda Masteri kohta. Käigukangikorpus on nii haigelt suur, et peab jalad koos sõitma, nigu eit Rolleyes
Küsimus ei ole ruumis, vaid ebardlikus ergonoomikas. Diivanipadi kõrgenduseks pärsia all oli selle käkiga võimalik enamvähem liigelda, ilma pideva tahtmiseta end samaaegselt uputada ja ülespuua.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

iga päev sõidan, aga mis see parem on? Istekuju on vale siis? Rolleyes
Vasta

Täiesti nõus pannkoogiga. Mul naabrimees kulgeb sellega pidevalt. Temal pikkust alla 190cm ja kaalukategooria 120 ringis. Pole veel kuulnud teda hädaldamas, et rooli taga kitsas oleks. Mina olen üle 190 kuid kaalu on 80 ja pole ennast kordagi ebamugavalt tundnud selles masinas. Aga no inimesi on kindlasti erinevaid...
Hetkel mõlgubki mõttes see, et kui kere korda teha siis kuluks metalli peale ehk sada või sada viiskümmend. Ebakindlust tekitab see, et puudub ettekujutus sellest mis võib maksma minna siduri remont. Isegi kui tagumise silla peale peab kaks sadakat juurde investeerima siis oleks ehk rahaline investeering max 500 eurotugrikut? Ehk mahub ka siduriga selle summa sisse ning siis võiks olla sõitev masin ümmarguselt tuhandega istumise all. Pluss muidugi oma töörõõm. Vaatan pakkumiste seas ringi ning kusagilt leidsin sama klassi masina mille eest küsitakse mittesõitvana tuhat ära. Ja ka see on mu meelest igati õige tähelepanek, et viietuhandene masina vajab samuti kindlalt hoolt. Lugedes selle teema eelnevaid postitusi siis uuemad selle kategooria masinad on juba elektrit täis ning see elektroonika pole kuigi töökindel. Eks peab veel natuke maad kuulama, palju sidurisse tarvis investeerida rahaliselt ja kas sellest käib enda käsi üle või on tarvis kellelegi vahetuse eest maksta. Siis saab ka lõplikult otsustada...
Vasta

(15-02-2024, 18:37 PM)ronny25 Kirjutas:  Kui viitsimist kere ära teha, saad hea kaubiku pikaks ajaks. Olen ise ühe vanema ära teinud, ca 5 aastat tagasi. Kogu pleki ring maksis toona 100€. Sisemised karbid, välimised karbid, vahelehed ja tagatiivad. Tagumise ukse alune tükk oli mõtetult kallis, sai see ka külje karpidest tehtud. Tagumised uksed vajuvad ära mädade karpide pärast, nende hinged on igavesed. Külejeuksel on rullikud mis kuluvad. Tagasild on imelihtne, tala, lehtvedrud ja amordid. Kui esimesed poolraamid mädad ei ole, tasub teha, kui mädad, siis pole pointi. Ära mädanevad silla tala juurest ja aku juurest on ka näha.
Ca 5000€ maksvad suured kaubikud on samamoodi mädad, tahavad keevitamist need ka
Ega sul juhtumisi tööst pilte pole tehtud, mida jagada viitsiksid?
Olen vist kunagi näinud mingeid häguseid pilte, kuidas keegi lahendas poolraamide remondi nii, et keevitas need H-rauast talade küljed kinni ning moodustus karp mis peaks juba väga kaua kestma, sest enam ei jää lumelopp millegi peale kinni vaid pudeneb esimesel võimalusel maha. Küll aga puudub ettekujutus sellest, mida kujutab endast sisemiste karpide korrastamine. Soovitati küll lammutusest terve jupp osta ning siis vajalikud tükid välja lõigata ning kokku keevitada aga ehk on ka teisi mooduseid?
Samuti küsimus, et kas keegi teab juhatada kus lammutusest sellele masinale juppe küsida Tartu ringkonnas? See firmanimi on mul kusagil isegi olemas mis karpe ja plekijuppe tootma peaks.
Vasta

(15-02-2024, 22:43 PM)pannkook Kirjutas:  iga päev sõidan, aga mis see parem on? Istekuju on vale siis? Rolleyes

Minu põhiline probleem ei olnud üldse selles, et ma ei mahuks ära. Vaid selles, et kui sirge seljaga istuda (mida antud auto rooli ja isteasend nõuab) siis toetab iste vaid ülaselga. Ehk sul on justkui kaks valikut, kas hoida puuduliku toega oma selga ise sirgelt või tõmmata ennast istme järgi küüru. Ja tulemus mõlema puhul on valutav selg. Mina ise 188cm, 80kg ja üsna sportliku eluviisiga. Smile

Aga loomulikult eks inimesi ja kehakujusid on erinevaid. Vb mõne jaoks on see iste justkui valatud. Aga see ei ole kindlasti hea "sobib kõigile" asend ega tool. Sõbrale ütlesin, et pangu bemmi iste sisse, muidu ma rohkem rooli ei tule. Big Grin

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Selle kaubiku aastamaks hakkab olema üle 300€
Vasta

(16-02-2024, 14:35 PM)pikk88 Kirjutas:  
(15-02-2024, 18:37 PM)ronny25 Kirjutas:  Kui viitsimist kere ära teha, saad hea kaubiku pikaks ajaks. Olen ise ühe vanema ära teinud, ca 5 aastat tagasi. Kogu pleki ring maksis toona 100€. Sisemised karbid, välimised karbid, vahelehed ja tagatiivad. Tagumise ukse alune tükk oli mõtetult kallis, sai see ka külje karpidest tehtud. Tagumised uksed vajuvad ära mädade karpide pärast, nende hinged on igavesed. Külejeuksel on rullikud mis kuluvad. Tagasild on imelihtne, tala, lehtvedrud ja amordid. Kui esimesed poolraamid mädad ei ole, tasub teha, kui mädad, siis pole pointi. Ära mädanevad silla tala juurest ja aku juurest on ka näha.
Ca 5000€ maksvad suured kaubikud on samamoodi mädad, tahavad keevitamist need ka
Ega sul juhtumisi tööst pilte pole tehtud, mida jagada viitsiksid?
Olen vist kunagi näinud mingeid häguseid pilte, kuidas keegi lahendas poolraamide remondi nii, et keevitas need H-rauast talade küljed kinni ning moodustus karp mis peaks juba väga kaua kestma, sest enam ei jää lumelopp millegi peale kinni vaid pudeneb esimesel võimalusel maha. Küll aga puudub ettekujutus sellest, mida kujutab endast sisemiste karpide korrastamine. Soovitati küll lammutusest terve jupp osta ning siis vajalikud tükid välja lõigata ning kokku keevitada aga ehk on ka teisi mooduseid?
Samuti küsimus, et kas keegi teab juhatada kus lammutusest sellele masinale juppe küsida Tartu ringkonnas? See firmanimi on mul kusagil isegi olemas mis karpe ja plekijuppe tootma peaks.
Pilte ei ole kahjuks. Sisemine karp on pmst samasugune kui välimine. Otsast vaates moodustub siis pmst u kus veel i sees. karpidest poolraamidesse minevad vahe raamid tuleb ise teha, või lasta teha. Keeruline seletada siin. 
https://aeromotors.ee/kataloog/article/4...2045p-blic
See peaks sisemine karbi plekk olema. Karpide materjali sai aero ja alvadi lehtedelt kokku, tuhni kereosade all.
Mul omal kevadel jälle sama töö ees,mida ma veel pole leida suutnud, on kongis olevad rattakoopad
Vasta

Sellise töö jaoks on sul vaja pleki painutus pinki.
Selle võid ka ise teha nurkraudadest.

Või teed need plekid sirgest tahvlist ja käepäraste vahenditega.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Lihtsalt repliigiks - eelmisel sajandil juurutatud käkk ei ole uuem kaubik. Võinoh, võrreldes temast eelmise põlvkonnaga jne juba muidugi on Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Ducatodel pole tehasest tulles mootori aluskatte keskmist osa. Tahaks lisada, kuna alati ei pruugi asfalt all olla ja eks ta müraisolatsioonina ka abiks.
Eelmiste 2,3 Multijet puhul pole kõhklusi tekkinud ega ka probleeme järgnenud. Silme ees pole, aga kui õigesti mäletan, siis sellel on turbo mootorist tagapool ja miskit tulist sinna alla ei jää.
Uuemal 2,2 Multijetil tundub olevat turbo mootorist eespool, kohe juures on mingi kole paun mis ilmselt tahma põletamisel tuliseks aetakse. Väljalase käib mootori alt läbi, eespool on seal mingi (lambda või temp) andur (pildil sinises ringis) ja õbluke elektriline jahutusvedeliku pump (punases). Toru ise käiks põlvega (sinises) vastu põhjakatet, sukk enam mitte.
Siinkohal on kõhklused - põhjakatet kaitseks tahaks, põlve kohale lõikaks avara augu. Ikkagi, kas seal liiga tuliseks ei läheks? Kate ise PE plastik.
Kogemused- teadmised teretulnud, arvamised ka. Pildid veidi niru nurga alt pooltagant:
   
   
Vasta

See toru paistab sul aus roostevaba olema, mähi kollektoriteibiga ära ja peaks olema puhtam, kuivem ning muretum tunne.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

tulenevalt nendest erinevustest müüakse erinevaid katteid jah.
ja sellistel nagu küsitud pildil ongi auk sees.

siin hea näide võrdluses kus ühel pildil mõlemad

https://www.ebay.co.uk/itm/172499292958
Vasta

Täiesti vabakaubandusest saadav tükk ju. Nii avaga kui ilma.

https://aeromotors.ee/kataloog/fiat/duca...974;s13135
Vasta

(18-03-2024, 11:28 AM)DevilDeVille Kirjutas:  See toru paistab sul aus roostevaba olema, mähi kollektoriteibiga ära ja peaks olema puhtam, kuivem ning muretum tunne.
Ma isiklikult ei soovitaks mootorist allpool ja muudes kohtades teipi kasutada kus õli peale võib sattuda.
See õli peale saab ja põlema peaks minema ta põleb kaua nagu taht aga siledal torul ei saa õli koguneda ning see kas aurab ära või süttib korraks ning kohe kustub.
Tahmafiltriga masinal on see väga oluline sest tavakasutusel on toru miski paarsada kraadi kuid filtri põletamisel üle 600.
Põldurid on näiteks Hiluxi tuleohuga kõrrepõllul püstihädas ja kui see filtrit põletama hakkab kukub ülalt sädemeid alla.
Vasta

(18-03-2024, 22:26 PM)2715 Kirjutas:  
(18-03-2024, 11:28 AM)DevilDeVille Kirjutas:  See toru paistab sul aus roostevaba olema, mähi kollektoriteibiga ära ja peaks olema puhtam, kuivem ning muretum tunne.
Ma isiklikult ei soovitaks mootorist allpool ja muudes kohtades teipi kasutada kus õli peale võib sattuda.
See õli peale saab ja põlema peaks minema ta põleb kaua nagu taht aga siledal torul ei saa õli koguneda ning see kas aurab ära või süttib korraks ning kohe kustub.
Tahmafiltriga masinal on see väga oluline sest tavakasutusel on toru miski paarsada kraadi kuid filtri põletamisel üle 600.
Põldurid on näiteks Hiluxi tuleohuga kõrrepõllul püstihädas ja kui see filtrit põletama hakkab kukub ülalt sädemeid alla.
Kolleteibile korrektne spray selga ja asi ei ima endasse ei niiskust ega õli. Arvestades kolleteibi võimet vähendada temperatuuri välispinnal ca. 70 protsenti ja võttes tüüpilise mootoriõli leektäpiks 200 kraadi, peaks asi üsna turvaline olema. Aga eks Allaki tahte eest pole keegi kaitstud Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(18-03-2024, 17:59 PM)twist Kirjutas:  Täiesti vabakaubandusest saadav tükk ju. Nii avaga kui ilma.
https://aeromotors.ee/kataloog/fiat/duca...974;s13135
Neid on tõesti vabakaubandusest saada juba vähemalt 10+ aastat, kui esimese paigaldasin. Kas tookord oli ka avaga varianti, ei mäleta. Kui järgmise panin 2019, oli avaga variant juba kindlasti saada. Too aeg vbl küsimuse objektiks olevat 2,2 mootorit plaaniti alles konstrueerima hakata. Lingil viidatud kate on küll 2006...2011 Ducatole, aga alla sobivus kinnituste kontekstis on neil ilmselt sama kuni tänaseni.
Olen ostnud sama asja Polcari nime all Laki Auto'st, saab mõistliku hinnaga. Nad mu arusaamal Polcari maaletoojad.
Kõhklusi auguga variandi sobivusest uue 2,2 alla tekitavad asjaolud, et augu kuju ja asukoht on veidi vale - väljalõike tagumine osa peaks olema tsentrile lähemal. Passitasin auguta varianti alla ja modelleerisin asukohta teibiga. Takkaotsa ütleb Polcari kataloog sobivuseks 2,3 mootorile:
   
Pilt on täpselt sama, nagu MeelisV pandud eBay kuulutuses. Kahtlustan, et müüja on seal natuke improviseerinud.
Ehk tulles mu algse küsimuse juurde - kas umbse põhjakatte lisamine mootorile, kus suurem kuumaallikas on mootorist eespool, võiks muuta mootoriruumi temperatuurirežiimi kuidagi liiga pahasti. Ilma katteta saab osa kuuma alt minema panna, umbse kattega läheks kõik vastu mootorit. Kui väljas +35 ja kukub DPFi põletama, ei pruugi hästi välja kukkuda.
Üks eBay kuulutus selles osas ei suuda mind veenda, oleks teadmist vaja. Netis tuhnides pole praktikute infot ette jäänud, vbl häbenevad rääkida, kui maha põles. Abiks oleks, kui leiaks põhjakatte originaal osakoodi, aga ühtegi Fiati EPCd pole ka netist leidnud. Vanemale millalgi püüdsin varuosaletist originaali tellida ja polnud anda sellist asja.
Variant on tõesti leegitoru teipida ja sellest tulev kuum tahapoole saata. Ja põhjakate ise mingi 30...50% ulatuses sõelaks puurida. Samas kui miskit peesse keeran ei tahaks garantiist kuulda, et sellele ei tohi katet alla lisada.
Btw, kas 3,0 Ivecol oli tulles keskmine osa all? Äärmised, kui sama lahendusega?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne