TZ 4 K 14 Metsaabi

(07-10-2016, 10:09 AM)pkmp Kirjutas:  Külaskäik pkmp  ehk minu juurde võib toimuda ka


Parema meelega tuleks ehk läbi mingiaeg,talvepoole vbl.krabaks omma shindaiva ühes ja saan ehk väheke kasulik olla.
 Nö.tänuks,hea üritus nim.ei võtaks see tk.küljest...
Vasta

(07-10-2016, 17:50 PM)Veskioja Kirjutas:  
(07-10-2016, 00:24 AM)Marko Kirjutas:  Vaata ma olen nii, et jälle uurima ei hakka Big Grin
Projekt on peas valmis,
"ketšupiga" sina peale ...

Nüüd vähe pkmp rikkus olu x heasmõttes,aga mudu ise olen veic mõelnud,et masti jalg,tugi,känd kuda keegi nimetab,peab saama vääga tummine.Ja vbl.see masti keeramine võiks olla äkki hammas ratas ülekandega,siis ta vbl.liiguks vähe sujuvamalt,kui silindritega.Ja liikumine p-v oleks piiratud mingi valemiga näit.igalajal saab ju trakaga liikuda soovitud suunas,paha ei teeks vbl.silinder mis lükkaks käru külgepidi.  Wink

Mitte "vääga tummine" (tõlkes raske) ei pea olema vaid "täpselt paras"
Kui paras on paras, saab hinnata ntx. mõne valmis aparaadi küljes.  2x suuremat ei ole ju mõtet teha.

Aga silndritega masti pööre ongi ju hammasrattaga/latiga metsatõstukitel, Ekskavaatoritel (kopplaaduritel) silindrid otse masti küljes ja siis ei keera täispööret. Või mõtled pöördeks reduktorit väntama hakata?


"Traka endaga" liikumisel ongi see häda, et töökoja ees sirgel platsil see töötab aga kuskil mägede-kraavide vahel jääb täpselt see viimane ulatus vajaka.
Vasta

(10-10-2016, 09:39 AM)pkmp Kirjutas:  "täpselt paras"
Kui paras on paras, saab hinnata ntx. mõne valmis aparaadi küljes.  2x suuremat ei ole ju mõtet teha.

Või mõtled pöördeks reduktorit väntama hakata?


"Traka endaga" liikumisel ongi see häda, et töökoja ees sirgel platsil see töötab aga kuskil mägede-kraavide vahel jääb täpselt see viimane ulatus vajaka.

Mõtlesin jh,et reduktorit,kuna olin veendunud,et see osa peab olema vääga tummine.Ülejäänuga tuleb lihtsalt nõus olla,pole suurt lisada.Aint kahju,et ülbe vend vist kole haigestund,no tegelt tal oli aega ka vaja,tahaks teada mis pomm uudis sealt tuleb... Sad
Vasta

http://www.ebay.de/itm/Motorsaege-Forsts...7675.l2557

 Vääga põnev,krt-teab mis sellest arvata 152 €
1:60 30 m juhet andmed justkui nitsevoo
Vasta

Jahutaks optimismi, kuna ma olen igasuguste vintsidega mänginud küll ja veel.

Esiteks mootorsae mootor ei ole mõeldud selliseks pikalt punn põhjas tööks. 
Teiseks sae võimsus ikkagi on nagu on.  Aega on ka metsas täpselt nii palju kui on, teine saag peab mootoriks küljes olema mitte nii, et krutid edasi-tagasi.


Aga häda-väljatõmbe lisaks ? Miks mitte. Kui parajasti juhtub metsas kaasas olema.
Pidevaks edasi-tagasi kerimiseks ja materjali kokku tõmbamiseks?  Oh kindlasti mitte, selleks liiga aeglane ja nõrguke. Hääljuhtimist ehk kahte inimest on ka vaja, muidu ei jõua edasi-tagasi kõndimisega üldse kuhugi.

Võsast põtra välja venitada? Vot selleks väga ok.

Aeglane kohe kindlasti.

Metsas on meeter teise mõõduga ja 30 m trossi ei ole üldse enam eriti pikk.  5mm tross on suht õrn ja kerge keerdu laskma ja sassi minema.    Mul oli 100 meetrit ja 8 mm.  Vot sellega hakkas juba looma.
 
Eriti pildi pealt pihta ei saa, kas pooli sees on planetaaarreduktor?  Sest kuskil peab ju reduktor olema? Ja üsna kobe reduktor, sest ühe tigureduktori (sisenev) võll sarnasel aparaadil on õnnestunud ikka konkreetselt pooleks ajada.
Vasta

Vist enam paremat vastust pole võimalik anda,täitsa nõus.Ega ma tast jh väga vaimustuses niiväga põlndki,siin juba hind paneb asja paika,seal neid veel vähe etemaid jne.Hinnad ikka 10 x vingemad.Aga muidu iseenesest see lahendus pole paha,kui selline,näit.
https://youtu.be/dkZZFSqEP5A

vaevalt seee nüüd väga filmi trikk olla saab.Mudu mõtlesin ikka jh,et mul teine saag olemas,et kui siis,aga niikui rääkisime,on targem teha ikka traka külge.Sellega olen niikui särk ja perse,ei saa 1 läbi teiseta.Aint üks väike takistus,kuna tuleb mul traka tagasild lahti võtta ja panna jõu võll toimima.
Mõtled see 100 m ja 8 mm mis oli tolle nati külges?
Vasta

(19-10-2016, 17:11 PM)Veskioja Kirjutas:  Vist enam paremat vastust pole võimalik anda,täitsa nõus.Ega ma tast jh väga vaimustuses niiväga põlndki,siin juba hind paneb asja paika,seal neid veel vähe etemaid jne.Hinnad ikka 10 x vingemad.Aga muidu iseenesest see lahendus pole paha,kui selline,näit.
https://youtu.be/dkZZFSqEP5A

vaevalt seee nüüd väga filmi trikk olla saab.Mudu mõtlesin ikka jh,et mul teine saag olemas,et kui siis,aga niikui rääkisime,on targem teha ikka traka külge.Sellega olen niikui särk ja perse,ei saa 1 läbi teiseta.Aint üks väike takistus,kuna tuleb mul traka tagasild lahti võtta ja panna jõu võll toimima.
Mõtled see 100 m ja 8 mm mis oli tolle nati külges?

DT75 +ZIL131 vintsile oli vaid krõmps ja valmis katki tõmmata mingi ilge jurakas vist 16 mm kommunismiaegne MAZ kraana tross, kui konksu lõpuni suunaja vahele kinni lasid, seal pole 8 mm trossiga midagi teha.   Väljavedamine oli ikka igavene vaev, panid kolmekäpakil mäest üles tross taga keel ripakil...

100 meetrit 8 mm trossi on ikka selle "koera" pooli peal.
Vasta

(19-10-2016, 18:05 PM)pkmp Kirjutas:     Väljavedamine oli ikka igavene vaev, panid kolmekäpakil mäest üles tross taga keel ripakil...

100 meetrit 8 mm trossi on ikka selle "koera" pooli peal.

On olnud ka vajadust 100 m järele,on tal ka maitea kuda seda nimetatakse,mis kerib trossi ilusti poolile,vendvenna kõrvale ? Wink
Vasta

(19-10-2016, 20:37 PM)Veskioja Kirjutas:  
(19-10-2016, 18:05 PM)pkmp Kirjutas:     Väljavedamine oli ikka igavene vaev, panid kolmekäpakil mäest üles tross taga keel ripakil...

100 meetrit 8 mm trossi on ikka selle "koera" pooli peal.

On olnud ka vajadust 100 m järele,on tal ka maitea kuda seda nimetatakse,mis kerib trossi ilusti poolile,vendvenna kõrvale ?  Wink

100 st. võib hetkega tüki lühem saada,kui kasutada plokke.Ja tõmbejõudu s...ks rohkem.Aga see rohkem maasturite teema. Rolleyes
Vasta

https://youtu.be/S0qx32i6vwM
Vasta


made by me
Vasta

Ahnii,et sellest koerast saanud nüüd paras elajas  Wink ,100 m.see justkui nokunäitus
Vasta

(19-10-2016, 08:39 AM)pkmp Kirjutas:  kuna ma olen igasuguste vintsidega mänginud küll ja veel.

https://youtu.be/6h4Ddp4sN3I

 Vaat kus lahedaid tegelasi olemas  Wink
Vasta

Vabandust teema kaaperdamise pärast, aga kas need võiks olla teedzeti kaariku tsõõrid:
http://www.kuldnebors.ee/80571127

Saadaval.
Vasta

Vist need samasugused rattad olid all tema enda orig.kärul,niiet  Wink velg
Vasta

Eelnevalt jutuks olnud öko-tõstuk hinnaga, mis võtab ise ehitamise koha peale kukla sügelema:

https://www.vidaxl.ee/p/210049/veoauto-kraana-vintsiga


Vändaga pööre, hüdraulikaga käsipumbaga tõste, vändaga vints.

Juhh, ma juba ainult pilti vaadates tunnen, kuidas sellega metsas koormat vändates-pumbates peopesad villi lähevad...

Aga kui vähemalt masti tõste traktori hüdraulika peale teha ja vintsile tühjalt hooga kerimiseks GZ53 rool otsa panna?
Juba parem?

Edit: kui pilte uurida, siis vända ja reduktoriga "paigal hoidvat" pööramist ikka ei ole, on vaid kang ja toores jõud. kui pind on sirge, pole viga. Metsas teatavasti...
Toorikuks ok, väike tigureduktor ketiga pööramist hoidma panna pole ka keeruline.
Vasta

(21-11-2016, 18:29 PM)pkmp Kirjutas:  Vändaga pööre, hüdraulikaga käsipumbaga tõste, vändaga vints.

Juhh, ma juba ainult pilti vaadates tunnen, kuidas sellega metsas koormat vändates-pumbates peopesad villi lähevad...

Aga kui vähemalt masti tõste traktori hüdraulika peale teha ja vintsile tühjalt hooga kerimiseks GZ53 rool otsa panna?
Juba parem?

 väike tigureduktor ketiga pööramist hoidma panna pole ka keeruline.

Täna sai lõpuks ka mulle lõplikult selgeks,et aitab sellest kilplase moodi lolli mängimisest.Järgmiseks hoojakas teen omal ka hüdraulika peale tõstuki,niikui need on õiged asjad.Käsivintsiga jamamine tõeline pullikaka, pidin kogu koorma maha laadima,et traka ja käru maaseest kätte saada.Nüüd õnneks lubab veidi pakast,ehk saab roopad kinni tampida,saab sõita ja sõita.
Vasta

Vot see viimane post tuli ikka küll otse südamest.

Kõhklustest jagu saamiseks arvesta veel ka oma isikliku lihakeha võimsust no nii näiteks 10 aasta pärast. 
Aastad lähevad, aga kütta ja puid teha on ikka vaja.

Räägi otse www.kreisi.ee  VahvaJussi meistritega, väikeses metsatõstukis on niikuinii ostetavaid detaile nii palju, et ise tegemise tasuvusega on nagu on.

No ja et lõplikult kõik ära rikkuda, siis tule tõsta minu omaga virn puid peale-maha ja siis vaid lehvitad, kui vintsi-vänderdis jõepõhja kaob.
Vasta

https://osta-ee.postimees.ee/traktor-tz-...src=search
Panin ka leiunurka äkki vaja?

Veel pole maha löödud
Vasta

[Pilt: 24901001ae054a_t.jpg]
Kaotasin ä tolle kasti mis sai traka tahaotsa tekitatud,peab ikka omal nahal kõik head ja halvad järgi proovima.Muidu põlnd justkui viga,aga vaatevälja ullult segas,käru haakesse saamisega oli kohe paras upitamine,et näeks kuhu sõrm pista.Ja käruga manööverdamine jättis ka justkui soovida.Hea et maad külmetas,on küll roopad kohati peris sügavad,aga kannab kenaste.
Sai teeäärest langetatud peris pirakaid vanu leppasi,nii 70-80 cm läbimõõduga.452 shindaiwa sai nendega heasti hakkama,kett ka tegelt juba peris otsakorral.Oma TZ oleks nendega pusinud ikka omajagu,õnneks sõpradel olemas vähe kangemad relvad.Seda enam,et niimõnegi pidi kukutama teele,5 T johnil oli taga palgi haaratsid ja see 70 cm poolik vbl.8-9 m.puu viidi minema justkui muuseas.Kõikse naljakam oli veel kui terve selline niikui need enmv.linnade jõulukuuse mõetu kuusk taga tolknes.Ma küll kahtlesin,et kas ta ikka selle ä veab,aga läks vaikselt,oksad suuskade eest.Kahju,et pilti ei viitsind teha,sellist pilti just igapäev ei nää.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne