TZ 4 K 14 Metsaabi

Kütte puudega siis ühelpool,suurtest leppadest ülejääk sai mõtsa tagasi,teeehitus muidugi oles saand sealt isegi veel kütet kui nüüd peris ahneks minna.
[Pilt: 249190715b54af_t.jpg]
Nuuh sihke massin oles vast etem
[Pilt: 249190753a7071_t.jpg]
Vasta

   

Rääkides sihketest etematest massinatest:

Sain siis minagi mõne tiiru sellisega metsas teha. 
Esimene mulje: nagu triikraud.  Tuim nagu triikraud, uimane, aeglane.

Aga ronib väga hästi.  Rattad on suured. Kliirens on väga hea.  Ja see olekski plusspoolelt kõik.

Istud vedruga istmel, mootor käsigaasiga peaaegu põhjas, hüdrovedu ei anna tagumikku mingit tagasisidet, aru ei saa, kas hakkab kinni jääma või veab välja. Uurid läbi akna, kas puud ikka liiguvad mööda ja kas rattad tühjalt ei käi.

Hoovõttu ja hooga võtmist ei ole, vedu ja reageerimine on nii uimane.

Istud nagu reisija, naudid diisli häält ja vaatad aknast välja.

Tühisõit samamoodi, punn põhjas venid metsa poole.  Minu Iseki sats annab tagumiku kaudu kohe tunda, mis toimub.  Tunned kohe ära, kui difrid blokki panna vaja.  Kui vaja võtad hooga, kui vaja venid teoga.

On nagu asi, mida nimetatakse kiireks käiguks ka aga sellega metsas kändude vahel ei sõida, klapid hakkavad õige pea susistama ja survet üle laskma. Isekiga lased tühjalt 6 käiguga mööda teed nii, et hoia ikka roolist kinni, kui maha ei taha lennata.

Ei tea kas reguleeringus viga aga tõstuk tundus ka nõrguke ja uimane olema, reageeris aeglaselt, kui ntx masti pikaks lükkad, siis jääb kõik muu seisma.  Sellist kõigutamist ja viskamist ei saanud üldse teha, eks vbl harjutamise viga ka.

Tõstuk on enam-vähem samas mõõdus, kui VahvaJussi eks täpsemaks võrdlemiseks peaks kaks masinat kõrvuti sama koormat pilduma panema.


Nii, et kui valida traktor+veoga käru või see etem massin, siis praegu eelistaks küll traktorit kuigi käru mul veel ei vea.

Enne ostmist võtke kindlasti paar testipäeva ja võrrelge erinevaid.
Kui kellelgil on paremaid kogemusi, siis jagage.
Vasta

eks ta sihuke mänguasi ole, eriti hinda vaadates, plank masin 56 000 euri, omal mõlgub mõttes kui saaks mtz 421 miilel jvv-l on ka sünkroonvedu ja käru senna takka vedava gaz sillaga t-150 ratastel oleks ikka ilmatu mõnus oma metsas nokitseda. Aga mõtete teostamisega läheb veel aega Big Grin
Vasta

(15-03-2017, 20:40 PM)maisalup Kirjutas:  eks ta sihuke mänguasi ole, eriti hinda vaadates, plank masin 56 000 euri, omal mõlgub mõttes kui saaks mtz 421 miilel jvv-l on ka sünkroonvedu ja käru senna takka vedava gaz sillaga t-150 ratastel oleks ikka ilmatu mõnus oma metsas nokitseda. Aga mõtete teostamisega läheb veel aega Big Grin

Endal olid kunagi kasutusel vedaval kärul jv võllilt ural sillad ja laiad rehvid (ei mäeleta millelt aga olen näinud Zil-del all).
Vasta

Nende hindadega on meil kuidagi hästi siin. See väike vedaja maksis aastake tagasi Eestis uuena 25000.-  see väheke suurem putukas mis kena pehme pinnasepeal kasutada  http://www.kuldnebors.ee/search/metsandu...ng=Jarcrac  maksis aastake tagasi 56000.- +km. (Võis ka kaks aastat tagasi olla)
Vasta

(15-03-2017, 20:40 PM)maisalup Kirjutas:  eks ta sihuke mänguasi ole, eriti hinda vaadates, plank masin 56 000 euri, omal mõlgub mõttes kui saaks mtz 421 miilel jvv-l on ka sünkroonvedu ...
...

Proovi seda traktorilaadset toodet enne kusagil karvasel maastikul, kui hakkad tõsisemalt selle peale mõtlemisele aega kulutama.
Vasta

(28-03-2017, 13:55 PM)Veskioja Kirjutas:  Ma siin heietanud,et paneks TZ alla 325/60 R 15 niikui peaks uuasiku velje 10 cm laiemaks tegema.Aga kas sel ongi niiväga mõte? Pole mudugi veel proovinud,kui siis ikka koos lohviga?

Nägin sellist kuulutust: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=61&t=68739
Ma Suzuki keskava mõõtu ei tea, aga poldivalemi poolest peaks koos velgedega alla sobima. Pehmel pinnasel ja TZ kiiruste juures vast kalasaba ikka hulka etem kui suvaline maasturi MT rehv.
Vasta

(15-03-2017, 14:13 PM)pkmp Kirjutas:  ...
Nii, et kui valida traktor+veoga käru või see etem massin, siis praegu eelistaks küll traktorit kuigi käru mul veel ei vea.

Enne ostmist võtke kindlasti paar testipäeva ja võrrelge erinevaid.
Kui kellelgil on paremaid kogemusi, siis jagage.

Käisin ka üht sellist lähemalt töös vaatamas. Toimetas küll. Eriti hea pill künklikul maastikul. Kui pika maa tagant sul siis vedada oli tarvis, et aeglaseks jäi?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(03-04-2017, 19:05 PM)donn Kirjutas:  
(15-03-2017, 14:13 PM)pkmp Kirjutas:  ...
Nii, et kui valida traktor+veoga käru või see etem massin, siis praegu eelistaks küll traktorit kuigi käru mul veel ei vea.

Enne ostmist võtke kindlasti paar testipäeva ja võrrelge erinevaid.
Kui kellelgil on paremaid kogemusi, siis jagage.

Käisin ka üht sellist lähemalt töös vaatamas. Toimetas küll. Eriti hea pill künklikul maastikul. Kui pika maa tagant sul siis vedada oli tarvis, et aeglaseks jäi?
Me tegime metsas veotiirud ja õhtuse sõidu metsast välja. Minul on võrdlusmoment oma Iseki+Jussiga ja selle rootslase toimetamise kiirus jäi minu jaoks häirivalt aeglaseks.  Iga käiguga.  

Ronib küll, see on väga hea.   6x6 ikka.
Vasta

Kas ütleks mul keegi,jõuvõtuvõll,see rivist väljas,et mis sellega seoses on purunenud ja kuda saaks teda dohtertada?
Vasta

Jõuvõtuvõllist ei tea midagi, aga kuna siin selline metsateema on siis sokutan ka siia mõne väheke teistmoodi haagise pildid.

Selline kasejurakas, sai üle mägede metsast õue peale Alaska meetogil saagimiseks toodud. 62 cm peenem ots, 2,7 m pikk.

VahvaJussi jõud sellest ilmselt üle ei käi aga ühe teise projektiga sai tehtud selline asjandus, mida nüüd kotikäruks kutsutakse ja mille põhiline ülesanne on rebaki klotse täis big-bagidega mööda õue sõitmine.  Maastiku-Rocla kauge sugulane.

Nummi Junior tõstukiks, praegu käsipumbaga. Lühikese mastiga 1100 kg.
P.S pruss on selleks, et kui kate üle laotada, siis tekib koti kohale telk.

   

   
Vasta

Jussi saab sellisega hakkama.
Vasta

Jussi on mul ka.  Jussil on piiriks haaratsi ulatus.

Kui jupp on nii jäme, et haarats ära libiseb ja see ongi kusagil 60 cm läbimõõdu juures, siis ole midagi teha. Saed külje peale sooni või nojah, võtad haaratsi kiirühendusega otsast ära ja mässad lintidega.

Sellise jupi laadimine Jussiga käib jah nii, üks ots peale, siis keerad-väänad-pöörad üle külje kuni peal.  60cm/3m terves tükis lendu ei tõsta kindlasti mitte.

Eelmine tammetüvi sai Jussiga peale keeratud, seekord proovisime seda käru...ja palju lihtsam oli.

PS. Märgi klotse täis ca m3 Bigbagist Jussi jõud üle ei käi, see oli põhiline selle kotikäru ehitamise mõte.
Vasta

(08-01-2018, 18:31 PM)pkmp Kirjutas:  VahvaJussi jõud sellest ilmselt üle ei käi aga ühe teise projektiga sai tehtud selline asjandus, mida nüüd kotikäruks kutsutakse ja mille põhiline ülesanne on rebaki klotse täis big-bagidega mööda õue sõitmine.  

Tundub, et sa oled big-bag asjandusega kursis. Siin ühes teises teemas tekkis küsimus, et kaua selline koti täis märgi klotse kuivab kui nad kotti jätta?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(08-01-2018, 23:28 PM)viplala Kirjutas:  Tundub, et sa oled big-bag asjandusega kursis. Siin ühes teises teemas tekkis küsimus, et kaua selline koti täis märgi klotse kuivab kui nad kotti jätta?

Mul alles esimesed kotid-konteinerid käsil, eks ta ümbritseva õhu niiskusest suures jaos sõltub, puit nagu puit ikka.
Kaetud ja õhk käib läbi.

Tegelikult päris huvitav küsimus aga ammendavaks vastuseks peab ühe koti aastaks kaalu otsa riputama ja koos õhuniiskuse ja temperatuuri dataga kaalu muutuse logima.
Vasta

(08-01-2018, 18:31 PM)pkmp Kirjutas:  ühe teise projektiga sai tehtud selline asjandus, mida nüüd kotikäruks kutsutakse ja mille põhiline ülesanne on rebaki klotse täis big-bagidega mööda õue sõitmine.  Maastiku-Rocla kauge sugulane.

Nummi Junior tõstukiks, praegu käsipumbaga. Lühikese mastiga 1100 kg.
P.S pruss on selleks, et kui kate üle laotada, siis tekib koti kohale telk.

Idealna,just olingi mõttes,et kuda seda kraanat võiks kõikse etemini kasutada ja mille külge kinnitada.

https://www.kuldnebors.ee/search/metsand...36top_0_et
Vasta

Keevitasin käru koorma osale 30 cm.tk.ettepoole,et mahuks peale 3 ja rohkem meetrised,tõenäoliselt saab olema manööverdamine mõtsas nüüd natskehvem,külmetab ja las külmetab,see ongi hää.Nii 2-2.5 tihune koorem ei tee trakale miskit,mõnes kühmus ja augus hääl ikka muutub,asee keib asja juurde
Vasta

(09-01-2018, 01:17 AM)pkmp Kirjutas:  Tegelikult päris huvitav küsimus aga ammendavaks vastuseks peab ühe koti aastaks kaalu otsa riputama ja koos õhuniiskuse ja temperatuuri dataga kaalu muutuse logima.

Iseenesest oleks väga hea mõte. On sul järsku kaalu, et sellist katset teha? Mul taoline kaal puudub, muidu võiks täitsa logida seda huvi pärast.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(11-01-2018, 23:16 PM)viplala Kirjutas:  
(09-01-2018, 01:17 AM)pkmp Kirjutas:  Tegelikult päris huvitav küsimus aga ammendavaks vastuseks peab ühe koti aastaks kaalu otsa riputama ja koos õhuniiskuse ja temperatuuri dataga kaalu muutuse logima.

Iseenesest oleks väga hea mõte. On sul järsku kaalu, et sellist katset teha? Mul taoline kaal puudub, muidu võiks täitsa logida seda huvi pärast.

Ei ole aga ma vaatasin juba e-bayst selliseid:
   

Saab 300 kilo otsa riputada, rippumise koha ka leiab, kasvõi sellesama kotikäru.

PS kunagi ammu sai ühe müügitöö jaoks traadist poekorvidega sauna kerise kohal  kuivatamisega toore laastu veesisaldust mõõdetud, sai numbri kätte küll.  Niiskuse mõõtmise aparaati tollel ajal veel polnud, kaaluga saab parema tulemuse ka.
Vasta

Seda kotti ei tohi vist kogu aeg lasta rippuda seal, ma ei usu, et kaal nn välja ei veni ja aiateibaid näitama ei hakka. Sellise kaaluga peab vist ainult kaalumise hetkeks koti üles tõmbama.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne