TZ 4 K 14 Metsaabi
Kütte puudega siis ühelpool,suurtest leppadest ülejääk sai mõtsa tagasi,teeehitus muidugi oles saand sealt isegi veel kütet kui nüüd peris ahneks minna.
[Pilt: 249190715b54af_t.jpg]
Nuuh sihke massin oles vast etem
[Pilt: 249190753a7071_t.jpg]
Kes oskab teeb ise,kes ise teha ei oska see õpetab,kes ei mõista kumbagi...see juhendab
Vasta

Rääkides sihketest etematest massinatest:

Sain siis minagi mõne tiiru sellisega metsas teha. 
Esimene mulje: nagu triikraud.  Tuim nagu triikraud, uimane, aeglane.

Aga ronib väga hästi.  Rattad on suured. Kliirens on väga hea.  Ja see olekski plusspoolelt kõik.

Istud vedruga istmel, mootor käsigaasiga peaaegu põhjas, hüdrovedu ei anna tagumikku mingit tagasisidet, aru ei saa, kas hakkab kinni jääma või veab välja. Uurid läbi akna, kas puud ikka liiguvad mööda ja kas rattad tühjalt ei käi.

Hoovõttu ja hooga võtmist ei ole, vedu ja reageerimine on nii uimane.

Istud nagu reisija, naudid diisli häält ja vaatad aknast välja.

Tühisõit samamoodi, punn põhjas venid metsa poole.  Minu Iseki sats annab tagumiku kaudu kohe tunda, mis toimub.  Tunned kohe ära, kui difrid blokki panna vaja.  Kui vaja võtad hooga, kui vaja venid teoga.

On nagu asi, mida nimetatakse kiireks käiguks ka aga sellega metsas kändude vahel ei sõida, klapid hakkavad õige pea susistama ja survet üle laskma. Isekiga lased tühjalt 6 käiguga mööda teed nii, et hoia ikka roolist kinni, kui maha ei taha lennata.

Ei tea kas reguleeringus viga aga tõstuk tundus ka nõrguke ja uimane olema, reageeris aeglaselt, kui ntx masti pikaks lükkad, siis jääb kõik muu seisma.  Sellist kõigutamist ja viskamist ei saanud üldse teha, eks vbl harjutamise viga ka.

Tõstuk on enam-vähem samas mõõdus, kui VahvaJussi eks täpsemaks võrdlemiseks peaks kaks masinat kõrvuti sama koormat pilduma panema.

Nii, et kui valida traktor+veoga käru või see etem massin, siis praegu eelistaks küll traktorit kuigi käru mul veel ei vea.

Enne ostmist võtke kindlasti paar testipäeva ja võrrelge erinevaid.
Kui kellelgil on paremaid kogemusi, siis jagage.
Vasta
eks ta sihuke mänguasi ole, eriti hinda vaadates, plank masin 56 000 euri, omal mõlgub mõttes kui saaks mtz 421 miilel jvv-l on ka sünkroonvedu ja käru senna takka vedava gaz sillaga t-150 ratastel oleks ikka ilmatu mõnus oma metsas nokitseda. Aga mõtete teostamisega läheb veel aega Big Grin
Vasta
(15-03-2017, 21:40 PM)maisalup Kirjutas: eks ta sihuke mänguasi ole, eriti hinda vaadates, plank masin 56 000 euri, omal mõlgub mõttes kui saaks mtz 421 miilel jvv-l on ka sünkroonvedu ja käru senna takka vedava gaz sillaga t-150 ratastel oleks ikka ilmatu mõnus oma metsas nokitseda. Aga mõtete teostamisega läheb veel aega Big Grin

Endal olid kunagi kasutusel vedaval kärul jv võllilt ural sillad ja laiad rehvid (ei mäeleta millelt aga olen näinud Zil-del all).
Vasta
Nende hindadega on meil kuidagi hästi siin. See väike vedaja maksis aastake tagasi Eestis uuena 25000.-  see väheke suurem putukas mis kena pehme pinnasepeal kasutada  http://www.kuldnebors.ee/search/metsandus/metsatoomasinad-ja-tarvikud/jarcrac-evopro-2-2-perkins-50-kw-16/search.mec?pob_post_id=80583009&pob_action=show_post&pob_cat_id=10797&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_evt=onsearch&search_O_string=Jarcrac  maksis aastake tagasi 56000.- +km. (Võis ka kaks aastat tagasi olla)
Vasta
(15-03-2017, 15:13 PM)pkmp Kirjutas: Rääkides sihketest etematest massinatest:

Nii, et kui valida traktor+veoga käru või see etem massin, siis praegu eelistaks küll traktorit kuigi käru mul veel ei vea.

Eeh,see sattus mu õuele suht juhuslikult,mõni km.eemal olevalt langilt.Käru toika kronsa oli murdunud ja mul oli au see kinni keevitada.See ikke etem kui su pakutud varjaator ü.k....Malwa 560 ei olnud ennem näind plast lindi roomikutega.Ja see sihke univ.millel giljotiin ka komplektis.Sain tasa arveldusega kaubale,et need mis olid veel mõtsa jäänd,oli lahkesti nõus välja vedima.
Kes oskab teeb ise,kes ise teha ei oska see õpetab,kes ei mõista kumbagi...see juhendab
Vasta
(15-03-2017, 21:40 PM)maisalup Kirjutas: eks ta sihuke mänguasi ole, eriti hinda vaadates, plank masin 56 000 euri, omal mõlgub mõttes kui saaks mtz 421 miilel jvv-l on ka sünkroonvedu ...
...

Proovi seda traktorilaadset toodet enne kusagil karvasel maastikul, kui hakkad tõsisemalt selle peale mõtlemisele aega kulutama.
Vasta
(28-03-2017, 14:55 PM)Veskioja Kirjutas: Ma siin heietanud,et paneks TZ alla 325/60 R 15 niikui peaks uuasiku velje 10 cm laiemaks tegema.Aga kas sel ongi niiväga mõte? Pole mudugi veel proovinud,kui siis ikka koos lohviga?

Nägin sellist kuulutust: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=61&t=68739
Ma Suzuki keskava mõõtu ei tea, aga poldivalemi poolest peaks koos velgedega alla sobima. Pehmel pinnasel ja TZ kiiruste juures vast kalasaba ikka hulka etem kui suvaline maasturi MT rehv.
Vasta
(15-03-2017, 15:13 PM)pkmp Kirjutas: ...

Käisin ka üht sellist lähemalt töös vaatamas. Toimetas küll. Eriti hea pill künklikul maastikul. Kui pika maa tagant sul siis vedada oli tarvis, et aeglaseks jäi?

Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)

Vasta
(03-04-2017, 20:05 PM)donn Kirjutas:
(15-03-2017, 15:13 PM)pkmp Kirjutas: ...

Käisin ka üht sellist lähemalt töös vaatamas. Toimetas küll. Eriti hea pill künklikul maastikul. Kui pika maa tagant sul siis vedada oli tarvis, et aeglaseks jäi?
Me tegime metsas veotiirud ja õhtuse sõidu metsast välja. Minul on võrdlusmoment oma Iseki+Jussiga ja selle rootslase toimetamise kiirus jäi minu jaoks häirivalt aeglaseks.  Iga käiguga.  

Ronib küll, see on väga hea.   6x6 ikka.
Vasta
(16-03-2017, 02:47 AM)Veskioja Kirjutas: ....Malwa 560  see sihke univ.millel giljotiin ka komplektis.Sain tasa arveldusega kaubale

No,keis jälle keevitamas,üht teist sõlme,aga tu tegelt polegi giljotiin,ikka ketilatiga saag,sai jälle ära kasutatud,aint see väga üle 20-25 cm.jõud üle ei käi,sihke ta on ja midagi ikka sai langetatud.Aga no soometsas kannab küll üli heaste, TZ ei oles momendil nii kaugele julenud minna
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne