Kõver Sputniku raam
#1

Tere foorumlased!
Mida hakata peale sellise kõvera Sputniku raamiga? Kas asi on veel kasutuskõlbulik? Ülejäänud ratas paistab olevat võrdlemisi heas korras.
http://static2.nagi.ee/i/p/956/65/239162...ab_l.jpg/1
Ette tänades!
Vasta
#2

Kui on tahtmist jännata ja tööriistad käes püsivad, siis saab sirgeks painutada. Ise sai kunagi ammu vastu seina kõveraks sõidetud Ereliukase raam sirgeks tehtud. Sellel olid sama moodi mõlemad torud kõverad.
Käis see asi umbes nii, et esikahvel raamist välja, selle asemel sobivas mõõdus raudkang sisse, tõmmitsatega õiges suunas pinge peale ja siis aitad haamriga kergelt järgi. Ettevaatust, et lössi ei tao! Et see remontimine ennast majanduslikult ära tasuks, seda ma küll ei usu. Lihtsalt on võimalik endale ära tõestada, et "nii saama" küll.
Vasta
#3

Mina sellise sirgeks väänatud raamiga pärast enam sõita ei julgeks. Kui niisama dekoratsiooniks seda ratast ehitad lase käia.
Vasta
#4

Mina ei julge ka väänamata raamiga sõita, aga see pole muidugi oluline.
Jah, tüüpviga, kuhugi otsa põrutades läheb esihark S-kujuliseks, raam kõveraks või mõlemad korraga. Nagu juba öeldud, võib proovida sirgeks ajada, võib lahti lõigata, sirutada ja kokku keevitada/joota, võib niisama jätta, kui asend ja raam sõita kannatavad, võib ära visata...
Kuna tegu levinud probleemiga, siis on kusagil omaaegses õppekallakuga raamatus toodud õpetus ja pilt, midagi stiilis - pane lauaklotsid kõvera toru külgedele, nende ümber tugev nöör ja nöörist läbi pulk ja hakka pulka keerutades lauajuppide ümber olevat nöörisilmust kokku pooma, st pane kõver koht laudade vahele ja pressi torud sirgeks. Kas nii saama, mina ei tea. On omal hetkel üks läti Lippertsi raam klotside vahel ja kokku pressitud (tegin puuklotsidele toru mõõdu järgi "pesasooned sisse". Lahti pole julgenud võtta, ei taha tuju rikkuda.
Antud juhul on alumine toru tugevalt kõver ja ülemine suhteliselt vähe, see-eest kehva koha pealt, kohe raamikaela muhvi tagant. Iga juhtum on veidi erinev, paremaks peaks kindlasti saama teha, kui just päris peesse ei keera. Kogemuse saab kindlasti ja seda ei saa keegi ära võtta, ainult surm ja haigus. 
Ja nagu öekldi, sputniku ja turisti raame on veel "Masslademetes" saad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne