Kontaktivaba süüde Jawale
#41

(19-10-2018, 19:07 PM)kiiresti2 Kirjutas:  Kas keegi oskab öelda kumb neist kahest komplektist on parem.ja kas on üldse neil vahet.???

https://www.ebay.com/itm/Microprocessor-...Swu4BV5u5F
(See on suurema süütepooliga)

Ja

https://www.ebay.com/itm/Electronic-Micr...SweAVZl1mb
(See on väiksema süütpooliga)

Kunagi kusagilt lugesin või on kusagilt kõrvataha jäänud et üks neist on parandatud ehk parem süütepool.?
Kas kellelgi on kogemust sellise süüte komplektiga?
Mina vene süütepooli ei usaldanud ja võtsin Valeo oma. Vaja on väiksema primaartakistusega süütepool, kui kontaktidega.  Sovek-it müüb see Narva netipood ka. Siiani töötab IZ-il ja sain süütejamadest lahti.
Vasta
#42

Mu museo 360nel on vape ja töötab ilusasti.frankiel sai just uus juhtmestik tehtud ja 634 genekas + laadimisrelee.laeb väga hästi.
Aga tahan just kontakdidest lahti saada,ma ei ole "old school man"
Minu meelest oli see väiksema süütepooli tüüp uuem ja parem.vabalt võin julmalt eksida.kuigi just jaans oli õige tähelepanek trafo südamiku suhtes.
Ebays tellimene.kas mitte polnud nii et kui tellid euroopa liikmes riigist siis tollimaksu ei tule?
(Olen tellinud ka hiinast üle 50€ soome pole siiani toll tülitanud).töökaaslane on tellinud pidevalt saksast ja suurte summadega,ei mingei makse.temal on tolli maksud tulnud küll USA ja aasia toodetel.
Vasta
#43

Youtubest vaadates on kõikidel dnepr ja m-tüüpi ratastel just väiksem süütepool ning töötavad hästi.
Jawa videosi sellise süütesüsteemiga pole kohanud.
Vasta
#44

(20-10-2018, 20:32 PM)kiiresti2 Kirjutas:  Mu museo 360nel on vape ja töötab ilusasti.frankiel sai just uus juhtmestik tehtud ja 634 genekas + laadimisrelee.laeb väga hästi.
Aga tahan just kontakdidest lahti saada,ma ei ole "old school man"
Minu meelest oli see väiksema süütepooli tüüp uuem ja parem.vabalt võin julmalt eksida.kuigi just jaans oli õige tähelepanek trafo südamiku suhtes.
Ebays tellimene.kas mitte polnud nii et kui tellid euroopa liikmes riigist siis tollimaksu ei tule?
(Olen tellinud ka hiinast üle 50€ soome pole siiani toll tülitanud).töökaaslane on tellinud pidevalt saksast ja suurte summadega,ei mingei makse.temal on tolli maksud tulnud küll USA ja aasia toodetel.

Soome kohta ei tea, aga Eestis on tollimaksust vabastatud alla 22 EUR väärtusega saadetised, mis saabuvad väljastpoolt Euroopa Liitu. Ukraina kindlasti Euroopa Liitu ei kuulu.
Vasta
#45

Ja nii on  Rolleyes
Vasta
#46

(20-10-2018, 22:41 PM)JaanS Kirjutas:  Soome kohta ei tea, aga Eestis on tollimaksust vabastatud alla 22 EUR väärtusega saadetised, mis saabuvad väljastpoolt Euroopa Liitu. Ukraina kindlasti Euroopa Liitu ei kuulu.
Mina tellisin Ukrainast mingi aasta tagasi vähemalt 200€ kaupa (arve oli ilust veel paki sees) ja kogukaaluga umbes 40 kg. Ja mina küll mingit tolli ei maksnud !
Omniva annab pakki kätte mingi kuu-poolteist hiljem ja asi korras.
Vasta
#47

See, et mõnel õnnestub ülekoormatud tollist ilma obrokit maksmata läbi pääseda, ei tee maskukohustust veel olematuks. Rolleyes EL sees ei ole, väljastpoolt EL tuleb juurde maksta, kui summa on piisav.
Vasta
#48

(21-10-2018, 20:20 PM)v6sa Kirjutas:  See, et mõnel õnnestub ülekoormatud tollist ilma obrokit maksmata läbi pääseda, ei tee maskukohustust veel olematuks. Rolleyes  EL sees ei ole, väljastpoolt EL tuleb juurde maksta, kui summa on piisav.

Kui põdeda nende tellimistega siis ei saagi ju kunagi midagi ise tellida.
Julge hundi rind on alati rasvane ja haavleid täis Smile'
Sou what kui see käibekas juurde tuleb ???
Vasta
#49

Meie turule on jõudnud VAPE odavam analoog?

https://www.osta.ee/jawa634633-cdi-vabak...48270.html

Mõeldud jawa 634`le, kuid sel ju sama süütemäng nagu 360.
Komplektis paistab olevat ka väntvõlli otsatapp.

Ehk on kellegil kogemusi sellise analoogiga?
Vasta
#50

tundub nagu see: https://www.youtube.com/watch?v=5cjCPSuT60A
Vasta
#51

Kas keegi oskab öelda mis läbimõõduga magnetit kasutatakse jawa 360 mõeldud vape generaatoril?
Vasta
#52

(03-02-2020, 23:50 PM)tõnn Kirjutas:  Kas keegi oskab öelda mis läbimõõduga magnetit kasutatakse jawa 360 mõeldud vape generaatoril?

https://eshop.vape.cz/z1673-souprava-zapalovani-sz13-2
"Dokumenty" alt leiad PDF-id.
Vasta
#53

Sain valmis oma kontaktivaba süütemängu kyid säde on ainult madalatel pööretel.
Kõrgematel pööretel kaob ära.
Kas viga võib olla selles, et cdi on piirajaga?
Vasta
#54

Mis see "oma" tähendab?

Ehk ei saa CDI sul korrektset signaali ja ei oska sealt midagi välja lugeda.
Anduri ahelas võib sul olla häireid ning need ei ole madalatel pööretel nii tihedalt ja CDI tekitab ühel pöördel mitu sädet (üks nendest siis õigel hetkel...). Kiiremalt pööreldes ületab häirete tihedus CDI võimed.
Samas võib see olla üks paljudest põhjustest, see tuleb välja kui ossiga anduri ahelat monitoorid.

Mul oli sarnane "jama" kui vene süütekarpidega jändasin.
Genekatel, millel andur väljapool valgustuse ja süüte mähiseid (G427, 43.3701) oli anduri signaal korrektne ja süütekarbil polnud anduri filtrit vaja. Panin sama süütekarbi sisemise anduriga genekale (80.3701) ja vot töötab kuni 2500 pöördeni peale seda "hing kinni ja puristab". Sisemise anduriga genekal on väikseid signaale anduri aheal palju (iga magnet teikitab midagi) - väike filter vahele kondekas+takisti paralleeli ja asi korras - filtrit läbib vaid tugev ja õige signaal.

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
#55

Asi on veel liiga toores, et pilti teha, kuid lühidalt:
Lõikasin vana geneka korpusel eesmise ja tagumise otsa maha ja keevitasin kokku.
Vanast rootorist treisin distants puksi.
Geneka magneti treisin väiksemaks ja impulssandur sai uue koha.
Säde on, kuid ainult madalatel pööretel, drelliga kruttides kaob ära.
Süütepool on audi v6 päritoluga.
Kas selle filtri kohta mingi täpsem skeem ka on? Takisti ja kondeka väärtused vms....
Vasta
#56

Kahjuks ma ei saa aru, mida sa teed, seega on raske soovitada ka.
Sinu juttu lugedes võib sul viga olla pigem komponentide omavahelises mittesobivuses nt süütepool ja CDI... kasuta CDI-ga originaalis ettenähtud süütepooli.

Minu asjad põhinesid vene 70-80a. tehnikal ja mõtetel. Süüteahel s.h. filter oli ehtitatud БКС 70.3734 skeemi põhjal. 
https://old-bikes.ru/index.html@p=214.html

Ehk on sul tõesti head soovid, kuid kui sa juba midagi muudad, siis arvutused võiks ka teha.
Komponendid peavad olema sobilikud:
Süüteenergia tekitamine (vajadusel piiramine) salvestamine s.h. kondekas ja süütepool omavahel tasakaalus.
Süüte ajatamine on veel oma ette teema...

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
#57

Tänan vihje eest, teine süüteandur käitub viisakalt.
Vasta
#58

Siis on hästi ja kui sõitma saad ning masin liigub ideaalselt, siis ehk jagad oma leiutist.

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
#59

Võtan julguse kokku ja jagan oma ideed enne, kui masin on sõitma hakanud.
Pildi vaatamine omal vastutusel[Pilt: 20200311_185924.jpg]
Vasta
#60

igaks juhuks mainin, et teine süüteandur läks paika teise mähise, magneti ja alusplaadiga kuna teen paraleelselt mittut süütemängu korraga.
Pildil olev asi ei toimi.
Põhjuseks võib olla vigane andur, värisev anduri kinnitus või ka kehva signaali andev metallplaat.
Vb tekitab ka viga magnetväli, mis levib läbi õhuava.

http://erinevadpildid.blogspot.com/2020/...t.html?m=1
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne