Punane saksa šassii ?
#1

Olen jõudnud arengus sinna maani, et tunnen - tuleb hakata ka kirjutama tõsistest ning rasketest asjadest, traktoritest! See on teema, mis rahvast huvitab, eluline valdkond, mitte kusagilt ülevalt kõrgelt elevandiluust tornist rahvale pähe sülitamine või soristamine. Sõber ksf! Illi 129 (endise nimega, enne viimast hüpet praegusele tasandile, Illi123) lohistas juba ammu endale õuele mingi punase RS-rappe ja tiirutab selle ümber ringi, õnnis nägu peas.Diplomeeritud soodehnikuna ta aga ilmselt teab, mida teeb ja usun, et peagi püole kaugel aeg, kui saame tema õues ka sinist saksa silokombaini näha! Sad  O tempora! O mores! (nagu tavatsesid ohata vanad turgeliaanid Türi Ept-st)  Mina sellest eru ei saa, aga samas ei taha ma ka arengus maha ja tegelikust elust kõrvale jääda.
Hakkan siis vaikselt teemaga pihta, tasa sõuan, kirovetsini jõuan! 
Sellist aparaati nähtud, erinevalt foorumi "raskemast vanatehnikast" käivitub hästi, ei tilgu ning ei logise kusagilt kohast, mida teha?

http://i60.tinypic.com/25pu7ur.jpg
http://i60.tinypic.com/10gism9.jpg
http://i62.tinypic.com/dbtxyd.jpg
http://oi58.tinypic.com/2ypep39.jpg
Vasta
#2

Et tu, kass.

Mida arvata: sile ja teatavat veopotentsi omav iseliikur. Cool

Aga ei ole šassiitraktor ja mulle ei hakanud piltidelt silma ka ilmselgelt Saksa päritolu detaile. Aga ma olengi lühinägelik. Big Grin 

Kui mootoril on rammu ja haiguse kulg on jõudnud juba talumatu piirini, siis esmakogemuste hankimiseks paslik riist. Cool  Kui tengelpung vastu lööb...
Vasta
#3

(22-04-2015, 11:34 AM)v6sa Kirjutas:  Aga ei ole šassiitraktor ja mulle ei hakanud piltidelt silma ka ilmselgelt Saksa päritolu detaile. Aga ma olengi lühinägelik. Big Grin 

Nojah, siis läks vähe viltu, eks iga algus ole raske. Aga vähemalt punane ikka on? (ma ka lühinägelik)
Vasta
#4

Kui kõik hästi töötab, siis on foorumi parimate traditsioonide kohaselt viimane aeg alustada kapitaalremondiga. See natsistlikku päritolu jõuallikas peab vähemalt saama nõukogude tõugu kolvi ja väntvõlli, samuti on õlitussüsteemis viimane aeg võtta kasutusel avtool...

Uutele töövõitudele, seltsimehed...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

No ma olen isegi Illi123-le sakslase osi viinud. Aga ta pole vist viitsinud neid juppe traktori külge krudida. Igaljuhul ma ei näe piltidelt... Big Grin 
Ja mootor tundub kuidagi kahtlane,olen vist selliseid kunagi mõne kaherattalise peal näinud. Kas mitte juhuslikult mõnel vanatehnikaüritusel? Mina ka ei mäleta enam.  Infot liiga palju,kes see jõuab mäletada.... Big Grin
Vasta
#6

see on tõsine riistapuu.
või nigu rahvatarkus ütleb, et seda kassid ostaksid.
eriti hea on (kõigi kasside mätta otsast vaadates) soliidne vakstust iste.
läeb heaste lämmiks päikse käes ja seal on mõnus ennast kerra tõmmata.
samuti ei vetti vihmaga liiga läbi. pool tunnikest päikest ja juba on küljealune igati lebotamiskõlbulik.
mootor pole ka paha. eriti kui selle abil saab istme parima päiksepaistega koha pääle nihutada.
natukene paneb muretsema istme kõrgus. kas on ikka piisav, et igasugu penid ja muud kaltsakad sinna ei ulataks oma nina toppima?
Vasta
#7

Eks selliseid projekte tuleb juhtida suunas mis foorumis juba heaks tavaks - hea baas lillealuseks, saslõkipaja toetamiseks jne.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#8

Mis tolle masina otstarve nagu olnud on? Kas ainult järelveetavate hoburiistade tarbeks ehitatud või muidu traktori sugulaseks olemine.Muidugi käru suur taha ja koorma tallapresse veab ära kindlasti.Lahe pill ikka.
Vasta
#9

Teema alugusest saadik on juba omajagu vett merre voolanud ja antud fašistlike sugemetega sigitis minu õuele maandunud. Ksf! kassi rahustuseks võin öelda, et on märgata õlilekkeid, kolinaid ja ega käivitamine ka kõige parem ole...õige aeg asi pulkadeks tõmmata ja kuuri alla paigutada. Ilmselt lähiajal on traktori jõuallika ja -ülekande saatuseks antud kooslusest eralduda ja "õige" asja elustamises osaleda. Kui keegi peaks tahtma seda elukat töötavana kaamerasse püüda, siis lähima kuu jooksul on see veel võimalik.

Oskab keegi kommenteerida, millele kuuluvad roolikarp, vahekast, tagasild?
Rohkem pilte: http://album.ee/album/261493/50364581

[Pilt: orig_29719865_047b.jpg]

[Pilt: orig_29719863_dU3S.jpg]

[Pilt: orig_29719867_MfHz.jpg]

[Pilt: orig_29719871_cWwB.jpg]

[Pilt: orig_29719873_jh0k.jpg]

[Pilt: orig_29719875_lmw5.jpg]

[Pilt: orig_29719879_vemX.jpg]

[Pilt: orig_29719853_ouFi.jpg]

[Pilt: orig_29719857_ceaj.jpg]

[Pilt: orig_29719907_50zi.jpg]
Vasta
#10

Tegin pildi tagasillast nähtavamaks, ise miskit tarka lisada ei oska. Ehk on GAZ 67 alt???


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#11

(20-07-2017, 23:37 PM)aavu Kirjutas:  Tegin pildi tagasillast nähtavamaks, ise miskit tarka lisada ei oska. Ehk on GAZ 67 alt???

Oluliselt vanem, 1920 või midagi sinna kanti, esimesena kargas pähe Fiat aga hetkel pole aega kontrollida.

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta
#12

See ju tigu ülekandega sild. Analoogset nägin mina viimati Bulgaaria elektri kärude all.Selliste mis tööstuste teritooriumitel kaupa vedasid. Ehk siis ET 1.5  analoogid.
Mul kodus on ise tehtud traktor sellise sillaga.
Mis mootor see on?
Edu
Veiko

MTJ.EE
Vasta
#13

(21-07-2017, 10:28 AM)Veiko Varik Kirjutas:  See ju tigu ülekandega sild. Analoogset nägin mina viimati Bulgaaria elektri kärude all.Selliste mis tööstuste teritooriumitel kaupa vedasid. Ehk siis ET 1.5  analoogid.
Mul kodus on ise tehtud traktor sellise sillaga.
Mis mootor see on?
Edu
Veiko

Mootor koos käigukastiga pärineb mootorrattalt BMW R-35.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne