Omavalmistatud biomassi põleti(saepuru,hake pellet)

Miks nii vähe juttu pelletist? 
Näiteks: https://www.ostakatel.ee/et/pelletikatla...iopel-line
ja siis tehke pelletit, või on sellega probleem?
Vasta

(19-06-2018, 14:31 PM)art Kirjutas:  ja siis tehke pelletit, või on sellega probleem?

milleks raisata energiat ja raha selle puidumassi peeneks purustamiseks(pellet tahab peent)ja siis see mass pelletiks pressida???saab kordades odavamalt hakke kujul samast algtoormest puidust toasooja kätte.
mes maksab too katel ja põleti?mina sain ca kiloga viadrussi ja tegin põleti ise.
Vasta

nüüd mingid sellid biodoom katlaid toovad sisse,kaminamõõdus katel kust mägrapeer väljub,saab telefoniga juhtida ja mega ökod pidavat olema,aga küsivad kõige väiksema junni eest uue auto hinna22 kilo ja ei mäleta kas tuiskas kõmm otsa veel.rakvere küttesalong vist ka müütab ja vist isegi näidis sees.
Vasta

seda muidugi, et pelleti tootmine lisa töö, kuid haket ja muud massi eraisikutel aastaringi käes pole jne. Kui teha pelletit, on võimalik varuda ka talveks. Kui veel rohkem satub kätte, siis pakud naabrile jne. Hakke hoiustamine võtab meeletu ruumi ja kuivana säilita...
Alg investeering mõistagi suurem. Oleneb muidugi inimestest ja võimalustest.

Tunduks mõistlik, kui on haket käes, teed pelletiks, hoiustad kuskil (nii, et kuivaks jääks) kuni kütmiseks läheb.
Vasta

art   Alles teine postitus ja puhta pärlid jooksevad!

Oled Sa teema ikka algusest lõpuni läbi lugenud?
Vasta

(21-06-2018, 12:46 PM)art Kirjutas:  seda muidugi, et pelleti tootmine lisa töö, kuid haket ja muud massi eraisikutel aastaringi käes pole jne.


Tunduks mõistlik, kui on haket käes, teed pelletiks, hoiustad kuskil (nii, et kuivaks jääks) kuni kütmiseks läheb.

Huvitav mida eraisikutel siis käes on? Saepuru? Õunapuid aias? Oled sa natukenegi kursis puidu saepuruks purustamisega, selle massi kuivatamisega, et üldse pressida saaks ja seejärel pelleti seadmetega, nende maksumuse või isetegemisega? Mis ideega sa iganes järgmiseks välja ka ei tule, proovi enne tibake kodutööd teha.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(21-06-2018, 12:46 PM)art Kirjutas:  Hakke hoiustamine võtab meeletu ruumi ja kuivana säilita...
hakkega ei juhtu midagi,mul 40-50 kanti seisab õues katuse all,pane sama kogus pelletit küüni seisma ja siis tarvitame kumbki oma ja vaatame kellel probleemid ja jamad enne kui üldse hakkavad.....pellet niiskust ei kannata ja hakkele ei tee niiskus midagi...
pelletit hoiab koos puidus olev liimaine mis töötab teatud niiskuse juures ja kuivata oma toore sellele niiskusele...
Vasta

Ei teagi, millest see täpselt oleneb, aga kunagi kui hankisin pelletit, et küülikule alla panna (ühest kotist piisas vast 1-2 kuud), siis selline nurgatagune kodumaine pellet oli kuu ajaga küll juba oma neljandiku ulatuses saepuruks tagasi muundunud ja seda täiesti toas hoides. Ning ikka korduvalt ja korduvalt - ei olnud ainult üks vilets partii. K-rauta pelletiga seda probleemi polnud, aga kilohind poole krõbedam. Kipun arvama, et investeeringu poolest on päris kolossaalne samm sellise viletsa pelleti tootmisest korraliku toodanguni.
Vasta

lisaks lasin toorme läbi hakkuri ja julgen pakkuda niiskuse % võis jääda 40 kanti,ühte hunnikusse nii 2m kõrge ja ise kuivab seal edasi terve suvi ja talvel läheb kuiv kraam katlasse.mõtle nüüd ise kummaga vähem vaeva...
Vasta

õli tulle.
loomulikult on pelletiga vähem vaeva.
helistad.
tuleb auto ja puhub su punkri täis.
kütteperioodi alguses ütled katlale, et võib tööle hakata.
korra kuus võtad törtsu tuhka ka välja.

või siis minusugused, kel punkrit pole ja pean kotte tassima.
tuleb auto ja tõstab aluse kuuri ette maha.
tassin kümme minutit kotte kuuri.
kütteperioodi algusest pean siis ka paari-kolme päeva tagant koti või kaks kaenla võtma
ja tuppa tassima.

miinuseid on ka muidugi. premium maksab suvel 160 tonnist, talvel veidi rohkem.
Vasta

(21-06-2018, 22:32 PM)diesel Kirjutas:  tuleb auto ja tõstab aluse kuuri ette maha.
tassin kümme minutit kotte kuuri.
Teerada rocla-kõlbulikuks ei anna teha? Saaks alused lahti pakkimata kuuri lükata. Mul selline kavatsus igatahes on. Kümne minutiga ma talvekütet küll sisse ei tassi, ei ole nii kõva mees.  Toungue

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

kraavikaldal langetan,tõstukiga tüved peale ja kodu maha kuivama .kuiv kraam tõstukiga kärule ja käruga hoidla ette ja käsitsi otsapidi hakkurisse ja hakkur sülitab hoidlasse.hoidlast talvel ämbriga kotti ja tuppa,koti kaall ca 7-10 kg,koti valan punkrisse,ca korra nädalas kotte täita ja tuppa tuua..praegu ja esialgu vähemalt on ja jääb nii.
Vasta

(22-06-2018, 08:00 AM)Basilio Kirjutas:  
(21-06-2018, 22:32 PM)diesel Kirjutas:  tuleb auto ja tõstab aluse kuuri ette maha.
tassin kümme minutit kotte kuuri.
Teerada rocla-kõlbulikuks ei anna teha? Saaks alused lahti pakkimata kuuri lükata. Mul selline kavatsus igatahes on. Kümne minutiga ma talvekütet küll sisse ei tassi, ei ole nii kõva mees.  Toungue

Ühekordse investeeringuna paar vineeri ja olemas teerada. Mul kodus sama jama. Pellet garaasis,aga keldri ukseni natuke ikka minna ja talvel kuidagi ei roclata seal. Nüüd juba peaaegu andsin teeks kasutatud vineerid ära kui järsku lamp süttis. Mul jääb üks tahvel üle ka hr.diesel kui soovi on. 1200*2400*21


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

oh kui keeruline on see vastamine vigase foorumisoftiga.
no ei suutnud mina mõistlikku tsitaati tekitada. a kõlbab ilma ka.

vineerile leiab muid mõistlikumaid kasutusvaldkondi.
kuurid on mul alt õhku läbi laskvad.
ühte näeb siit
[img]//static3.nagi.ee/i/p/679/47/16986827ef9a53_t.jpg[/img]
aga see hetkel kuhjaga puid täis. teine on sama konstruiga ja nähtav vanas rohelise sae maskeraadivideos juutuubis:
https://youtu.be/zZ29xfnKMSk
sisse siis roclaga ei sõida kuidagi. või noh, riigimetallile saan muidugi kahvli ka ette panna ja alused tõesti ühekorraga sisse tõsta.
aga kui virn ukse ees, siis kottide sisse viskamine on nagunii minutite teema. just mõtlen, et kas kahe tonniga venitan kevadeni.
Vasta

(22-06-2018, 22:26 PM)diesel Kirjutas:  oh kui keeruline on see vastamine vigase foorumisoftiga.
no ei suutnud mina mõistlikku tsitaati tekitada. a kõlbab ilma ka.

vineerile leiab muid mõistlikumaid kasutusvaldkondi.
kuurid on mul alt õhku läbi laskvad.
ühte näeb siit
[img]//static3.nagi.ee/i/p/679/47/16986827ef9a53_t.jpg[/img]
aga see hetkel kuhjaga puid täis. teine on sama konstruiga ja nähtav vanas rohelise sae maskeraadivideos juutuubis:
https://youtu.be/zZ29xfnKMSk
sisse siis roclaga ei sõida kuidagi. või noh, riigimetallile saan muidugi kahvli ka ette panna ja alused tõesti ühekorraga sisse tõsta.
aga kui virn ukse ees, siis kottide sisse viskamine on nagunii minutite teema. just mõtlen, et kas kahe tonniga venitan kevadeni.
roklale saad ju ka kaldtee teha ja kuuri vints mis rokla ülesmäge sisse sikutab.kunagi sai tagaluuktõstukilt kiilasjääl kivialused 1200 massiga maha võetud ja õigesse kohta sikutatud.luugi pealt jooksis ise maha ja mööda konarlikku jääd tuli vintsitrossiotsas kenasti.
Vasta

kahtlemata saaks kaldtee teha. 
puusalt pakun, et paari tunniga ehk leiutaksin piisavalt tummise kaldtee ja vintsisiteemi.
täitsa jumekas mõte.

aga siiski mitu suurusjärku kehvem idee kui oluliselt kiiremini käsitsi viskamine või siis riigimetalli
"kun-iga" veelgi kiiremini ja lihtsamalt selle liigutuse tegemine.
Vasta

Tere.
Hetkel siis suvine aeg ja katlakütja amet veidi tahaplaanile jäänud, aeg veidi fiosofeerida: Ilmselt Tei kõigil kes hakkega kütavad on antud seadmed omavalmistatud või siis tehase omadega kokku aretatud. Vaatasin siin natuke netis ringi ja uurisin päris tehase hakke katlaid. Silma jäi Rapla mingi Bio katel, kahjuks nad hoiavad antud hindasi väga kiivalt enda teada ja ainult hinnapäringu puhul vist nad avaldavad need, seega ei hakanud neid tülitama. Mõtlesin Teie käest küsida, kas on kokkupuuteid kohe päris tehase kateldega kus kõik lisavidinad koos mahutiga olemas ja millise firma omad on sellised normaalse hinna ning kvaliteedi suhtega? Ilmselt tuleks kunagi soetada täiskomplekt kuna plaanis elamise juures väikesed ümberehitused ja peaks paigaldama päris korraliku hakkekatla koos kõigi juurdekuuluvate vidinatega.
Vasta

Messil Rapla rääkis hinnast ca 3000€

Aga kas see oli koos katlaga või ainult etteanne, tekkis pärast kahtlus.

Lisaks väikese segase suvise teaseri ka minu kaadrevärgi ühe komponendi suhteliselt edukaks loetud teisest testist.
Teistest osadest ja plaanidest siinsamas teemas, ei hakka kordama.


   
Vasta

Olen uurinud. Nii messil kui ka internetis. Igatahes asjalik täiskomplekt jääb sinna alates 12-20 tuhande kanti. Selle eest on võimalik saada automaatse tuhaeemaldusega katla (sinna 25-50kW kanti), põleti, etteveo 3-4 meetrit ning mingisuguse pöörleva vedru (laokraap), millele võimalik ise umbes 3x3 m punker ümber ehitada.

Näiteks siin on ühe (mu meelest) suht asjaliku katla hinnad väljas: http://www.gilles.ee/33-hakkepuidu-katla...akiri.html
Sellele lähevad ettevedu ja pöörlev kraap juurde.
Messil rääkisin http://moderator.ee/ kes pakkus umbes sama hinnaga juba tervet komplekti. Rapla katel tundub mulle üsna primitiivne, pigem sinna Viadruse kanti, millele lihtsalt põleti sisse topitud. Lähedalt näinud küll ei ole, nii et kes teab, võib vastu vaielda.  Smile  Igatahes kui alguses peale planeeridagi 100% hakkeküttele, siis eelistaks sellist katelt, mis ongi hakke jaoks välja töötatud. Samuti selle pisikese katla kõrval oleva 0,5m3 punkri võib hakke puhul heaga ära unustada. Muidu käid ikka iga õhtu haket juurde loopimas.
Vasta

(19-06-2018, 15:48 PM)muska71 Kirjutas:  nüüd mingid sellid biodoom katlaid toovad sisse,kaminamõõdus katel kust mägrapeer väljub,saab telefoniga juhtida ja mega ökod pidavat olema,aga küsivad kõige väiksema junni eest uue auto hinna22 kilo ja ei mäleta kas tuiskas kõmm otsa veel.rakvere küttesalong vist ka müütab ja vist isegi näidis sees.

Siin on lugupeetaval vist midagi algusest peale sassi läinud.
Leidsin koos hindadega sellise lehe ja seal küll numbrid nii hirmsad pole.

Kuna sai siin vahepeal uuritud sarnaseid kompaktsemaid katlaid ja üks lõpuks ka koju toodud, siis võiks ju veidi arutleda sel teemal. Asi algas sellest, et tuttav näitas oma Edilkaminat, midagi sarnast. Mõnus väike asjandus, kuigi pelleteid mahutab vähe. Samas saab turbolaatoreid lihtsa vaevaga puhtaks raputada. Kallad junnid mahutisse, tõmbad kangist ja kergitad kübarat - järgmise korrani muretu. Korra nädalas tolmuimejaga põlemiskamber ka puhtaks ja valma. Tundus asjalik, kahjuks enam seda mudelit ei toodeta.

Seepeale otsisin välja ühe  Red compact 18-e, mis eelpoolmainitule kõige sarnasem ja tahtsime teist isegi osta, kuid panimaalt läbisõidul  selle omanik temale arusaadava põhjusel(ei müü välismaalasele ja .) ainsa mõistliku hinnaga eksemplari(1900)müügist keeldus, mispeale poest päris uut ka ei tahtnud osta(3500). Jäi see äri katki.

Sai siis vaadatud veel neid Kipi pöörleva põletiga variante(kohalik edasimüüja küsis 20 Kw-se eest 3600). Pildi peal kenad kompaktsed, päriselus ei sobi kahjuks sellisete möötudega asi meie kitsukesse katlamajja kuidagi, hind ka krõbe. Soojakanalid horisontaalsed ja nende puhastus harjaga, s.t.tahmane nina on selle tegevuse pärisosa. Ei taha enam.

Seejärel tekkis mulle kuidagi internetisirvijasse selline seadeldis. Mudel 1500, mõõdud mõistlikud, kasib ennnast suures plaanis iseseisvalt ja kokku pandud meile sõbralikus riigis, kuigi elektriosad pärinevad enamuses hiinamaalt. Asusime uurima saadavust. Nagu ikka, rikkale riigile kohaselt maksis asi meil rohkem(4400), kui vaeste taanlaste juures(3600). Pöörasin pilgu kasutatud ahjude turule. Ütleme nii, et pakkumisi just ülemäära palju polnud. Suisa üksainus oligi(1350). Kontaktivõtt heaoluühiskonnas sirgunud kodanikuga ei olnud lihtne, kuid lõpuks sai inimlik usaldus saavutatud. Tuli siis  kaubale järgi minna. Sellel ettevõtmisel siinkohal pikemalt peatuma ei hakkaks, sõit nagu sõit ikka - paar päeva sinna ja paar tagasi - 4300km + päris mitu uut tutvust ja õnneks ühes Stubice remondikojas, mitte Frankfurt na Oderil. Ilmselt oleks saanud veotöö ka mõnel transpordiettevõttel ära korraldada, kuid siinkohal hakkas endal pisut kõhe kugugi teadmatusse ülekandeid tegema hakata. Tagantjärele targana isegi julgeks, sest vana oli täiesti norm tegelane.

Lugu ise lihtne, taat oli kunagi 2011 selle katla esimese eksemplari ostnud ja seejärel eneselegi ootamatult algul tehase testiobjektiks saanud, hiljem kogemuste edenedes seda marki katlaid üle nende suure kodumaa hooldamaski käinud müned aastad. Nii et teadis aparaadist kõike ja lubas mullegi rääkida, kui misiganes probla tekib, kuigi üldjoones pidi usaldusväärne asi olema. Sellest perioodist lisas ta kaubale kohvritäie tagavaraosasid ja  pelletite kaugustesse ülekandmiseks vaakumsüsteemi. Tahtis veel ühte mitmesaja liitrist boilerit mulle katusele sikutada, aga keeldusin otsustavalt edasistest kingitustest. Siis anti sealmaal toetust loodussõbralikumale küttelahendusele ja nüüd kütab neil maja õhk-vesi soojapump. Rahaliselt pidi sama välja tegema, lihtsalt jamamist on vähem. Mulle sobis.

Kui kaadervärgi kunagi üles saan ja esimesed kasutajakogemused olemas, siis võib ehk veel jutustada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne