Priidu nokitsemis nurgake

(29-06-2015, 00:04 AM)maisalup Kirjutas:  kas see kaldu olek pahasti ei mõju? Muidu beidu võiks olla. Üks tuttav nimelt ütles, et polevat hea, siis panin ainult natukene kaldu.
Huvitav mis on T-25 teljevahe? Tuttavaga vaidlesine ja tema ütles, et mul masin juba pikema telje vahega kui põka.
Minu masinal telje vahe siis 200cm ja laius 150cm

Põksinäksi baas on 177,5 cm jah. MK annab küll ka teisi väärtusi...

Need kuni kümmekond kraadi mootorit ei kahjusta. Aga probleem tekib kardaaniga: kui sisend- ja väljundvõll pole samas tasapinnas, siis tekib pöörlemisel ebaühtlus. Kui suur see konkreetsel juhul on ja kas see ka häirivat (ja lõhkuvat) vibratsiooni põhustada suudab, näitavad loomkatsed. Mina riskiks Toungue

RV pumba tootlikkuse piisavus sõltub valitud silindri töömahust. Mida suurema võtad, seda aeglasemaks roolivõimendus jääb... Sõna otseses mõttes - kui pump ei jõua nõutud kogust õli vajaliku surve all ette anda, siis "kaob võimendus ära" ehk dosaator hakkab ise pumbana tööle. Võttes selleks vajaliku jõu roolikeerajalt.

Palju originaalpumba tootlikkus on?
Vasta

Vahepeal uurinud piduri värki. Kas võiks kasutada piduri peasilindrina ka siduri peasilindrit? Kuna mul tuleb 1 pidurdav ketas, siis pole mul tarvis ülearuseid avasid senna silindrile. Põhimõtteliselt peaks olema mõlemal asjal ühesugune töö põhimõte? Pole ühtegi masinat veel omanud kus oleks silindriga sidur olnud ja kogemused selles vallas puuduvad Rolleyes
Vasta

Sellisel variandil, kus on ainult üks töösilinder, jätkub siduri peasilindri tootlikust igal juhul. Ei näe ka muid takistusi.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Oskab keegi peast lajatada Mtz aisavõlli pikkust? 
Nimelt sai tehtud sõnnikulaotaja vedavast ketist ja 12mm keermelatist tõmmitsad mis tõmbasid raami vastu tagasilda, vastused sai lõigatud ühest tohutust ipe talast (180x500x...10mm paksu seinaga)Nüüd keevitaks 400x500x10  ipe tala tüki kammitsa vastuste külge. Senna plaadi külge hea rippsüsteemi kinnitada. 
Haake süsteem tuleb arvatavasti munakaga, veopeasid on saada kuni 3000kg, suurt rohkem mu põkats vast niikui nii ei vea, kuna enda kaal kuskil 800kg piiresse jääb. Siis hea autohaagist vahest kasutada. 
Vasta

Vahepeal on olnud tööde seisak kuna on olnud hüdrorooli detailide otsimine käsil, kuid paistab, et nii lihtsalt see ei lähe. 
Kas keegi oskab kommenteerida gaz veoautode roolikarbi hoova käigu pikkust. Olude sunnil tuleb esisilla pöörd hoob ringi keevitada ja pööramine teha läbi mingise sobiva käigupikkusega roolikarbi.
Kõik kasutatud roolidosaatorid on otsa saanud ja uuele ei hakka rahakott peale hetkel.  
Käigu pikkus võiks olla vahemikus 25-30cm
Vasta

Üle pika aja reostan jälle teemat. Ei hakka mujale hõiskama, kuid puudust tunnen hetkel roolidosaatorist ja t-25 või mõne sarnase masina tagaosast-rippsüsteemist. Huvi pakuvad õlakud, silindri hoob, nuutvõll, aisad, tõmmitsad ja hüdrosilinder... Börsi hinnad sellised, ,et pigem soetan sama hinna eest pm kaubamajast lausa 3 uut rippsüsteemi komplekti ja kui ilmad soojaks ning kuivaks lähevad ja miskit leidnud pole siis 1 komplekti koos istmega sealt koju tellin. Naine lööb mu selle peale küll maha, kuid traktorit on vaja. Rolleyes  
Plaan see töösse ära sättida, kuid tuleviku perspektiiv näeb peale autoliisingu lõppu ette sellise traktori soetust nagu siin ühel kaasfoorumlasel on pisike sinine ja kannab nime new-holland. Sai pakkumisi uuritud ja alvaro pakutav pisike 50hp Landini oma metsas ja põllul müramiseks tundub igati okei
Vasta

(19-02-2016, 20:49 PM)maisalup Kirjutas:  Üle pika aja reostan jälle teemat. Ei hakka mujale hõiskama, kuid puudust tunnen hetkel roolidosaatorist ja t-25 või mõne sarnase masina tagaosast-rippsüsteemist. Huvi pakuvad õlakud, silindri hoob, nuutvõll, aisad, tõmmitsad ja hüdrosilinder... Börsi hinnad sellised, ,et pigem soetan sama hinna eest pm kaubamajast lausa 3 uut rippsüsteemi komplekti ja kui ilmad soojaks ning kuivaks lähevad ja miskit leidnud pole siis 1 komplekti koos istmega sealt koju tellin. Naine lööb mu selle peale küll maha, kuid traktorit on vaja. Rolleyes  
Plaan see töösse ära sättida, kuid tuleviku perspektiiv näeb peale autoliisingu lõppu ette sellise traktori soetust nagu siin ühel kaasfoorumlasel on pisike sinine ja kannab nime new-holland. Sai pakkumisi uuritud ja alvaro pakutav pisike 50hp Landini oma metsas ja põllul müramiseks tundub igati okei

On juppe sellisest rippsüsteemist. Aisad ja tõmmitsad puuduvad. Sai alguses mõeldud, et jäävad tagavaraosadeks, aga sellise väikese põkaga seda rippsüsteemi vast ära lõhkuda ei õnnestu Smile. Silindri peaksid ka ise otsima, aga see ei pea ju jumzi komplekti kuuluma. Nii, et jalus on. Arvatavasti pead liiga suureks? 
https://www.youtube.com/watch?v=thiyzPnJ-cA
Vasta

Tartumaalt üks mees müüb t-25 jubinaid hulgim, temaga on ka suhtlus sel teemal alanud, saab ehk sealt mõistliku hinnaga need osad kätte, kuid jumzi õlakud koos raamiga oleksid meelepärasemad, kuna selle saab tagumise metallplaadi külge poltidega kinnitada ja ei pea leiutama hakkama.Kui see ülemine osa on olemas siis arutame sõnumites hinna üle, küllap saame kokkuleppele.
Vasta

(20-02-2016, 13:33 PM)maisalup Kirjutas:  Tartumaalt üks mees müüb t-25 jubinaid hulgim, temaga on ka suhtlus sel teemal alanud, saab ehk sealt mõistliku hinnaga need osad kätte, kuid jumzi õlakud koos raamiga oleksid meelepärasemad, kuna selle saab tagumise metallplaadi külge poltidega kinnitada ja ei pea leiutama hakkama.Kui see ülemine osa on olemas siis arutame sõnumites hinna üle, küllap saame kokkuleppele.

No nii ma küll ei mõelnud, aga mis mul saab selle vastu olla kui sa maksta tahad Big Grin . Mulle teeks selline pisike radikas, nagu videos on, palju rohkem rõõmu. On teine tilkuma hakanud.  Võid ka ju helistada...
Vasta

Kui tugevad on laagripukid, kas kannatavad rippsüsteemis õlakuts võlli kandmist välja? Silma järgi pakuks, et võllile läheb 210 laager. Enda mõistus kipub seda ideed maha laitma. 
Targem vist mõni treial otsida, kes treib mulle paraja jämme toru kus puksid sees ja mille saab raamile keevitada või ma eksin?
Pm kaubamajas tundusid need timeksi pukid tummisemad olevat, kuid hind ka korda 5
Vasta

Küsimus t-25 aisade kohta, kas originaalis on seal 24 või 29mm kuulhülsid? Sain aisad millel need nn. munakad puudu ja vaja uued keevitada.
 
Vasta

Ainus põksinäksi eelis: CAT II rippsüsteem ehk 28 mm tappidele. Cool
Vasta

(28-02-2016, 20:32 PM)maisalup Kirjutas:  Kui tugevad on laagripukid, kas kannatavad rippsüsteemis õlakuts võlli kandmist välja? Silma järgi pakuks, et võllile läheb 210 laager. Enda mõistus kipub seda ideed maha laitma. 
Targem vist mõni treial otsida, kes treib mulle paraja jämme toru kus puksid sees ja mille saab raamile keevitada või ma eksin?
Pm kaubamajas tundusid need timeksi pukid tummisemad olevat, kuid hind ka korda 5

Miks nad vastu ei peaks pidama, ikka peavad. Kui paju see pisike põka sul siis ikka tõstab- enne laguneb masin alla ära kui need pukid Smile . Muidugi poldid peavad õigest materjalist olema. 
Vasta

samas silindrid ja kogu süsteem on t-25 pärit, pakuks, et kangutab kuni 1500kg maast lahti. 
Muu lagunemise kohalt nii palju, et kevadel võtan vana raami ära, kuid pole veel kindel kas uus raam peaks olema 140 ipe tala või nelikant toru 60x100x5. Vanad silla kinnitus kronsteinid lõikan küljest ja keevitan uued ja tummisemad tükid ning kuna vanad kõverad, siis uued paneks ühele joonele paralleelselt jooksma.
Teeks ühe tummise tüki sellest, kui juba liigub siis kes teab, võibolla igavusest tuleb kunagi esivedugi  Big Grin
Vasta

(01-03-2016, 06:30 AM)maisalup Kirjutas:  samas silindrid ja kogu süsteem on t-25 pärit, pakuks, et kangutab kuni 1500kg maast lahti. 
Muu lagunemise kohalt nii palju, et kevadel võtan vana raami ära, kuid pole veel kindel kas uus raam peaks olema 140 ipe tala või nelikant toru 60x100x5. Vanad silla kinnitus kronsteinid lõikan küljest ja keevitan uued ja tummisemad tükid ning kuna vanad kõverad, siis uued paneks ühele joonele paralleelselt jooksma.
Teeks ühe tummise tüki sellest, kui juba liigub siis kes teab, võibolla igavusest tuleb kunagi esivedugi  Big Grin

Mis see 1500 kg siis ikka ära ei ole. Ja nina on sul ammu enne taevapoole kui sellise raskuseni jõuad. Mul on 2 tonnine tali- suurust pole ollagi, nagu mänguasi Smile . Teras on tugev .. Smile !
Vasta

Kas keegi oskab juhatada kust leiaks uued munakad aistele, originaal munakad tunduvad nikatsid, tööriistamarket pakub uusi kuule kuid kausse ei pakuta, tutvused treialiga viletsad, ehk siis ta ei jõua hetkel oma töidki ära teha rääkimatta sõprade muredest. 
Kui heasti augusaag keevitust lõikab? Mul on 68mm augusaag millega saaks täpselt vana pesa välja lõigata, kuid kas on mõtet proovida, keevitus relakaga lõigates on tükimaad sitkem kui tava metall. 
Laagripukkide asemel tuleb arvatavasti keevitatav silindri silm 45mm määritava liuglaagriga, tunduvalt tummisem tükk ja hind sama kui laagripukil.
Vasta

Miks neid ei pane http://www.tooriistamarket.ee/et/tiisli-...atav-tugev või http://www.tooriistamarket.ee/et/tiisli-...riti-tugev
Vasta

Augusaed on erinevatele materjalidele. Mingi seos oli seal vist nende värvusega ka...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kui muud välja ei n uputa, siis lõpuks tulebki panna terved otsad uued, esialgu on küsimus selles, et ehk saaks soodsamalt kuid mitte nii soodsalt, et ära laguneb kohe. Üks tuttav ütles, et valged ja mustad sitad, valged liiga pehmed ja mustad trelliga tegutsemiseks liiga kalgid ja nii paistab olema, siiani on kõige paremini hambaid hoidnud punane, must lõikab justkui paremini, kuid väiksegi käe vääratusega kohe hambad murduvad.
Kuna aga omal kogemused puuduvad keevituse lõikamisega siis uuringi kas on üldse asjal jumet, või tuleb relakas kurjaks ajada ja otsad maha lõigata ning tervenisti asendada. Välimuselt paistab et keegi on juba korra otsi vahetanud ja pole enam tehase keevitus. 
Erinevad keevitatavad otsad ka järgi uurinud soodsaimad on jällegi pm kaubamaja toodang
https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pag...20&lang=et
Vasta

Endal kogemusi samuti punaste augusaagidega, purevad küll korraliku akudrelliga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne