3. seeria Pobi pruun rool
#21

See must rool on vana ERAZ-i rool, neid paigaldati ka Volgadele 1970. aastal ja toodeti hiljem varuosadeks, musti aga algse kujuga roole tehti ka GAZ 13-le kui oldi lõplikult aru saadud karboliidi mõttetusest (vt http://www.carrating.ee/car.php?710 ). Volga musta rooli näol on siiski tegemist pisikese haruldusega, \"musta numbri\" taotlemisel peaks sellise rooliga Volgale siiski vajalikud kiiduhinnangud antama, sest tegemist on ju tehase varuosaga.

ZIM-i silumiinist võrud on olnud igal aastal Tagadi laada sortimendis, sisemine plastosa oli ka Volga poes saadaval, juhul kui tõesti ei õnnestu leida, siis Märt Karu peaks ka silumiini keevitama ja kroomima. Garantiid ta silumiini kroomimisele ja keevitamisele ei anna, aga kui niikuinii on detail järgi tehtud, siis pole vahet. Nimelt võib hakata silumiin keevitamisel nagu säraküünal põlema. GAZ 21/22 signaalivõru pole mingi haruldus, seega lubame seda lõigata küll.

Plastide puhul tuleb tõdeda, et pole otstarbekas suure töö ja vaevaga teha hullust asjast pisut vähem hullemat. Pigem siis juba eelpool mainitud roolikatted. Samas ootame ideid aadressile http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=5131

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#22

Mul on üks pruun rool üle ja see on minu arvates väga heas seisus.Ausalt öeldes ei teadnud ma nendest erinevustest suurt midagija ei oska seetõttu midagi garanteerida,aga tundub olema III seeria oma,igatahes signaal on suure nikkelrõngaga,kolm kodarat ja üleval veel selline pisike naga.Peab vist garaazhist ära tooma ja täpsemalt järgi vaatama.
Vasta
#23

See pisike naga viitab vana Volga signaalirõngale. Seega kodarate samm ei peaks klappima Pobi rooliga.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#24

Aga keskele on kirjutatud M 20.Üritan lähiajal pildid ka üles panna.
Vasta
#25

Mulgi selline signaalirõngas kuskil olemas.See peaks olema III põlvkonna oma.

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#26

minuteada on kolmanda põlvkonna roolil see naga täiesti olemas ja lisan ka kindlalt originaal 3. põlvkonna rooli pildi:

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#27

Loomulikult on see naga olemas 3.seeria roolil. Mul selline rõngas hetkel lausa üle (st vahetatav miski muu koli vastu).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#28

Ei hakka siia kõrvale enda rooli pilti panema,mul täpselt samasugune.Ja hetkel täitsa üle,kui keegi huvi peaks tundma...
Vasta
#29

Piibur Kirjutas:Muuseas Leivategija V12 Pobi rool sai tehtud järgmiselt: II seeria südamik ja mingi imeliku südamikuga Pobi kujuline ratas said kodarate keskelt keevituse teel ühendatud. Sellel imeliku kujuga südamikul oli 2 mm paksuse nuudi koht ja puudusid Pobilt tuttavad peened sälgud. Sellise ristamise on ehk mõni teinegi meister ette võtnud.
Ka meie saime enda 48 aasta pobiga kaasa samasuguse, välsiselt pobi, rooli. Lähemal vaatlusel selgus et nuut tükkis teine (ühe laia sälguga), kuid ülejäänud täpselt pobi oma. Rooli oli ilus beez. Mille oma see võiks olla??? Kas vene autotööstus võis kasutada samu roole millegi teise sõidu-/veoauto/traktori (samas milleks trahtorile või veoautole beez rool) margi juures?

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne