Head autokoolid
#13

(13-05-2015, 16:33 PM)HendrikR Kirjutas:  Nonii,kuna kohe varsti siis lube tegema,oleks vaja nõu. Soovitage häid autokoole(kus oleks normaalsed õpetajad jne) Smile Päris hingehinda ei tohiks maksta Big Grin

Postitus on üsna pikk, aga oleksin õnnelik olnud, kui järgnevat ise enne autokooli valimist lugenud oleksin. Mul on isiklikke kogemusi kahe autokooliga - Odium ja LRK.

Käisin suurema osa ajast Odiumis, kuna samas koolis käis mu neiu, mistõttu erilist eeltööd ka ei teinud. Sõiduõpetajaks palusin ranget aga mõistlikku sõiduõpetajat, mispeale sekretär määras mulle Ülari, kellega ma kohe üldse läbi ei saanud. Mees sobiks õpetama nõrga või häbeliku iseloomuga õpilasi, kes kõige peale küsimusi küsimata noogutaks ja koogutaks. Kuna ma õppisin e-õppes, siis soovisin pigem küsimusi küsida ning liiklusreeglite eesmärkidest aru saada, millele vastuseks tulid tavaliselt ainult nähvamised. Tundus, et ta jagas asja, aga voorimehe suuvärk koos eelnimetatud suhtumisega ei sobinud mulle üldse, mistõttu läksime kiiresti tülli ja juba viiendaks-kuuendaks tunniks otsisin endale uue õpetaja Arne. Arne oli tunduvalt parem - enamasti rahulik ja selgitas üsna hästi. Kui normtunnid täis hakkasid saama, siis tundsin ennast tuttavates kohtades juba kindlalt, võõrastes kohtades  enamvähem. Kooli sõidu ja teooriaeksamid tegin ära esimese korraga, eksami sain teha Arnega ja pinget väga ei olnud.

Pärast koolieksamite läbimist tahtsin end Tallinnasse ARKi eksamile kirja panna, aga kuna järjekorrad olid ala 2,5 kuud pikad, siis läksin enda kodulinna Viljandisse, kus sai eksamit teha juba sama nädala lõpus. Tahtsin kindluse mõttes ka seal mõned sõidutunnid võtta, mis viib mind teise autokooli juurde - LRK. Kuna LRK on Viljandis juttude järgi ainuke korralik autokool, siis oli valik kerge. Sain vaevata sõidutunni ajad sekretäriga kokku lepitud. Esimese sõidutunni alguses sõiduõpetaja Alvar ootas mind kokkulepitud kohas teades juba, et tulen Tallinnast ja tahan Viljandis eksamit teha. Autosse istudes tutvustas ta end ja rääkis, mis plaanid tal minu jaoks välja on mõeldud. Alvar on 5+ suhtumisega - pole mingit pinget, vana rahu ise, samas pidevalt räägib kuidas siin või seal kõige parem käituda oleks. Võtsin temaga kokku 4 lisatundi, igakord oli tuju hea, nalja sai palju ning rääkisime lisaks põhitõdedele ka pisiasjadest liikluses - sellest miks midagi tehakse. Nt. miks vahetult enne lamavat politseinikku peaks veitsa gaasi andma (pärast algset kiiruse maha võtmist), kuidas mägipidur töötab jpm. Enne eksamit sain talt veel mõned nõuanded eksamiks rääkisime pisut ka eksamineerijatest. Korraliku ettevalmistuse pärast, mis tänu LRKle sain, oli eksam lihtne. Kuigi muretsesin veidi, siis üsna ruttu sai selgeks, et eksamineerija Peeter Kohvi standardid on palju madalamad, kui Alvaril, mistõttu tegin ka eksami probleemideta ära.

Kokkuvõtlikult - LRK näitas mulle, kui hea saab üks autokool tegelikult olla. Pole mingeid asjatuid pingeid, keegi ei nööri sind ning sõiduõpetaja on suurepärane - mitte ainult liiklusteooria tundmises vaid ka õpetamis(psühholoogias). Kuna Alvar oli ka üks LRK asutajatest, siis rääkisime päris palju ka ettevõttest ning üsna ruttu kahetsesin, et Tallinnas LRK filiaali üles ei otsinud. Kuigi ka Arne Odiumist polnud paha õpetaja, siis ettevõtte endaga oli mitmeid probleeme - (tagantjärele uurides) ühed Tallinna kalleimad hinnad, sõiduõpetajate tase väga varieeruv, sõidutunde raske saada, kuna õpetajatel tööd liiga palju, libedasõidu Pärnus rikkus ära sealne koolitaja, kelle ainsaks eesmärgiks oli koolitus võimalikult kiiresti läbi saada, ehk kui midagi kohe välja ei tulnud, siis teist varianti ei saanud. Kokku sai sõita ainult 15-20min, kuigi kirjade järgi pidi 45min olema. Esmaabikoolitus oli Odiumis hea, pimedasõit oli võrreldes LRKga üsna mõttetu. LRKs käib pimedasõit simulaatoril, kus õpilasel lastakse kogeda kõiki võimalikke olukordi - loomade üle tee jooksmised, kurvi peal tuledeta auto, helkurita jalakäija - olukorrad, mida reaalselt maanteel pimedasõidus reeglina ei koge.

Julgen soovitada LRKd, kes on küll väiksem, aga tehakse õiget asja. Kes Odiumi valib, siis soovitan Arnet või Gunnarit (sõbra sõiduõpetaja).
http://liiklusklubi.ee/
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Head autokoolid - Autor: HendrikR - 13-05-2015, 16:33 PM
RE: Head autokoolid - Autor: Aspelund - 13-05-2015, 16:39 PM
RE: Head autokoolid - Autor: huvi5 - 13-05-2015, 22:28 PM
RE: Head autokoolid - Autor: JaakH - 14-05-2015, 16:26 PM
RE: Head autokoolid - Autor: Envir - 15-05-2015, 09:59 AM
RE: Head autokoolid - Autor: lauren - 14-05-2015, 18:22 PM
RE: Head autokoolid - Autor: diesel - 14-05-2015, 21:13 PM
RE: Head autokoolid - Autor: olli - 15-05-2015, 11:35 AM
RE: Head autokoolid - Autor: zazik - 15-05-2015, 19:41 PM
RE: Head autokoolid - Autor: muska71 - 15-05-2015, 20:21 PM
RE: Head autokoolid - Autor: ilya94 - 31-05-2016, 11:38 AM
RE: Head autokoolid - Autor: ZIL 131 - 31-05-2016, 16:51 PM
RE: Head autokoolid - Autor: Kalle17 - 26-06-2016, 17:05 PM
RE: Head autokoolid - Autor: Tegelane5 - 26-06-2016, 21:11 PM
RE: Head autokoolid - Autor: karlakarla - 12-04-2017, 16:50 PM
RE: Head autokoolid - Autor: maisalup - 26-06-2016, 19:26 PM
RE: Head autokoolid - Autor: vootele - 13-04-2017, 10:35 AM
RE: Head autokoolid - Autor: jurkman - 27-09-2017, 15:23 PM
RE: Head autokoolid - Autor: muska71 - 27-09-2017, 18:10 PM
RE: Head autokoolid - Autor: YYYY - 30-09-2017, 18:24 PM
RE: Head autokoolid - Autor: jawa354 - 27-09-2017, 17:29 PM
RE: Head autokoolid - Autor: moto-onu - 27-09-2017, 21:11 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne