Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

Seda makita oma es tea. Aga metabo oma kestab juba neljandat aastat. See enamjaolt tööl kasutuses, Sellega pooltelje laagrisaalesid välja kuumutanud  ja igasugu vigureid teinud. Kestab küll. Kodus on kasutusel Skili puhur. Teeb ka töö ära.

Almost Again

kunagi hobi hali oma töötas nii ööd ki päervad kaevus talvel,korpus oli ka juba sulanud,aga ikka kestis.poiss lammutas laiali ja spiraal pooleks.

(27-06-2017, 19:53 PM)Necro Kirjutas:  Seda makita oma es tea. Aga metabo oma kestab juba neljandat aastat. See enamjaolt tööl kasutuses, Sellega pooltelje laagrisaalesid välja kuumutanud  ja igasugu vigureid teinud. Kestab küll. Kodus on kasutusel Skili puhur. Teeb ka töö ära.

Metabo oma endalgi tööl. Kestnud juba üle 5 aasta. Halastanud pole talle keegi, saab vatti korralikult.

vabal ajal painutan kaablit...

(27-06-2017, 19:40 PM)muska71 Kirjutas:  kuumaõhu puhurid https://meistrimees.com/toode/makita-kuu...r-hg5012k/  ,on kellegil kogemusi nende kallite firmakatel ja no namedel mingit vahet ka peale 3X hinna erinevuse?täna tööl pigi põlema ajades viskas üks 20 maksnu selveri oma ootamatult saba nurka.

Kõige odavam mannesmann händimänist, ca 20,-. paar aastat käinud. Huvitaval kombel puudub ventika/jahutuse režiim, st. kuuma fööni jätadki poolest pöördest seisma. Juhend ei räägi sõngi sellest.s

Põhilised asjad mis kiiresti fööni hävitavad: Tolm ja prügi mis sisse kukub (alt üles soojendades). Põrutused ja löögid. Liiga väike vahe objektiga, kuumeneb üle ja kutu.


(27-06-2017, 19:40 PM)muska71 Kirjutas:  kuumaõhu puhurid https://meistrimees.com/toode/makita-kuu...r-hg5012k/  ,on kellegil kogemusi nende kallite firmakatel ja no namedel mingit vahet ka peale 3X hinna erinevuse?täna tööl pigi põlema ajades viskas üks 20 maksnu selveri oma ootamatult saba nurka.

Odavatega on väga õnne küsimus. Kunagi sai Hammerjackist 2tk korraga ostetud, Graphiti tooted. Üks kestis loetud kuud, teine paar aastat, kasutusrezhiim põhimõtteliselt sama, suht kehvad tingimused.

Kukkumist ei kannata neist ükski. Ise saigi tollal alati just kõige odavamad võetud, sest välitingimustes nagunii "juhtub".

Ma ei teagi kuidas õigesti väljendada selle küsimusega ennast... Kumb keere on tugevam sama keerme läbimõõdu juures, kas peenkeere või suurema sammuga? Näiteks kas 22x1.5 või 22x2.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(27-06-2017, 19:40 PM)muska71 Kirjutas:  kuumaõhu puhurid https://meistrimees.com/toode/makita-kuu...r-hg5012k/  ,on kellegil kogemusi nende kallite firmakatel ja no namedel mingit vahet ka peale 3X hinna erinevuse?täna tööl pigi põlema ajades viskas üks 20 maksnu selveri oma ootamatult saba nurka.
ma pidanud vaid hiinakaid:
- üks pidas aastaid vastu
- asenduseks TMst soetatud hiinakas kõrbes kiirelt. Teine samasugune samuti
- Espakist pärinevad kollased Mannesmanni kirja kandvad (2tk - üks koju, teine maale) on küll vähe tööd teha saanud, aga pole veel alla vandunud. Samas mulle tundub, et need annavad lubatavast vähem kuuma ja-või õhuvoolu: kuumutamisvõime on samade numbritega hiinlastest väiksem.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"

Mul tööriistamarketi awd ja 4 aasta kodukasutuses. Tundub igati asjalik oma hinna eest

(28-06-2017, 05:23 AM)maisalup Kirjutas:  Mul tööriistamarketi awd ja 4 aasta kodukasutuses. Tundub igati asjalik oma hinna eest

Mul kestis  AWD toode loetud tunde. (talv 2016, uste puhastamine värvist), anti uus, täpselt sama. Kusjuures kõrbesid lülitid, mitte küttekeha.


(28-06-2017, 00:52 AM)viplala Kirjutas:   Kumb keere on tugevam sama keerme läbimõõdu juures, kas peenkeere või suurema sammuga? 

Kas tugevam keeramise või tõmbamise mõttes ?
Ehk kas on vaja et saaks hästi kõvasti kinni keerata ja oleks raske lahtikeerduma, või ei tohi polt ristipidi tõmbamisel välja juurduda?

(28-06-2017, 06:55 AM)hulgus Kirjutas:  
(28-06-2017, 05:23 AM)maisalup Kirjutas:  Mul tööriistamarketi awd ja 4 aasta kodukasutuses. Tundub igati asjalik oma hinna eest

Mul kestis  AWD toode loetud tunde. (talv 2016, uste puhastamine värvist), anti uus, täpselt sama. Kusjuures kõrbesid lülitid, mitte küttekeha.

huvitav kas firma omadel ja hiinakatel on samad spiraalid sees?

(28-06-2017, 08:34 AM)TeeTL Kirjutas:  
(28-06-2017, 00:52 AM)viplala Kirjutas:   Kumb keere on tugevam sama keerme läbimõõdu juures, kas peenkeere või suurema sammuga? 

Kas tugevam keeramise või tõmbamise mõttes ?
Ehk kas on vaja et saaks hästi kõvasti kinni keerata ja oleks raske lahtikeerduma, või ei tohi polt ristipidi tõmbamisel välja juurduda?

Keerme töötav ristlõige on jämedalt sama. Peenkeere annab tihedama istu, kuna sama pöördenurga juures on pikiliikumine väiksem. Samuti on väiksem lõtk poldi ja mutri vahel. Mistõttu ei talu peenkeere sodi...

Millest isand Viplalal säärane küsimuse püstitus?

(28-06-2017, 00:52 AM)viplala Kirjutas:  Ma ei teagi kuidas õigesti väljendada selle küsimusega ennast... Kumb keere on tugevam sama keerme läbimõõdu juures, kas peenkeere või suurema sammuga? Näiteks kas 22x1.5 või 22x2.

Laias laastus kasutatakse peenkeeret seal ,kus moment olulisem (nt.tikkpolt läheb blokki tavakeermega ,pingutatakse aga peenega)

(28-06-2017, 09:29 AM)v6sa Kirjutas:  Keerme töötav ristlõige on jämedalt sama. Peenkeere annab tihedama istu, kuna sama pöördenurga juures on pikiliikumine väiksem. Samuti on väiksem lõtk poldi ja mutri vahel. Mistõttu ei talu peenkeere sodi...

Millest isand Viplalal säärane küsimuse püstitus?

Ühe projekti juures on vaja üks võll ja mutter keermestada, et saaks üsna tugevasti asja kinni kruttida. Tegema hakates aga tekkiski küsimus, et huvitav kumba annaks kõvemini peale väänata enne kui keere järgi annab.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(28-06-2017, 13:11 PM)viplala Kirjutas:  
(28-06-2017, 09:29 AM)v6sa Kirjutas:  Keerme töötav ristlõige on jämedalt sama. Peenkeere annab tihedama istu, kuna sama pöördenurga juures on pikiliikumine väiksem. Samuti on väiksem lõtk poldi ja mutri vahel. Mistõttu ei talu peenkeere sodi...

Millest isand Viplalal säärane küsimuse püstitus?

Ühe projekti juures on vaja üks võll ja mutter keermestada, et saaks üsna tugevasti asja kinni kruttida. Tegema hakates aga tekkiski küsimus, et huvitav kumba annaks kõvemini peale väänata enne kui keere järgi annab.

Peenkeeret, kuna selle puhul saad väiksema pikinihkumise doseerida ühe pöördekraadi peale. Enamus vastutusrikkaid sõlmi on peenkeermega muu hulgas sel põhjusel.
Teine põhjus on väiksem murdumisoht - peenkeerme hari on madalam ja seetõttu lokaalne pingekontsentraator väiksema ulatusega.

Kui tugevuses kahtled, tee keermeosa pikem ja pane kaks mutrit järjestikku. Või tee pikem erimutter.

Selge nagu seebivesi Smile, läheb peenkeere.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(28-06-2017, 09:06 AM)muska71 Kirjutas:  
(28-06-2017, 06:55 AM)hulgus Kirjutas:  
(28-06-2017, 05:23 AM)maisalup Kirjutas:  Mul tööriistamarketi awd ja 4 aasta kodukasutuses. Tundub igati asjalik oma hinna eest

Mul kestis  AWD toode loetud tunde. (talv 2016, uste puhastamine värvist), anti uus, täpselt sama. Kusjuures kõrbesid lülitid, mitte küttekeha.

huvitav kas firma omadel ja hiinakatel on samad spiraalid sees?
täna oleks juba ühe 30 krooksu hiinlase ostnud,aga müüja hakkas ajama juttu,et üle 30 min järjest töötada ei tohtivad teisel astmel.läksin teise poodi makitat kaema ja kastis kaasas manuaali polnudki,müüjad netist mingi leidsid,aga kaua töötada võib jäi ikka vastusetta,saatsin ka päringu esindusse ja senini küsimus vastusetta.bauhov müüb ka miskit hiinlast hirmsa hinnaga ja kallim kui makita,ka stanly oli kallim kui makita.

Kunagi uurisin siis oli makital sama moodi 30min lubatud täisvõimsusel, peale seda tuli lasta käia poolvõimsusega 1min ning siis panna suu püsti jahtuma mitte küllili

Üldiselt peaks olema ka selline režiim, kus ainult puhub ja ei küta. Peale kuuma puhumist peaks laskma sel reziimil 1-2 minutit töötada ja jahtub ilusti maha, ei ole vahet mis asendisse pärast jätta.

(28-06-2017, 20:35 PM)veix__ Kirjutas:  Üldiselt peaks olema ka selline režiim, kus ainult puhub ja ei küta. Peale kuuma puhumist peaks laskma sel reziimil 1-2 minutit töötada ja jahtub ilusti maha, ei ole vahet mis asendisse pärast jätta.

Minu AWD omab küll varianti kus on ainult läbipuhumine. Töötab juba mitu pikka aastat. On küll ausalt öelda teine kuna esimene AWD lendas lihtsalt õhku nagu esimest korda seina pistsin, lüliti oli lühises vist. Poole tunni pärast anti poest uus mis kohapeal ära katsetati ja teenib.

Aquila captas non muscas.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 8 külali(st)ne