Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

No jõudsin nuhkimisega niikaugele,et tegu on Õhtulehega. Aga eks järgmine kuu jätkame. Igaljuhul sain teada,et sarnaste asjadega on ka teised hädas.... seega mäng jätkub.
Tegelikult pole mul sellest rahast ja lehelugemisest üldse kahju aga alati on huvitav teada,et mida ja kuidas sellised asjad juhtuvad,et lahinal jääb asi jooksma.
Tänud!

T.

Tere.
Sellest murutraktori esirehvist.
Leidsin ka Tapalt poest terve rehvi29 euri.
Kuid siiski ei ostnud .Annan vanale veel võimaluse.
Ostsin siis remontimise lapid.Vulkaniseeruvad.
Kummiliimi.
Ja lohvi siis.Tapa poest.
Hind oli vist 13.
Liimisin lapid peale sisse ja välaspoole.Ja lohv sisse.
Hetkel on lapp peal.
Ja eks siis töö käigus vaatab mis saab.

(06-09-2017, 17:22 PM)honkomees Kirjutas:  
(06-09-2017, 13:38 PM)Marko Kirjutas:  
(06-09-2017, 12:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:   siis peab vist hakkama süvenema
Kontrollida on ju lihtne - proovi, kas saad mõne tasulise artikli ilma eraldi maksmata lahti!

Aga tavaliselt peab selleks ikka mingi liigutuse tegema. Mul  eelmine suvi uue Elisa netipaketiga oli kaasas tasuta mingite digilehtede (Päevaleht? ja veel midagi) lugemise võimalus. No nii ebamugav asi, tuleb ikka end kuidagi sisse logida või autentida, järgmise artikli juures jälle jne, paar korda proovisin ja siis unustasin need koodid-värgid ära ja egas seda aega lehtede lugemiseks kah ülearu pole. Nii et tasulist kraami ei loe.

Ilmselt oleks pidanud lubama küpsiseid. A vabalt võin siinkohal eksida.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

(07-09-2017, 00:04 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Ilmselt oleks pidanud lubama küpsiseid. A vabalt võin siinkohal eksida.
Ei eksi, küpsiste lubamine töötab alati:

   

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Võibolla tundub see liiga keeruline, aga Internetis sitasonkimise jaoks kasutan ma virtuaalmasinat (virtuaalset arvutit) mis startides alustab alati n.ö. puhtalt lehelt. Nii ei saa tõved mu tavapärast keskkonda-töölauda nakatada.
Selleks vajalik tarkvara on tasuta saadaval, hetkel kasutan VirtualBox nimelist. Kui saate hakkama Windowsi paigaldamisega, siis saate ka sellega hakkama.

Ahjaa, siit tuleb meelde see viiruste pärast muretsemine. Olen usaldanud oma IT-guru, kes mind nõustab alati.
Seega alates Win8-st ei ole ma eraldi ühtegi tõrjet kasutanud, kuna nende enda oma on väga hea. Tegelikult oli juba seitsmel. Käin netis ka seal, kus vaja või tahan, isepaigalduvaid avalehti pole kohanud. Installimisel peab muidugi lugema, mis linnukeste lahtrite taga kirjas on ja hoolega vaatama, kuskohas vaikimisi linnuke on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Tõrjun AVG free asjaga. Kunagi kasutasin ka RED HAT nimelist teisel kettal. Siis virtuaalsena oli vist UBUNTU DVD pealt jooksmas. W-7 puhul pole enam kasutanud peale AVG midagi.
Huvitav ks selle ID-kaardi riski avastasid ka AVG insenöörid? Mõlemad ju tšehhi päritolu.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Kunagi kasutasin ka AVG-d, aga sellega tekkis ikkagi probleeme ja viimasel ajal  (Win7, uuemaid pole endale peale pannud) olen piirdunud pisipehme enda tõrjujaga, tundub olevat parem.

Keegi druzbaga seotud kola kogub?
Keldris võtab ruumi üks druzba mootorlile motoblokk/muruniiduk mis ümber tehtud mullafreesiks. Täitsa töötab teine. Lisaks jalus veel sae/paari jagu juppe.
Kuna üks hobi vajab finantseerimist siis panen varsti avalikult müüki.
Ootan pakkumisi.

vabal ajal painutan kaablit...

Tekkis paar küsimust kinnisvaraga seonduva pihta.  Viimasel ajal olen hakanud endale maja otsima igalt poolt. Päris ostusoovi pole, aga samas ajab ikkagi iiveldama ja ei lase olla. Tahaks ja ei taha ka.  Olen vaadanud igasugu variante. Enamast lõunamaa piirkonnas. Mõnel krundil olen täheldanud omamoodi nüansse. Mõtlesin, et kuna siin teadjaid inimesi omajagu, siis küsiks puhtalt huvi pärast. 

Esimene küsimus on selline, et kui elektrikilp pole minu krundil, vaid naabrimehe põllul(umbes 20 meetrit põlluservast mõõdetuna, mis asub minu krundist üle tee), kas ma peaks iga kord luba küsima, kui mul on vaja kilbile ligi saada? Võibolla tal on taliraps maha külvatud ja ma kukun sinna kaunade sisse kooserdama ilmaaegu. Mõistuse piires, muidugi ma ei kuku tervet põldu maha tallama, aga ehk kukub püssiga taga ajama. 

Teine küsimus tekkis sissesõidu tee kohta. Kui mu krunt asetseb naabrimehe põldude poolt mbritsetuna, siis kuidas selle sissesõidu teejupiga on. Harib ilusti põldu krundi ümber jne. Aga keegi tuttavatest teadis mainida, et see tee peab olema kuhugi sisse kantud või registreeritud? Ma saan aru, et kui see on krundi piiridega ühes tükis, siis ei tohiks kobisemist olla, aga kui tee pole seal krundi piirides sees, kas siis võib naabrimees sügavkobestiga risti üle tõmmata ja mind kinni külvata? 

Kolmas ja viimane. Kuidas nende ümaraks tõmmatud põllunurkadega on, mis on minu krundi arvelt ümaraks tõmmatud? Aastaid tagasi traktori peal olles sai seda nalja nähtud küll, kuidas pidi kandiliselt harima, sest ei tahtnud kellegi teise maa arvelt seda nurka ümaraks tõmmata. Mõni omanik tükkis ise juurde ja lubas lahkelt selle nurga ümaraks tõmmata, kuna tal polnud sellele maajupikesele nii ehk naa kasutust. Lihtsalt piirikupitsaga pidi ettevaatlikult tegutsema. Või siis eemaldati see.
Ehk siis kui naabrimees otsustab ilma minu loata enda põllu nurga ümaraks tõmmata minu maalapi arvelt, siis võin ta kohvile kutsuda ja tema kallal veidi kurjustada? 

Vabandust, kui küsimused veidrad tunduvad, aga ma saan ehk paremini magada, kui neile vastust tean Big Grin.

Almost Again

Kõik olulised kokkulepped, mis puudutavad võõra maa kasutamist, peaksid olema kinnistusraamatusse kantud. Kinnistusraamatusse kantud (ja seega notariaalselt sõlmitud) kokkulepped kehtivad igakordse kinnistu omaniku suhtes, s.o jäävad võõrandamisel kehtima. Kõik kokkulepped, mida kinnistusraamatust ei paista (väljavõtte saad osta kinnistusraamatust mõne euro eest), võib ostja ära unustada.

1) Elektrikilbi osas peaks vaatama, kelle kilp on. Kui nt Elektrilevi, siis neil on ilmselt selle paigaldamiseks-hooldamiseks ja kinnistu omaniku talumiskohustustuse tagamiseks mingi leping ja asjaõigus olemas. Samas ei pruugi see liini kasutajale õigusi anda ja kui tõesti peaks olema kilbi juurde pääsemiseks vajadus, siis peaks olema igakordne nõusolek (või edasist juurdepääsu tagav kokkulepe). 

2) Sissesõit: kui tee võõral kinnistul ja tegemist ei ole KOV-ga kokkuleppel avalikuks kasutamiseks määratud teega (selle kohta saab infot omavalitsusest), siis on vajalik servituudi seadmine. Leping notaris + kantakse kinnistusraamatusse. Jah, ainukese tee üleskündmisel saab nõuda kohtust juurdepääsu määramist, takistamise lõpetamist jne aga siis tegeletakse juba tagajärgedega kohtus oma kulul. Võtke maaamet.ee ette katastrikaart ja kitsenduste kaart ning vaadake, mis kinnistutest juurdepääs üle või läbi käib, kust tuleb vesi, kust kulgevad muud trassid. Mingi ostja suhtes kehtima jääv õigus peaks kõigi suhtes olemas olema. 

3) Põllunurkade sirgeksajamine: võõra kinnistu kasutamine ikka ainult kokkuleppel, kinnistu omanikul on oma õigused ja need saab maksma panna. Enne peaks muidugi selgeks tegema, kas ja kuidas põllumehest ise sõltud (teed ja trassid võõral maal vms).  

Need on väga üldised viited ja konkreetsete asjaolude põhjal võib olla ka paremaid ja otstarbekamaid lahendusi. Üks oluline soovitus on see, et kinnistu müügi eeltingimusena peaks müüja kõik kokkulepped ostja kooskõlastatud tingimustel ise sõlmima (+kinnistusraamatusse asjaõigusena). Uuel omanikul võib naabriga kontakti saamine ning kokkuleppe saavutamine olla keerulisem ja kindlasti kulukam.

Tänaseks asi tehtud.

[quote pid='431292' dateline='1504857304']
Vabandust, kui küsimused veidrad tunduvad, aga ma saan ehk paremini magada, kui neile vastust tean Big Grin.
[/quote]

Juurdepääsu tee peab kindlasti ametlikult paberites  kirjas olema, pärast ei vaidle enam midagi kui tee kinni. Ja kui ongi servituut tee kasutamiseks peaks uurima kes teed hooldab. Kilbi asja pead uurima miks kuidas jne. see seal naabrimaal on. Kunagi olen oma kuludega kilpi liigutanud 4 meetrit, sest naabrile ei meeldinud, et iga kuu käin seal el. näitu vaatamas. Kilbi liigutamine ja kaabel on lihtne, a vot selle asutusega paberite ajamine on 1 #=£:!/^÷_×

Elust enesest: maja keset põlde, ümber ilus kuusehekk ja aiamaal igasugu maitsvaid asju. Ükspäev põllumees otsustas umbrohtu mürgitada. Pole seal majas enam aiamaad ega kuushekki. Elavad keset torme ja tuuli   Smile

(08-09-2017, 14:32 PM)klemm Kirjutas:  ...
Elust enesest: maja keset põlde, ümber ilus kuusehekk ja aiamaal igasugu maitsvaid asju. Ükspäev põllumees otsustas umbrohtu mürgitada. Pole seal majas enam aiamaad ega kuushekki. Elavad keset torme ja tuuli   Smile

Kui see on sündinud fakt ja mitte rahvaluule, siis tuleb kõnealusele põllumehele üle tahi anda. Taimekaitsetööd ei käi mitte ilma asjata vastava seaduse ja rangete reeglite alusel.

Kunagised lood on kunagised lood, aga praegu juhtuvate asjade puhul tuleb kibekähku nõuda kohale PMA inspektor (ma tean, nad ei jõua/taha/julge tulla, aga peavad) ja nõuda proovide võtmist. Siin on aga konks: analüüsi peab kinni maksma tellija, kelleks on põllumehe süüdistaja. Küll hiljem, kui asi tõesti hapu, selle summa tagasi saab nõuda. Tõsiselt kahjulik kaup püsib taimes kuid, puudes ka aastaid. Glüfosaadi kahjulik toime, muide, ei ole endiselt üheselt tõestatudWink Täpselt sama mürgine, kui mobiilide kasutatava sagedusala kiirgus. Esialgu, inimkatse ju alles käib....

Siit omakorda koorub teine tõsiasi: räägi inimesega enne pasunassesõitmist. Mitte iga pritsitäis ei ole mürk (on ka leheväetised, biopreparaadid, mullavetikad jms. pritsitav kraam olemas), aga aeg-ajalt lollusi kahjuks veel tehakse. Oma õiguste eest tuleb seista, aga teistel tasub ka elada lasta.

Mis aga puutub maja ostmist, siis kõik, mis ei ole Sinu maal, kuulub kellelegi teisele ja seda saad kasutada kokkuleppel. Ära eelda, kontrolli. Eeldamine on kõigi perssekeeramiste ema. Mina ei julgeks osta maja, milleni ei vii KOV või juurdepääsuservituudiga kaetud teed.

Mis nurkade mahasõitmisesse puutub, siis see on puhas mugavus ja töökultuurituse näitaja. Praegusel ajal on korrektne harimine pigem harvaesinev rahvaluule Sad. Aga veel on põllumehi, kel põllud viikis.

Naabri värava ees seisis täna selline asi     Läksin siis kah asja kaema
segus et mehel neid kodus veel 2tükki ja köige lahedam see et omanikuga olin korra
kohtunud juba 17aastat tagasi,tema tundis mind veel ära  Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV

Siin eespool oli elektrikilpidest juttu...
Kuulsin eile ühe tuttava muret, kes oma maja metsa sisse ehitas, et ei saa kuidagi elektriasju korda. Kaabel veetud ja kilp ka paigas (ise ei pannud, lasi elektrifirmal teha), aga nüüd peab tulema mingi ametnik seda kontrollima, kas on ikka kõik õigesti tehtud. Ja see kohale tulemine pidavat maksma mitte rohkem ega vähem kui 300 eurot.
Ma ei tahtnud seda juttu uskuda. Paigalduse tegi sellele tööle spetsialiseerunud firma, kellel on kindlasti mingi litsents ja sada paberit selle tõestuseks, nagu ka nendel töömeestel, kes konkreetselt selle töö ära tegid. Miks peab mingi ametnik tulema ja seda üle kontrollima? Võtku siis see litsents ära, kui nad seda firmat ei usalda. Oleks asi kümnes euros, poleks probleemi, aga 300! Kas see ametnik tuleb kohale isikliku helikopteriga? Kas on veel valdkondi, kus toimub selline superkontroll? On kellegil kogemusi?

(09-09-2017, 13:57 PM)kr8nik Kirjutas:  Siin eespool oli elektrikilpidest juttu...
Kuulsin eile ühe tuttava muret, kes oma maja metsa sisse ehitas, et ei saa kuidagi elektriasju korda.
...

Elektrilevi veebilehel kõik kirjas - tavaline monopol ju. 

See 300 peaks sisaldama ka maandustakistuse mõõtmist ja protokollide vormistamist.

Aga eks ostjale on iga hind kallis ja ootajale sekund pikk.

Kas Elektrilevilt on üldse küsitud, mille taga asi toppab?

Kui selle kaabli ja kilbi pani elektrifirma, siis ta ehk esitas ka visuaalkontrolli protokolli-nõuetekohasuse deklaratsiooni (seda tehakse ka väheldaste tööde puhul tellija soovil, nagu siin). Sellest piisab Elektrilevi poolt elektri sisselülitamiseks. Aga deklaratsiooni esitamiseks on vaja teha mõõtmisi kaabli ja kilbi toimivuse kontrolliks. Seda ei saa teha iga elektrifirma (TJA lehelt annab välja uurida, kes saavad). Kuna mõõtmiste tegemine maksab firmale raha, siis võib olla, et vigurdatakse sellega.

Kui aga on tehtud  firma poolt kogu maja elektripaigaldis, on lõppdokumendiks gramm kõrgem paber - elektripaigaldise kasutuselevõtule eelneva auditi aruanne. Kui see hõlmab kilbi ja kaabli, siis see sobib samuti Elektrilevile (seda paberit ei saa ilma mõõtmisteta). Ilma selle paberita on raskusi ka Päästeametis ja kohalikus omavalitsuses hoone seadustamisel. Kahjuks ei tule see dokument automaatselt, vaid peab olema omaniku poolt tellitud või kokku lepitud töö teostanud elektrifirmaga.
Muidu on jah nii, et tuleb kutsuda keegi üle vaatama.

Kes aitaks ühe gaz 51 maaseest välja ja vergi sadamast järva-jaani külje alla gazik kenasti maasees.
Kellel võimalik siis 56805878 Märt 
Auto sõidu teest 15-20m kaugusel 
Mõtteid ja ideid võib ka postkasti jagada.asjaga pisut kiire ka Smile

(09-09-2017, 22:32 PM)martvl Kirjutas:  Kes aitaks ühe gaz 51 maaseest välja ja vergi sadamast järva-jaani külje alla gazik kenasti maasees.
Kellel võimalik siis 56805878 Märt 
Auto sõidu teest 15-20m kaugusel 
Mõtteid ja ideid võib ka postkasti jagada.asjaga pisut kiire ka Smile

Tee mõni pilt kui sügaval maasees, siis kodanikud targad teavad millega sinna läheneda !
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne