Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

(11-11-2017, 19:42 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kas keegi on märganud ka suuremat sorti trelli millel käepide loomulikult lisavarustuses. Puurivalik võiks olla 13-20 mm. On keegi näinud midagi?

T.

On nüüd aku või elektrivõrgu oma mõeldud?

(11-11-2017, 19:54 PM)meli666 Kirjutas:  
(11-11-2017, 19:42 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kas keegi on märganud ka suuremat sorti trelli millel käepide loomulikult lisavarustuses. Puurivalik võiks olla 13-20 mm. On keegi näinud midagi?

T.

On nüüd aku või elektrivõrgu oma mõeldud?

Elektrivõrgu oma ikka.

(11-11-2017, 19:42 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kas keegi on märganud ka suuremat sorti trelli millel käepide loomulikult lisavarustuses. Puurivalik võiks olla 13-20 mm. On keegi näinud midagi?

T.

Mina oman paar aastat Hitachi drelli,pöörded 0...600 vääne 78n/m.Kaubeldud hind 220€.Üldiselt pead arvestama eelpool mainitust summast suurema väljaminekuga.

Suuremate puuride jaoks julgeks soovitada Rebirit.
Mul kasutuses selline Rebir.
               

Minu arust suureks plussiks see, et ta on morsekoonusega, suisa mõõt 3.
Saab kasutada morsesabaga metallipuure kuni 32mm. Ei pea suuremate puuride sabasid väiksemaks treima, et padrunisse ära mahutada. Pole ka ringitõmbamise ohtu.
Samas oli komplektsis kaasas ka tavapadrun koos üleminekuga.
Pöörded viidud ülekannetega ikka mõnusalt aeglaseks, käigukast ka olemas.
Jõudu korralikult, sarvi kinnihoidmiseks ka jätkub.
Näiteks sellist 40mm puidupuuri kerib juureni köhatusteta.
   

Tõrvatilk meepotis ka siiski olemas. Reeversi lülitiga peab ette vaatama. On teine suht halva väljaulatuva naga ehitusega, kuskile hunnikusse asju visates on ilmselt kerge murduma.
   
Eks neid Rebireid lahjemaid ka, vastavalt vajadusele.
Kui päris uut ei taha, siis selliseid endisaegseid tugevamaid trelle ka liikumas üsna tihti.
   

Kinnitus morse 2. Vajab 3*220V vahetrafot vahele. Käepideme otsas olev pöördlüliti ka kehva kasutada, eriti puuri kinnijooksmise korral. Pöörded ka reguleeritavad pole.

Lemmikplatsil näeb selliseid sarvilisi ka üpris sageli. Kord või paar kuus vähemalt.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!

(11-11-2017, 01:30 AM)Mihkus Kirjutas:  Lasin ükspäev suvel 120 10x200 kuuskantkruvi... puu otsa ehitan palkmaja...
Ja laks laks poldid lähevad mutrikeerajaga pooleks.
akutell keerab ilusti kõik poldid sisse.
Polt ise aga küllaltki pehme

Poldi purunemine näitab, et nad on ülekarastatud, mitte pehmed. Pehme asi läheb kõveraks, liiga kõva aga katki. Kraanakonks on ka pehmest rauast, siis on näha kui venib, mitte prõksti ja kellad Smile
Kahjuks on tänapäeval enamus ehitusmaterjalide kauplusest saadaolevaid polte-kruvisid ülekarastatud.
Trelliga meelitades palkmaja kinnitamine lükkab poltide purunemist lihtsalt edasi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Mul oli nende läikivate kruvidega sihuke lugu...... Tegin kaevule uue kaane paksudest laudadest. Panin selle kaane rakke kõrvale püsti. Kogemata kukkus see lihtsalt matsti maha ja pooled kruvid olid katki. Peale seda olen jälle naela usku. Wink 
Kui kruve ostma lähete siis võtke kallimat ja algul ainult peoga..... pange üks kruustangide külge ja proovige seda murda. Kui kohe katki läheb siis teate mis edaspidi ootab... Kasutan selliseid kruve mis ikka painutamist ka kannatavad miskitmoodi. No kui muidu saan siis võtan kõiki.

Ja ärge unustage siis julgustuseks mõni nael sisse peksta. Big Grin

Puidukruvidega koostatud telling hakkas samuti mõnda aega peale turnimist ja tuule käes kõikumist lagunema, kruvid prõks ja prõks pooleks

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki

http://www.aikom.ee/epood/Trellid/

Nüüd juba mõtted,et järsku tootjamaal või kuskil viinapoe kõrval veel odavam? Big Grin



No asi selge,tänud !

(10-11-2017, 09:22 AM)honkomees Kirjutas:  Enda autodel on kogu aeg defa taga, isegi praeguse ilmaga (va tänapäeva diisel ei lähe soojaks niipea) ja sealt ei tule soojendusest rohkemat kui vaevalt leiget õhku, pakun, et nii + 15-20 kraadist, jäätunud klaasi puhtaks saamiseks kulub ikkagi ca 5 min. Sellega ei saa mingit hullu juhtuda (ehkki kui õues on -35 ja klaasile tuleb +20, siis tekib hirm), aga pärast seda ca 30 a tagasi nähtut ei pane autot soojenema ilma kütteventi taha lükkamata, samas diisel ei lähe kunagi kohapeal tiksudes kuumaks, ennem vastupidi ....

 Enda Golf4 TDi mis Soomest kunagi tulnud, läheb suhteliselt talutavalt soojaks. Kohapeal loomulikult soojaks ei lähe nagu bensukas aga selle elab üle. Ei tea kas tegu ntks mingi Põhjala paketiga?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

(11-11-2017, 22:34 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  http://www.aikom.ee/epood/Trellid/

Nüüd juba mõtted,et järsku tootjamaal või kuskil viinapoe kõrval veel odavam? Big Grin



No asi selge,tänud !

Eks Tartu kanti sattudes saab oma käega asja üle vaadata. Neil seal pood olemas ja asjad riiulis.
Lätist kindlasti saab odavamalt.
Jäin nüüd seda enda Rebiri kasutusjuhendit lugema.
...Kollektorit puhastada piirituslapiga, laagreid pesta petrooliga ja see vana hea sinine määre...
Need rohkem nagu nõukaajal levinud hooldusjuhised, kes see tänapäeval enam...
Aga soovitused lugemiseks siin allapoole kerides:
http://www.aikom.ee/epood/IE-1206-16-2000ER/

Rebirit kannatab isegi kasutatud peast osta, kui odavamalt tahta. Kui seal midagi läheb, siis võib-olla lülitid, need aga eriti midagi ei maksa. Sisemised rattad on tehtud rauast ja need jällegi kestavad.

(12-11-2017, 00:25 AM)alfredo Kirjutas:  Rebirit kannatab isegi kasutatud peast osta, kui odavamalt tahta. Kui seal midagi läheb, siis võib-olla lülitid, need aga eriti midagi ei maksa. Sisemised rattad on tehtud rauast ja need jällegi kestavad.

Kas on mõnel drellil on  olnud rattad plastist Sad ,egas see ju mingi köögimikser pole.Olgu ka kuitahes kaugelt tsainast. Smile

(12-11-2017, 02:01 AM)linnuke Kirjutas:  Kas on mõnel drellil on  olnud rattad plastist

Enamusel on praegusel ajal plastrattad kahjuks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Makital plastik rattad, kallimatel milwaukee trellidel metallist rattad ja teisi ei tea

(12-11-2017, 07:28 AM)maisalup Kirjutas:  Makital plastik rattad, kallimatel milwaukee trellidel metallist rattad ja teisi ei tea

Makita drelli lasin betooni peale puruks kukkuda ja lahkamise käigus tuli seest välja järgmine rida: mootori otsas pronks hammasratas siis kolm plastikust hammasratast ja planetaari lõpus teine rida oli metallist hammasratastega.
Kuna olin  saksast ostetud mingi odava tumesinist värvi 18V drelli reduktoris, mis maksis kunagi 30 DEM-i, need plastikhammakad puru keeranud siis katsetasin ja uskumatu , Makita profidrelli reduktor istus sinna üks ühele sisse.  Hilisema katsetuse kõigus selgus, et ka 14V mootor klappis sinna keresse. Keerasin selle odavtootega edasi oma kruve. 8x100 puukruvid olid ja suutsin uuesti need plastikhambad puru keerata. Siis panin nende plasthammasrataste asemele Makitast järelejäänud metallhammasrattad ja asi kulmineerus sellega, et murdis puru mootori võlli.
Ja nagu ma aru olen saanud siis enamusel drellidel esimene rida on reduktoris alati plastikust hammasrattad.

Aquila captas non muscas.

Minu kogemus mõõtudest: morse1-kuni 14mm;morse2-23;morse3-34;morse4-43.Jutt siis metallipuuridest.

(12-11-2017, 13:41 PM)vanaain Kirjutas:  Minu kogemus mõõtudest: morse1-kuni 14mm;morse2-23;morse3-34;morse4-43.Jutt siis metallipuuridest.
Parandan:morse 4 alates 32 kuni 50

Mul on üks AEG BZ16A... Padrun 16mm võtmega. Kahjuks Morse kinnitust pole. 400€ hitachi akutrellil väänet rohkem... 600W trell muidu, raske ka teine
800/400RPM lüliti ümber tehtud ja reverse lüliti lisatud

[Pilt: Screenshot_20170424-214343.png]

Sain 12€ eest Smile

(11-11-2017, 21:54 PM)Marko Kirjutas:  
(11-11-2017, 01:30 AM)Mihkus Kirjutas:  Lasin ükspäev suvel 120 10x200 kuuskantkruvi... puu otsa ehitan palkmaja...
Ja laks laks poldid lähevad mutrikeerajaga pooleks.
akutell keerab ilusti kõik poldid sisse.
Polt ise aga küllaltki pehme

Poldi purunemine näitab, et nad on ülekarastatud, mitte pehmed. Pehme asi läheb kõveraks, liiga kõva aga katki. Kraanakonks on ka pehmest rauast, siis on näha kui venib, mitte prõksti ja kellad Smile
Kahjuks on tänapäeval enamus ehitusmaterjalide kauplusest saadaolevaid polte-kruvisid ülekarastatud.
Trelliga meelitades palkmaja kinnitamine lükkab poltide purunemist lihtsalt edasi.


Ei ole kusjuures karastatud, tavaline pehme teras. Vaata ehitus poest kuuskant kruve, väga pehmed teised.
See et ta pehme on tagab vähemalt külmumiskindluse. Karastatud polt kas läheb pooleks või tirib keerme puidus lahti..
Need aga venivad veidi aga puruks pole veel ükski läinud. Keermelatt, kaks laia seibi ja mutrid on siiani parim lahendus, Kevadel lihtsalt keerad natuke peale kui logisema hakkab kuuskantkruvi aga mädaneb sisse nii kinni, et keerad puruks kui pingutada tahad. Bauhofist mina enab neid küll ei osta, eur tk ka veel
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne