Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

(14-12-2017, 19:01 PM)MeelisV Kirjutas:  Siin pole erandit juttugi kuigi ehk kõige tõenäolisemalt oleks kui ...
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=46516

OK, peab tunnistama, et olen siis ise külajutte uskudes petta saanud ja ka valeõpetust kuulutanud. Pean vabandama ja ennast ketseriks tunnistama. Suht uskumatu, et päris mitu tuttavat sõidab sel juhul endiselt illegaalina.

(14-12-2017, 21:33 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Kuna siin igasugu rahvast koos, siis vast oskab keegi rääkida kaasa järgneval teemal.
... Eberspächeri sõidusoojendus, ...

Mitmed remondimehed vannuvad eberit ja kiidavad webastot. Et eberi jupid kallid ja saadavus kehva jne. Pluss veel muid huvitavaid väiteid siit-sealt kuulda....

Mulle vannuti just vastupidist juttu, et Webasto kallis ja keeruline jne... Big Grin ehk siis iga lits kiidab oma putsi - vanasõna omal kohal nagu alati.
Nii, aga laskume praktikasse.
Sul töötas see asi laitmatult neli aastat, eksole. Mida sa sellest ahjust veel loota tahad, kui nende ressurss ongi nii pikk või lühike (oleneb kummast otsast vaadata)? Kõigi neil kolmel mahtuniversaalil on ühine ema ja mina olen samuti siis ühe esindajaga sellest kolmikust ehk Galaxyga abielus. Nähes oma endise ahju kesta, siis ma ei usu, et Webasto kauem kestnud oleks. 
Lihtne võimalus - pista uus D3WZ külge ja asi vask. Kaks voolikut ja pistik - maksimaalselt tund aega tööd koos kätepesuga Smile. Käib jälle neli-viis aastat muretult.
Aga...
Isiklikult paigaldaks uue eberi (odavam, kui webasto), aga mitte enam kolme kilovatise, vaid neljase. Kui raha muidugi selleks jätkub. Mul ei jätkunud, valisin endiselt  D3WZ variandi, aga see selleks...
Võtaks kohe sellise, millel integreeritud kütuse- ja tsirkulatsioonipump. Ei oleks asjad enam mööda autot laiali, vaid kõik kindlalt ühes kohas peidus ja lihtsam seisusoojendina kasutamise võimalus ette valmistada. Järgiühendamine on muidugi pisut problemaatiline, peab hakkama ise juhtmemajandust pisut ümber tegema, kuid saavutatav mugavus on kindlasti seda nööki ka väärt.

(14-12-2017, 23:52 PM)Janka Kirjutas:  Mulle vannuti just vastupidist juttu, et Webasto kallis ja keeruline jne... Big Grin ehk siis iga lits kiidab oma putsi - vanasõna omal kohal nagu alati.
Nii, aga laskume praktikasse.
Sul töötas see asi laitmatult neli aastat, eksole. Mida sa sellest ahjust veel loota tahad, kui nende ressurss ongi nii pikk või lühike (oleneb kummast otsast vaadata)? Kõigi neil kolmel mahtuniversaalil on ühine ema ja mina olen samuti siis ühe esindajaga sellest kolmikust ehk Galaxyga abielus. Nähes oma endise ahju kesta, siis ma ei usu, et Webasto kauem kestnud oleks. 
Lihtne võimalus - pista uus D3WZ külge ja asi vask. Kaks voolikut ja pistik - maksimaalselt tund aega tööd koos kätepesuga Smile. Käib jälle neli-viis aastat muretult.
Aga...
Isiklikult paigaldaks uue eberi (odavam, kui webasto), aga mitte enam kolme kilovatise, vaid neljase. Kui raha muidugi selleks jätkub. Mul ei jätkunud, valisin endiselt  D3WZ variandi, aga see selleks...
Võtaks kohe sellise, millel integreeritud kütuse- ja tsirkulatsioonipump. Ei oleks asjad enam mööda autot laiali, vaid kõik kindlalt ühes kohas peidus ja lihtsam seisusoojendina kasutamise võimalus ette valmistada. Järgiühendamine on muidugi pisut problemaatiline, peab hakkama ise juhtmemajandust pisut ümber tegema, kuid saavutatav mugavus on kindlasti seda nööki ka väärt.

Endal oli siin mõte, et läheks lausa 5Kw webasto peale. Sest vähemalt selles kohas, kus minu ahjule surmaotsus kuulutati pakuti komplektset kasutatud ja kontrollitud D3WZ hinnaga 300 euri ja 5,2 Kw webasto Thermo Top C samadel tingimustel hinnaga 350 euri. Tutika D3WZ saaks Saksast alla 400 euri kätte. Eestist saaks 4Kw-se tutika eberi ka alla 500 kätte, aga kangesti tahetakse müüa seda koos paar sotti maksva paigalduskomplektiga, ja see läheb nüüd küll eelarvest välja... Lisaks pakutakse ka ca 80 - 100 euri eest mõningaid 3 ja 4kw-seid, mille hingeelu teadmatta. Need viimased on muidugi kõige kahtlasemad osta.
Teine mõte oli et koos seisusoojendiks ehitusega tooks ahju kapoti alla. Kitsas seal muidugi on... Homme hommikul lähen enda vana ahju ära tooma ja proovin ühte kapoti all leitud "pilusse" uuemat ahju mahutada. Kui mahub, siis saab selle peale tõsisemalt mõtelda. Bussi webasto on 6 aastat ühegi tõrketa käinud. Aga see ahi on kapoti all ka, mitte soolapilves talviti...
Eks uurin veel suurte tarkade käest, mida Põlva ja Tartu meistrid asjast arvavad. Et kas siis eber või webasto...

Olen nende ahjudega ise ka nati nokitsenud,mõned surmale määratud 3 ja 5
kw Eberid korda teinud.Juppe on neile saada küll,kuid hinnad on natuke krõbedad.Põhivigadeks on jah just need mis sul,ventikas aju ja küünal koos võrguga,mõnel on ka leegi kontroller pees olnud aga vähestel.Asukohta sa küll muutma ei peaks,kui sa ta kapoti alla tood võib oht olla,et õhku ei saa välja,kui saadki siis mingiaeg tekib kuskilt õhumull siis teeb ahi endale liiga. Vahepeal 5kw-stel on probleem ka selles kui annab saba tsirkupump,siis ka ei käivitu ja ega keegi neid väga osta ei taha.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

Praegu langeb valik vist kasutatud garantiiga 5 kw eberi Hydronikule. Enne ostu pean ainult veenduma, et ta sinna mahub.

kuni 2000 aasta masinatel ma mõtlen galaxy sharann jne  3kw peal,kui sinna nüüd 5kw tahta siis neil pistikus juhtmed erinevalt. Korpus ahjul sama.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

(15-12-2017, 17:38 PM)hundu615 Kirjutas:  kuni 2000 aasta masinatel ma mõtlen galaxy sharann jne  3kw peal,kui sinna nüüd 5kw tahta siis neil pistikus juhtmed erinevalt. Korpus ahjul sama.

Olen selle pisiasjaga kursis. Ei valmista mitte mingit probleemi, kuna tunnen ennast selles valdkonnas(juhtmed ja elekter)suhteliselt koduselt. Kuna potensiaalse "uue" ahju algne asukoht oli 2014 aasta Transit, millel otsas veel fordile mõeldud pistik, siis juba koostatud juhtmestiku "adapteri" skeem. Peale plaanis panna selline D5WSC koos programmkella jm juurde kuuluvaga(pildil tavalise pistikuga).

[Pilt: s-l300.jpg]

Korpuse alumine osa on pikem kui D3WZ-il ja ülaosa sootuks teine.
Sel pildil siis selline nagu peal oli. Kronsat peab ka modima et ahi sinna mahuks. 
[Pilt: s-l300.jpg]

Võimalik, et kõige rohkem rikub tuju ilmselt see, et kui ahi all ja toimib siis selgub et talv kevadeni +5 kraadi või veel rohkem...

Isegi selle pluss viiega on hea istuda sooja autosse ja sõita. Kui seier juba püsti on, lülitad sõidusoojendina toiminud ahju käsitsi välja ja edasise sooja eest hoolitseb mootor.
Linnas asju ajades lähed näiteks poodi, lülitad ahju seisusoojendina tööle ja naastes on tuba ning mootor endiselt soojad.
Sellises pilvises ja vihmalörtsises ilmas nagu hetkel, on lisasoojendi väärt riist igas asendis Smile. Ei mingeid uduseid aknaid enam.

(16-12-2017, 01:07 AM)Janka Kirjutas:  Isegi selle pluss viiega on hea istuda sooja autosse ja sõita. Kui seier juba püsti on, lülitad sõidusoojendina toiminud ahju käsitsi välja ja edasise sooja eest hoolitseb mootor.
Linnas asju ajades lähed näiteks poodi, lülitad ahju seisusoojendina tööle ja naastes on tuba ning mootor endiselt soojad.
Sellises pilvises ja vihmalörtsises ilmas nagu hetkel, on lisasoojendi väärt riist igas asendis Smile. Ei mingeid uduseid aknaid enam.

Täiesti nõus. Seda head olen tööbussidega juba ca 15 aastat tunda saanud. Aga enda autodel seda rõõmu polnud. Wink
Aga selle sopa asemel tahaks küll talve...

(13-12-2017, 20:53 PM)mossepower Kirjutas:  Kas keegi teab, et millisest kohast saada Tartus v. Pärnus 100 x 100 x 20 mm teras- või roostevaba plaati? Tallinnas saaks kohe netist ära tellida ja järgi minna (Link), aga Tartu/Pärnu kohta ei leidnud midagi analoogset. Transport sealt Tallinna firmast maksaks rohkem kui plaat ise.
Kuna siit foorumist keegi miskit sellise küsimuse peale vastata pole osanud ning ükspäev oli endal Tallinnasse asja siis saigi sealt metall24.ee-st vajalik plaat võetud. Nii et see küsimus minu jaoks ammendatud.

Üks kiireloomuline mure tekkis. Nimelt kas kellelgi vedeleb lauapeal või minupärast kasvõi vanarauahunnikus Audi 80 2,0 85kw paagisisest bensiinipumpa. Oleks vaja teada sealt sissemineva otsa mõõtu. Seda siis kuhu sõel otsa käib. Vaja ühel autol pumba asendus teha ja originaal on lihtsalt hirmkalli hinna ja väga idiootse ehitusega...

Mõõdu sobivusel võib muidugi ka pumpa ennast pakkuda...

Toivo

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.

Originaal romulast?

(22-12-2017, 16:43 PM)nustu826 Kirjutas:  Üks kiireloomuline mure tekkis. Nimelt kas kellelgi vedeleb lauapeal või minupärast kasvõi vanarauahunnikus Audi 80 2,0 85kw paagisisest bensiinipumpa.

Golf III 1,4 paagisisese pumba alumise sõela ava u 47,7mm, oleneb muidugi kuidas mõõta, seal mingid väiksed fikseerimise nagad ka. 

   


   

Tänud mõõtmast, see golfi oma kahjuks jääb liialt suureks. Mul peab pump minema vanasse korpusesse ja sealt läbi minev avaus on ~12,7mm. Sõel ise siis on kinnitatud korpuse külge. Tegu siis 99a. Chrysleri Stratusega, millel pump ja korpus asub paagis 45 kraadi all ja ka pumba ava on paagil vastava nurga all mitte ei ole nagu enamusel vertikaalselt...

Romula "uut" ei taha. Nendel autodel on kogu see süsteem seal selliselt ehitatud, et natukene vananedes enam alla veerandi paagi kätte ei saa. Mul on olemas terve samasugune auto osadeks aga sellel täpselt sama probleem, et paagis on natuke üle veerandi bensiini ja enam kätte ei saa. 

Uhiuus on aga poes ligi 300€, mida kohe kuidagi välja ei taha käia, sellest ka asenduse otsimine. Audi pump tundub visuaalselt sobivat, aga lihtsalt vastav mõõt peab õige olema...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.

Kas selline lamp võis ka mõne masina juurde kuuluda ning kas gaz 53 pump ja laager?

[Pilt: DSCOEGr.jpg?1]
[Pilt: iDfhssa.jpg]

(24-12-2017, 18:35 PM)null Kirjutas:  Kas selline lamp võis ka mõne masina juurde kuuluda ning kas gaz 53 pump ja laager?

laager sarnaneb küll kaasikule.

Oskab ehk keegi öelda, mis aastal hakati paigaldama veemõõtjaid? Või millal nad kohustuslikuks muutusid?
Varemalt oli vast abonendimaks? Pearaha?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Ilmselt sõltub veefirmast. Isiklikult kortermajade kohta tean, et 90-ndate lõpus pandi korteritesse küll.

Jäi jah täpsustamata, et jutt madaltihedas alas asuvast eramust, minu paha.
Ma tean, et suunata ei tohi, aga eeldan, et 70ndate lõpust jutt?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(28-12-2017, 22:10 PM)veix__ Kirjutas:  .Isiklikult kortermajade kohta tean, et 90-ndate lõpus pandi korteritesse küll.
jep, sama mälestus, 2001 aasta remondi ajal jäid ette, plaatimisel tulid plommid maha.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne