KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri
Kas kuskilt on võimalik tellida autosse juhiistet juhi kehakumeruste järgi? Klaasriie ja epo vaik? Ruumiga ei ole priisata.
Video 
Oskab keegi öelda mis sõiduki paagiga on tegu ja mis see maksta võiks? Tundub täitsa korralik, roostet erilist ei esine.

https://drive.google.com/file/d/0B-7q_Ia...sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-7q_Ia...sp=sharing
Gaz-69 lisapaak.
ostsin pineline mootoripesu. kange leelis. netis kirjutatu põhjal leebe ja loodussõbralik. pakendil aga veidi hirmsam jutt.
lahjendatud lurriga mõni minut ja seejärel ohtra veega tõsine loputamine. no hüva, saab hakkama, aga mis edasi?
lurri enda valan tühja kannu ja pruugin ehk järgmine kord jälle. aga kuda toimib see loputusvesi? kanalisatsiooni laskmise variant puudub. mis juhtub kui vee "põõsa alla" viskan? põõsas jäädavalt otsas ja oma kaevuvee rikun ka igaveseks? keemikud õpetage palun.
(23-04-2017, 00:36 AM)diesel Kirjutas: ...
mis juhtub kui vee "põõsa alla" viskan? põõsas jäädavalt otsas ja oma kaevuvee rikun ka igaveseks? 

Tundlikum põõsas paneb jala ämbrisse kindlasti. Mingit nõgesepuhmast vms. ägedalt kasvavat tegelast ei ole, kelle kärvamine oleks õnnistuseks? Enelas on on ka kange söödik ja seda ei võta isegi vanaõli.

Tasub meeles pidada, et iga aine muutub mürgiseks alles mingist kontsentratsioonist alates ning kogu "jäätmekäitlus" põhineb hajutamiselWink Seega ära kaevu lähedale vala ja hajuta loodusesse kusagil ägedalt kasvava taimestiku sisse, mille kahjustamisest suurt tüli ei tõuse, kui hajutatav kraam liiga äkiline juhtub olema. Cool
Vene ajal lubjati põlde mingi põlevkivi tuhaga, leelise mõju sama. Happeliste muldade peal. Kontsentratsioon jah ära lahjendada enne maha kallamist veega või kui eriti loodusesõbralik olla, siis mõne happega. Akuhape vanast akust näiteks sobib. Ettevaatust!!! Termiline protsess, pritsib näkku.
Muide, veekeetja katlakivist puhastamiseks kasutan äädikat. Äädikavesi kuumalt kõnniteeplaatide vahele, seal kasvava muru hävitamiseks. Ehk on sulgi hoovis midagi hävitamist väärivat. Kaevuvette see paar liitrit kindlasti ei jõua, maa on hea filter ja neutraliseerija.
Инвалид информационной воины.
kas keegi arduino süsteemidega tegeleb ?
eeskätt küsimused oomipoes müüdava robi pro roboti kohta
kes teab ehk annab märku

puudub igasugune pädev juhend ja youtube video pole just see mida juhendina võtta
v6sale ja aavule tuhat tänu!
Selline tagasihoidlik küsimus et öelge üks ilus klaasinoa nimi. 

Tuleb hakata klaase tükeldama, sealhulgas ka mõned vanad klaasid. Kuna sel alal suurem asi meister pole siis tuleb ikka alustuseks hea riist soetada. Ostaks enne ühe ja korralikku kui kolm kehva. 

Räägiti mingist õliga klaasinoast? Mäs see veel um?
'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Õlist ei tea, teemant on mulle alati rohkem meeldinud kui rullik. Vana kooli spetsid nühivad vanu klaase enne lõikamist märja tuhaga, põhjus tundmatu. Pärast lõikamist ära unusta servasid luisuga kergelt faasida nii umbes 45 kraadi alla, vahendab võimalike pingekontsentraatorite hulka märkimisväärselt.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
mäletan nõuka aeg klaasitöökojas lõikaja pani lati peale mille järgi lõikas ja enne noaga lõikust tõmbas sõrmega lõikekohalt korra üle,miks ei tea ja tookord tatikas olles ei taibanud küsida kah.
Ei ole küll profitasemel klaasi lõiganud, kuid sirge lõike jaoks on tavaline kuue rattaga asi täiesti piisav.
Asi taandub pigem väga hea ja sileda aluse leidmisele mis surve avaldamisel läbi ei paindu ja omab sirget ja siledat serva klaasi murdmiseks.
Kindlasti ei tohi klaasi lõikamisel ühte joont mitu korda lõigata sest see rikub lõikaja rulli pinna ära.
Kui kuhugi jääb katkestus sisse siis parandamiseks jätta mõni millimeeter lõikamata et lõikajat säästa ja see ei sega ka murdmist.
Õliga on kaval lõikejoon ja ratas kokku teha küll sest see teeb asja lihtsamaks.
Vastu latti lõikajat tõmmates tuleb lõikajat hoida esiservaga vastu latti.
Siis ta ei saa latist eemale keerata.
Niipalju asjaarmastaja targutusi siis.
Näpuga tõmmati tolm maha. Klaasi on parem lõigata soojas. Teemantnoaga ei tohi kõvasti suruda. Kui kriips peal, siis juba küll. Harjuta väheke juppide peal ja läheb ludinal. Tee kena sile lõikamise alus.
______________________________________________________________
http://tulepesa.wordpress.com/

Mina ostsin omale espakist kõige kallima rullikutega lõikaja, saksa nuga ei mingit õli, ennem lõikamist lasen wd40 peale rullile ja lõikab ilusti nii vana kui uut klaasi ja sirgeks lõikeks kasutan loodi või rihtlatti. Sellest õliga masinast oli omajagu soodsam ja minul meeletus koguses klaasi lõigata pole ka
Alus on tähtis küll. Ma otsisin kuuri alt kõige sirgema vana lauaplaadi välja ( ok ok täiesti sirge on) ja klammerdasin sinna 2 või kolm kihti mingit suvalist kangast peale, lausa lust toimetada.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
(23-04-2017, 17:41 PM)mlsluik Kirjutas: Räägiti mingist õliga klaasinoast? Mäs see veel um?

Varre sisse käib õli. Sirget lõiget tehes nagu eriti vahet polnud minu arust kas õliga või ilma. Vitraažide jaoks kujundeid pidi aga lihtsam õliga lõigata olema.
Veneaegset klaasi lõikab hästi veneaegne klaasilõikamise nuga. Selline puu varrega ja alumiiniumist kerega,väiksed teemantkettad mida sai  vahetada kolme varianti. Sai proovitud ka tänapäevast aga see kooles kohe mõne klaasi lõikamisega ära,ei kõlvanud kuhugi. Ikka hea vana asi teeb tööd.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Paar aastat tagasi oli vajadus suurem kogus vana klaasi lõigata. Leidsin netist 2 tarkust: klaas peab lõikekohalt puhas olema ja võimalikult soe.
Pesin siis lõikeosa Fairy'ga puhtaks ja tõstsin paariks tunniks ahju najale sooja.
Noa leidsin (vist 10-15 raha eest) Punase tn. rauapoest - õli käib varre sisse (soovitati võimalikult vedelat, ise panin lambiõli).

Vähemalt omaarust kummutasin küll müüdi, et vana klaasi lõigata ei saa, üsna edukalt.
(24-04-2017, 11:04 AM)rulli Kirjutas: Vähemalt omaarust kummutasin küll müüdi, et vana klaasi lõigata ei saa, üsna edukalt.
Oleneb klaasist, sõber. Õndsal vene ajal oli klaasitahvel vahel nii laineline, et murdus sealt kus ise tahtis. Minu kadunud vanamees vandus aknaid klaasides nii et maa must.
Kui klaas sile ja ühtlane, ei tohiks vanus väga rolli mängida.
Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Lainelisus ei tohi mõjutada klaasi murdumist, sest spets lainelist klaasi lõigati ka juba vene ajal.  Kuid 1980 aastal oli majavalitsuse puusepal vaja lõigata väike õhuakna ruut ja avasime värske klaasikonteineri, Mille tõin Järvakandist.  Käisid kõiksugu spetsialistid  nii vene rullide, kui ka väljamaa über - super nugadega lõikamas, kuid tervest konteinerist ei saanudki õhuakna klaasi välja lõigatud.  Räägiti karastamistehnoloogia praagist. Täis mõõtudega oleks saanud kasutada.
Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne